Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Βιολόγος δεν είμαι αλλά επειδή κάνω προεμφυτευτικο δεν λειτουργεί έτσι. Δηλαδή δεν γίνεται να το ελέγξεις για συγκεκριμένο νόσημα και στο στάδιο των εκατό κυττάρων να είναι υγιές και να αλλάξει μετά. Εκείνο πού ίσχυει είναι ότι σε ακραιες περιπτώσεις πρέπει να ξέρεις τι ψάχνεις γιατί αλλιώς δεν ξέρουν τι πρέπει να εντοπίσουν περα από τις πολλές γονιδιακές μεταλλάξεις που ξέρουν και επίσης υπάρχει περίπτωση να αφαιρέσουν κύτταρα που στην πλειοψηφία τους είναι υγιή και να σου βγει αποτέλεσμα για μωσαικισμο. Για αυτό λένε μετά να κάνεις τροφοβλάστη για να επιβεβαιώσεις το αποτέλεσμα του προεμφυτευτικου. Άσε που με την αφαίρεση κυττάρων κάποια έμβρυα χάνουν τη δυναμική της ανάπτυξης τους.

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

πρίν από 30 λεπτά , minnie26 είπε:

Άντε , έτσι θα σταματήσει τουλάχιστον ! Σου είπε για ποιο λόγο συμβαίνει αυτό ; 

Όχι αύριο θα τα πούμε από κοντά 

Σας ευχαριστώ παντωσ όλες κοριτσια 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , foza είπε:

Όχι αύριο θα τα πούμε από κοντά 

Σας ευχαριστώ παντωσ όλες κοριτσια 

Άντε αύριο θα ηρεμήσεις κ σύ κ γώ ! Που έβλεπα ροζ να δω τι γίνεται ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, xrysaxrysoula είπε:

Τι αφορά το πινακακι αυτο ; Πιθανες ημερομηνιες τοκετου της καθε κοπελας;

Σωατα! Τι περιμένει αγόρι κορίτσι, πητ, πρόσθετα οποιος θέλει κ μαιευτήριο/ γιατρο

Για τα ροζ κόκκινα θυμάμαι αξέχαστα έναν γυναικολογο ιδιώτη π είχα επισκεφτεί στη 1η εγκυμοσύνη όπου έβλεπα κ εγω σταγόνες και μου χε πει το εξής κ μ είχε κακοφάνει αρκετά. Ε και ; μ λεει . Κ ιππασία θα σου λεγα κανε.  Να έχεις εμπιστοσύνη στο σπορακι σου ότι κ να συμβεί. 

Πάντως ρε κοριτσια τι αγωνία κ αυτή. Μέχρι στιγμής φτου φτου δεν έχω δει  αλλά μ εχει μείνει ψυχολογικό απο τις προηγούμενες 3 που έβλεπα.   Όσο κ να σου λέει κάποιος μην αγχώνεσαι  , όταν βλέπεις το ρημάδι είτε είναι ροζ είτε καφε  καλα για κόκκινο δε το συζητώ καν  το άγχος βαράει κόκκινο!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@fozaόλα καλά θα πάνε κορίτσι μου! Λογικό να αγχώνεσαι, αλλά λίγο καφέ νομίζω δεν σημαίνει κάτι! Ίσως είναι αιματακι παλιό από κανένα αγγειακι που έσπασε και το βλέπεις τώρα! 

2 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Άντε αύριο θα ηρεμήσεις κ σύ κ γώ ! Που έβλεπα ροζ να δω τι γίνεται ..

Καλή επιτυχία για αύριο! Είμαι σίγουρη ότι τα μωρουλια θα είναι μια χαρά και θα ακούσεις και τις καρδούλες να χτυπανε πολύ δυνατά! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Geogi είπε:

Καλή επιτυχία για αύριο! Είμαι σίγουρη ότι τα μωρουλια θα είναι μια χαρά και θα ακούσεις και τις καρδούλες να χτυπανε πολύ δυνατά! 

