Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , Xristina96 είπε:

Καλησπέρα!!

Σήμερα έκλεισα αισίως 13 εβδομάδες, οπότε μπήκαμε στον 4ο μήνα. Την Δευτέρα με το καλό έχω αυχενική διαφάνεια. Έχω κάποιες ανησυχίες λόγω αιμορραγιών που είχα στην αρχή. Έχω βέβαια ένα μήνα να δω αίμα κόκκινο αλλά ο φόβος είναι φόβος. Ήθελα να δω εάν κάποια εχει παρόμοια συμπτώματα για να νιώσω πιο ήρεμη (ο γιατρός μου μου λέει ότι όλα είναι φυσιολογικα).

Λοιπόν , νιώθω πίεση χαμηλά στην κοιλιά, σαν να πιέζεται και η ουροδόχο κύστη και εννοείται έχω συχνά πυκνά πρησμένο έντερο και ας μην έχω πρόβλημα με δυσκοιλιότητα. Κράμπες δεν έχω συχνά και κρατάνε πολύ λίγο.

Τα υγρά μου (με αγχωνουν) είναι διάφανα υγρά ή και ελαστικά, μοιάζουν αρκετά με της ωορρηξίας, κάποιες φορές είναι πάρα πολλά άλλες νορμάλ. Κάποιες φορές όμως έχουν απόχρωση του κίτρινου, τότε με αγχωνουν γιατί φοβάμαι ότι θα εξελιχθούν σε αίμα κάτι που εδώ και ένα μήνα δεν έχει συμβεί. Εννοείται έχω κάνει καλλιέργεια, δεν μυρίζουν και βγήκαν όλα καθαρά. 

Το στήθος μου δεν πονάει καθόλου, έχει μαλακώσει πολύ (είχε ξανά συμβεί πριν δύο εβδομάδες). Έχω ηρεμήσει από τους εμετούς αρκετά, έχω μόνο ελαφρύ πονοκέφαλο και ζαλάδες. Άλλες μέρες είμαι καλά άλλες χάλια. 

Είχατε κάτι από αυτά; 

Δεν νιώθω ακόμα το μωράκι μου και μάλλον ούτε κοιλίτσα έχω κάνει. Αυτό το λίγο που έχω θεωρώ ότι είναι από τα φάρμακα της εξωσωματικής. Είμαι και αδύνατη και πρωτάρα σε όλο αυτό ❤️

Κορίτσι μου με το καλό εύχομαι κ να σου πάνε όλα υπέροχα!!!Δεν είχα κάτι παρόμοιο αλλά η κολλητή μου από 8 μέχρι 13 εβδομάδα νοσηλευτηκε λόγω πολύ βαριάς αιμορραγίας...αυτή τη στιγμή σε πληροφορω είναι έτοιμη να γεννήσει το υγιέστατο κοριτσάκι της!!!

Όσο για τα υπόλοιπα μη σε αγχωνουν..εγώ υγρά πότε άσπρα ποτέ κιτρινωπά έχω μέχρι  τώρα που είμαι 17εβδομαδα..

Προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά κ όλα θα πάνε καλά θα το δεις!❤️❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 26 λεπτά , Ninarelita είπε:

Κορίτσι μου με το καλό εύχομαι κ να σου πάνε όλα υπέροχα!!!Δεν είχα κάτι παρόμοιο αλλά η κολλητή μου από 8 μέχρι 13 εβδομάδα νοσηλευτηκε λόγω πολύ βαριάς αιμορραγίας...αυτή τη στιγμή σε πληροφορω είναι έτοιμη να γεννήσει το υγιέστατο κοριτσάκι της!!!

Όσο για τα υπόλοιπα μη σε αγχωνουν..εγώ υγρά πότε άσπρα ποτέ κιτρινωπά έχω μέχρι  τώρα που είμαι 17εβδομαδα..

Προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά κ όλα θα πάνε καλά θα το δεις!❤️❤️

Οοοοο και εμένα τόσο μου κράτησε 5 εβδομάδες. 4η με 9η εβδομάδα. Δεν νοσηλευτικά γιατί δεν κινδύνευα εγώ, το κοιτούσαμε κάθε 5 μέρες περίπου με γενική αίματος, απλά στην δική μου περίπτωση δεν φάνηκε και όλας από πού προερχόταν η αιμορραγία. Από τότε που σταμάτησε έχω μια διάφανα υγρά μια κιτρινωπά. Αφού τα έχεις και εσύ χωρίς να είχαν προηγηθεί αιμορραγίες τότε θα είναι νορμάλ στις εγκυμοσύνες!! Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. 

Το έχεις νιώσει; Η κοιλίτσα σου φαίνεται; Είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη; 

 

Θα γράφω εδώ και ας έχω ΠΗΤ 25/08

Καλοκαιρινά μωράκια!! 

Υ.γ. ότι καλύτερο εύχομαι για την κολλητή σου!! Το σοκ που θα πέρασε με τις αιμορραγίες!! Την καταλαβαίνω όσο δεν πάει!!

Ααααα και εγώ μάλλον έχω κοριτσάκι!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Xristina96 είπε:

Οοοοο και εμένα τόσο μου κράτησε 5 εβδομάδες. 4η με 9η εβδομάδα. Δεν νοσηλευτικά γιατί δεν κινδύνευα εγώ, το κοιτούσαμε κάθε 5 μέρες περίπου με γενική αίματος, απλά στην δική μου περίπτωση δεν φάνηκε και όλας από πού προερχόταν η αιμορραγία. Από τότε που σταμάτησε έχω μια διάφανα υγρά μια κιτρινωπά. Αφού τα έχεις και εσύ χωρίς να είχαν προηγηθεί αιμορραγίες τότε θα είναι νορμάλ στις εγκυμοσύνες!! Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. 

Το έχεις νιώσει; Η κοιλίτσα σου φαίνεται; Είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη; 

 

Θα γράφω εδώ και ας έχω ΠΗΤ 25/08

Καλοκαιρινά μωράκια!! 

Υ.γ. ότι καλύτερο εύχομαι για την κολλητή σου!! Το σοκ που θα πέρασε με τις αιμορραγίες!! Την καταλαβαίνω όσο δεν πάει!!

Ααααα και εγώ μάλλον έχω κοριτσάκι!! 

Κορίτσι μου ναι είναι το πρώτο μου μετά από μια βιοχημική κ μια παλινδρομη κύηση...οπότε καταλαβαίνεις...η κοιλίτσα τώρα ξεκίνησε να φαινεται κ δεν έχω νιώσει ακόμα το μωρακι αλλά επλιζω όπου να ναι...η

Η φίλη μου είχε αποκολλήσεις πέρασε πολλά άλλα όλα πήγανε καλά..έτσι θα είναι κ σε εσένα θα δεις!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Ninarelita είπε:

Κορίτσι μου ναι είναι το πρώτο μου μετά από μια βιοχημική κ μια παλινδρομη κύηση...οπότε καταλαβαίνεις...η κοιλίτσα τώρα ξεκίνησε να φαινεται κ δεν έχω νιώσει ακόμα το μωρακι αλλά επλιζω όπου να ναι...η

Η φίλη μου είχε αποκολλήσεις πέρασε πολλά άλλα όλα πήγανε καλά..έτσι θα είναι κ σε εσένα θα δεις!

Τελικά οι περισσότερες έχουμε και μια πονεμένη ιστορία. Εγώ είμαι έγκυος μετά από δεύτερη εμβρυομεταφορα και 2 βιοχημικές κύησης. Στο σύνολο 3 χρόνια.

Τώρα όμως αυτά είναι παρελθόν και για τις δύο μας ❤️❤️❤️ κοιτάμε μπροστά!!

