Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια μπράβο τα καλύτερα σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 9 μέρες με δύο βλαστοκυστες 28 11 μέρες έφτασε 68 να έχουμε ελπίδες;;; Νιώθω ότι απλά το τραβάμε είναι μικρός αριθμός για 11 ημέρες με βλαστοκυστες 

      Απτήν στιγμή που διπλασιάστηκε υπάρχουν ελπίδες.  

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

1 hour ago, Geogi είπε:

Το 1ο μας μωράκι είναι και  είχα κι εγώ  3 βιοχημικες πριν την μπέμπα γιαυτό και ήμουν τόσο αγχωμένη. Ακόμα είμαι δηλαδή, αλλά καμία σχέση με την αρχή. 

Ολοι μου λέγανε πως θα το νιώσω σαν φτερουγισμα η σαν μπουρμπουλιθρες αλλά εγώ αυτό δεν το κατάλαβα πότε! Ένιωσα κατευθείαν τις κλωτσιές της μικρούλας. Στην αρχή ήταν σαν να με σκουντουσε κάποιος με το δαχτυλάκι από μέσα. Δεν ήμουν σίγουρη αν ήταν το μωρό. Αλλά μετά άρχισε να το κάνει πιο δυνατά και πιο συχνά και το σιγουρεψα! Είναι τέλεια αίσθηση, δεν υπάρχει.

Αυτό μου λέει και η μαμα μου.

'' Τι ;νόμιζες πως μόλις μείνεις έγκυος θα σταματήσει το άγχος; τώρα ξεκινάει! 30 χρόνων κι ακόμα με το άγχος σου είμαι '' :D

Όσες έχουμε περάσει κάτι άσχημο έχουμε και μια ανησυχία πάρα πάνω.

Ααααα το γλυκό θα τρελαθώ!!! Πωωωω ανυπομονώ να το νιώσω. Εγώ ένιωσα 2 φορές με διάφορα ημερών αυτό σαν μπουρμπουλιθρες κάτω από τον ομφαλό. Αλλά ίσως ήταν η ιδέα μου για δεν το ξανά ένιωσα. 

Αχαχαχα αμάν αυτό άγχος. Πάντως λογικό είναι. Εγώ αγχώνομαι για τα αδέρφια μου. Χαχχαχαχχα σκέψου με την μικρή πως θα κάνω!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Ωωωωω ναι έχει δίκιο η μαμάκα !! 
τωρα είναι για το αν είναι καλά μέσα στην κοιλιτσα 

μολις γεννηθούν έχεις άγχος αν παίρνει γραμμάρια αν φτάνει το γάλα αν χορταίνει γτ δεν κοιμάται γτ κλαίει ποτε έκανε κακά τσίσα πόσες πάνες άλλαξες κλπ κλπ μη σας φρικαρω άλλο 

Εγώ έχω κυρίως το άγχος αν αναπνέει. Όταν κοιμάται βαριά τον κοιτάω περίεργα ακόμα και τώρα που είναι 17 μηνών. 😂

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Io_anna είπε:

Εγώ έχω κυρίως το άγχος αν αναπνέει. Όταν κοιμάται βαριά τον κοιτάω περίεργα ακόμα και τώρα που είναι 17 μηνών. 😂

Καλά δε το ανέφερα αυτό διότι το θεωρώ εντελώς δεδομένο .. σα το βρικόλακα κάθε βράδυ 03:00 το ξημέρωμα περιφέρομαι 🤣

  • Χαχα 2

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

@Xristina96Καλως ήρθες στην παρέα μας  και εγω ειχα αίμα.και εγω από εξωσωματική.Όσο για το άγχος να φανταστείς ακόμα κοιτάω το χαρτί που σκουπίζομαι μην τυχόν δω τίποτα. 19 εβδομάδων αύριο 

οπως είπε και η @Geogi το ίδιο ένιωσα και εγω σαν να με σκουνταει  κάποιος με το δάχτυλο του

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, foza είπε:

@Xristina96Καλως ήρθες στην παρέα μας  και εγω ειχα αίμα.και εγω από εξωσωματική.Όσο για το άγχος να φανταστείς ακόμα κοιτάω το χαρτί που σκουπίζομαι μην τυχόν δω τίποτα. 19 εβδομάδων αύριο 

οπως είπε και η @Geogi το ίδιο ένιωσα και εγω σαν να με σκουνταει  κάποιος με το δάχτυλο του

Σε ευχαριστώ πολύ!! 

