Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

On 15/2/2023 at 10:21 ΠΜ, Ninarelita είπε:

Αυτό προσπαθώ κορίτσι μου σε ευχαριστώ!

Όλα καλά να πάνε κ σε εσένα εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!

Ήθελα να σε ρωτήσω θα την κάνεις σε νοσοκομείο η έξω?γνωρίζεις το κόστος?

Θα την κάνω ιδιωτικά. Γύρω στα 600-700 μου είπαν και ιδιωτικά και στο νοσοκομείο. Είναι λίγο ακριβή εξέταση γενικά, αλλά ελέγχει πολλά σύνδρομα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, Geogi είπε:

Νόμιζα πως ειμασταν μαζι :roll: 17 Ιουλίου δεν έχεις κι εσύ πητ;; σήμερα πχ είμαι 19+1 δεν με λέμε ότι διανυω την 20η;; έχω μπερδευτεί κι εγώ με τις εβδομαδες, τους μήνες χαχαχαχα. 

Αν σου κάνει ο γιατρός και το νοσοκομείο, εννοείται να προτιμήσεις να γεννήσεις στην πόλη σου αντί να τρέχεις σε άλλη. Εκτός αν είναι πολύ κοντά. 

Ναι 17 Ιουλίου , όποτε μαζί είμαστε αστα και εγω τα μπερδεύω.Σήμερα θα τον δω για να δούμε..

Καλημερα κοριτσια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, foza είπε:

Ναι 17 Ιουλίου , όποτε μαζί είμαστε αστα και εγω τα μπερδεύω.Σήμερα θα τον δω για να δούμε..

Καλημερα κοριτσια!!!

Καλημέρα!! Λοιπόν θα σας εξηγήσω εγώ που το συζητησα με τον γιατρό μου αναλυτικά γιατί τα έκανα και εγώ σαλάτα χαχαχα 

Όταν είσαι 19+1 σημαίνει ότι διανύεις την 20η εβδομάδα. Όταν κλείσεις 20 εβδομάδες θα ξεκινήσει η 21η εβδομάδα. Σαν τα γενέθλια, πχ εγώ είμαι 26 χρονών του 96, τώρα διανύω την 27η μου χρόνια ζωής και το Σεπτέμβρη με το καλό θα κλείσω 27 χρόνια ζωής και θα ξεκινήσω να διανύω την 28η χρόνια μου. 

 

 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Xristina96 @Io_annaχθες μου μπήκαν τα χρήματα σε 1.5 μήνα σχεδόν κ λιγότερο 460€ πήρα κ μου φάνηκαν πολύ λίγα γτ μια φίλη μου που είναι 4ωρη έπαιρνε τόσα εγώ είμαι 8ωρη σε πολυεθνική...δεν ξέρω όμως αν τους πρώτους μήνες δίνει κάτι κ ο εργοδότης..αν κάποια ξέρει κάτι ας μας απαντήσει..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Ninarelita είπε:

@Xristina96 @Io_annaχθες μου μπήκαν τα χρήματα σε 1.5 μήνα σχεδόν κ λιγότερο 460€ πήρα κ μου φάνηκαν πολύ λίγα γτ μια φίλη μου που είναι 4ωρη έπαιρνε τόσα εγώ είμαι 8ωρη σε πολυεθνική...δεν ξέρω όμως αν τους πρώτους μήνες δίνει κάτι κ ο εργοδότης..αν κάποια ξέρει κάτι ας μας απαντήσει..

Αν εχεις το πρόγραμμα της τράπεζας στο κινητό σου μπορείς να δεις αν τα χρήματα είναι απο το ΙΚΑ ή απο τον εργοδοτη.. Στην πρωτη μου εγκυμοσύνη πληρωθηκα πανω στον μήνα απο τον εργοδότη, το ΙΚΑ άργησε πολύ να βάλει τα χρήματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , foza είπε:

Κοριτσια καλησπέρα όλα καλά σήμερα γνώρισα τον γιατρό που θα με ξεγεννήσει με το καλό 

αγορακι είπε σίγουρα!! Μια χαρά όλα μου έγραψε σίδηρο και ασβέστιο 

Σε ποια περιοχή είσαι εάν επιτρέπεται; Σε ιδιωτικό ή δημόσιο;

 

πρίν από 59 λεπτά , Ninarelita είπε:

@Xristina96 @Io_annaχθες μου μπήκαν τα χρήματα σε 1.5 μήνα σχεδόν κ λιγότερο 460€ πήρα κ μου φάνηκαν πολύ λίγα γτ μια φίλη μου που είναι 4ωρη έπαιρνε τόσα εγώ είμαι 8ωρη σε πολυεθνική...δεν ξέρω όμως αν τους πρώτους μήνες δίνει κάτι κ ο εργοδότης..αν κάποια ξέρει κάτι ας μας απαντήσει..

