Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

@ellimn και @minnie26σας ευχομαι υπομονουλα με τα συμπτωματακια και να πανε ολα υπεροχα και για τις 2 σας αυριο κ την Τεταρτη αντιστοιχα .. χωρις να υπαρχει καποια βεβαιοτητα σ αυτο που θα γραψω , μπορει για τα νευρα να ευθυνεται ο θυροειδης .. εμενα απο 1,81 πηγε 3,16 (μικρη ανοδος) και καταλαβα παρολαυτα οτι ειμαι ενα κλικ πιο ευεξαπτη .. ευχομαι ομως να μην εχεις κανενα θεμα με τον θυροειδη και γενικοτερα να ειναι ολα τελεια :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , mariaalexiou είπε:

εμένα που δε μου έχει δώσει τίποτα πέρα από τα βασικά (φυλλικό οξύ και βιταμίνη D), να ανησυχήσω;

Σαν τι άλλο ήθελες να παίρνεις καλε σύ; Εγώ είμαι απ εξωσωματική ..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, mariaalexiou είπε:

Καλησπέρα! καλωσήρθες στην παρέα μας. είχα ακριβώς τα ίδια συμπτώματα και πριν τη χοριακή είχα κάνει τέσσερα τεστ από το φαρμακείο για να είμαι σίγουρη

Δεν έχω εμπειρία από αποβολές, αλλά ελπίζω να έχεις ξεπεράσει τους φόβους σου. Κι εγώ εργάζομαι λίγο και έχω τη διπλωματική του μεταπτυχιακού. Θέλω να σου κάνω μία αγκαλιά, ένα πατ-πατ στην πλάτη και να σου πω ότι όλα θα πάνε καλά!

Όσο το μικράκι σε ταλαιπωρεί με αναγούλες/υπνηλία κλπ πάει να πει ότι είναι όλα καλά!

Σου εύχομαι μια ομαλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη

Για το σεξ, άμα φοβάσαι μην κάνεις, δε θα το ευχαριστηθεί κανένας. Ο πρώτος που είχα μου είπε να κάνω ελεύθερα, ενώ η βασική μου, η δικιά μου γιατρός μου είπε καλύτερα όχι στο πρώτο τρίμηνο. Πάντως δεν έχω και όρεξη (κολπική ξηρότητα φουλ) και έχω και τον άντρα μακριά

Πήρα σε φάρδος! Δεν πήρα κιλά (πήρα 6 μόλις παντρεύτηκα) έχω και αναγούλες, όμως δε μου κάνουν τα περισσότερα παντελόνια μου, δεν κουμπώνουν!

εγώ τους έχω βάλει όλους υπηρέτες μου, (καημένοι γονείς μου- είναι συνταξιούχοι), είναι το πρώτο εγγόνι και εκτός από το διάβασμα(μεταπτυχιακό) και το σχολείο (εκπαιδευτικός) δεν κάνω τί-πο-τα άλλο! 

πιστεύω ότι όσο περνάνε οι εβδομάδες, τόσο πιο καλά κρατιέται το μωράκι μας

Μια χαρα..πολλα κανεις ηδη ..και εκπαιδευτυικος και μεταπτυχιακο ..ποσα να κανεις η καημενη ..πτωμα θα εισαι μετα .. φανταζομαι χαρα κ προσμονη οι δικοι σου που θα ερθει το πρωτο εγγονακι :).. χαρα τους ειναι να σε βοηθανε οπως μπορουν ..ειμαι σιγουρη .. εννοείται οσο περναει ο καιρος ,τοσο μειωνεται ο κινδυνος αποβολης ..αντε 30 βδομαδουλες μας μεινανε χαχα ..

πρίν από 9 λεπτά , mariaalexiou είπε:

εμένα που δε μου έχει δώσει τίποτα πέρα από τα βασικά (φυλλικό οξύ και βιταμίνη D), να ανησυχήσω;

