Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαρτίου 2023!!!


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Μαρία.Μ είπε:

Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι κορίτσι μου. Ξέρω είναι πολύ δύσκολο όμως όλα θα πάνε καλα, θα το δεις!!! Ο γιατρός σου θα κάνει το καλύτερο για σένα και για το μωράκι σου!! Εσύ κοίτα να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς. Ολα να πάνε κατ ευχήν! Έχεις οοολη την θετική μου ενέργεια! Περιμένουμε νεότερα.

Μακάρι κοριτσάκι μου από το στόμα σου και στου Θεού το αφτί!!

Αυτό πιστεύω και εγώ πως όλα θα πάνε καλά!!! 

Έχω διαβάσει πολλες κοπέλες που έκαναν περίδεση και πήγαν όλα κατευχην και γέννησαν τελειομηνα μωράκια! Τι άγχος και αυτό...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 892
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το άγχος σου είναι απόλυτα δικαιολογημενο, όμως έχω ακούσει κι εγώ κάποιες περιπτώσεις με περίδεση , και όλες μα όλες τα πήγαν περίφημα ως το τέλος!! Νομίζω ότι το θέμα είναι να προλάβεις να την κάνεις..άπαξ και γίνει, δεν έχεις κάτι να φοβηθείς. Πόσος ήταν ο τράχηλος τελικά?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Roses! said:

Μακάρι κοριτσάκι μου από το στόμα σου και στου Θεού το αφτί!!

Αυτό πιστεύω και εγώ πως όλα θα πάνε καλά!!! 

Έχω διαβάσει πολλες κοπέλες που έκαναν περίδεση και πήγαν όλα κατευχην και γέννησαν τελειομηνα μωράκια! Τι άγχος και αυτό...

Λυπάμαι πολύ για το άγχος που τραβάς....όταν ήμουν μέσα στο νοσοκομείο για υπερέμεση δίπλα μου ήταν μία κοπέλα 25 εβδομάδων με δίδυμα για επείγουσα περίδεση....ένα γλυκό κορίτσι. Την έκανε κι όλα πήγαν καλά δεν πόνεσε καθόλου και ο γιατρός της της είπε ότι πήγε τέλεια. Είναι κάτι συνηθισμένο. Θα κρατήσει το μωράκι σου ασφαλές για όσο χρειάζεται. Και η μητέρα μου έκανε στην αδερφή μου και είχε μία τελειομηνη εγκυμοσύνη μετά...

Όλα θα πάνε καλά! Η θετική μας σκέψη μαζί σου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Roses! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Δυστυχώς δεν έχουμε καλά νέα! Ο τράχηλος μίκρυνε και άλλο και αύριο μπαίνω για περίδεση!!! Την θετική σας σκέψη κορίτσια μου είμαι να σκάσω...

Σίγουρα είναι μια διαδικασία που θα σε έχει γεμίσει άγχος...αλλά όταν ολοκληρωθεί και κάνεις την περίδεση θα νιώθεις ασφαλής και πιο σίγουρη από ότι ήσουν πριν... Είναι για το καλό το δικό σου και για τον μπεμπουλινο σου!!!  Τουλάχιστον με την περίδεση δεν θα έχεις άγχος μην γίνει κάτι νωρίτερα..θα πας μέχρι τέλους... Την θετική μας ενέργεια.. :-)

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Είμαι έτοιμη  για αυτό και θα πάνε όλα κατευχην! 

Σας ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση σας και τα καλά σας λόγια βάλσαμο στην ψυχή μου!! 

Θα σας στείλω ξανά το βραδάκι να σας πω πως πήγαμε!!!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, Roses! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Δυστυχώς δεν έχουμε καλά νέα! Ο τράχηλος μίκρυνε και άλλο και αύριο μπαίνω για περίδεση!!! Την θετική σας σκέψη κορίτσια μου είμαι να σκάσω...

Όλα να σου πάνε τέλεια!! Έχεις τη θετική μας ενέργεια!! Πόσο μίκρυνε ο τράχηλος; Σου είπε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! 

