Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαρτίου 2023!!!


Recommended Posts

1 hour ago, Pozi είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! 
Τωρα τελευταία νοιωθω έντονη φαγούρα στην θηλή. Μηπως έτυχε κάτι παρόμοιο σε καμία; Έχω ραντεβού την Παρασκευή όποτε ειπα να κάνω υπομονή. 
Πάντως κορίτσια εγώ είμαι 24η εβδομάδα και έχω βάλει 3,5 κιλά ακόμα.   Από όρεξη είμαι  όπως πριν την εγκυμοσύνη μην σας πω θέλω λιγότερο φαγητό. 
 

Καλησπέρα!! Φαγούρα δεν έχω αλλά έχω απίστευτη ξηρότητα. Σκέψου φεύγουν φλούδες. Έχει πολύ λίγες μέρες που μου εμφανίστηκε και ακόμα δεν ρώτησα στον γιατρό αν μπορώ να βάλω κάτι ή αν απλά θα φύγει μόνη της. Όσο για τα κιλά σου πραγματικά μπράβο, εγώ έχω βάλει γύρω στα 12 και ήδη έχω αρχίσει να κουράζομαι πολύ όταν ανεβαίνω σκαλιά..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 892
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια !! Σας διαβάζω κάθε μέρα:)

Σήμερα πήγαμε και εμείς επιτέλους για την Β επιπέδου !! 21+4 :) 
Όλα ευτυχώς τα είδε Καλα και φυσιολογικά ! Έχουμε ένα ομορφο υγειεστατο κοριτσάκι :)))

ειδαμε και την φατσουλα της σε 3d και αυτό ήταν τρελάθηκα !! Χαλάλι η ταλαιπωρία με το στομάχι !

τελικα δεν άλλαξε που φοβόμουν πάλι Καλα :p

Οπότε τώρα θα αρχίσω να ψωνίζω πραγματάκια !

εχει καμία ιδέες για φορμάκια και όλα αυτά τα όμορφα πράγματα που να κοιτάξω έτσι πάνω κάτω ;; 
επισης τι σκέφτεστε για καρότσι;

εχετε άποψη για καμία εταιρια καλή με καλές τιμές ;

ευχαριστω εκ των προτέρων εύχομαι σε όλες καλή και τελειόμηνη εγγυμοσυνη :)))

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , marylouu είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !! Σας διαβάζω κάθε μέρα:)

Σήμερα πήγαμε και εμείς επιτέλους για την Β επιπέδου !! 21+4 :) 
Όλα ευτυχώς τα είδε Καλα και φυσιολογικά ! Έχουμε ένα ομορφο υγειεστατο κοριτσάκι :)))

ειδαμε και την φατσουλα της σε 3d και αυτό ήταν τρελάθηκα !! Χαλάλι η ταλαιπωρία με το στομάχι !

τελικα δεν άλλαξε που φοβόμουν πάλι Καλα :p

Οπότε τώρα θα αρχίσω να ψωνίζω πραγματάκια !

εχει καμία ιδέες για φορμάκια και όλα αυτά τα όμορφα πράγματα που να κοιτάξω έτσι πάνω κάτω ;; 
επισης τι σκέφτεστε για καρότσι;

εχετε άποψη για καμία εταιρια καλή με καλές τιμές ;

ευχαριστω εκ των προτέρων εύχομαι σε όλες καλή και τελειόμηνη εγγυμοσυνη :)))

Τέλεια!!! Άντε με το καλό να έρθει η μπουμπού σας! Γερή να είναι! Εγώ για φορμακια θα δω σίγουρα στα h&m έχει με φερμουάρ που πιστεύω βολεύουν πιο πολύ από αυτά με τα τρουξ ε και μετά όλο και θα ψάξω στο ίντερνετ.. όσο για το καρότσι έχω πολλές σκέψεις... Μου αρέσουν πολύ της inglesina αλλά τα θεωρώ κάπως ακριβά (900€+ τα τρία σε ένα) Και δεν ξέρω πόσο θα τα χρησιμοποιήσω γιατί τον πρώτο καιρό σκέφτομαι να μην βγάζω το μωρό έξω, τουλάχιστον μεχρι  να κάνει τα πρώτα εμβόλια όσο γίνεται θέλω να το προστατεύσω από ιώσεις. Μόλις κλείσουν τον πρώτο μήνα δεν κάνουν εμβολιο; Λογικά δηλαδή μέσα Απριλίου... Μετά αν αρχίσει να ζεσταίνει ο καιρός δεν θα σκάει στην καλαθουνα που έχουν αυτά τα καροτσια; Πόσο να το χρησιμοποιήσω δηλαδή; Βαριά βαριά 2 μήνες... Γενικά δεν ξέρω που μου πάνε τα τέσσερα όπως κατάλαβες αχαχαχα ακόμα έχω χρόνο ευτυχώς, θα ξεκινήσω ψώνια μέσα με τέλος Ιανουαρίου.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Μαρία.Μ είπε:

Τέλεια!!! Άντε με το καλό να έρθει η μπουμπού σας! Γερή να είναι! Εγώ για φορμακια θα δω σίγουρα στα h&m έχει με φερμουάρ που πιστεύω βολεύουν πιο πολύ από αυτά με τα τρουξ ε και μετά όλο και θα ψάξω στο ίντερνετ.. όσο για το καρότσι έχω πολλές σκέψεις... Μου αρέσουν πολύ της inglesina αλλά τα θεωρώ κάπως ακριβά (900€+ τα τρία σε ένα) Και δεν ξέρω πόσο θα τα χρησιμοποιήσω γιατί τον πρώτο καιρό σκέφτομαι να μην βγάζω το μωρό έξω, τουλάχιστον μεχρι  να κάνει τα πρώτα εμβόλια όσο γίνεται θέλω να το προστατεύσω από ιώσεις. Μόλις κλείσουν τον πρώτο μήνα δεν κάνουν εμβολιο; Λογικά δηλαδή μέσα Απριλίου... Μετά αν αρχίσει να ζεσταίνει ο καιρός δεν θα σκάει στην καλαθουνα που έχουν αυτά τα καροτσια; Πόσο να το χρησιμοποιήσω δηλαδή; Βαριά βαριά 2 μήνες... Γενικά δεν ξέρω που μου πάνε τα τέσσερα όπως κατάλαβες αχαχαχα ακόμα έχω χρόνο ευτυχώς, θα ξεκινήσω ψώνια μέσα με τέλος Ιανουαρίου.

Θα πάω Σίγουρα H&M θέλω να πιστεύω ότι δν έχει τπτ με συνθετικά υλικά γτ λογικά πρέπει να είναι 100% βαμβάκι σωστά ;

καρότσι μπορείς να βρεις 3 σε 1 και με λιγότερα έχω δει ..πχ ένας φίλος μ μας έδειχνε αυτό που πήρε από το Μητέρα ένα κατάστημα στην Πατρα και το πήρε 200 ευρώ και τους βόλεψε πολύ λέει..

εγω μόλις σαραντίσει σκοπεύω να το τρελαθώ στις βόλτες :pp να ναι όλα Καλα πρώτα ο θεός ..θα δούμε !

καλαθουνα λέει κοιμούνται τον πρώτο Καιρό κιόλα κάποια έτσι μ έλεγε η κολλητή μ που γέννησε πρόσφατα κ την βόλεψε αλλά κ εγώ δν ξέρω πραγματικά.. είμαι στο ψάξιμο !

Σ ευχαριστώ παρά πολύ πάντως :)))

 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Leica είπε:

Τώρα έχεις μία χαρά μήκος! Μπράβο κορίτσι μου!

Έχω την αυχενική αύριο και είμαι αρκετά ανήσυχη...είμαι και μεγάλη 39 θα είναι όλα καλά με το μπέμπη; και το κυριότερο θα είναι καλά ο τράχηλος;;;; σε μία φίλη έβγαλαν ένα πρόβλημα στο ένα ποδαράκι που βέβαια διορθώνεται αλλά με μεγάλη διαδικασία...ουφ

Πάντως το πλάσμα είναι αρκετά ζωηρό κάθε μέρα χοροπηδάει στην κοιλίτσα το ζουζούνι.... :)

 

Να τονίσουμε πάντως εδώ ότι σε μερικές γυναίκες ο θηλασμός αυξάνει πάρα πολύ τον μεταβολισμό! Μία φίλη μου έγινε κυριολεκτικά στέκα θηλάζοντας....

Θα τα χάσεις με τον ένα τρόπο ή τον άλλο....σημασία έχει τώρα να νιώθεις καλά και να είναι καλά το μπέμπε...φάε κοπέλα μου....φάε όχι σαν εμάς που έχουμε διαβήτη και θα τα μετράμε όλα με το σταγονόμετρο..

Όλα θα πάνε τέλεια αύριο...και εγώ είχα ένα άγχος αλλά όλα καλά ευτυχώς! Εντάξει καλέ 39 είσαι όχι 49... Και είναι δεύτερη κύηση!  Σίγουρα είναι δύσκολος ο διαβήτης αλλά πιστεύω ότι σε βοηθάει να κάνεις υγιεινή διατροφή...σωστά γεύματα και να μην ξεφύγεις με τα κιλά... 

Κ γω απο καθαρη λαιμαργία τρώω...συνήθισε το στομάχι μου να πέφτει μέσα πράγμα...σε λίγο καιρό που θα κάνω καμπύλη κ χτυπά ξύλο μου βγει τίποτα...θα σου πω εγώ για ποτέ κομμένα τα γλυκά και τα τηγανητά...θα στέλνω τον άντρα μου να τρώει στη μάνα του. Ελπίζω κ γω αύριο μεθαύριο να σας γράψω πρώτον ότι κατάφερα να θηλάζω και δεύτερον ότι έγινα στέκα κ γω με τον θηλασμό σαν τη φίλη σου :-P

Την θετική μου ενέργεια στον αυριανό υπέρηχο!!!! Να πάτε και να χαρείτε το δεύτερο παλικαρακι σας !!   