Μάλλον θα το κάνω 9 μήνες αυτό με το χαρτί. Εννοείται πως είναι λευκό το χαρτί χωρίς σχέδια για να μην μπερδευομαι! Σου μένει ο φόβος δυστυχώς! Εάν επιτρέπεται εσένα τι χρώμα είναι τα υγρά σου τώρα; Μετά το αίμα; 

Επίσης σου είχαν βρει την αιτία των αιματων; 

Αχ! Πότε το ένιωσες; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

18 ώρες πρίν, Xristina96 είπε:

Όσες έχουμε περάσει κάτι άσχημο έχουμε και μια ανησυχία πάρα πάνω.

Ααααα το γλυκό θα τρελαθώ!!! Πωωωω ανυπομονώ να το νιώσω. Εγώ ένιωσα 2 φορές με διάφορα ημερών αυτό σαν μπουρμπουλιθρες κάτω από τον ομφαλό. Αλλά ίσως ήταν η ιδέα μου για δεν το ξανά ένιωσα. 

Αχαχαχα αμάν αυτό άγχος. Πάντως λογικό είναι. Εγώ αγχώνομαι για τα αδέρφια μου. Χαχχαχαχχα σκέψου με την μικρή πως θα κάνω!!

 ο γιατρός μου, πέρα από τις φίλες μου, μου είπε πως μετά  την πρώτη φορά που θα τη νιώσω, να μην αγχωθω αν κάνω μέρες να την ξανά καταλάβω γιατί έτσι γίνεται στην αρχή. Άρα είναι πολύ πιθανό να ένιωσες το μωρουλι σου! Θα το καταλάβεις μέσα στο επόμενο διάστημα, όταν το ξανα νιώσεις θα σιγουρευτείς. Καλά αποτελέσματα αύριο στην αυχενική, θα είναι όλα τέλεια και θα το χαρείς πολύ γιατί θα το βλέπετε πόση ώρα στον υπέρηχο μέχρι να τα μετρήσει όλα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Geogi είπε:

 ο γιατρός μου, πέρα από τις φίλες μου, μου είπε πως μετά  την πρώτη φορά που θα τη νιώσω, να μην αγχωθω αν κάνω μέρες να την ξανά καταλάβω γιατί έτσι γίνεται στην αρχή. Άρα είναι πολύ πιθανό να ένιωσες το μωρουλι σου! Θα το καταλάβεις μέσα στο επόμενο διάστημα, όταν το ξανα νιώσεις θα σιγουρευτείς. Καλά αποτελέσματα αύριο στην αυχενική, θα είναι όλα τέλεια και θα το χαρείς πολύ γιατί θα το βλέπετε πόση ώρα στον υπέρηχο μέχρι να τα μετρήσει όλα. 

Μακάρι μακάρι να πάνε όλα καλά!! Να πάρω και δύναμη όπως λες που θα την βλέπω για πολύ ώρα. Θα σας γράψω αύριο!! 

Ίσως τελικά να την ένιωσα....🥰🥰

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Ο υπέρηχος καλά βγήκε, περιμένουμε τις βιοχημικές για να έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα. 

Η αυχενική βγήκε 2, οι χτύποι 150 και ορατό ρινικό οστό. 

 

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Xristina96 είπε:

Καλημέρα,

Ο υπέρηχος καλά βγήκε, περιμένουμε τις βιοχημικές για να έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα. 

Η αυχενική βγήκε 2, οι χτύποι 150 και ορατό ρινικό οστό. 

 

 

Μπράβο κορίτσι μου.. Σας είπε αν είναι αγοράκι ή κοριτσάκι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα

Συγγνώμη που χάθηκα όλον αυτόν τον καιρό αλλά έχω μια διπλωματικη εργασία που πρέπει να παραδοθεί χτες.. 