Όλα πήγανε με την βοήθεια του Θεού όλα καλά! Είμαι είδη στο σπιτάκι μου από τις 3μιση το μεσημέρι! Ο τράχηλος από 18 που ήταν τελευταία φορά σε μια εβδομάδα με πλήρη ακινησία ήταν στο 16..

Τώρα μου είπε προσοχή δύο εβδομάδες να μην ζοριστει η μήτρα και κάνει και άλλες συσπάσεις! Μου έδωσε και αντιβίωση και θα με παρακολουθεί για αρχή κάθε εβδομάδα!! Η περίδεση ήταν υπόθεση ρουτίνας πιο πολύ η γραφειοκρατία ήταν αυτή και η αναμονή με εξετάσεις κτλ! Εσείς τι κάνετε κορίτσια ? Πώς είστε?

 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Roses! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! 

Όλα πήγανε με την βοήθεια του Θεού όλα καλά! Είμαι είδη στο σπιτάκι μου από τις 3μιση το μεσημέρι! Ο τράχηλος από 18 που ήταν τελευταία φορά σε μια εβδομάδα με πλήρη ακινησία ήταν στο 16..

Τώρα μου είπε προσοχή δύο εβδομάδες να μην ζοριστει η μήτρα και κάνει και άλλες συσπάσεις! Μου έδωσε και αντιβίωση και θα με παρακολουθεί για αρχή κάθε εβδομάδα!! Η περίδεση ήταν υπόθεση ρουτίνας πιο πολύ η γραφειοκρατία ήταν αυτή και η αναμονή με εξετάσεις κτλ! Εσείς τι κάνετε κορίτσια ? Πώς είστε?

 

Μπράβο βρε κοριτσι  ! Όλα θα πάνε τέλεια !

Θετική σκέψη και καλή ψυχολογία να έχεις για το μπεμπε :)

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , marylouu είπε:

Μπράβο βρε κοριτσι  ! Όλα θα πάνε τέλεια !

Θετική σκέψη και καλή ψυχολογία να έχεις για το μπεμπε :)

 

 

Αυτό κάνω για να φτάσουμε ως το τέλος και να πάνε όλα καλά.!!

Έχω κάτι συσπασουλες βέβαια αλλά είναι λογικό και τις παρακολουθούμε με τον γιατρό...Άντε να δούμε πως θα εξελιχθεί..

Εσύ πως είσαι?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Roses! said:

Καλησπέρα κορίτσια!! 

Όλα πήγανε με την βοήθεια του Θεού όλα καλά! Είμαι είδη στο σπιτάκι μου από τις 3μιση το μεσημέρι! Ο τράχηλος από 18 που ήταν τελευταία φορά σε μια εβδομάδα με πλήρη ακινησία ήταν στο 16..

Τώρα μου είπε προσοχή δύο εβδομάδες να μην ζοριστει η μήτρα και κάνει και άλλες συσπάσεις! Μου έδωσε και αντιβίωση και θα με παρακολουθεί για αρχή κάθε εβδομάδα!! Η περίδεση ήταν υπόθεση ρουτίνας πιο πολύ η γραφειοκρατία ήταν αυτή και η αναμονή με εξετάσεις κτλ! Εσείς τι κάνετε κορίτσια ? Πώς είστε?

 

Μπράβο! Πέρασε ο μεγαλύτερος κίνδυνος τώρα θα πάνε όλα μία χαρά!

 

Εγώ είμαι πεσμένη. Είδα την ενδοκρινολόγο.... ξεκίνησα με κανονικό βάρος για το ύψος μου κι έχω πάρει έναμίση κιλό. Παρόλα αυτά επειδή έτρωγα ότι μπορούσα για να επιβίωσω (πολύ υδατάνθρακα) το μωρό μου λέει έχει μακροσωμία και με έβαλε σε μία αυστηρή διατροφή (που ένας θεός ξέρει πώς θα την τηρήσω) για να δούμε πώς μεγαλώνει το μωρό σε μία εβδομάδα κι αναλόγως να κινηθούμε (δηλαδή να δούμε αν θα γλιτώσω την ινσουλίνη).