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, marylouu είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !! Σας διαβάζω κάθε μέρα:)

Σήμερα πήγαμε και εμείς επιτέλους για την Β επιπέδου !! 21+4 :) 
Όλα ευτυχώς τα είδε Καλα και φυσιολογικά ! Έχουμε ένα ομορφο υγειεστατο κοριτσάκι :)))

ειδαμε και την φατσουλα της σε 3d και αυτό ήταν τρελάθηκα !! Χαλάλι η ταλαιπωρία με το στομάχι !

τελικα δεν άλλαξε που φοβόμουν πάλι Καλα :p

Οπότε τώρα θα αρχίσω να ψωνίζω πραγματάκια !

εχει καμία ιδέες για φορμάκια και όλα αυτά τα όμορφα πράγματα που να κοιτάξω έτσι πάνω κάτω ;; 
επισης τι σκέφτεστε για καρότσι;

εχετε άποψη για καμία εταιρια καλή με καλές τιμές ;

ευχαριστω εκ των προτέρων εύχομαι σε όλες καλή και τελειόμηνη εγγυμοσυνη :)))

Τέλεια νέα!! Μπράβο βρε κορίτσι μου όλα πάνε μια χαρά!!! Εμείς δεν μπορέσαμε να δούμε φατσούλα γιατί έχω πρόσθιο πλακούντα αλλά κάτι είδαμε,έχει το τούτο μου :⁠-⁠P:⁠-⁠P:⁠-⁠P

Για καρότσι είμαι και εγώ μάλλον σε 3 σε 1 γιατί με τόση ξάπλα και ταβάνοθεραπεία δεν θα την παλέψω να κάτσω μέσα αν και με βλέπω με μάρσιπο και δρόμο χαχαχα...έτσι λέω βέβαια από το άχτι μου! Πάντως μια φίλη έχει το 3 σε 1 της Cangaroo και είναι πολύ ευχαριστημένη και πολύ οικονομικά! Όταν με αφήσει να βγω είναι από τα πρώτα πράγματα που θα πάω να δω...μετα τα 3 παιδιά όλα είναι οφ δεν έχω τίποτα ..ευτυχώς έχω πολλές φίλες και γνωστές όπου η κάθε μία κάτι θα μου φέρει..μόνο καρότσι θα αγοράσω αλλά για 4ο παιδί να δώσω. Και τόσα χρήματα όπως της iglesina που είναι πολύ ωραία η αλήθεια είναι αλλά ..αν ήταν το πρώτο μου θα το σκεφτόμουν...

Της h&m τα κορμάκια κτλ είναι από βαμβάκι οπότε θα το επισκεφθώ σίγουρα .

Αχ βρε κορίτσια ανυπομονώ σαν να είναι το πρώτο μου .. απίστευτο μου φαίνεται...φταίει ότι έχουν μεγαλώσει τα κορίτσια? Ποιος ξέρει ..αλλά θέλω πολύ να περάσει ο καιρός να πάνε όλα καλά και να τον έχω αγκαλίτσα μουυυυ!!Εσείς??

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Roses! είπε:

Αυτά τα κιλά βάσανο ρε παιδάκι μου!! Έχω το σωματότυπο αχλάδι και παίρνω εύκολα στους γλουτούς...Να τα χάσω πάλι με πολύ κόπο και προσπάθεια..Ο θηλασμός βοηθάει πάρα πολύ η αλήθεια είναι αλλά πεινάς και πολύ γιατί ο οργανισμός χρειάζεται θερμίδες ..Μια διατροφή ισορροπημένη σε συνδυασμό με τον θηλασμό θα κάνει θαύματα..άλλες κοπέλες δεν κάνουν καν διατροφή και τα χάνουν μια χαρά..Εμένα είναι τέτοια η κατατομή του σώματος μου που θέλει δουλειά κάνω περιφέρεια πάνω όχι τόσο πολύ οπότε τώρα ξέρω πως θα στρώσω◉⁠‿⁠◉

Κάπνισμα δεν το ξεκινούσαν κατευθείαν γιατί δεν μου άρεσε και πιστεύω πως αν δεν κάπνιζε ο άντρας μου θα ήταν και πιο εύκολο να το κόψω..θα τον φάει το κρύο έξω γιατί μέσα δεν κάνουμε εγώ έκανα μέσα γιατί έκανα το iqos οπότε δεν είχε αυτή τη βρώμα που έχει το κανονικό τσιγάρο...Έχω κάνει πολλές προσπάθειες το ριμαδι να το κόψω αλλά στο τέλος το ζητάω...

Μια χαρά θα τα καταφέρεις με το θηλασμό,είναι στη φύση μας άλλωστε και να μην ακούς τις μαίες μέσα στα νοσοκομεία που λένε δεν έχεις αρκετό και έλα να δώσουμε συμπληρώματα...Αν φανταστείς ότι την ημέρα που γεννιέται ένα μωρό έχει ένα στομαχακι σαν κεράσι...Το πρωτογαλα είναι αυτό που χρειάζεται και να ξέρεις πως όσο το έχεις πάνω σου να κάνει θηλαστικες κινήσεις τόσο γάλα θα βγάζεις...Ούτως η άλλος το στήθος δεν βγάζει για να έχει αλλά παράγει ανάλογα με τη προσφορά -ζητηση του μωρού! Αν κάνεις σεμινάρια περί θηλασμού κτλ θα σε βοηθήσει πολύ να έχεις μια εικόνα στο πώς να ξεκινήσεις και τι να περιμένεις και εδώ θα είμαστε να λέμε το κάθε τι μας!