Της πρώτες 25 μέρες τις πληρώνεσαι από τον εργοδότη. Ποσοστό. Μετά εξολοκλήρου από το ΕΦΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε σε τί ποσό κυμαίνεται η αμοιβή του γυναικολόγου.

ΠΗΤ έχω 1/8 και ντρέπομαι να ρωτήσω. Άλλωστε δεν περισσεύει και τίποτα!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , foza είπε:

Στη Μυτιλήνη σε δημόσιο 

Μια χαρά!! Εδώ στην Αθήνα τα φοβάμαι λίγο. Όσες φορές νοσηλευτικά, με είχαν του πεταματου. Ούτε βοήθεια για να κάνω μπάνιο. Ενω στα Γιάννενα πχ έχω ακούσει τα καλύτερα.

πρίν από 9 λεπτά , chara14 είπε:

Καλησπέρα!

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε σε τί ποσό κυμαίνεται η αμοιβή του γυναικολόγου.

ΠΗΤ έχω 1/8 και ντρέπομαι να ρωτήσω. Άλλωστε δεν περισσεύει και τίποτα!!

Να ρωτήσεις! Ούτως η άλλως οι γιατροί ξέρουν ότι χρειάζεσαι και χρόνο να το σκεφτείς. Εγώ έχω ΠΗΤ 28/08

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , Xristina96 είπε:

Να ρωτήσεις! Ούτως η άλλως οι γιατροί ξέρουν ότι χρειάζεσαι και χρόνο να το σκεφτείς. Εγώ έχω ΠΗΤ 28/08

Στο Ιασώ θα πάω, με το καλό!

Είμαι από επαρχία και στην πόλη μου δεν έχω γυναικολόγο που να εμπιστεύομαι.

Γνωρίζω πως η αμοιβή κυμαίνεται από 1300-2500, όπως διάβασα σε άλλο forum. απλά δεν ξέρω αν ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , chara14 είπε:

Στο Ιασώ θα πάω, με το καλό!

Είμαι από επαρχία και στην πόλη μου δεν έχω γυναικολόγο που να εμπιστεύομαι.

Γνωρίζω πως η αμοιβή κυμαίνεται από 1300-2500, όπως διάβασα σε άλλο forum. απλά δεν ξέρω αν ισχύει.

Για την αμοιβή μόνο του γυναικολόγου σωστά; Καλέ τα 2.500 είναι τραγικά πολλά. Αλλά ναι αυτές οι τιμές παίζουν. Ρώτα όμως γιατί η μία τιμή με την άλλη έχουν διαφορά 1200, δεν είναι και λίγα. 

Εγώ εάν πάνε όλα καλά θα πάω στο Μητέρα, συνεργάζεται ο γιατρός μου. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Xristina96 είπε:

Για την αμοιβή μόνο του γυναικολόγου σωστά; Καλέ τα 2.500 είναι τραγικά πολλά. Αλλά ναι αυτές οι τιμές παίζουν. Ρώτα όμως γιατί η μία τιμή με την άλλη έχουν διαφορά 1200, δεν είναι και λίγα. 

Εγώ εάν πάνε όλα καλά θα πάω στο Μητέρα, συνεργάζεται ο γιατρός μου. 

Ναι, μόνο για την αμοιβή του γιατρού..

Εσύ γνωρίζεις το ποσό;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , chara14 είπε:

Στο Ιασώ θα πάω, με το καλό!

Είμαι από επαρχία και στην πόλη μου δεν έχω γυναικολόγο που να εμπιστεύομαι.

Γνωρίζω πως η αμοιβή κυμαίνεται από 1300-2500, όπως διάβασα σε άλλο forum. απλά δεν ξέρω αν ισχύει.

Καλησπέρα! Στην Αθήνα στα ιδιωτικά η αμοιβή του γιατρού είναι πιο κοντά στο δεύτερο ποσό που γράφεις... Εξαρτάται βέβαια από το γιατρό αλλά εκεί γύρω. Και άλλο τόσο περίπου για το νοσοκομείο για τις μέρες που θα μείνεις. Τα νοσοκομεία νομίζω έχουν τιμοκατάλογο στο σάιτ τους συνήθως!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , LeneL είπε:

Καλησπέρα! Στην Αθήνα στα ιδιωτικά η αμοιβή του γιατρού είναι πιο κοντά στο δεύτερο ποσό που γράφεις...

Πιο πολλά να μην είναι!!

Ναι, έχουν αναρτήσει τον τιμοκατάλογο...τα έψαξα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...