Επίσης από τότε που μου έκανε στην β επίπεδου τον υπέρηχο μέσα στον κόλπο κάτι με ερέθισε και έχω τσούξιμο και ενόχληση κι ανησυχώ μην κόλλησα και κανένα μικρόβιο....γενικά η ψυχολογία στο πάτωμα. Αλλά αν δω την ανάπτυξη του μικρού να επιβραδύνεται θα επανέλθω! Επιπλέον πιστεύω ότι απλά το τζελ που μου έβαλε διατάραξε το Ph του κόλπου και με λίγα προβιοτικά θα επανέλθω....

 

Οπότε θετική σκέψη! Δεν γίνεται αλλιώς.... κι εσύ όσο θα περνάνε οι μέρες τόσο πιο σίγουρη θα είσαι κορίτσι μου! Κουράγιο το πιο δύσκολο πέρασε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , Leica είπε:

Μπράβο! Πέρασε ο μεγαλύτερος κίνδυνος τώρα θα πάνε όλα μία χαρά!

 

Εγώ είμαι πεσμένη. Είδα την ενδοκρινολόγο.... ξεκίνησα με κανονικό βάρος για το ύψος μου κι έχω πάρει έναμίση κιλό. Παρόλα αυτά επειδή έτρωγα ότι μπορούσα για να επιβίωσω (πολύ υδατάνθρακα) το μωρό μου λέει έχει μακροσωμία και με έβαλε σε μία αυστηρή διατροφή (που ένας θεός ξέρει πώς θα την τηρήσω) για να δούμε πώς μεγαλώνει το μωρό σε μία εβδομάδα κι αναλόγως να κινηθούμε (δηλαδή να δούμε αν θα γλιτώσω την ινσουλίνη).

Επίσης από τότε που μου έκανε στην β επίπεδου τον υπέρηχο μέσα στον κόλπο κάτι με ερέθισε και έχω τσούξιμο και ενόχληση κι ανησυχώ μην κόλλησα και κανένα μικρόβιο....γενικά η ψυχολογία στο πάτωμα. Αλλά αν δω την ανάπτυξη του μικρού να επιβραδύνεται θα επανέλθω! Επιπλέον πιστεύω ότι απλά το τζελ που μου έβαλε διατάραξε το Ph του κόλπου και με λίγα προβιοτικά θα επανέλθω....

 

Οπότε θετική σκέψη! Δεν γίνεται αλλιώς.... κι εσύ όσο θα περνάνε οι μέρες τόσο πιο σίγουρη θα είσαι κορίτσι μου! Κουράγιο το πιο δύσκολο πέρασε...

Ω βρε κοριτσάκι μου!! Συγνώμη που θα ρωτήσω αλλά τι είναι η μακροσωμια? Η διατροφή σου επηρέασε το μωρό? 

Θα δεις με την διατροφή θα φτιάξει! Τι διατροφή σου έδωσε? Έχεις ανεβασμένο ζαγχαρο? Σε τρελανα στις ερωτήσεις βρε κοριτσάκι μου με συγχωρείς..

Ενημερωσες  τον γιατρό σου για αυτό το τσούξιμο? Καλύτερα να του το πεις να μην το έχεις και αυτό στο μυαλό σου και καλώς η κακώς αγχώνεσαι...

Ότι κάνουμε το κάνουμε για να φέρουμε τα μωράκια μας στο κόσμο υγιή . Μόνο η θετική σκέψη μπορεί να μας βοηθήσει και να μας κάνει καλό.  Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο γεγονός αλλά στο νοσοκομείο δεν είχα καμμία σύσπαση ..Όταν ήρθα σπίτι έχω όλο το απόγευμα και έχω τον νου μου γιατί φοβάμαι...Μάλλον πρέπει να το πάρω διαφορετικά και να μην δίνω και πολύ βάση σε όλα αλλά και τι να κάνω ρε γμτ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Roses! είπε:

Αυτό κάνω για να φτάσουμε ως το τέλος και να πάνε όλα καλά.!!

Έχω κάτι συσπασουλες βέβαια αλλά είναι λογικό και τις παρακολουθούμε με τον γιατρό...Άντε να δούμε πως θα εξελιχθεί..

Εσύ πως είσαι?