Χαχαχα αχλάδι λέει...κ εγώ αναλογικά όλα στα μπούτια τα βάζω... Ο άντρας μου λέει έτοιμη για μπριζόλες είμαι...αλλά να σου πω κάτι σκέψου ότι οι αδερφές Καρντασιαν πληρώνουν λεφτά για να βάλουν μπούτια κ κώλο...οπότε κάπως παρηγοριομαστε :-D

Ααα κάνεις iqos αυτό όντως δεν ντουμανιαζει...ο,τι πρέπει για εσωτερικό χώρο.βέβαια δεν έχω δοκιμασει τίποτα από αυτά τα εναλλακτικά...ούτε ηλεκτρονικό να ατμιζω σαν τζιμινιερα :-D ενώ οι φίλοι μου τα έχουν δοκιμάσει κατά καιρούς...

Αν δεν πιάνεις την στριφτουμπα στο χέρι...να σαλιωνεις το χαρτάκι...δεν απολαμβάνεις τσιγάρο...αχαχχαχαχ θα τα διαβάζουν και οι υπόλοιπες που δεν καπνίζουν και θα πουν ότι είμαι καμια στερημένη..

όσο για τα σεμινάρια ίσως ξεκινήσω προς στο τέλος να δω για τον θηλασμό...όχι τίποτα άλλο θυμάμαι η αδερφή μου έδινε ένα κάρο λεφτά στο φαρμακείο για σκόνη.. άντε μετά να μείνει φράγκο για καμία συνεδρία λιποδιαλυσης :-D

 

 

 

5 ώρες πρίν, Pozi είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! 
Τωρα τελευταία νοιωθω έντονη φαγούρα στην θηλή. Μηπως έτυχε κάτι παρόμοιο σε καμία; Έχω ραντεβού την Παρασκευή όποτε ειπα να κάνω υπομονή. 
Πάντως κορίτσια εγώ είμαι 24η εβδομάδα και έχω βάλει 3,5 κιλά ακόμα.   Από όρεξη είμαι  όπως πριν την εγκυμοσύνη μην σας πω θέλω λιγότερο φαγητό. 
 

Κ εγώ το έπαθα αυτό τις προάλλες αλλά όταν έβγαζα το σουτιέν μου έφευγε...δεν ξέρω μήπως φταίει το μαλακτικό ? Εγώ αυτό σκέφτηκα...επειδή τώρα είναι πιο ευαίσθητες οι θηλές...

3.5 κιλά από την αρχή? Θεέ μου πόσο τυχερή είσαι..Μην τα λες αυτά...σε φθονώ λίγο...που νερό να πίνεις κυτταρίτιδα να γίνεται :-P

Μια χαρά είναι τα κιλά που πήρες...τα πολλά έτσι κ αλλιώς στο τέλος έρχονται..οπότε αλί σε εμάς που είχαμε όρεξη κ λιγούρες από την ημέρα της σύλληψης..

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , WomensPower είπε:

Χαχαχα αχλάδι λέει...κ εγώ αναλογικά όλα στα μπούτια τα βάζω... Ο άντρας μου λέει έτοιμη για μπριζόλες είμαι...αλλά να σου πω κάτι σκέψου ότι οι αδερφές Καρντασιαν πληρώνουν λεφτά για να βάλουν μπούτια κ κώλο...οπότε κάπως παρηγοριομαστε :-D

Ααα κάνεις iqos αυτό όντως δεν ντουμανιαζει...ο,τι πρέπει για εσωτερικό χώρο.βέβαια δεν έχω δοκιμασει τίποτα από αυτά τα εναλλακτικά...ούτε ηλεκτρονικό να ατμιζω σαν τζιμινιερα :-D ενώ οι φίλοι μου τα έχουν δοκιμάσει κατά καιρούς...

Αν δεν πιάνεις την στριφτουμπα στο χέρι...να σαλιωνεις το χαρτάκι...δεν απολαμβάνεις τσιγάρο...αχαχχαχαχ θα τα διαβάζουν και οι υπόλοιπες που δεν καπνίζουν και θα πουν ότι είμαι καμια στερημένη..

όσο για τα σεμινάρια ίσως ξεκινήσω προς στο τέλος να δω για τον θηλασμό...όχι τίποτα άλλο θυμάμαι η αδερφή μου έδινε ένα κάρο λεφτά στο φαρμακείο για σκόνη.. άντε μετά να μείνει φράγκο για καμία συνεδρία λιποδιαλυσης :-D

 

 

 

Κλαίω με τις Καρντάσιανς...πω ρε παιδάκι μου δεν πειράζει χαλάλι είναι οι μοναδικές φορές που δεν στεναχωριέμαι για τα κιλά...Ας είναι όλα τα άλλα καλά και τώρα με 4 στο σπίτι κάτι θα γίνει δεν θα ξέρω που να πρωτοτρεξω:⁠-⁠D

Και εγώ στριφτό έκανα χρόνια αλλά μέσα στο σπίτι δεν καπνιζαμε οπότε μας έτρωγε το κρύο και η παγωνιά το χειμώνα... οπότε αυτή ήταν μια λύση..