Κι εγω παιρνω φυλλικο και βιταμινη D ,(γιατι ειχα 24 τιμη) ..παιρνω ομως προληπτικα κ utrogestan 1 καθε βραδυ (λογω ηλικιας) αν κι εδω κ μια εβδομαδα τα εχω κοψει λογω της αντιβιωσης που παιρνω κ ενος κολπικου υποθετου που μου εδωσε για να μην παθω κολπιτιδα απο την αντιβιωση..εχει κ 3 μερες που ξεκινησα κ χαπι για θυροειδη το Τ25, γιατι ειχα τιμη 3,16 κ η ενδοκρινολογις  το ηθελε κατω απο 2,5 στο 1ο τριμηνο εγκυμοσυνης ,οποτε παρολο που ειναι εντος οριων ,το ξεκινησα κι αυτο ..να μην ανησυχησεις ..καθολου .. στην 1η μου εγκυμοσυνη 7μηνων πηρα ασβεστιο κ 8 μηνων σιδηρο κ 9 μηνων χαπι για θυροειδη ..μεχρι τοτε μονο φυλλικο το 1ο τριμηνο και utrogestan παλι προληπτικα κι αυτο το 1ο τριμηνο μονο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, minnie26 είπε:

Σε ποια εβδομάδα βρίσκεσαι ; Όλα θα είναι καλά ! Έχεις συμπτώματα , είσαι έγκυος ! Εγώ έτσι λέω! Χαχα! 
 

Και εγώ έχω ραντεβού την Τετάρτη κ ανυπομονώ να ακούσουμε καρδούλες !

Σημερα έκλεισα την 8η!!

Αχ ναι, εσύ ακούς 2 καρδούλες , ευτυχία εις διπλούν :wub:

1 hour ago, xrysaxrysoula είπε:

@ellimn και @minnie26σας ευχομαι υπομονουλα με τα συμπτωματακια και να πανε ολα υπεροχα και για τις 2 σας αυριο κ την Τεταρτη αντιστοιχα .. χωρις να υπαρχει καποια βεβαιοτητα σ αυτο που θα γραψω , μπορει για τα νευρα να ευθυνεται ο θυροειδης .. εμενα απο 1,81 πηγε 3,16 (μικρη ανοδος) και καταλαβα παρολαυτα οτι ειμαι ενα κλικ πιο ευεξαπτη .. ευχομαι ομως να μην εχεις κανενα θεμα με τον θυροειδη και γενικοτερα να ειναι ολα τελεια :)

Έχω υποθυρεοειδισμό, και το πρώτο πράγμα που τσεκαρα  μόλις έμεινα έγκυος ήταν αυτό . Ήμουν κάπου στο 2,8 και αυξήσαμε το χάπι για να φτάσουμε κάτω από 2,5 που είναι το επιθυμητό στην εγκυμοσύνη. 20 του μήνα έχω επανέλεγχο. 

Εύχομαι και σε σένα να πάνε όλα τέλεια και για όλα τα κορίτσια !!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , minnie26 είπε:

Σαν τι άλλο ήθελες να παίρνεις καλε σύ; Εγώ είμαι απ εξωσωματική ..

ε, ακούω διάφορα, για ασβέστιο, μαγνήσιο....

utrogestan πήρα κι εγώ αλλά μονο δύο εβδομάδες και σχεδόν προληπτικά γιατί κάτι φάνηκε σε έναν υπέρηχο κολπικά

έχω χαμηλό αιματοκρίτη αλλά η γυναικολόγος μου δεν ανησυχεί. αυτό... ως και για πολυβιταμίνες άκουσα! τι να πω

πρίν από 31 λεπτά , xrysaxrysoula είπε:

Μια χαρα..πολλα κανεις ηδη ..και εκπαιδευτυικος και μεταπτυχιακο ..ποσα να κανεις η καημενη ..πτωμα θα εισαι μετα .. φανταζομαι χαρα κ προσμονη οι δικοι σου που θα ερθει το πρωτο εγγονακι :).. χαρα τους ειναι να σε βοηθανε οπως μπορουν ..ειμαι σιγουρη .. εννοείται οσο περναει ο καιρος ,τοσο μειωνεται ο κινδυνος αποβολης ..αντε 30 βδομαδουλες μας μεινανε χαχα ..

