Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , chara14 είπε:

Πιο πολλά να μην είναι!!

Ναι, έχουν αναρτήσει τον τιμοκατάλογο...τα έψαξα..

Για πιο πολλά δεν πιστεύω. Όσες φίλες μου έχουν γεννήσει, τουλάχιστον στα δυο πιο γνωστά ας πούμε μαιευτήρια στην Αθήνα, στο σύνολο γύρω στις 5.000 έχουν δώσει! Κι εμείς ρωτήσαμε το γιατρό μας και τόσο μας βγαίνει με βάση την αμοιβή που μας είπε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , LeneL είπε:

Για πιο πολλά δεν πιστεύω. Όσες φίλες μου έχουν γεννήσει, τουλάχιστον στα δυο πιο γνωστά ας πούμε μαιευτήρια στην Αθήνα, στο σύνολο γύρω στις 5.000 έχουν δώσει! Κι εμείς ρωτήσαμε το γιατρό μας και τόσο μας βγαίνει με βάση την αμοιβή που μας είπε!

 Ευχαριστώ πολύ!!

Την αμοιβή της μαίας την υπολογίζουμε στα 5000; το ξέχασα αυτό..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , chara14 είπε:

Πιο πολλά να μην είναι!!

Ναι, έχουν αναρτήσει τον τιμοκατάλογο...τα έψαξα..

Ναι συνεννοήθηκε ο άντρας μου, 1800 μας είπε με την μαία. Κοίτα συνήθως 1300 με 1800 έχω ακούσει εγώ. Το Μαξ ήταν το δικό μου αλλά είναι με την μαία μαζί. Η μαία συνήθως στοιχίζει 200-400 ευρώ. 2.500 όχι. Μόνο στο κέντρο που ήμουν ζητάνε υπέρογκα ποσά.

Στο σύνολό μια γέννα σε τρίκλινο σου βγαίνει στα 4.000. εάν έχεις ΕΟΠΥΥ και καμιά ιδιωτική ασφάλεια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Xristina96 είπε:

Καλημέρα!! Λοιπόν θα σας εξηγήσω εγώ που το συζητησα με τον γιατρό μου αναλυτικά γιατί τα έκανα και εγώ σαλάτα χαχαχα 

Όταν είσαι 19+1 σημαίνει ότι διανύεις την 20η εβδομάδα. Όταν κλείσεις 20 εβδομάδες θα ξεκινήσει η 21η εβδομάδα. Σαν τα γενέθλια, πχ εγώ είμαι 26 χρονών του 96, τώρα διανύω την 27η μου χρόνια ζωής και το Σεπτέμβρη με το καλό θα κλείσω 27 χρόνια ζωής και θα ξεκινήσω να διανύω την 28η χρόνια μου. 

 

 

 

 

 

 

Εγω λέω να κρατήσουμε αυτό που είπες μόνο  για την εγκυμοσυνη και όχι για την ηλικια μας :P:D

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Geogi είπε:

Εγω λέω να κρατήσουμε αυτό που είπες μόνο  για την εγκυμοσυνη και όχι για την ηλικια μας :P:D

Ναι!! Εννοείται!! Απλά ούτε εγώ το καταλάβαινα χαχαχχαα αααα και δεν υπάρχουν "μήνες" για τους γιατρούς ισχύουν μόνο οι εβδομάδες. Τον ρώτησα τώρα μπήκα στον 4ο μήνα; Δεν το μετράμε έτσι μου είπε. Όταν πας στο νοσοκομείο σε ρωτάνε πόσο είσαι και λες εβδομάδες, όχι μηνών. 🤷🤷 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμένα κορίτσια γύρω στα 1400 μου είπε ο γιατρός μαζί με τη μαία! Και μου το είπε μόνος του. Εμένα βασικά αυτό το ποσό περιλαμβάνει και όλους τους υπέρηχους μέσα, εκτος της αυχενικής και της Β επιπέδου. Τώρα στην κλινική είναι ανάλογα και το τι τοκετό θα κάνεις, τι δωμάτιο θα διαλέξεις κτλ. Γύρω στα 1600 το μονόκλινο νομίζω; αλλά από ότι έχω ακούσει προκύπτουν και άλλα έξοδα πολλές φορές όπως έξτρα εξετάσεις κτλ. Πάντως αυτό που κάποιοι γιατροί δεν λένε από μόνοι τους ή τους πιέζεις και δεν απαντάνε πολύ με εκνευρίζει. Λες και έχουμε κάνα λεφτοδεντρο 

