Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαρτίου 2023!!!


Recommended Posts

43 minutes ago, marylouu said:

Σε καταλαβαίνω ! Την είχα πολύ καιρό αυτή την πικρή γεύση και ήμουν μόνιμα με τσίχλες φράουλα ! Τπτ άλλο δν με βοηθούσε !

τωρα έχω όλα τ αλλά εκτός απ την Ξινή γεύση ..

βρε τι τραβάμε ..τι να πω ζω με την ελπίδα ότι θα γίνω κ εγώ αυτή η Λαμπερή ευτυχισμένη εγγουλα σαν μερικές που βλέπω ..

Να σας ρωτήσω κτι άλλο; Εμένα τα μαλλιά μου έχουν γίνει πολύ ξηρά και έχω γεμίσει και σπυράκια ! Χαχα όλα τέλεια .. εσείς με αυτό το θέμα πως είστε ;;

Αχ αυτή η απαίσια γεύση στο στόμα δεν λέει να φύγει. 
Από σπυράκια τίποτα αλλά τα μαλλιά μου πέφτουν τόσο πολύ που νομίζω θα μείνω φαλακρή.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 892
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, marylouu είπε:

Σε καταλαβαίνω ! Την είχα πολύ καιρό αυτή την πικρή γεύση και ήμουν μόνιμα με τσίχλες φράουλα ! Τπτ άλλο δν με βοηθούσε !

τωρα έχω όλα τ αλλά εκτός απ την Ξινή γεύση ..

βρε τι τραβάμε ..τι να πω ζω με την ελπίδα ότι θα γίνω κ εγώ αυτή η Λαμπερή ευτυχισμένη εγγουλα σαν μερικές που βλέπω ..

Να σας ρωτήσω κτι άλλο; Εμένα τα μαλλιά μου έχουν γίνει πολύ ξηρά και έχω γεμίσει και σπυράκια ! Χαχα όλα τέλεια .. εσείς με αυτό το θέμα πως είστε ;;

Τσίχλα φράουλα ε;;; Δεν το έχω δοκιμάσει θα το δοκιμάσω σίγουρα! Εγώ είχα πολλά σπυράκια αλλά σιγά σιγά άρχισαν να ηρεμούν, με τα μαλλιά μου δεν έχω κάποια διαφορά ακόμα έχω ήδη πολύ λίγα μαλλιά με λεπτή τρίχα και ξέρω ότι δεν γλιτώνω το πέσιμο των μαλλιών μετά την εγκυμοσύνη.... Ελπίζω να μην αρχίσουν από τώρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτή τη γεύση στο στόμα την έχω και εγώ και επίσης αηδια που το λέω αλλά θέλω να φτύνω συνέχεια γεμίζει το στόμα μου με σάλια σαν να παράγει περισσότερα δε ξερω αν το έχει πάθει κάποια. Αηδία! 

Επίσης, από νεύρα πως τα πάτε; Εγώ πολλά νεύρα έχω ολη την ώρα μαλωνω με τον άντρα μου ισως μου την εχει δωσει που ειμαι όλη μέρα σπίτι με εμετους στο κρεβατι και αυτος συνεχίζει και βγαίνει ότι έκανε πριν. 

Link to comment
Share on other sites

On 14/9/2022 at 7:35 ΜΜ, Kon90 είπε:

Γεια σας κορίτσια και εγώ Μάρτιο έχω πητ 

Ευχομαι σε όλες υγιή μωρακια να έχουμε και καλές τελειομηνες εγκυμοσυνης

Εκανα αυχενικη όλα καλά για τα συνδρομα αλλά μου βρήκε προεκλαμψια πριν τις 37 εβδομάδες 1 προς 120 και μου είπαν για σαλοσπιρ και μήκος ενδοτραχηλου 35mm και χαμηλό προσθιο πλακουντα

Εσας κορίτσια στην αυχενικη ποσο ήταν αυτά? Εγώ αγχωθεί λίγο

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια...Και εμένα στην αυχενική μου είπε πως έχω κίνδυνο για προεκλαμψία 1προς 93 αλλά έκανα μαζί με την χοριακη της αυχενικής και μια επιπρόσθετα για εκλαμψια και εκεί μειώθηκαν οι πιθανότητες...Μην ανησυχείς όλα καλά θα είναι..Το άγχος βέβαια είναι ήδη αρκετό αλλά υπομονή σε όλες 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Christina31 said:

Αχ αυτή τη γεύση στο στόμα την έχω και εγώ και επίσης αηδια που το λέω αλλά θέλω να φτύνω συνέχεια γεμίζει το στόμα μου με σάλια σαν να παράγει περισσότερα δε ξερω αν το έχει πάθει κάποια. Αηδία! 