Αφού είναι το πρώτο σου λένε μέχρι την 20η εβδομάδα!!! Πολλές λένε ότι το ένιωσαν μετά την Β Επιπέδου. Να σε ρωτήσω, ξεκίνησες να φουσκώνεις χαμηλά ή κοντά στον ομφαλό; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Xristina96 είπε:

Τελικά οι περισσότερες έχουμε και μια πονεμένη ιστορία. Εγώ είμαι έγκυος μετά από δεύτερη εμβρυομεταφορα και 2 βιοχημικές κύησης. Στο σύνολο 3 χρόνια.

Τώρα όμως αυτά είναι παρελθόν και για τις δύο μας ❤️❤️❤️ κοιτάμε μπροστά!!

Αφού είναι το πρώτο σου λένε μέχρι την 20η εβδομάδα!!! Πολλές λένε ότι το ένιωσαν μετά την Β Επιπέδου. Να σε ρωτήσω, ξεκίνησες να φουσκώνεις χαμηλά ή κοντά στον ομφαλό; 

Κοντά στον αφαλό θα έλεγα όχι τόσο χαμηλά...ήταν απότομο μέχρι 12 με 13 εβδομάδα τπτ μετά απότομα..

Κ εγώ έτσι σκέφτομαι κορίτσι μου από εδώ κ πέρα μόνο χαμόγελα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , Ninarelita είπε:

Κοντά στον αφαλό θα έλεγα όχι τόσο χαμηλά...ήταν απότομο μέχρι 12 με 13 εβδομάδα τπτ μετά απότομα..

Κ εγώ έτσι σκέφτομαι κορίτσι μου από εδώ κ πέρα μόνο χαμόγελα!

Αχ ανυπομονώ να δω και την δική μου κοιλίτσα! Και εννοείται να το αισθανθώ.

Ναι!! Μόνο χαμόγελα και αισιοδοξία!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Xristina96 είπε:

Αχ ανυπομονώ να δω και την δική μου κοιλίτσα! Και εννοείται να το αισθανθώ.

Ναι!! Μόνο χαμόγελα και αισιοδοξία!!

Κορίτσι όλα θα είναι μια χαρά ! Τα συμπτώματα διαφέρουν απ γυναίκα σε γυναίκα ! Αυτά τα τώρα που λες τα έχω κ εγώ που κ που .. όχι κίτρινα , αλλά λευκά κ πηχτά .. όχι καθημερινά όμως ! Εμένα η κοιλιά μ ξεκίνησε να φουσκώνει πάνω απ τον αφαλό στις 8 εβδ κ από 15εβ πετάχτηκε κανονική κοιλιτσα ! Βέβαια εγώ έχω δίδυμα όποτε ίσως για αυτό ! Ακόμη δεν έχω νιώσει καμία κλωτσιά!!! 
 

Επισης επειδή τα είπαμε κ σε άλλο ποστ εμείς , με κάλεσε ο αγαπημένος μ γιατρός αν θέλω να πάω να με δει για να μην ανησυχώ … κ ευτυχώς τα μπεμπακια είναι μια χαρά !!! 💜

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κοριτσια.. Το άγχος πότε θα περάσει..?? Εγώ σήμερα δοκιμασα να την ακούσω με το στηθοσκοπιο ( είμαι τρελή το ξέρω) το διάβασα σε ενα σάιτ αλλά τίποτα.. Ο άνδρας μου όταν με είδε γελούσε ... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Tintin είπε:

Αχ βρε κοριτσια.. Το άγχος πότε θα περάσει..?? Εγώ σήμερα δοκιμασα να την ακούσω με το στηθοσκοπιο ( είμαι τρελή το ξέρω) το διάβασα σε ενα σάιτ αλλά τίποτα.. Ο άνδρας μου όταν με είδε γελούσε ... 