Κι εγω παιρνω φυλλικο και βιταμινη D ,(γιατι ειχα 24 τιμη) ..παιρνω ομως προληπτικα κ utrogestan 1 καθε βραδυ (λογω ηλικιας) αν κι εδω κ μια εβδομαδα τα εχω κοψει λογω της αντιβιωσης που παιρνω κ ενος κολπικου υποθετου που μου εδωσε για να μην παθω κολπιτιδα απο την αντιβιωση..εχει κ 3 μερες που ξεκινησα κ χαπι για θυροειδη το Τ25, γιατι ειχα τιμη 3,16 κ η ενδοκρινολογις  το ηθελε κατω απο 2,5 στο 1ο τριμηνο εγκυμοσυνης ,οποτε παρολο που ειναι εντος οριων ,το ξεκινησα κι αυτο ..να μην ανησυχησεις ..καθολου .. στην 1η μου εγκυμοσυνη 7μηνων πηρα ασβεστιο κ 8 μηνων σιδηρο κ 9 μηνων χαπι για θυροειδη ..μεχρι τοτε μονο φυλλικο το 1ο τριμηνο και utrogestan παλι προληπτικα κι αυτο το 1ο τριμηνο μονο

χαχα 30 μόνο! ναι είμαστε 10η προς 11η! όλα τα άλλα εκτός από τον θυροειδή που δεν έχω, τα έχω ακούσει, αλλά δε ζηλεύω!

οι γονείς τρελάθηκαν! τους είχα πάρει σε έναν υπέρηχο και έκαναν σαν παιδιά σε εκδρομή

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mariaalexiou είπε:

εμένα που δε μου έχει δώσει τίποτα πέρα από τα βασικά (φυλλικό οξύ και βιταμίνη D), να ανησυχήσω;

Κι εγώ τα ίδια παίρνω. Βλέπω το σίδηρο να πλησιάζει όμως τώρα που θα κάνω εξετάσεις.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Io_anna είπε:

Κι εγώ τα ίδια παίρνω. Βλέπω το σίδηρο να πλησιάζει όμως τώρα που θα κάνω εξετάσεις.

Ειχες χαμηλο αιματοκριτη στις προηγουμενες εξετασεις σου ; Ευχομαι να βγουν καλες κ να μην παρεις προς το παρον :)

Link to comment
Share on other sites

On 10/12/2022 at 7:21 ΜΜ, minnie26 είπε:

Άσε , τι να πεις ! Πάλι μετά απ 4 μέρες τσουπ, εμφανίστηκε πάλι ελαααααχιστο ροζακι! Ξανά ένεση , ξανά ξάπλα ! 

Μην αναστατωνεσαι οταν το βλεπεις κοπελα μου εφόσον ειναι ελάχιστο. Ειναι και τα αγγειακια που σπανε στη μητρα όσο μεγαλώνει πόσο μαλλον για δύο μωράκια.. Θα περασουν λίγες ακομα βδομαδες κ θα ηρεμήσεις κ εσυ. Κ εγω ξαπλα την εχω βγαλει άσε! Υπομονή και ψυχραιμία! Θα πας και για υπέρηχο και θα σου φύγει ενα άγχος πιστεύω. 

On 10/12/2022 at 7:39 ΜΜ, Geogi είπε:

Επειδή κι εγώ έχω ταλαιπωρηθεί αρκετά,  χθες που πήγα πάλι για υπέρηχο, ήμουν με τα μούτρα κάτω. Γεμάτη φόβο και απαισιοδοξία. 

Ο γιατρός μου όμως μου  είπε κάτι και έχει απόλυτο δίκιο. Σε όλες μα όλες τις εγκυμοσύνες, μπορεί να συμβεί κάτι κακό, ακόμα και στις γυναίκες που δεν έχουν άσχημο ιστορικό κτλ. 

Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε, είμαι να ζούμε τη στιγμή και να σκεφτομαστε θετικά, γιατί είναι αυτό που βοηθάει το μωρό περισσότερο από όλα. Οι αρνητικές σκέψεις μόνο κακό κάνουν. Συν πως όταν έρθει η στιγμή να το πάρουμε αγκαλιά, το μόνο που θα θυμόμαστε από αυτή την υπέροχη φάση, θα είναι στεναχώρια, άγχος, φόβος. 

Ξέρω ότι είναι δύσκολο, αλλά εμένα αυτή η σκέψη μου έδωσε μια ανάσα. 

Νομίζω πως έχει να κάνει και με το μηχάνημα του κάθε γιατρού, πόσο καινούργιο είναι κτλ. Έχω φίλες που μέχρι την αυχενική κάνανε κολπικά υπέρηχο. 

Όπως και να έχει, το σημαντικότερο είναι ότι θα δείτε το μικρούλι! 