Είμαι Καλα σήμερα ούτε το στομάχι μου με ενόχλησε τόσο :) είχα και γιατρό σήμερα όλα εντάξει και προχωράμε <3

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας!! Να φτάσουμε μέχρι τέλους και να γεννησουμε γερά μπεμπακια!! Τη Δευτέρα έχω κι εγώ Β επιπέδου και με έχει πιάσει αγωνία...να είναι όλα καλά με την μπεμπουλα και να μην έχει μικρύνει πολύ ο τράχηλος! Η αλήθεια είναι ότι με τον μικρό μου εδώ στο σπίτι όλη μέρα δεν κάθομαι...στο πόδι είμαι συνέχεια..

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Κορίτσια, εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας!! Να φτάσουμε μέχρι τέλους και να γεννησουμε γερά μπεμπακια!! Τη Δευτέρα έχω κι εγώ Β επιπέδου και με έχει πιάσει αγωνία...να είναι όλα καλά με την μπεμπουλα και να μην έχει μικρύνει πολύ ο τράχηλος! Η αλήθεια είναι ότι με τον μικρό μου εδώ στο σπίτι όλη μέρα δεν κάθομαι...στο πόδι είμαι συνέχεια..

Καλά αποτελέσματα να έχεις όλα καλά θα πάνε! Θα την δεις την μπουμπού και θα σου φύγει κάθε άγχος 

Κορίτσια μόλις γύρισα από γιατρό (όχι τον δικό μου αλλά αυτόν κοντά στο σπίτι μου που είχα πάει για δεύτερη γνώμη) καμία σχέση η συμπεριφορά του, μας τα είπε όλα αναλυτικά, (εννοείται και ο άντρας μου μέσα μαζί στην εξέταση)μου είπε ότι λόγω προδιαβητη θα έπρεπε να έχω κάνει καμπύλη ζαχάρου από τις 16 μέχρι τις 18 εβδομάδες... (Σοκ). Γενικά μας είπε πολλά πράγματα που δεν τα ξέραμε και πήρα την απόφαση να αλλάξω γιατρό.. ελπίζω να μην είναι αργά και να μας βγεί σε καλό. επίσης μου είπε αυτό που είχε αναφέρει μια κοπέλα (έχω ξεχάσει εντελώς ποια!)  Ότι να μην χαϊδεύω πολύ την κοιλιά μου γιατί προκαλεί συσπάσεις... Μας επιβεβαίωσε και το φύλο... Αγοράκι! Ουφ ηρέμησα αρκετά ! Νιώθω ότι είμαι σε πιο σίγουρα χέρια! Μακάρι να βγει καλό και το ζάχαρο και θα πετάω στα σύννεφα :grin: 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Roses! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! 

Όλα πήγανε με την βοήθεια του Θεού όλα καλά! Είμαι είδη στο σπιτάκι μου από τις 3μιση το μεσημέρι! Ο τράχηλος από 18 που ήταν τελευταία φορά σε μια εβδομάδα με πλήρη ακινησία ήταν στο 16..

Τώρα μου είπε προσοχή δύο εβδομάδες να μην ζοριστει η μήτρα και κάνει και άλλες συσπάσεις! Μου έδωσε και αντιβίωση και θα με παρακολουθεί για αρχή κάθε εβδομάδα!! Η περίδεση ήταν υπόθεση ρουτίνας πιο πολύ η γραφειοκρατία ήταν αυτή και η αναμονή με εξετάσεις κτλ! Εσείς τι κάνετε κορίτσια ? Πώς είστε?

 

