Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Η μαμα μου εχει καρκινο


Recommended Posts

Γεια σας!Πριν 15 μερες πηγαμε τη μαμα μου στο νοσοκομειο με αδυναμια,εμετους κλπ..αρχικα ειχαν προβλημα τα νεφρα,αλλα το ειδαν και με αλλες εξετασεις και εχει καρκινο του παχεος εντερου και στο συκωτι.Ειναι σε ασχημη κατασταση,θα χρειαστει κολοστομια και χημειοθεραπειες αλλα και παλι βλεπουμε ενα μικρο χρονικο περιθωριο επιβιωσης.Θα τρελαθω!Δεν αντεχω,δεν ξερω τι να κανω,την εχουν ακομα στο νοσοκομειο,παω εκει και καθομαι μαζι της,την εχουν σε ενα θαλαμο με γυναικες με ανοια,μπαινουν μερικοι σεκιουριτι και τσαμπουκαλευουν και θελουν να διωξουν τους συνοδους (με αρνητικο ραπιντ και εμβολιασμο πας)..πως να τον αφησεις μονο του τον ανθρωπο σου σε τετοιες στιγμες?Πραγματικα δεν αντεχω αυτη την κατασταση.Εχουν ερθει τα πεθερικα μου τα οποια μισω τοσο πολυ χρονια τωρα για να κρατανε το μικρο.Τρωνε,πινουν,αραζουν και γελανε σπιτι μου,στο σπιτι που εφτιαξε η μανα μου και η μανα μου υποφερει ψυχικα και σωματικα στο νοσοκομειο.Δεν ξερω τι να κανω με τη σεναχωρια μου,δεν ξερω τι να κανω με τη μαμα μου.Γιατι να γινει αυτο το πραγμα?

  • Λυπημένη/-ος 3

 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , giannaher είπε:

Γεια σας!Πριν 15 μερες πηγαμε τη μαμα μου στο νοσοκομειο με αδυναμια,εμετους κλπ..αρχικα ειχαν προβλημα τα νεφρα,αλλα το ειδαν και με αλλες εξετασεις και εχει καρκινο του παχεος εντερου και στο συκωτι.Ειναι σε ασχημη κατασταση,θα χρειαστει κολοστομια και χημειοθεραπειες αλλα και παλι βλεπουμε ενα μικρο χρονικο περιθωριο επιβιωσης.Θα τρελαθω!Δεν αντεχω,δεν ξερω τι να κανω,την εχουν ακομα στο νοσοκομειο,παω εκει και καθομαι μαζι της,την εχουν σε ενα θαλαμο με γυναικες με ανοια,μπαινουν μερικοι σεκιουριτι και τσαμπουκαλευουν και θελουν να διωξουν τους συνοδους (με αρνητικο ραπιντ και εμβολιασμο πας)..πως να τον αφησεις μονο του τον ανθρωπο σου σε τετοιες στιγμες?Πραγματικα δεν αντεχω αυτη την κατασταση.Εχουν ερθει τα πεθερικα μου τα οποια μισω τοσο πολυ χρονια τωρα για να κρατανε το μικρο.Τρωνε,πινουν,αραζουν και γελανε σπιτι μου,στο σπιτι που εφτιαξε η μανα μου και η μανα μου υποφερει ψυχικα και σωματικα στο νοσοκομειο.Δεν ξερω τι να κανω με τη σεναχωρια μου,δεν ξερω τι να κανω με τη μαμα μου.Γιατι να γινει αυτο το πραγμα?

Κοριτσι μου, καταρχας λυπαμαι πολυ. Δε θελω ουτε να φανταστω τι περνας. Η αληθεια ειναι οτι η κατασταση ακουγεται σοβαρη και μη αναστρεψιμη. Το να κατηγορεις αυτη τη στιγμη τα πεθερικα σου, δε σε βοηθαει πουθενα. 

Δε ξερω τι κανετε ή τι θα κανετε ή τι θελει η μαμα σου εγω παντως αν ηταβ τερματικη ασθενεια θα ηθελα να περασω τον τελευταιο χρονο μου σπιτι μου με την οικογενεια μου. Οτι κ αν κανερε, μη ξεχνας, να εισαι διπλα της, να της λες καθε μερα ποσο την αγαπας, θυμησε της ομορφες στιγμες, πες της ποσο ευγνωμων εισαι για πραγματα ππυ σου εδωσε ή εκανε, γενικα θυμηθειτε μαζι τη ζωη σας, και μη ξεχνας να της λες ποσο την αγαπας... εγω αυτο θα εκανα. Καλη δυναμη ευχομαι και στις δυο σας..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Elle12 said:

Κοριτσι μου, καταρχας λυπαμαι πολυ. Δε θελω ουτε να φανταστω τι περνας. Η αληθεια ειναι οτι η κατασταση ακουγεται σοβαρη και μη αναστρεψιμη. Το να κατηγορεις αυτη τη στιγμη τα πεθερικα σου, δε σε βοηθαει πουθενα. 

