Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Δεν αντέχω άλλο


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα!! 

Έχω ήδη ένα αγοράκι 3.5 χρονών και εδώ και ενάμιση χρόνο σχεδόν προσπαθούμε για το δεύτερο θαυματάκι μας.. Τερ είχα 6/10 και θετικό τέστ ωορρηξίας 21/10 γενικά ο κύκλος μου είναι από 27 έως 29 μέρες...επαφές είχαμε 15-16-17-18-19-20-21-22/10 έκανα σημερα μια χοριακη και βγήκε 1.20 αρνητική δλδ.. περίοδο περιμένω σε 3-4 μέρες...να ελπίζω ή να πάρω απόφαση ότι ούτε αυτόν τον μηνα θα έχω σπορακι; 

Έχω απογοητευτεί πλέον 


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα!! 

Έχω ήδη ένα αγοράκι 3.5 χρονών και εδώ και ενάμιση χρόνο σχεδόν προσπαθούμε για το δεύτερο θαυματάκι μας.. Τερ είχα 6/10 και θετικό τέστ ωορρηξίας 21/10 γενικά ο κύκλος μου είναι από 27 έως 29 μέρες...επαφές είχαμε 15-16-17-18-19-20-21-22/10 έκανα σημερα μια χοριακη και βγήκε 1.20 αρνητική δλδ.. περίοδο περιμένω σε 3-4 μέρες...να ελπίζω ή να πάρω απόφαση ότι ούτε αυτόν τον μηνα θα έχω σπορακι; 

Έχω απογοητευτεί πλέον 

Προφανώς κάτι εχει μπλοκάρει κ δεν ερχετε . Εξετασεις ορμονικες έχεις κάνει? Βιταμινες περνετε για γονιμότητα? Καμια φορα με ένα παιδί κ την κούραση που υπάρχει πολλά πράγματα αποριθμιζονται . Το έχεις τσεκαρει? 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

Προφανώς κάτι εχει μπλοκάρει κ δεν ερχετε . Εξετασεις ορμονικες έχεις κάνει? Βιταμινες περνετε για γονιμότητα? Καμια φορα με ένα παιδί κ την κούραση που υπάρχει πολλά πράγματα αποριθμιζονται . Το έχεις τσεκαρει? 

Έχουμε κάνει καποιες εξετάσεις και όλες  είναι μια χαρά και οι ορμονικες...αν και αυτη τη δόση μου έρθει περίοδος θα κάνουμε μια σάλπιγγογραφια και ένα σπερμοδιαγραμμα..όλα τα άλλα είναι τέλεια..

Έχω έτσι κάποια συμπτώματα βέβαια μοιάζουν σαν την περίοδο, της εγκυμοσύνης αλλά δεν ξέρω τι να σκεφτώ.εχω αρκετά υγρά 2-3 μέρες που δεν τα είχα σε άλλους κύκλους,αρκετή υπνηλία, εννοείται πόνο στο στήθος και η θερμοκρασία μου είναι 37.4

Λες να έκανα νωρίς την χοριακη;

 

 

3 ώρες πρίν, linaa είπε:

Προφανώς κάτι εχει μπλοκάρει κ δεν ερχετε . Εξετασεις ορμονικες έχεις κάνει? Βιταμινες περνετε για γονιμότητα? Καμια φορα με ένα παιδί κ την κούραση που υπάρχει πολλά πράγματα αποριθμιζονται . Το έχεις τσεκαρει? 

Ααα και έχω και τσιμπήματα δεξιά αριστερά χαμηλά στην κοιλιά μου...

Συνήθως έχω πόνους περιόδου έντονους και για αρκετές ώρες αλλά αυτή τη δόση που και που έχω πονακια και τσιμπήματα 


 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Έχουμε κάνει καποιες εξετάσεις και όλες  είναι μια χαρά και οι ορμονικες...αν και αυτη τη δόση μου έρθει περίοδος θα κάνουμε μια σάλπιγγογραφια και ένα σπερμοδιαγραμμα..όλα τα άλλα είναι τέλεια..

Έχω έτσι κάποια συμπτώματα βέβαια μοιάζουν σαν την περίοδο, της εγκυμοσύνης αλλά δεν ξέρω τι να σκεφτώ.εχω αρκετά υγρά 2-3 μέρες που δεν τα είχα σε άλλους κύκλους,αρκετή υπνηλία, εννοείται πόνο στο στήθος και η θερμοκρασία μου είναι 37.4

Λες να έκανα νωρίς την χοριακη;

 

 

Ααα και έχω και τσιμπήματα δεξιά αριστερά χαμηλά στην κοιλιά μου...

Συνήθως έχω πόνους περιόδου έντονους και για αρκετές ώρες αλλά αυτή τη δόση που και που έχω πονακια και τσιμπήματα 

Ε τώρα απτα συμπτώματα δεν βγάζεις άκρη. Αφού έχεις κάνει εξετασεις προσπάθησε να κάνεις κάποια πράγματα που ενισχύουν την γονιμότητα.  Προσοχή στην διατροφή πολυ νερό ξεκούραση 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, linaa είπε:

Ε τώρα απτα συμπτώματα δεν βγάζεις άκρη. Αφού έχεις κάνει εξετασεις προσπάθησε να κάνεις κάποια πράγματα που ενισχύουν την γονιμότητα.  Προσοχή στην διατροφή πολυ νερό ξεκούραση 

Τα ακολουθώ αυτά,προσέχω όσο μπορώ την διατροφή μου και νεράκι πίνω...

Αν δεν μου έχει έρθει μέχρι την Κυριακή θα ξανά επαναλάβω την χοριακη....σε ευχαριστώ πολύ πάντως για τις συμβουλές σου


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 1/12/2022 at 11:51 ΠΜ, Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα!! 

Έχω ήδη ένα αγοράκι 3.5 χρονών και εδώ και ενάμιση χρόνο σχεδόν προσπαθούμε για το δεύτερο θαυματάκι μας.. Τερ είχα 6/10 και θετικό τέστ ωορρηξίας 21/10 γενικά ο κύκλος μου είναι από 27 έως 29 μέρες...επαφές είχαμε 15-16-17-18-19-20-21-22/10 έκανα σημερα μια χοριακη και βγήκε 1.20 αρνητική δλδ.. περίοδο περιμένω σε 3-4 μέρες...να ελπίζω ή να πάρω απόφαση ότι ούτε αυτόν τον μηνα θα έχω σπορακι; 

Έχω απογοητευτεί πλέον 

καλημερα

τελικα αδιαθετησες;

γενικα η χοριακη ηταν  νωρις

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...