Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

πρίν από 29 λεπτά , souz13 είπε:

Την ειχα ρωτησει και μου ειχε πει ειναι νωρίς αλλα δε ξερω αν φανει κατι!!!! Ας ειναι ολα καλα γιατι εχω και τοσες μερες να ακουσω το βερυκοκακι ( που ειναι τωρα ) και αγωνιω 🥹🥹🥹

Μια χαρά θα είναι το βερικοκακι μας κοριτσάκι μου! Σου στέλνω όλη την θετική μου σκέψη!!!♥️ 

πρίν από 27 λεπτά , Mpoukou είπε:

ΚΑλημεραααα σε όλες λεω να περιμένω λιγάκι ακόμα διότι σήμερα 28η ημέρα τ κύκλου άρχισε να πονάει τ στήθος μ και η κοιλιτσα λιγοοοοο. Όποτε μάλλον λάθος έκαναν τα τεστ. Εν και πολύ αργά άρχισαν τ συμπτώματα περιόδου 

Νομίζω ότι μπορούν να μας επιβεβαιώσουν και τα κορίτσια που ειναι ήδη εγκυουλες ότι τα συμπτώματα είναι ίδια και στις δύο περιπτώσεις! Εγώ όταν ήμουν τουλάχιστον είχα όλα τα συμπτώματα της περιόδου! Μη σκέφτεσαι έτσι, να δεις που θα έχεις θετικά αποτελέσματα 🥰🥰🤞

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , Marianne είπε:

Μια χαρά θα είναι το βερικοκακι μας κοριτσάκι μου! Σου στέλνω όλη την θετική μου σκέψη!!!♥️ 

Νομίζω ότι μπορούν να μας επιβεβαιώσουν και τα κορίτσια που ειναι ήδη εγκυουλες ότι τα συμπτώματα είναι ίδια και στις δύο περιπτώσεις! Εγώ όταν ήμουν τουλάχιστον είχα όλα τα συμπτώματα της περιόδου! Μη σκέφτεσαι έτσι, να δεις που θα έχεις θετικά αποτελέσματα 🥰🥰🤞

Συνήθως το στήθος μου πρήζεται κ φουσκώνει τουλάχιστον 8 μέρες πριν τώρα άργησαν μ έρθουν τα συμπτώματα δηλαδή έφτασα 28η μέρα τ κύκλου για να πονάει κάπως το στήθος κ που κ που η κοιλιά μ. Έχω ακούσει κ εγώ ότι αυτά τ συμπτώματα όταν είσαι έγκυος εμφανίζονται τις μέρες που περιμένεις όχι πολύ νωρίς τώρα κορίτσι μ τι ν σ πω θ δείξει 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα ελπίζω να είστε όλες καλά ευχομαι  εγώ είμαι πολύ χάλια με το στομάχι μουειμαι συνεχια στο κρεβάτι γτ ζαλίζομαι και ανακατευομαι απίστευτα πολύ καλά π ο σύζυγός Μ τις τελευταίες μέρες με βοηθάγε πολύ  με την μικρή γτ ούτε να την ταΐσω δεν μπορούσα  βρήκα ένα κολπακι με την ναυτία και με βοηθάει πολύ το τσάι με το λεμόνι και κάπως Μ περνάει γι'αυτό έχω χαθεί τόσες μέρες   σήμερα π ήμουν λίγο καλύτερα σας έγραψα την Δευτέρα  θα πάω να δω το μικρακι Μ πρώτη φορά❤️

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μουυυ!!!

Τι κάνετε?

@Marianne μου σε λίγες μέρες θα ξέρουμε. ΓΕΙΙΙΙΙ. Εύχομαι πολύ να δούμε τις γραμμούλες στο τεστ ❤️

@souz13 πολύ πιθανό να δείτε και το φύλο. Συνήθως στα αγοράκια φαίνεται πιο γρήγορα. Εμένα στην αυχενική μου είχε πει 90% αγόρι και έπεσε μέσα. Βέβαια σε μια φίλη μου της είχαν πει, μάλλον αγόρι, αλλά εμείς δεν είχαμε πειστεί γιατί ήμασταν σίγουρες ότι θα είναι κορίτσι και επιβεβαιωθήκαμε στο επόμενο ραντεβού 🥰 Όπως και να έχει σημασία έχει να είναι όλε οι μετρήσεις τέλειες 😍

@Dimitra97 ξεκίνησε η ταλαιπωρία ε? Έχεις και εμετούς? Ελπίζω μετά το 1ο τρίμηνο να νιώσεις καλύτερα ❤️

@rodok μου πως είσαι? Νιώθεις καλύτερα ψυχολογικά? 

@Mpoukou μην κοιτάς τα συμπτώματα είπαμε. Κάνε ένα τεστάκι το πρωί πάλι να μας δεις αν σκούρυνε η γραμμή. Φαίνεται να έχει χρώμα στην φωτό, δεν μοιάζει με γραμμή εξάτμισης. Απλά το έκανες πολύ νωρίς. Εύχομαι πραγματικά να είσαι.