@Geogi εχεις απόλυτο δίκιο. Εννοείται δεν εχει σημασια το ιστορικό μας. Οι ατυχίες μπορουν να συμβούν σε οποιαδήποτε κύηση.Καλα κάνει και στα λεει ο γιατρος σου φαίνεται να ενδιαφέρεται για την ψυχολογία σου.Κ εγω αυτό σκεφτομαι οτι δεν θελω να επηραζεται το εμβρυο απο το αγχος κ προσπαθώ να ειμαι χαρουμενη για το σήμερα.. Οτι ειναι να γινει θα γινει επισης, τσαμπα αγχος απο πριν δεν θα αλλάξει τιποτα...Τα γραφω για να τα βλεπω κ εγω χαχαχα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , Maria Ad είπε:

Μην αναστατωνεσαι οταν το βλεπεις κοπελα μου εφόσον ειναι ελάχιστο. Ειναι και τα αγγειακια που σπανε στη μητρα όσο μεγαλώνει πόσο μαλλον για δύο μωράκια.. Θα περασουν λίγες ακομα βδομαδες κ θα ηρεμήσεις κ εσυ. Κ εγω ξαπλα την εχω βγαλει άσε! Υπομονή και ψυχραιμία! Θα πας και για υπέρηχο και θα σου φύγει ενα άγχος πιστεύω. 

@Geogi εχεις απόλυτο δίκιο. Εννοείται δεν εχει σημασια το ιστορικό μας. Οι ατυχίες μπορουν να συμβούν σε οποιαδήποτε κύηση.Καλα κάνει και στα λεει ο γιατρος σου φαίνεται να ενδιαφέρεται για την ψυχολογία σου.Κ εγω αυτό σκεφτομαι οτι δεν θελω να επηραζεται το εμβρυο απο το αγχος κ προσπαθώ να ειμαι χαρουμενη για το σήμερα.. Οτι ειναι να γινει θα γινει επισης, τσαμπα αγχος απο πριν δεν θα αλλάξει τιποτα...Τα γραφω για να τα βλεπω κ εγω χαχαχα! 

Καλό είναι να τα λέμε η μία στην άλλη μέχρι να το πιστέψουμε χάχα! 

Ο γιατρός μου είναι πολύ καλός, έχει τόση ενσυναισθηση, από μόνος του κατάλαβε ότι δεν είμαι καλά και αμέσως προσπάθησε να με βοηθήσει. 

Και δεν θα ξεχάσω ποτέ, το πόση χαρά έκανε όταν είδε το σπορακι μας πρώτη φορά στον υπέρηχο. Σαν να ήταν κάποιος δικός μας άνθρωπος. 

Νομίζω είναι πολύ σημαντικό αυτό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/12/2022 at 8:42 ΜΜ, mariaalexiou είπε:

@xrysaxrysoulaσε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου

Κι εγώ προσανατολίζομαι για το 50% δεν έχω λόγο για το παραπάνω.

Έχω λίγες αναγουλες (γι αυτό και η εξαφάνιση μου). Να είσαι καλά κι εσύ σου εύχομαι.

@minnie26κουράγιο κορίτσι, ενεσουλες και αισιοδοξία!

@Maria Ad για όλες τις μανουλες που προσπαθήσατε και κάνατε περισσότερα βήματα εύχομαι δύο φορές τα καλύτερα 

 

Αχ κοπελα μου σ ευχαριστώ πολυ!!Ολες οι κοπελες ευχομαι να παρουμε αγκαλια υγιή μωρακια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Io_anna είπε:

Κι εγώ τα ίδια παίρνω. Βλέπω το σίδηρο να πλησιάζει όμως τώρα που θα κάνω εξετάσεις.

Ωχ κατάλαβα, ελπίζω να το αποφύγεις, αλλά, μας πίνουν το αίμα τα μωράκια μας!

 

Link to comment
Share on other sites

On 10/12/2022 at 9:16 ΜΜ, Ellimn είπε:

Κορίτσια καλησπέρα .

Δειλά δειλά μπαίνω και γω στο γκρουπακι σας. Υπερηχογραφικά ο γιατρός έβγαλε το σπορακι μου 5 μέρες μικρότερο , άρα σήμερα είμαι 7+6. Ακριβώς πριν από αυτήν την εγκυμοσύνη είχα μια βιοχημική οπότε ακόμα τρέμω αν είναι όλα καλά . 6+4 ακούσαμε καρδούλα και είδαμε το σπορακι και τη Δευτέρα θα ξαναπάω στο γιατρό να δει τις εξετάσεις μου . 