Επίσης, από νεύρα πως τα πάτε; Εγώ πολλά νεύρα έχω ολη την ώρα μαλωνω με τον άντρα μου ισως μου την εχει δωσει που ειμαι όλη μέρα σπίτι με εμετους στο κρεβατι και αυτος συνεχίζει και βγαίνει ότι έκανε πριν. 

Κι εγώ είχα πολύ σάλιο όταν η ναυτία έπιανε φουλ ένταση και είχα την λεκάνη δίπλα και έφτυνα συνέχεια....με βοήθησε πολύ το να πλένω τα δόντια μου. Έστρωνε για κανένα μισάωρο...

Είναι λογικό να έχεις νεύρα....μήπως νιώθεις ότι δεν σε καταλαβαίνει;

51 minutes ago, Tzinger said:

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια...Και εμένα στην αυχενική μου είπε πως έχω κίνδυνο για προεκλαμψία 1προς 93 αλλά έκανα μαζί με την χοριακη της αυχενικής και μια επιπρόσθετα για εκλαμψια και εκεί μειώθηκαν οι πιθανότητες...Μην ανησυχείς όλα καλά θα είναι..Το άγχος βέβαια είναι ήδη αρκετό αλλά υπομονή σε όλες 

Εμένα κορίτσια στην αυχενική μου δεν αναφέρει τίποτα για κίνδυνο προέκλαμψίας γιατί άραγε;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Leica είπε:

Κι εγώ είχα πολύ σάλιο όταν η ναυτία έπιανε φουλ ένταση και είχα την λεκάνη δίπλα και έφτυνα συνέχεια....με βοήθησε πολύ το να πλένω τα δόντια μου. Έστρωνε για κανένα μισάωρο...

Είναι λογικό να έχεις νεύρα....μήπως νιώθεις ότι δεν σε καταλαβαίνει;

Εμένα κορίτσια στην αυχενική μου δεν αναφέρει τίποτα για κίνδυνο προέκλαμψίας γιατί άραγε;;

Εγώ κορίτσι μου είχα πίεση την ώρα της αυχενικής και φαντάζομαι από αυτό μου είπε ο γιατρός..

Link to comment
Share on other sites

On 9/9/2022 at 1:48 ΜΜ, Μαρία.Μ είπε:

Τελικά μάλλον και εγώ έτσι έπρεπε να κάνω. Τελείωσα το δεύτερο κουτί την τρίτη και μέχρι χθές ήμουν καλά αλλά σήμερα πάλι γέμισε πύον και μου είπε δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο μόνο απονεύρωση. Αλλά ο συγκεκριμένος δεν με αναλαμβάνει, θα με στείλει σε έναν γνωστό του που κάνει και ακτινογραφία με ποδιά και γενικά κάνει επεμβάσεις σε εγκύους. Θα ξανά μιλήσω με τον γυναικολόγο μου γιατί και εκείνος ήταν αρνητικός στο να κάνω απονεύρωση... Το καλό είναι ότι βάση εβδομάδων χθές μπήκα στο 2ό τρίμηνο οπότε ίσως γίνει λίγο πιο ελαστικός. Εσύ πως είσαι;;

Ax, ελπίζω να είσαι καλύτερα μετά από τόσες μέρες που έχω να γράψω...Καλά κ εγώ, αλλά πολύ τάση για εμετό κάποιες ώρες...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ερώτηση γιατί έχω φρικάρει. Συνάδελφος που ήρθα σε επαφή Πέμπτη και Παρασκευή σήμερα βγήκε θετική με ενημερωσε έκανα το πρωί τεστ ήταν αρνητικό. Τώρα έβαλα θερμόμετρο και έχω δεκατα. Έχει κολλήσει καμια σας; Υπάρχει κίνδυνος σε περίπτωση που κολλησα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Pozi είπε:

Πλέον 2ο τρίμηνο και διανύεις την 14η εβδομάδα. Έκλεισες 3 μηνών  και διανυεις τον 4ο. 

Σ ευχαριστώ παρα πολυ!!! 

πρίν από 7 λεπτά , Christina31 είπε:

Κορίτσια ερώτηση γιατί έχω φρικάρει. Συνάδελφος που ήρθα σε επαφή Πέμπτη και Παρασκευή σήμερα βγήκε θετική με ενημερωσε έκανα το πρωί τεστ ήταν αρνητικό. Τώρα έβαλα θερμόμετρο και έχω δεκατα. Έχει κολλήσει καμια σας; Υπάρχει κίνδυνος σε περίπτωση που κολλησα;

Έχεις κάνει εμβόλια; μην ανησυχείς δν υπάρχει κανένας κίνδυνος. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Marina21 είπε:

Σ ευχαριστώ παρα πολυ!!! 

Έχεις κάνει εμβόλια; μην ανησυχείς δν υπάρχει κανένας κίνδυνος. 