Τουλάχιστον πέρασα όλα τα μαθήματα του δεύτερου πτυχίου

Είχαμε β επιπέδου σήμερα. Όλα καλά με το μωρό αλλά εγώ έχω χαμηλό πλακούντα. Είχε καμία και της ανέβηκε και γέννησε φυσιολογικα; Εννοείται ότι μου έκοψε το σεξ αλλά δε με νοιάζει 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, mariaalexiou είπε:

Κορίτσια καλησπέρα

Συγγνώμη που χάθηκα όλον αυτόν τον καιρό αλλά έχω μια διπλωματικη εργασία που πρέπει να παραδοθεί χτες.. 

Τουλάχιστον πέρασα όλα τα μαθήματα του δεύτερου πτυχίου

Είχαμε β επιπέδου σήμερα. Όλα καλά με το μωρό αλλά εγώ έχω χαμηλό πλακούντα. Είχε καμία και της ανέβηκε και γέννησε φυσιολογικα; Εννοείται ότι μου έκοψε το σεξ αλλά δε με νοιάζει 

 

Συγχαρητήρια για τα μαθήματα και για το μικρούλι σου! Ξέρω ότι ο πλακούντας γενικά αλλάζει θέση αν δεν είναι επιπωματικος, δηλαδή τελείως κάτω. Αλλά δεν ξέρω μέχρι ποιον μήνα και πόσο πρέπει να ανέβει για να γλιτώσεις την καισαρική. Αλλά και έτσι να γίνει, σημασία έχει να είστε και οι 2 καλά. 

5 ώρες πρίν, Xristina96 είπε:

Καλημέρα,

Ο υπέρηχος καλά βγήκε, περιμένουμε τις βιοχημικές για να έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα. 

Η αυχενική βγήκε 2, οι χτύποι 150 και ορατό ρινικό οστό. 

 

 

Μπράβο Χριστίνα, προχωράτε τέλεια!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Geogi είπε:

Συγχαρητήρια για τα μαθήματα και για το μικρούλι σου! Ξέρω ότι ο πλακούντας γενικά αλλάζει θέση αν δεν είναι επιπωματικος, δηλαδή τελείως κάτω. Αλλά δεν ξέρω μέχρι ποιον μήνα και πόσο πρέπει να ανέβει για να γλιτώσεις την καισαρική. Αλλά και έτσι να γίνει, σημασία έχει να είστε και οι 2 καλά. 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Γενικά μου είπε ότι αλλάζει θέση και δεν είναι καν λόγος να συζητάμε τρόπο γέννας από τώρα (λόγια εμβρυολόγου). Με τη γυναικολόγο που μίλησα μόνο το σεξ μου έκοψε και δεν αναφέρθηκε καν σε τρόπο γέννας. Ρώτησα μήπως κάποια από μας είχε εμπειρία και αν όντως άλλαξε θέση. Είμαι στην 21η εβδομάδα ακριβώς

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , mariaalexiou είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Γενικά μου είπε ότι αλλάζει θέση και δεν είναι καν λόγος να συζητάμε τρόπο γέννας από τώρα (λόγια εμβρυολόγου). Με τη γυναικολόγο που μίλησα μόνο το σεξ μου έκοψε και δεν αναφέρθηκε καν σε τρόπο γέννας. Ρώτησα μήπως κάποια από μας είχε εμπειρία και αν όντως άλλαξε θέση. Είμαι στην 21η εβδομάδα ακριβώς

Η αδερφή μου είχε χαμηλό πλακούντα κ μικρή αποκόλληση.. Της είπε ξεκούραση κ Οχι επαφες.. Γέννησε φυσιολογικά στις 40 εβδομαδες.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Tintin είπε:

Η αδερφή μου είχε χαμηλό πλακούντα κ μικρή αποκόλληση.. Της είπε ξεκούραση κ Οχι επαφες.. Γέννησε φυσιολογικά στις 40 εβδομαδες.. 

αποκόλληση δεν έχω, ευτυχώς, αλλά ξεκούραση δυστυχώς δεν προβλέπεται άμεσα, σε ευχαριστώ πάντως!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...