Από συμπτώματα είχα εξαρχής πριν την καθυστέρηση απίστευτο πόνο και πρήξιμο στο στήθος που με συνοδεύει ακόμα . Συν κάποιες φλέβες στη θηλεα άλω( γύρω από τη θηλή). Ακόμα και στον ύπνο δυσκολεύομαι πολύ με τον πονο αυτόν. Οι ζαλάδες σχεδόν εξαφανίστηκαν αλλά οι καούρες και οι ανακατωσουρες μου έχουν χειροτερέψει. Ευτυχώς δεν έχω εμετούς . Η υπνηλία μου όμως από την αρχή με δυσκολεύει παρα πολύ και ειδικά επειδή έχω ξεκινησει ένα μεταπτυχιακό.

Ωστόσο ,δεν ξέρω αν φταίει η βιοχημική , ή επειδή ακόμα δεν νιώθω το μωρακι μου , αλλά έχω πάρα πολύ άγχος και συνέχεια σκέφτομαι αν είναι καλά .

Από κιλά πως τα πάτε ? Εγώ γυμναζομουν πολύ τα τελευταία χρόνια , τώρα από το φόβο μου σταμάτησα και επειδή έπαιρνα προληπτικά utrogestan πρήστηκα πολύ και ήδη έχω βάλει 3-4 κιλά. Αγχώνομαι που έβαλα τόσο γρήγορα κιλά , αν και προσέχω πολύ τι τρώω καθώς έκανα πολύ αυστηρή διατροφή τα τελευταία χρόνια. Απλά η όρεξη μου έχει αυξηθεί πολύ και τρώω πολλά φρούτα.

Κάτι άλλο που ήθελα να σας ρωτήσω, οι γιατροί σας τι σας λένε για τις επαφές στο πρώτο τρίμηνο ; Εμένα ο άντρας μου ο καημένος έβλεπε στον ύπνο του ότι κάναμε αγκαλίτσες ....

Καλησπερα κ από εμενα! Ευχομαι να σου πανε ολα καλα μεχρι τέλους! Είσαι ηδη 8 βδομαδων, υπομονη... Και σου ευχομαι δύναμη για το μεταπτυχιακό, εχω κ εγω υπνηλία σε καταλαβαινω. Απο κιλά και εγω αγχώθηκα. Κ εγω γυμναζομουν με αρκετα κιλα γενικα αλλα απο το καλοκαιρι κ μετα που εκανα ενα χειρουργείο πολυ αραιά γυμναζομουν. Απο το Σεπτεμβρη που εκανα εξωσωματικη πρηστηκα και πηρα κ εγω 4 τεσσερα κιλα. Αλλα το κακο ειναι οτι δεν μπορω να μην τρώω! Με ποναει το στομαχι συνέχεια λες κ εχω να φαω ωρες ενω εχουν περασει 10 λεπτα...Οποια εχει κατι παρομοιο ας μου στείλει αν βρηκε καποιον τροπο να μην το νιώθει αυτο τοσο πολυ!!

Την γυμναστικη παντως εμενα μου την απαγορεψαν.. Θες να μου πεις τι γυμναστικη κάνεις??? 

πρίν από 19 λεπτά , Geogi είπε:

Καλό είναι να τα λέμε η μία στην άλλη μέχρι να το πιστέψουμε χάχα! 

Ο γιατρός μου είναι πολύ καλός, έχει τόση ενσυναισθηση, από μόνος του κατάλαβε ότι δεν είμαι καλά και αμέσως προσπάθησε να με βοηθήσει. 

Και δεν θα ξεχάσω ποτέ, το πόση χαρά έκανε όταν είδε το σπορακι μας πρώτη φορά στον υπέρηχο. Σαν να ήταν κάποιος δικός μας άνθρωπος. 

Νομίζω είναι πολύ σημαντικό αυτό. 

Μπράβο του πραγματικά!! Ειναι σημαντικό ο γιατρός να ειναι και άνθρωπος, γιατί εχω δει πολλα! Εγω ακομα παρακολουθουμαι απο τον εξωσωματικο μου, ευχομαι να βρω μετά κ εγω εναν καλο γιατρό...