 


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, lilbern said:

Καλημέρα κοριτσάκια μουυυ!!!

Τι κάνετε?

@Marianne μου σε λίγες μέρες θα ξέρουμε. ΓΕΙΙΙΙΙ. Εύχομαι πολύ να δούμε τις γραμμούλες στο τεστ ❤️

@souz13 πολύ πιθανό να δείτε και το φύλο. Συνήθως στα αγοράκια φαίνεται πιο γρήγορα. Εμένα στην αυχενική μου είχε πει 90% αγόρι και έπεσε μέσα. Βέβαια σε μια φίλη μου της είχαν πει, μάλλον αγόρι, αλλά εμείς δεν είχαμε πειστεί γιατί ήμασταν σίγουρες ότι θα είναι κορίτσι και επιβεβαιωθήκαμε στο επόμενο ραντεβού 🥰 Όπως και να έχει σημασία έχει να είναι όλε οι μετρήσεις τέλειες 😍

@Dimitra97 ξεκίνησε η ταλαιπωρία ε? Έχεις και εμετούς? Ελπίζω μετά το 1ο τρίμηνο να νιώσεις καλύτερα ❤️

@rodok μου πως είσαι? Νιώθεις καλύτερα ψυχολογικά? 

@Mpoukou μην κοιτάς τα συμπτώματα είπαμε. Κάνε ένα τεστάκι το πρωί πάλι να μας δεις αν σκούρυνε η γραμμή. Φαίνεται να έχει χρώμα στην φωτό, δεν μοιάζει με γραμμή εξάτμισης. Απλά το έκανες πολύ νωρίς. Εύχομαι πραγματικά να είσαι.

 

Τι να σου πω θα φανει! Αν και δε θελω να το μαθω εγω τωρα…θελω πιο μετα να το μαθει η αδερφή μου πχ και να τους μαζεψω μετα και να το μαθουμε 🤣 θελω να το ζήσω δηλαδη

αλλα αας ειναι ολα καλα πρωτα 

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες!!!! Τι κάνετε;; Σε τι φάση βρίσκεστε;;;

@lilbern @KATIA @rodok @eleni_92 @Mpoukou @Alice20 ελπίζω να μη ξεχνάω κάποια♥️

εγω αναμένω αυτές τις μέρες βέβαια πάντα έχω -+ μέρες οπότε βλέπουμε!! Πάντως ούτε πονάω και το στήθος δεν ξέρω τι έχει πάθει😂 έχει σταματήσει να με πονάει τις τελευταίες μέρες, κανένα σημάδι γενικααα. Πάλι τσαλιμακια θα μου κάνει η κυρία🤔🤣

@Mpoukou σε αυτό που ανέβασε νομίζω διακρίνω και εγώ γραμμουλα! Θα πας για χοριακη να μας λυθούν οι απορίες;;; ♥️

Καλησπέρα κορίτσι μου, στην ίδια φάση της αναμονής είμαι κι εγώ, καλώς εχόντων των πραγμάτων για 5-6 μέρες ακόμα. Σ΄εμένα έχει ξεκινήσει ένα σχετικό πρήξιμο στο στήθος και μια ελαφριά ενόχληση κυρίως στα πλαϊνά του στήθους, όπως συμβαίνει συνήθως στο συγκεκριμένο διάστημα αλλά τίποτα άλλο. Αναμένουμε τώρα και βλέπουμε!                                       

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, KATIA97 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, στην ίδια φάση της αναμονής είμαι κι εγώ, καλώς εχόντων των πραγμάτων για 5-6 μέρες ακόμα. Σ΄εμένα έχει ξεκινήσει ένα σχετικό πρήξιμο στο στήθος και μια ελαφριά ενόχληση κυρίως στα πλαϊνά του στήθους, όπως συμβαίνει συνήθως στο συγκεκριμένο διάστημα αλλά τίποτα άλλο. Αναμένουμε τώρα και βλέπουμε!                                       

Καλή επιτυχία!!! Τα συμπτώματα είναι ίδια έχουμε πει🤞 μακάρι μακάρι🥰

10 ώρες πρίν, lilbern είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μουυυ!!!

Τι κάνετε?

@Marianne μου σε λίγες μέρες θα ξέρουμε. ΓΕΙΙΙΙΙ. Εύχομαι πολύ να δούμε τις γραμμούλες στο τεστ ❤️

@souz13 πολύ πιθανό να δείτε και το φύλο. Συνήθως στα αγοράκια φαίνεται πιο γρήγορα. Εμένα στην αυχενική μου είχε πει 90% αγόρι και έπεσε μέσα. Βέβαια σε μια φίλη μου της είχαν πει, μάλλον αγόρι, αλλά εμείς δεν είχαμε πειστεί γιατί ήμασταν σίγουρες ότι θα είναι κορίτσι και επιβεβαιωθήκαμε στο επόμενο ραντεβού 🥰 Όπως και να έχει σημασία έχει να είναι όλε οι μετρήσεις τέλειες 😍

@Dimitra97 ξεκίνησε η ταλαιπωρία ε? Έχεις και εμετούς? Ελπίζω μετά το 1ο τρίμηνο να νιώσεις καλύτερα ❤️

@rodok μου πως είσαι? Νιώθεις καλύτερα ψυχολογικά? 