Έκανα την 3η δόση τον Ιανουάριο. Τώρα έχω δεκατα και νοιωθω πολύ ζέστη και έχω φοβηθεί πολύ σε περίπτωση που κολλησα μη πάθει κάτι το έμβρυο. Σε ευχαριστώ πολύ! 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Christina31 said:

Κορίτσια ερώτηση γιατί έχω φρικάρει. Συνάδελφος που ήρθα σε επαφή Πέμπτη και Παρασκευή σήμερα βγήκε θετική με ενημερωσε έκανα το πρωί τεστ ήταν αρνητικό. Τώρα έβαλα θερμόμετρο και έχω δεκατα. Έχει κολλήσει καμια σας; Υπάρχει κίνδυνος σε περίπτωση που κολλησα;

Ηρεμία...κόλλησε η σύντροφός μου αλλά φορούσαμε μάσκα μέσα στο σπίτι και δεν κόλλησα εγώ. Όμως ο γιατρός μου μου έδωσε προληπτικά αντιπηπτικες ενέσεις γιατί μου είπε ο covid μπορεί να κάνει θρόμβους στις εγκύους. Όταν σιγουρεύτηκαμε ότι ήμουν αρνητική αφού περάσαν αρκετές ημέρες με αρνητικό τεστ όλων μας στο τέλος, σταμάτησα τις ενέσεις.

Ρώτησε τον γιατρό σου. Είναι συνηθισμένο πάντως και οι περισσότερες έγκυες το ξεπερνάνε εύκολα.

6 hours ago, Tzinger said:

Εγώ κορίτσι μου είχα πίεση την ώρα της αυχενικής και φαντάζομαι από αυτό μου είπε ο γιατρός..

Κατάλαβα...πάντως εμένα δεν μου μέτρησε την πίεση...

Εύχομαι όλα να πάνε ομαλά! Θετική σκέψη κοπέλα μου καλή..σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Leica είπε:

Ηρεμία...κόλλησε η σύντροφός μου αλλά φορούσαμε μάσκα μέσα στο σπίτι και δεν κόλλησα εγώ. Όμως ο γιατρός μου μου έδωσε προληπτικά αντιπηπτικες ενέσεις γιατί μου είπε ο covid μπορεί να κάνει θρόμβους στις εγκύους. Όταν σιγουρεύτηκαμε ότι ήμουν αρνητική αφού περάσαν αρκετές ημέρες με αρνητικό τεστ όλων μας στο τέλος, σταμάτησα τις ενέσεις.

Ρώτησε τον γιατρό σου. Είναι συνηθισμένο πάντως και οι περισσότερες έγκυες το ξεπερνάνε εύκολα.

Κατάλαβα...πάντως εμένα δεν μου μέτρησε την πίεση...

Εύχομαι όλα να πάνε ομαλά! Θετική σκέψη κοπέλα μου καλή..σε ευχαριστώ!

Μακάρι να μη κόλλησα έκανα και 2ο τεστ αρνητικό αλλά έχω δέκατα. Δε ξέρω μήπως χρειαστεί να κάνω μοριακό για σίγουρα. Θα δω πως θα είμαι αύριο και θα μιλήσω και με το γιατρό. Σε ευχαριστώ πολύ! 

Οπότε εσύ έκανες ενέσεις. Θα ρωτήσω αν είναι πφφφφ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Leica είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Εύχομαι σε όλες τις μανουλες μια ομαλή και ευλογημένη εγκυμοσύνη..Είμαι 14 εβδομάδων και πριν από δύο εβδομάδες είχα αιμορραγία.Το σοκ απερίγραπτο,οι γιατροί ευτυχώς ήρεμοι σε αντίθεση με εμένα.Το μωράκι ακουγοταν κάθε μέρα και αυτό ήταν που μου έδινε δύναμη.Ειμαι ξαπλωμένη από τοτε παίρνοντας μαγνήσιο, προγεστερόνη και ενέσεις.Το αίμα σταμάτησε αλλά έχω ακόμη τα καφέ.. Συγγνώμη για το μακροσκελές κείμενο κορίτσια αλλά παλεύω με την ψυχολογία μου πολύ..Σας ευχαριστώ

 

Καλησπέρα κορίτσια... Εύχομαι σε όλες τις μανουλες μια ομαλή και ευλογημένη εγκυμοσύνη..Είμαι 14 εβδομάδων και πριν από δύο εβδομάδες είχα αιμορραγία.Το σοκ απερίγραπτο,οι γιατροί ευτυχώς ήρεμοι σε αντίθεση με εμένα.Το μωράκι ακουγοταν κάθε μέρα και αυτό ήταν που μου έδινε δύναμη.Ειμαι ξαπλωμένη από τοτε παίρνοντας μαγνήσιο, προγεστερόνη και ενέσεις.Το αίμα σταμάτησε αλλά έχω ακόμη τα καφέ.. Συγγνώμη για το μακροσκελές κείμενο κορίτσια αλλά παλεύω με την ψυχολογία μου πολύ..Σας ευχαριστώ

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...