4 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Κορίτσια την οιστραδιολη σε ποια εβδομάδα σας τη σταμάτησε ο γιατρός σας ;;; 

Εγω που τον ειχα ρωτήσει για ολα τα φάρμακα μου ειπε θα τα κοψω οταν κλεισω το τρίμηνο. Προς το παρον εκοψα την κορτιζόνη και το σαλοσπιρ. Φανταζομαι λες για τα σικλακουρ.. Αυτη τη βδομαδα που θα τον δω μαλλον για τελευταία φορα γιατί ειναι μονο για εξωσωματικη, θα ειμαι στη 11η..Οπότε θα μαθω σιγουρα κ θα σου πω. Σε καταλαβαινω κ εγω ολο αυτο ρωτουσα εχω κουραστεί με τοσα φαρμακα...

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Καλησπερα κ από εμενα! Ευχομαι να σου πανε ολα καλα μεχρι τέλους! Είσαι ηδη 8 βδομαδων, υπομονη... Και σου ευχομαι δύναμη για το μεταπτυχιακό, εχω κ εγω υπνηλία σε καταλαβαινω. Απο κιλά και εγω αγχώθηκα. Κ εγω γυμναζομουν με αρκετα κιλα γενικα αλλα απο το καλοκαιρι κ μετα που εκανα ενα χειρουργείο πολυ αραιά γυμναζομουν. Απο το Σεπτεμβρη που εκανα εξωσωματικη πρηστηκα και πηρα κ εγω 4 τεσσερα κιλα. Αλλα το κακο ειναι οτι δεν μπορω να μην τρώω! Με ποναει το στομαχι συνέχεια λες κ εχω να φαω ωρες ενω εχουν περασει 10 λεπτα...Οποια εχει κατι παρομοιο ας μου στείλει αν βρηκε καποιον τροπο να μην το νιώθει αυτο τοσο πολυ!!

Την γυμναστικη παντως εμενα μου την απαγορεψαν.. Θες να μου πεις τι γυμναστικη κάνεις??? 

Μπράβο του πραγματικά!! Ειναι σημαντικό ο γιατρός να ειναι και άνθρωπος, γιατί εχω δει πολλα! Εγω ακομα παρακολουθουμαι απο τον εξωσωματικο μου, ευχομαι να βρω μετά κ εγω εναν καλο γιατρό...

Εγω που τον ειχα ρωτήσει για ολα τα φάρμακα μου ειπε θα τα κοψω οταν κλεισω το τρίμηνο. Προς το παρον εκοψα την κορτιζόνη και το σαλοσπιρ. Φανταζομαι λες για τα σικλακουρ.. Αυτη τη βδομαδα που θα τον δω μαλλον για τελευταία φορα γιατί ειναι μονο για εξωσωματικη, θα ειμαι στη 11η..Οπότε θα μαθω σιγουρα κ θα σου πω. Σε καταλαβαινω κ εγω ολο αυτο ρωτουσα εχω κουραστεί με τοσα φαρμακα...

Καλημέρα κορίτσι μου. Με το καλό να υποδεχτείς και εσύ το μωράκι σου !!

Γυμναστική και γω βάρη έκανα και μάλιστα με πολλά κιλά. Το καλοκαίρι είχα φτάσει στο καλύτερο επίπεδο σωματικά της ζωής μου με λίπος 15%. 

Ο πρώτος γιατρός που πήγα μου είπε κομμένη εντελώς η γυμναστική , επιτρέπεται μόνο το περπάτημα. Άλλαξα γιατρό, πήγα σε έναν επίκουρο καθηγητή στο Αρεταίειο και μου είπε ότι όλα επιτρέπονται εφόσον δεν υπάρχει πρόβλημα , αλλά με μέτρο . Εγώ φυσικά δεν έχω κάνει τίποτα απ' το φόβο μου. Σκεφτομαι μόλις κλείσω το πρώτο τρίμηνο πρώτα ο Θεός , να ξεκινήσω yoga για εγκύους ή κάτι έτσι χαλαρωτικό. Δεν νομίζω ότι θέλω να ξαναρχισω τα βάρη σε αυτή την κατάσταση . Αλλά είναι λίγο αποκαρδιωτικό να βλέπεις το σώμα σου να αλλάζει τόσο πολύ , μετά από κόπους ετών αυστηρής διατροφής και γυμναστικής. Ας είναι το μωρό μου καλά ,βέβαια και χαλάλι του , το σώμα ξαναφτιαχνεται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...