Είδες που όλα πήγαν τέλεια? Τουλάχιστον τώρα να περάσουν οι δύο βδομάδες και μετά θα δεις πόσο περισσότερα πράγματα θα μπορείς να κάνεις από το να μην την είχες κάνει καθόλου... Θα έχεις και εβδομαδιαία παρακολούθηση...πόσο πιο ασφαλής να νιώσεις... Είσαι τυχερή που έχεις καλούς γιατρούς...βρήκαν το θέμα και σε προσέχουν...και έτσι θα καταφέρεις να φτάσεις μέχρι τέλους... Ξέρω περιπτώσεις που από ιατρική αμέλεια χάσανε μωράκια σε προχωρημένες εγκυμοσύνες...Μια συνάδελφος της αδερφής μου έχασε το πρώτο της με το που έκλεισε τον 5ο μήνα λόγω τραχήλου...και επίσης ξέρω περίπτωση που ο γιατρός δεν έβλεπε ότι ο πλακούντας είχε γεράσει κ έτσι με κεντρική αποκόλληση το μωρό δεν γεννήθηκε ζωντανό.. και άλλα ποσά από ιστορίες γνωστών...Οπότε μέσα στην ατυχία σου είσαι τυχερή...Λίγο υπομονή ακόμα με την ξάπλα και μετά θα είσαι έτοιμη να κάνεις όλες τις ετοιμασίες ώστε να υποδεχτεις τον μπεμπουλινο σου!!!  Ξεκίνα καμία σειρά νετφλιξ τα πρωινά που θα λείπουν όλοι...ούτε που θα καταλάβεις πότε περνάει η ώρα...

6 ώρες πρίν, Leica είπε:

Μπράβο! Πέρασε ο μεγαλύτερος κίνδυνος τώρα θα πάνε όλα μία χαρά!

 

Εγώ είμαι πεσμένη. Είδα την ενδοκρινολόγο.... ξεκίνησα με κανονικό βάρος για το ύψος μου κι έχω πάρει έναμίση κιλό. Παρόλα αυτά επειδή έτρωγα ότι μπορούσα για να επιβίωσω (πολύ υδατάνθρακα) το μωρό μου λέει έχει μακροσωμία και με έβαλε σε μία αυστηρή διατροφή (που ένας θεός ξέρει πώς θα την τηρήσω) για να δούμε πώς μεγαλώνει το μωρό σε μία εβδομάδα κι αναλόγως να κινηθούμε (δηλαδή να δούμε αν θα γλιτώσω την ινσουλίνη).

Επίσης από τότε που μου έκανε στην β επίπεδου τον υπέρηχο μέσα στον κόλπο κάτι με ερέθισε και έχω τσούξιμο και ενόχληση κι ανησυχώ μην κόλλησα και κανένα μικρόβιο....γενικά η ψυχολογία στο πάτωμα. Αλλά αν δω την ανάπτυξη του μικρού να επιβραδύνεται θα επανέλθω! Επιπλέον πιστεύω ότι απλά το τζελ που μου έβαλε διατάραξε το Ph του κόλπου και με λίγα προβιοτικά θα επανέλθω....

 

Οπότε θετική σκέψη! Δεν γίνεται αλλιώς.... κι εσύ όσο θα περνάνε οι μέρες τόσο πιο σίγουρη θα είσαι κορίτσι μου! Κουράγιο το πιο δύσκολο πέρασε...

Για το 1.5 κιλό μην αγχώνεσαι...απ' ότι έχω καταλάβει είσαι δραστήρια...θα ξεκινήσεις κ λίγο γυμναστικουλα με αυτόν το τέλειο τράχηλο και θ είσαι μια χαρά! (Δεν θα σε  συγκρίνω μαζί μου...έχω χάσει κάθε μέτρο πλέον...) 

Σχετικά με την μακροσωμια τι ακριβώς είναι? Και πως το κατάλαβε η ενδοκρινολόγος? Αφού ο παίδαρος σου έχει σούπερ βάρος στον β ' επιπέδου. Συγνώμη για τις ερωτήσεις..απλά αν αυτό γίνεται με τη διατροφή τότε μήπως πρέπει να ελέγξω και γω για μακροσωμια σε ενδοκρινολόγο μιας κ ο υδατάνθρακας είναι το αγαπημένο μου σε αυτή τη φάση... 

Σχετικά με τον ερεθισμό μήπως να πας για μια καλλιέργεια στον γιατρό σού? Εγώ έκανα προληπτικά ξανά προχθές κολπικά υγρά μου πήρε, καλλιέργεια ούρων κλπ... Κ βρέθηκαν ελάχιστοι μύκητες...μου είπε να πάρω ένα κολπικό κανεσθεν των 500.... Την προηγούμενη φορά που Μ Χε πάρει κολπικά υγρά πάλι είχα λίγους...κ πάλι πήρα κανεσθεν...και σκέψου δεν έχω καμία ενόχληση κιόλας..Βέβαια εσύ ξέρεις τον εαυτό σου καλύτερα και τι μπορεί να βοηθήσει....εγώ πρώτη φορά τώρα στην εγκυμοσύνη τόσο ευαισθησία στο νιμου  πια... παλαιότερα ούτε μια φορά δεν είχα μύκητες...κολπιτιδα κλπ..  πάντως εμένα δεν μ κάνε κολπικά τον β'επιπεδου..μήπως επειδή στην αυχενική είχα καλό τράχηλο? 