βρε γιατί αγχώνεσαι ; Κακό στον εαυτό σου κανείς… χαλάρωσε κ απόλαυσα τη πιο ωραία περίοδο της ζωής σου !!! Ποσών εβδ είσαι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , minnie26 είπε:

βρε γιατί αγχώνεσαι ; Κακό στον εαυτό σου κανείς… χαλάρωσε κ απόλαυσα τη πιο ωραία περίοδο της ζωής σου !!! Ποσών εβδ είσαι;

Μπήκα στην 17.. Προσπαθώ να χαλαρωσω αλλά δεν μπορω.. Οσοι με ξέρουν έχουν πάθει σοκ γτ γενικά στην ζωή μου άγχος μηδέν.. Ο γιατρός λέει "στην Σαλονίκη άγχος δεν παιζει" αλλά εγώ δεν ακούω 😜

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , Tintin είπε:

Μπήκα στην 17.. Προσπαθώ να χαλαρωσω αλλά δεν μπορω.. Οσοι με ξέρουν έχουν πάθει σοκ γτ γενικά στην ζωή μου άγχος μηδέν.. Ο γιατρός λέει "στην Σαλονίκη άγχος δεν παιζει" αλλά εγώ δεν ακούω 😜

Είμαστε στις ίδιες εβδομάδες 😁 σκέψου εγώ έφαγα τα μούτρα μου κανονικά και είχα εμπιστοσύνη στα μωρακια! Έχεις πονάκια η κάτι κ σε αγχώνει ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , minnie26 είπε:

Είμαστε στις ίδιες εβδομάδες 😁 σκέψου εγώ έφαγα τα μούτρα μου κανονικά και είχα εμπιστοσύνη στα μωρακια! Έχεις πονάκια η κάτι κ σε αγχώνει ;

Είχα μια κακή εμπειρία στην πρωτη μου εγκυμοσύνη ( το έμαθα στον υπέρηχο οτι το έμβρυο δεν ηταν ζωντανο 11 εβδ). Απο τοτε αγχωνομαι για τα παντα... Κάθε 10 μέρες κάνω υπέρηχο.. Ευτυχώς ο γιατρός μ είναι μαζί μ απ την εξωσωματική οποτε με καταλαβαίνει.. Εχεις κλείσει β επιπέδου;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Tintin είπε:

Είχα μια κακή εμπειρία στην πρωτη μου εγκυμοσύνη ( το έμαθα στον υπέρηχο οτι το έμβρυο δεν ηταν ζωντανο 11 εβδ). Απο τοτε αγχωνομαι για τα παντα... Κάθε 10 μέρες κάνω υπέρηχο.. Ευτυχώς ο γιατρός μ είναι μαζί μ απ την εξωσωματική οποτε με καταλαβαίνει.. Εχεις κλείσει β επιπέδου;

Ααα δε το ηξερα κοπέλα μου.. έχεις δίκιο να αγχώνεσαι! Κ γώ με εξωσωματική είμαι σε δίδυμα! Ναι, έχω κλείσει 10 Απριλίου ..θα είμαι 23ων εβδ αν δε κάνω λάθος! Το τράβηξε όσο περισσότερο γινόταν γιατί ήθελα να είναι κ ο άντρας μου εδώ .. εσυ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , minnie26 είπε:

Ααα δε το ηξερα κοπέλα μου.. έχεις δίκιο να αγχώνεσαι! Κ γώ με εξωσωματική είμαι σε δίδυμα! Ναι, έχω κλείσει 10 Απριλίου ..θα είμαι 23ων εβδ αν δε κάνω λάθος! Το τράβηξε όσο περισσότερο γινόταν γιατί ήθελα να είναι κ ο άντρας μου εδώ .. εσυ;

Εγώ εχω τριτη ραντεβού οποτε πιστεύω θα κλείσουμε κ τον β επιπέδου.. Εχεις μαθει αν είναι αγοράκια η κοριτσάκια; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Tintin είπε:

Εγώ εχω τριτη ραντεβού οποτε πιστεύω θα κλείσουμε κ τον β επιπέδου.. Εχεις μαθει αν είναι αγοράκια η κοριτσάκια; 

Τέλεια ! Ναι , έχω ένα αγοράκι κ ένα κοριτσάκι!!!! Εσυ;;; Έχετε δει φύλλο; 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...