Να κάνεις σεμινάρια,θα βοηθήσουν πολύ !! Σκόνες και αποστειρωσεις και χίλια δυο τζατζαλακια άστα..τα έκανα στη πρώτη και δεν θέλω καν τα σκέφτομαι...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marylouu είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !! Σας διαβάζω κάθε μέρα:)

Σήμερα πήγαμε και εμείς επιτέλους για την Β επιπέδου !! 21+4 :) 
Όλα ευτυχώς τα είδε Καλα και φυσιολογικά ! Έχουμε ένα ομορφο υγειεστατο κοριτσάκι :)))

ειδαμε και την φατσουλα της σε 3d και αυτό ήταν τρελάθηκα !! Χαλάλι η ταλαιπωρία με το στομάχι !

τελικα δεν άλλαξε που φοβόμουν πάλι Καλα :p

Οπότε τώρα θα αρχίσω να ψωνίζω πραγματάκια !

εχει καμία ιδέες για φορμάκια και όλα αυτά τα όμορφα πράγματα που να κοιτάξω έτσι πάνω κάτω ;; 
επισης τι σκέφτεστε για καρότσι;

εχετε άποψη για καμία εταιρια καλή με καλές τιμές ;

ευχαριστω εκ των προτέρων εύχομαι σε όλες καλή και τελειόμηνη εγγυμοσυνη :)))

Συγχαρητήρια για την β επιπέδου!!! Και εγώ σήμερα την έκανα και είμαι 22+1.. άντε καλή τύχη και σε όσες έχουν μείνει...

Για τα φορμακια κ αυτά δεν έχω να σχολιάσω κάτι...εγώ είμαι λίγο φοβητσιαρα.. προληπτική..και δεν θέλω να ψωνισω τίποτα...θα τα αφήσω ν τα πάρουν όσο θα είμαι στο μαιευτήριο.. καλαθάκι κ κάθισμα αυτοκινήτου θα μου δωσει  τις πρώτες μέρες η κουμπάρα μου που πλέον δεν έχει βρέφη...κ στην συνέχεια λέω να πάρω μια τριάδα όπως παίρνουν όλοι...γιατί στο καλαθάκι λένε ότι κοιμάται το μωρό τον πρώτο καιρό...

Τις προάλλες που ήμουν τζάμπο είχε πάντως φανελάκια κ φορμακια απλά έπεσε το μάτι μου κ ήταν οικονομικά...αλλά δεν το έψαξα περισσότερο..

πρίν από 18 λεπτά , Roses! είπε:

Κλαίω με τις Καρντάσιανς...πω ρε παιδάκι μου δεν πειράζει χαλάλι είναι οι μοναδικές φορές που δεν στεναχωριέμαι για τα κιλά...Ας είναι όλα τα άλλα καλά και τώρα με 4 στο σπίτι κάτι θα γίνει δεν θα ξέρω που να πρωτοτρεξω:⁠-⁠D

Και εγώ στριφτό έκανα χρόνια αλλά μέσα στο σπίτι δεν καπνιζαμε οπότε μας έτρωγε το κρύο και η παγωνιά το χειμώνα... οπότε αυτή ήταν μια λύση..

Να κάνεις σεμινάρια,θα βοηθήσουν πολύ !! Σκόνες και αποστειρωσεις και χίλια δυο τζατζαλακια άστα..τα έκανα στη πρώτη και δεν θέλω καν τα σκέφτομαι...

Εννοείται με τέσσερα παιδιά θα γίνεις όπως πριν την πρώτη σου γέννα...ο γιος θα σε τρέχει πολύ...αλλά θα έχεις τις κόρες να σε βοηθάνε...

Εντωμεταξυ χίλια δυο τζατζαλακια λες κ κλαίω....κάτι τέτοια νόμιζα πως στην πρωτεύουσα δεν τα λέτε...μόνο εμείς εδώ πάνω τα λέμε.. Όντως αυτό το '" καλαμπαλίκι "" με αποστειρωτες..βραστηρες...θερμούς πάνω στο πάγκο...τα ξέρω από την αδερφή μου... Αλλά κ τι να κάνεις αν το εργοστάσιο παραγωγής δενννν... Θα υποστείς και τα τζατζαλακια που λες κ συ..