Σε ευχαριστώ πολύ ρρ κορίτσι! Πολύ γλυκό το μήνυμα σου .. για όλες μας εύχομαι να έχουμε μόνο ευχάριστα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου καλησπέρα πως είστε ; 
Εμεις πήγαμε στο γιατρό μας σήμερα και επιτέλους ακούσαμε αυτόν τον υπέροχο ήχο της καρδιάς του μωρού μας !!! 
Τρεις φορές κι ολας να το εμπεδώσουμε !!! 
Σε δεκαπέντε μέρες πάλι ραντεβού ! Αχ! Από τώρα ανυπομονώ !

  • Μου αρέσει 7

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Aria konsta είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα πως είστε ; 
Εμεις πήγαμε στο γιατρό μας σήμερα και επιτέλους ακούσαμε αυτόν τον υπέροχο ήχο της καρδιάς του μωρού μας !!! 
Τρεις φορές κι ολας να το εμπεδώσουμε !!! 
Σε δεκαπέντε μέρες πάλι ραντεβού ! Αχ! Από τώρα ανυπομονώ !

Τι ωραια τα νεακια σας ..μπραβο κοριτσι μου ..υπομονη σε 15 μερουλες παλι :wub:

Καλη επιτυχια σε ολα τα κοριτσια που εχουν αυριο ραντεβου..κι απ' ο,τι θυμαμαι ειστε αρκετες.. να πανε ολα καλα για ολες !

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα πως είστε ; 
Εμεις πήγαμε στο γιατρό μας σήμερα και επιτέλους ακούσαμε αυτόν τον υπέροχο ήχο της καρδιάς του μωρού μας !!! 
Τρεις φορές κι ολας να το εμπεδώσουμε !!! 
Σε δεκαπέντε μέρες πάλι ραντεβού ! Αχ! Από τώρα ανυπομονώ !

Καλημέρα Άρια ! Τι τέλεια τα νεα σου ! Είμαι σίγουρη πως αυτός ο ήχος δεν συγκρίνεται με κανέναν άλλον! Ανυπομονώ κ γώ για το απόγευμα ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Καλημέρα Άρια ! Τι τέλεια τα νεα σου ! Είμαι σίγουρη πως αυτός ο ήχος δεν συγκρίνεται με κανέναν άλλον! Ανυπομονώ κ γώ για το απόγευμα ! 

Πραγματικά δεν συγκρίνετε !! 
Με το καλό να το ζήσετε και εσείς κοριτσάκια μου !! 
Θα περιμένω νέα σας !!!

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα!! Ήρθα καθυστερημενα στην παρεουλα σας γιατί άργησα να καταλάβω ότι είμαι έγκυος!! Έχω ήδη 2 αγοράκια κ πριν 5 μέρες μάθαμε απρόσμενα ότι περιμένουμε κ το τρίτο! Είμαστε ακόμα σοκαρισμένοι γτ δεν το είχαμε καθόλου στο μυαλό μας αλλά αφού ήρθε καλώς να το δεχτούμε! Είμαι 9 εβδομάδων κ έχω πητ 16 Ιουλίου! Εύχομαι φανταστικές κ τελειομηνες εγκυμοσύνες σε όλες κορίτσια μου!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , Betty90 είπε:

Καλησπέρα κι από μένα!! Ήρθα καθυστερημενα στην παρεουλα σας γιατί άργησα να καταλάβω ότι είμαι έγκυος!! Έχω ήδη 2 αγοράκια κ πριν 5 μέρες μάθαμε απρόσμενα ότι περιμένουμε κ το τρίτο! Είμαστε ακόμα σοκαρισμένοι γτ δεν το είχαμε καθόλου στο μυαλό μας αλλά αφού ήρθε καλώς να το δεχτούμε! Είμαι 9 εβδομάδων κ έχω πητ 16 Ιουλίου! Εύχομαι φανταστικές κ τελειομηνες εγκυμοσύνες σε όλες κορίτσια μου!

Καλως ηρθες στην παρεουλα μας ..να εχεις μια υπεροχη και τελειομηνη εγκυμοσυνη .. με το καλο να έρθει το μωρακι σας κ να μεγαλωσει κι αλλο η οικογενεια σας :x

16 ώρες πρίν, ΜomOf4 είπε:

Σωατα! Τι περιμένει αγόρι κορίτσι, πητ, πρόσθετα οποιος θέλει κ μαιευτήριο/ γιατρο

Για τα ροζ κόκκινα θυμάμαι αξέχαστα έναν γυναικολογο ιδιώτη π είχα επισκεφτεί στη 1η εγκυμοσύνη όπου έβλεπα κ εγω σταγόνες και μου χε πει το εξής κ μ είχε κακοφάνει αρκετά. Ε και ; μ λεει . Κ ιππασία θα σου λεγα κανε.  Να έχεις εμπιστοσύνη στο σπορακι σου ότι κ να συμβεί. 