Δε ξερω τι κανετε ή τι θα κανετε ή τι θελει η μαμα σου εγω παντως αν ηταβ τερματικη ασθενεια θα ηθελα να περασω τον τελευταιο χρονο μου σπιτι μου με την οικογενεια μου. Οτι κ αν κανερε, μη ξεχνας, να εισαι διπλα της, να της λες καθε μερα ποσο την αγαπας, θυμησε της ομορφες στιγμες, πες της ποσο ευγνωμων εισαι για πραγματα ππυ σου εδωσε ή εκανε, γενικα θυμηθειτε μαζι τη ζωη σας, και μη ξεχνας να της λες ποσο την αγαπας... εγω αυτο θα εκανα. Καλη δυναμη ευχομαι και στις δυο σας..

Δεν τα κατηγορω.Απλα τους βλεπω και φουντωνω.Ειναι τοσο αδικο.Δεν ξερω τι ακολουθει απο εδω και περα απο αποψη πονου κλπ..ειναι μια φριχτη κατασταση.

  • Μου αρέσει 1

 
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , giannaher είπε:

Δεν τα κατηγορω.Απλα τους βλεπω και φουντωνω.Ειναι τοσο αδικο.Δεν ξερω τι ακολουθει απο εδω και περα απο αποψη πονου κλπ..ειναι μια φριχτη κατασταση.

Λογικο να τα σκεφτεσαι κοπελα μου. Η μανουλα ειναι μανουλα.. και σε πιανουν αγχη και τυψεις και ενοχες και φοβοι.. τι να πω.. μακαρι να ζησει οσο το δυνατον περισσοτερο και κυριως, οσο το δυνατον καλυτερα.. τις ευχες μου και την αγαπη μου!❤️

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, giannaher είπε:

Γεια σας!Πριν 15 μερες πηγαμε τη μαμα μου στο νοσοκομειο με αδυναμια,εμετους κλπ..αρχικα ειχαν προβλημα τα νεφρα,αλλα το ειδαν και με αλλες εξετασεις και εχει καρκινο του παχεος εντερου και στο συκωτι.Ειναι σε ασχημη κατασταση,θα χρειαστει κολοστομια και χημειοθεραπειες αλλα και παλι βλεπουμε ενα μικρο χρονικο περιθωριο επιβιωσης.Θα τρελαθω!Δεν αντεχω,δεν ξερω τι να κανω,την εχουν ακομα στο νοσοκομειο,παω εκει και καθομαι μαζι της,την εχουν σε ενα θαλαμο με γυναικες με ανοια,μπαινουν μερικοι σεκιουριτι και τσαμπουκαλευουν και θελουν να διωξουν τους συνοδους (με αρνητικο ραπιντ και εμβολιασμο πας)..πως να τον αφησεις μονο του τον ανθρωπο σου σε τετοιες στιγμες?Πραγματικα δεν αντεχω αυτη την κατασταση.Εχουν ερθει τα πεθερικα μου τα οποια μισω τοσο πολυ χρονια τωρα για να κρατανε το μικρο.Τρωνε,πινουν,αραζουν και γελανε σπιτι μου,στο σπιτι που εφτιαξε η μανα μου και η μανα μου υποφερει ψυχικα και σωματικα στο νοσοκομειο.Δεν ξερω τι να κανω με τη σεναχωρια μου,δεν ξερω τι να κανω με τη μαμα μου.Γιατι να γινει αυτο το πραγμα?

Κορίτσι μου σου εύχομαι από καρδιάς πολύ δύναμη. Τους γύρω γράψε τους όσο περισσότερο μπορείς κ επικεντρωσου στην μανούλα σου.

προσπάθησε να αλλάξεις δωμάτιο είτε ακόμα και κλινική. 
και να ζητήσεις ψυχολογική υποστήριξη μέσα στο νοσοκομείο κ για εσένα αλλά κ για την Μαμα σου.

επίσης, κανε όλα τα υπόλοιπα πέρα κ περνά όσο περισσότερο χρόνο μπορείς μαζί της κ να της μιλάς. μην μπεις στην τρύπα του «γιατί σε εμάς;» Γιατί δεν θα σε οδηγήσει πουθενά. 
 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...