2 ώρες πρίν, Μαρία.Μ είπε:

Τέλεια!!! Άντε με το καλό να έρθει η μπουμπού σας! Γερή να είναι! Εγώ για φορμακια θα δω σίγουρα στα h&m έχει με φερμουάρ που πιστεύω βολεύουν πιο πολύ από αυτά με τα τρουξ ε και μετά όλο και θα ψάξω στο ίντερνετ.. όσο για το καρότσι έχω πολλές σκέψεις... Μου αρέσουν πολύ της inglesina αλλά τα θεωρώ κάπως ακριβά (900€+ τα τρία σε ένα) Και δεν ξέρω πόσο θα τα χρησιμοποιήσω γιατί τον πρώτο καιρό σκέφτομαι να μην βγάζω το μωρό έξω, τουλάχιστον μεχρι  να κάνει τα πρώτα εμβόλια όσο γίνεται θέλω να το προστατεύσω από ιώσεις. Μόλις κλείσουν τον πρώτο μήνα δεν κάνουν εμβολιο; Λογικά δηλαδή μέσα Απριλίου... Μετά αν αρχίσει να ζεσταίνει ο καιρός δεν θα σκάει στην καλαθουνα που έχουν αυτά τα καροτσια; Πόσο να το χρησιμοποιήσω δηλαδή; Βαριά βαριά 2 μήνες... Γενικά δεν ξέρω που μου πάνε τα τέσσερα όπως κατάλαβες αχαχαχα ακόμα έχω χρόνο ευτυχώς, θα ξεκινήσω ψώνια μέσα με τέλος Ιανουαρίου.

Η καλαθουνα ξέρω πολλούς που τους βόλεψε για να το κοιμίζουν μέχρι να μεγαλώσει να το βάλουν στο κρεβάτι του... Αλλά έχεις κ εσύ και την αδερφή σου ήδη έμπειρη από μπεμπέ...είναι κ αυτή έγκυος ... τι καλά που θα τα ψωνίζετε παρέα... Επίσης έχω ακούσει ότι είναι βολικές οι φωλιές...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , WomensPower είπε:

Συγχαρητήρια για την β επιπέδου!!! Και εγώ σήμερα την έκανα και είμαι 22+1.. άντε καλή τύχη και σε όσες έχουν μείνει...

Για τα φορμακια κ αυτά δεν έχω να σχολιάσω κάτι...εγώ είμαι λίγο φοβητσιαρα.. προληπτική..και δεν θέλω να ψωνισω τίποτα...θα τα αφήσω ν τα πάρουν όσο θα είμαι στο μαιευτήριο.. καλαθάκι κ κάθισμα αυτοκινήτου θα μου δωσει  τις πρώτες μέρες η κουμπάρα μου που πλέον δεν έχει βρέφη...κ στην συνέχεια λέω να πάρω μια τριάδα όπως παίρνουν όλοι...γιατί στο καλαθάκι λένε ότι κοιμάται το μωρό τον πρώτο καιρό...

Τις προάλλες που ήμουν τζάμπο είχε πάντως φανελάκια κ φορμακια απλά έπεσε το μάτι μου κ ήταν οικονομικά...αλλά δεν το έψαξα περισσότερο..

Εννοείται με τέσσερα παιδιά θα γίνεις όπως πριν την πρώτη σου γέννα...ο γιος θα σε τρέχει πολύ...αλλά θα έχεις τις κόρες να σε βοηθάνε...

Εντωμεταξυ χίλια δυο τζατζαλακια λες κ κλαίω....κάτι τέτοια νόμιζα πως στην πρωτεύουσα δεν τα λέτε...μόνο εμείς εδώ πάνω τα λέμε.. Όντως αυτό το '" καλαμπαλίκι "" με αποστειρωτες..βραστηρες...θερμούς πάνω στο πάγκο...τα ξέρω από την αδερφή μου... Αλλά κ τι να κάνεις αν το εργοστάσιο παραγωγής δενννν... Θα υποστείς και τα τζατζαλακια που λες κ συ..

Εντάξει έχω λιώσει και ο μπέμπης κάνει κωλοτουμπες μέσα:⁠-⁠O Εγώ είμαι από Εύβοια ερωτική μετανάστρια και μένουμε στο Αεροδρόμιο που είναι ο σύζυγος!! Τέτοιες εκφράσεις τις έχουμε δεν είμαστε πρωτευουσιανοι βεβαίως βεβαίως ;⁠);⁠)

Ωραία φορμακια και βαμβακερά έχει και το Τζάμπο και φυσικά οικονομικά μιας και που τώρα στην αρχή δεν θα κρατήσουν για πολύ μιας και μεγαλώνουν βδομάδα με τη βδομάδα!θα περάσω και από εκεί μια βόλτα,τίποτα δεν θα αφήσω θα πάω παντού Χε Χε Χε 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εντωμεταξυ εγώ σήμερα που πήγα για β'επιπεδου 22w +1  το μωρό ήταν 430gr ...ρε μήπως είναι λίγα? Μόνο αυτό με προβλημάτισε.... Έχω ακούσει και 500+...

Γενικως τελειώσαμε πολύ γρήγορα...έκανε πολύ εύκολα τις μετρήσεις...μου είπε εμπρόσθιο πλακουντα... ψηλό... Και τράχηλο κλειστό..βλέπω στο μέιλ μήκος 35.0mm...ενω στην απ' επιπέδου ήταν 42... Σα νουμερο το 35 ξέρω ότι είναι καλό..αλλα σε σχέση με το άλλο νούμερο μηπως θα έπρεπε να πέσει λιγότερο? 