Πάντως ρε κοριτσια τι αγωνία κ αυτή. Μέχρι στιγμής φτου φτου δεν έχω δει  αλλά μ εχει μείνει ψυχολογικό απο τις προηγούμενες 3 που έβλεπα.   Όσο κ να σου λέει κάποιος μην αγχώνεσαι  , όταν βλέπεις το ρημάδι είτε είναι ροζ είτε καφε  καλα για κόκκινο δε το συζητώ καν  το άγχος βαράει κόκκινο!! 

Τι ωραιο αυτο με το πινακακι ; Θα ηθελες να το αναλαβεις εσυ μιας και το χεις στο μυαλο σου πως ειναι  ; Δε νομιζω να εχει καποια κοπελα αντιρρηση .. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Betty90 είπε:

Καλησπέρα κι από μένα!! Ήρθα καθυστερημενα στην παρεουλα σας γιατί άργησα να καταλάβω ότι είμαι έγκυος!! Έχω ήδη 2 αγοράκια κ πριν 5 μέρες μάθαμε απρόσμενα ότι περιμένουμε κ το τρίτο! Είμαστε ακόμα σοκαρισμένοι γτ δεν το είχαμε καθόλου στο μυαλό μας αλλά αφού ήρθε καλώς να το δεχτούμε! Είμαι 9 εβδομάδων κ έχω πητ 16 Ιουλίου! Εύχομαι φανταστικές κ τελειομηνες εγκυμοσύνες σε όλες κορίτσια μου!

Πωωωω τι υπέροχη έκπληξη …!! 
καλως μας ήρθες… εύχομαι μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσύνη ! 
Και εγώ στο κλαμπ των τρίτο μαμάδων χεχε

πρίν από 5 λεπτά , ΜomOf4 είπε:

Ωραία, ας μου γράφει η κάθε μία πητ  αν ξέρει φύλλο ,  τόκος κ αν  θέλει μαιευτηρα . Ότι αλλάζει το αλλάζουμε..

Αρχίζω: 

 

ΜomOf4 : πητ 22/7/2023 , 4ος τοκος, Αρεταιειο 

Εγώ δεν έχω ιδέα από πητ χαχαχα έχουμε μπερδέψει τα μπούτια μας συγνώμη κι ολας χεχε 

οπως τα έχω υπολογίσει εγώ βέβαια πητ 4/8/2023(που δεν υπάρχει περίπτωση ) 3ος τοκος, ΡΕΑ με τον Νικόλαο Σκαρτάδο μαιευτήρα 

Πιστεύω ότι είναι λιγάκι νωρίς για το πινακακι μας πάντως 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , ΜomOf4 είπε:

Ωραία, ας μου γράφει η κάθε μία πητ  αν ξέρει φύλλο ,  τόκος κ αν  θέλει μαιευτηρα . Ότι αλλάζει το αλλάζουμε..

Αρχίζω: 

 

ΜomOf4 : πητ 22/7/2023 , 4ος τοκος, Αρεταιειο 

xrysaxrysoula: 8/7/2023,2ος τόκος ,Δημόσιο Νοσοκομείο Ξάνθης (μάλλον) τα υπόλοιπα για φύλο κτλ εν καιρώ ..  

Μπραβο βρε κοριτσι μου που το ανελαβες.. :wub:

 

Link to comment
Share on other sites

ΜomOf4 : πητ 22/7/2023 , 4ος τοκος, Αρεταιειο 

Aria konsta  πητ 4/8/2023(που δεν υπάρχει περίπτωση ) 3ος τοκος, ΡΕΑ με τον Νικόλαο Σκαρτάδο

xrysaxrysoula: 8/7/2023,2ος τόκος ,Δημόσιο Νοσοκομείο Ξάνθης

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...