Άντε υπομονή και σε εσένα μην πέφτεις ψυχολογικά...σκέψου τα απρόσμενα χαρούμενα νέα για τον σούπερ τράχηλο...κ επικεντρωσου σε αυτά...στο γιο σου που σε γεμίζει αγκαλιές και στον μπεμπακο που σε γεμίζει κλωτσιές κ μπουνιές :-) 

 

 

 

5 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Κορίτσια, εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας!! Να φτάσουμε μέχρι τέλους και να γεννησουμε γερά μπεμπακια!! Τη Δευτέρα έχω κι εγώ Β επιπέδου και με έχει πιάσει αγωνία...να είναι όλα καλά με την μπεμπουλα και να μην έχει μικρύνει πολύ ο τράχηλος! Η αλήθεια είναι ότι με τον μικρό μου εδώ στο σπίτι όλη μέρα δεν κάθομαι...στο πόδι είμαι συνέχεια..

Καλή τύχη με τον β'επιπεδου.. μια χαρά θα είναι η μπεμπουλα σου...μην αγχώνεσαι... τουλάχιστον προσπάθησε να μην τον σηκώνεις αγκαλιά τον μικρό σου...

2 ώρες πρίν, Μαρία.Μ είπε:

Καλά αποτελέσματα να έχεις όλα καλά θα πάνε! Θα την δεις την μπουμπού και θα σου φύγει κάθε άγχος 

Κορίτσια μόλις γύρισα από γιατρό (όχι τον δικό μου αλλά αυτόν κοντά στο σπίτι μου που είχα πάει για δεύτερη γνώμη) καμία σχέση η συμπεριφορά του, μας τα είπε όλα αναλυτικά, (εννοείται και ο άντρας μου μέσα μαζί στην εξέταση)μου είπε ότι λόγω προδιαβητη θα έπρεπε να έχω κάνει καμπύλη ζαχάρου από τις 16 μέχρι τις 18 εβδομάδες... (Σοκ). Γενικά μας είπε πολλά πράγματα που δεν τα ξέραμε και πήρα την απόφαση να αλλάξω γιατρό.. ελπίζω να μην είναι αργά και να μας βγεί σε καλό. επίσης μου είπε αυτό που είχε αναφέρει μια κοπέλα (έχω ξεχάσει εντελώς ποια!)  Ότι να μην χαϊδεύω πολύ την κοιλιά μου γιατί προκαλεί συσπάσεις... Μας επιβεβαίωσε και το φύλο... Αγοράκι! Ουφ ηρέμησα αρκετά ! Νιώθω ότι είμαι σε πιο σίγουρα χέρια! Μακάρι να βγει καλό και το ζάχαρο και θα πετάω στα σύννεφα :grin: 

Καλά έκανες κ πήρες δεύτερη γνώμη αφού δεν ένιωθες ασφαλής με τον άλλον γιατρό! Μην μπαίνεις σε δεύτερες σκέψεις για τον γιατρό...αν σας ικανοποίησε ο σημερινός δεν είναι αργά να αλλάξεις... Απλά έχω την εντύπωση χωρίς να είμαι και σίγουρη ότι γενικά δεν είναι και το καλύτερο τους να αναλαμβάνουν εγκυμοσύνες στη μέση.. οπότε εφόσον αυτός θέλει να σ αναλάβει μην νιώθεις τύψεις για τον άλλον τον γιατρό...δεν υπέγραψες και συμβόλαιο να σε ξεγενησει... Αυτό για το χάιδεμα της κοιλιάς σε εμένα μου το είπε η γιατρός μου...όπως και για τις θηλές...ζάχαρο πότε θα κάνεις? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...