Γενικώς όταν ήταν να δει τα γεννητικά όργανα είπε να μην κοιτάμε...εγώ βέβαια κοιτούσα αλλά δεν κατάλαβα κάτι... σκέφτομαι αν ήταν αγόρι δεν θα έβλεπα το ματζαφλέρι του? Είναι απο τη μια που θέλεις να είναι εκπληξη το φύλο ...αλλά κανείς και υποθέσεις :-P

 

 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Roses! είπε:

Τέλεια νέα!! Μπράβο βρε κορίτσι μου όλα πάνε μια χαρά!!! Εμείς δεν μπορέσαμε να δούμε φατσούλα γιατί έχω πρόσθιο πλακούντα αλλά κάτι είδαμε,έχει το τούτο μου :⁠-⁠P:⁠-⁠P:⁠-⁠P

Για καρότσι είμαι και εγώ μάλλον σε 3 σε 1 γιατί με τόση ξάπλα και ταβάνοθεραπεία δεν θα την παλέψω να κάτσω μέσα αν και με βλέπω με μάρσιπο και δρόμο χαχαχα...έτσι λέω βέβαια από το άχτι μου! Πάντως μια φίλη έχει το 3 σε 1 της Cangaroo και είναι πολύ ευχαριστημένη και πολύ οικονομικά! Όταν με αφήσει να βγω είναι από τα πρώτα πράγματα που θα πάω να δω...μετα τα 3 παιδιά όλα είναι οφ δεν έχω τίποτα ..ευτυχώς έχω πολλές φίλες και γνωστές όπου η κάθε μία κάτι θα μου φέρει..μόνο καρότσι θα αγοράσω αλλά για 4ο παιδί να δώσω. Και τόσα χρήματα όπως της iglesina που είναι πολύ ωραία η αλήθεια είναι αλλά ..αν ήταν το πρώτο μου θα το σκεφτόμουν...

Της h&m τα κορμάκια κτλ είναι από βαμβάκι οπότε θα το επισκεφθώ σίγουρα .

Αχ βρε κορίτσια ανυπομονώ σαν να είναι το πρώτο μου .. απίστευτο μου φαίνεται...φταίει ότι έχουν μεγαλώσει τα κορίτσια? Ποιος ξέρει ..αλλά θέλω πολύ να περάσει ο καιρός να πάνε όλα καλά και να τον έχω αγκαλίτσα μουυυυ!!Εσείς??

Έτσι ακριβώς και εμείς !! Εγώ από σήμερα κιόλας που είδα και το φατσακι της και άρχισα και να την ακούω πιο Καλα εδώ και δυο μέρες έχω τρελαθει:)))

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Roses! είπε:

Εντάξει έχω λιώσει και ο μπέμπης κάνει κωλοτουμπες μέσα:⁠-⁠O Εγώ είμαι από Εύβοια ερωτική μετανάστρια και μένουμε στο Αεροδρόμιο που είναι ο σύζυγος!! Τέτοιες εκφράσεις τις έχουμε δεν είμαστε πρωτευουσιανοι βεβαίως βεβαίως ;⁠);⁠)

Ωραία φορμακια και βαμβακερά έχει και το Τζάμπο και φυσικά οικονομικά μιας και που τώρα στην αρχή δεν θα κρατήσουν για πολύ μιας και μεγαλώνουν βδομάδα με τη βδομάδα!θα περάσω και από εκεί μια βόλτα,τίποτα δεν θα αφήσω θα πάω παντού Χε Χε Χε 

Άντε κάντε εσείς τα ψωνια σας...την έρευνα αγοράς..και μετά εγώ στο τέλος θα έχω έτοιμες από εσάς τις έξυπνες αγορές :-)

Ειδικά εσύ μια τώρα να μεγαλώσεις τον τράχηλο κ όταν σηκωθείς Θα ψωνίσεις για τον γιο από τα καλά καλύτερα... Έρχεται ο διάδοχος...σιγά μην αρκεστείς μόνο στα τζάμπο :-P

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , WomensPower είπε:

Εντωμεταξυ εγώ σήμερα που πήγα για β'επιπεδου 22w +1  το μωρό ήταν 430gr ...ρε μήπως είναι λίγα? Μόνο αυτό με προβλημάτισε.... Έχω ακούσει και 500+...

Γενικως τελειώσαμε πολύ γρήγορα...έκανε πολύ εύκολα τις μετρήσεις...μου είπε εμπρόσθιο πλακουντα... ψηλό... Και τράχηλο κλειστό..βλέπω στο μέιλ μήκος 35.0mm...ενω στην απ' επιπέδου ήταν 42... Σα νουμερο το 35 ξέρω ότι είναι καλό..αλλα σε σχέση με το άλλο νούμερο μηπως θα έπρεπε να πέσει λιγότερο? 