 

Επίσης αλλά τα ποσά στην επαρχία όπως εγώ και άλλα στην Αθήνα, εκεί έχω ακούσει κι εγώ για πολύ περισσότερα. Επίσης στην τιμή αυτή ξέχασα να πω πως είναι και κάποια μαθήματα που σου κάνουν προς το τέλος στο ιατρείο. Θηλασμού και τοκετού. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chara14 είπε:

 Ευχαριστώ πολύ!!

Την αμοιβή της μαίας την υπολογίζουμε στα 5000; το ξέχασα αυτό..

Αυτό για τη μαία δεν το ξέρω.. και προχτές λέγαμε με το άντρα μου ότι ξεχάσαμε να ρωτήσουμε! Ε, πάντως δε φαντάζομαι να κάνει μεγάλη διαφορά στο ποσό η μαία... Άντε να δούμε τι θα δούμε.. είναι τεράστια η διαφορά πάντως Αθήνα και περιφέρεια. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Tintin είπε:

Αν εχεις το πρόγραμμα της τράπεζας στο κινητό σου μπορείς να δεις αν τα χρήματα είναι απο το ΙΚΑ ή απο τον εργοδοτη.. Στην πρωτη μου εγκυμοσύνη πληρωθηκα πανω στον μήνα απο τον εργοδότη, το ΙΚΑ άργησε πολύ να βάλει τα χρήματα

Ναι από εκεί το είδα είναι όλα από όλα κ υποθέτω πως αυτό θα είναι το ποσο

πρίν από 9 λεπτά , Ninarelita είπε:

Ναι από εκεί το είδα είναι όλα από όλα κ υποθέτω πως αυτό θα είναι το ποσο

 

πρίν από 9 λεπτά , Ninarelita είπε:

Ναι από εκεί το είδα είναι όλα από ΙΚΑ υποθέτω πως αυτό θα είναι το ποσο...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, LeneL είπε:

Αυτό για τη μαία δεν το ξέρω.. και προχτές λέγαμε με το άντρα μου ότι ξεχάσαμε να ρωτήσουμε! Ε, πάντως δε φαντάζομαι να κάνει μεγάλη διαφορά στο ποσό η μαία... Άντε να δούμε τι θα δούμε.. είναι τεράστια η διαφορά πάντως Αθήνα και περιφέρεια. 

Βρε κορίτσια γιατί εγώ δε κατάλαβα ! Τι εννοείται η αμοιβή της μαίας ; Θα πληρώσουμε γιατρό κ έξτρα τη μαία ; Για πιο λόγο;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι κορίτσια μου πολύ σοβαρά να ψάξω γιατρό σε δημόσιο … 

Αγαπω το γιατρό μου τον εμπιστεύομαι αλλά και τα 4000€ ξανά μέσα σε δυο χρόνια παρά είναι πολλά ! 

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Tintin είπε:

Τόσα πολλά είναι τα χρήματα βρε κορίτσια; δεν εχω εμπειρία απο κλινικές σε μεγάλες πολεις.. Εμενα ο γιατρός μου είναι μονο στον Αγιο Λουκα .. 

Είναι και παρά είναι και δεν συζητάμε να χρειαστεί κάτι το μωρό έτσι ; Από λάμπα μέχρι εξετάσεις είναι όλα έξτρα. 

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλά τα χρήματα κορίτσια η αλήθεια είναι αυτή. Γιατί ταυτόχρονα χρειάζεσαι και πάρα πολλά πράγματα για το μωρό. Οτιδήποτε είναι μωρουδιστικο βαράνε στο κεφάλι.  Ειδικά τα κορίτσια που έχουν δώσει κι από μια περιουσία για εξωσωματική, σίγουρα μια γέννα στο δημόσιο, είναι σωτηρια. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...