Γενικώς όταν ήταν να δει τα γεννητικά όργανα είπε να μην κοιτάμε...εγώ βέβαια κοιτούσα αλλά δεν κατάλαβα κάτι... σκέφτομαι αν ήταν αγόρι δεν θα έβλεπα το ματζαφλέρι του? Είναι απο τη μια που θέλεις να είναι εκπληξη το φύλο ...αλλά κανείς και υποθέσεις :-P

 

 

 

Κ εμένα 427 είναι:))) μην ανησυχείς είναι φυσιολογικό βάρος κ ότι πάει ολοταχώς για μισό κιλο !! Αχ τι ωραια τα μικρούλια μας :)))

1 hour ago, WomensPower είπε:

Χαχαχα αχλάδι λέει...κ εγώ αναλογικά όλα στα μπούτια τα βάζω... Ο άντρας μου λέει έτοιμη για μπριζόλες είμαι...αλλά να σου πω κάτι σκέψου ότι οι αδερφές Καρντασιαν πληρώνουν λεφτά για να βάλουν μπούτια κ κώλο...οπότε κάπως παρηγοριομαστε :-D

Ααα κάνεις iqos αυτό όντως δεν ντουμανιαζει...ο,τι πρέπει για εσωτερικό χώρο.βέβαια δεν έχω δοκιμασει τίποτα από αυτά τα εναλλακτικά...ούτε ηλεκτρονικό να ατμιζω σαν τζιμινιερα :-D ενώ οι φίλοι μου τα έχουν δοκιμάσει κατά καιρούς...

Αν δεν πιάνεις την στριφτουμπα στο χέρι...να σαλιωνεις το χαρτάκι...δεν απολαμβάνεις τσιγάρο...αχαχχαχαχ θα τα διαβάζουν και οι υπόλοιπες που δεν καπνίζουν και θα πουν ότι είμαι καμια στερημένη..

όσο για τα σεμινάρια ίσως ξεκινήσω προς στο τέλος να δω για τον θηλασμό...όχι τίποτα άλλο θυμάμαι η αδερφή μου έδινε ένα κάρο λεφτά στο φαρμακείο για σκόνη.. άντε μετά να μείνει φράγκο για καμία συνεδρία λιποδιαλυσης :-D

 

 

 

Κ εγώ το έπαθα αυτό τις προάλλες αλλά όταν έβγαζα το σουτιέν μου έφευγε...δεν ξέρω μήπως φταίει το μαλακτικό ? Εγώ αυτό σκέφτηκα...επειδή τώρα είναι πιο ευαίσθητες οι θηλές...

3.5 κιλά από την αρχή? Θεέ μου πόσο τυχερή είσαι..Μην τα λες αυτά...σε φθονώ λίγο...που νερό να πίνεις κυτταρίτιδα να γίνεται :-P

Μια χαρά είναι τα κιλά που πήρες...τα πολλά έτσι κ αλλιώς στο τέλος έρχονται..οπότε αλί σε εμάς που είχαμε όρεξη κ λιγούρες από την ημέρα της σύλληψης..

Κορίτσια διαβάζω που λέτε για κιλα ! 
κ εγώ 7 έχω πάρει έχω τώρα που είμαι 21+4 και επειδή πήγα σε διατροφολόγο (λόγω εμετών) για να τρώω πιο σωστά μου είπε ότι είναι νορμαλ κιλα για τον μήνα αυτό και να υπολογίζω έως 12 ..13 ότι θα πάρω αυτό είναι το φυσιολογικό ..κ ότι και 14 να πάρω δν πειράζει γιατί ίσως ξεθαρρέψω όταν φτιάξει το στομάχι μου λίγο ! 
οποτε μην αγχώνεστε για τα κιλάκια πιστεύω απλά πρέπει να τρώμε κάπως έστω σωστά παίρνουμε που παίρνουμε θερμίδες τουλαχοστον να παίρνουμε τις σωστές (όχι ότι δν θα φάμε και τη βλακειουλα μας ) εγώ πχ κάτι εχω πάθει με τα γλυκα :pp

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , marylouu είπε:

Κ εμένα 427 είναι:))) μην ανησυχείς είναι φυσιολογικό βάρος κ ότι πάει ολοταχώς για μισό κιλο !! Αχ τι ωραια τα μικρούλια μας :)))

Αυτό μου είπε κ η κουμπάρα μου ..ο ενας ήταν 490...και τελικά γεννήθηκε 2.900... ενώ ο άλλος 385gr και γεννήθηκε 3200... Οπότε δεν παίζει ρόλο για το τελικό βάρος...μου είπε ότι απλά δείχνει ότι είναι μέσα στα όρια του φυσιολογικού...

Ναι μωρέ τόσο δα ανθρωπάκια... Και μας κανουν να νιώθουμε τόσο ευλογημένες και τυχερές....απίστευτο το ότι σε λίγους μήνες θα έχω ευθύνη για μια ζωουλα...από κει που που έχω μόνο τον εαυτό μου...πάντως σήμερα ο άντρας μου νομίζω ότι δέθηκε περισσότερο με το νινι και μου είπε ότι σκέφτεται αν πάω για φυσιολογικο τοκετό να έρθει μέσα...που αυτός δεν τα μπορεί αυτά...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...