@Mpoukou μην κοιτάς τα συμπτώματα είπαμε. Κάνε ένα τεστάκι το πρωί πάλι να μας δεις αν σκούρυνε η γραμμή. Φαίνεται να έχει χρώμα στην φωτό, δεν μοιάζει με γραμμή εξάτμισης. Απλά το έκανες πολύ νωρίς. Εύχομαι πραγματικά να είσαι.

 

Εσύ σε τι φάση είσαι;;; Την πήρες την απόφαση;;;🤞🤞 Μακάρι κοριτσάκι μου αν και δεν νομίζω να είμαι κ τόσο τυχερή! Τα συμπτώματα στο στήθος υποχώρησαν και πόνους δεν έχω καθόλου. Ξενερώνω φουλ όταν μου τα κάνει αυτά🤔 

9 ώρες πρίν, Mpoukou είπε:

Δυστυχώς δεν είμαι αρνητικό το τεστ σήμερα 

Κατέβηκε περίοδος;; Αν όχι περίμενε να έρθει πρώτα, μη βιάζεσαι♥️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marianne είπε:

Καλή επιτυχία!!! Τα συμπτώματα είναι ίδια έχουμε πει🤞 μακάρι μακάρι🥰

Εσύ σε τι φάση είσαι;;; Την πήρες την απόφαση;;;🤞🤞 Μακάρι κοριτσάκι μου αν και δεν νομίζω να είμαι κ τόσο τυχερή! Τα συμπτώματα στο στήθος υποχώρησαν και πόνους δεν έχω καθόλου. Ξενερώνω φουλ όταν μου τα κάνει αυτά🤔 

Κατέβηκε περίοδος;; Αν όχι περίμενε να έρθει πρώτα, μη βιάζεσαι♥️

Όχι ακόμα αλλά έχω πονάκια δυστυχώς και τ τεστ βγήκε αρνητικό 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Κορίτσια μου θέλω την βοήθεια σας. Απο συμπτώματα περιόδου δεν έχω τίποτα (ούτε το στήθος, ούτε πονάω) κανονικά θα έπρεπε να είχε δώσει σημάδια και όταν καθυστερεί πάντα εμφανίζονται σημάδια... Από χθες το βράδυ νιώθω σαν να με τραβάει η κοιλιά μου από χαμηλά έως τον αφαλό και αν με πιέσω σαν να ποναω. Ρε κορίτσια έχω αγχωθει, τι είναι αυτό πάλι;;;; Το έχει νιώσει καμία;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια!

@Marianne μου πόσες μέρες έχεις καθυστέρηση? μήπως να κάνεις ένα τεστ? Μου ακούγεται πιθανό να είσαι έγκυος!! και στο ευχομαι πολύ!!! ❤️ ❤️ ❤️

΅Εμένα είναι να έρθει μεθαύριο η περίοδος και έκανα σήμερα τεστ και ήταν αρνητικο... :(

Καλή δύναμη σε όλες! ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Καλημέρα!!!!

Κορίτσια μου θέλω την βοήθεια σας. Απο συμπτώματα περιόδου δεν έχω τίποτα (ούτε το στήθος, ούτε πονάω) κανονικά θα έπρεπε να είχε δώσει σημάδια και όταν καθυστερεί πάντα εμφανίζονται σημάδια... Από χθες το βράδυ νιώθω σαν να με τραβάει η κοιλιά μου από χαμηλά έως τον αφαλό και αν με πιέσω σαν να ποναω. Ρε κορίτσια έχω αγχωθει, τι είναι αυτό πάλι;;;; Το έχει νιώσει καμία;; 

Καλησπέρα κορίτσι μου! Αν κατάλαβα καλά, εννοείς πιο χαμηλά από τον αφαλό; Ίσως να μην είναι γυναικολογικής φύσεως αυτή η ενόχληση. Δεν έχω εμπειρία από συμπτώματα πιθανής εγκυμοσύνης αλλά μακάρι να σχετίζεται με κάτι τέτοιο. Πότε περιμένεις κανονικά;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου !!!

@Marianne μου τι έγινε; Έχεις μια μέρα καθυστέρηση σήμερα. Χτες περίμενες αν θυμάμαι καλά. Το τράβηγμα μπορεί να είναι η μήτρα που μεγαλώνει. Δεν ήρθε ακόμα Ε;;

 

  • Μου αρέσει 1

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 10/6/2023 at 12:46 ΜΜ, Marianne είπε:

Καλημέρα!!!!

Κορίτσια μου θέλω την βοήθεια σας. Απο συμπτώματα περιόδου δεν έχω τίποτα (ούτε το στήθος, ούτε πονάω) κανονικά θα έπρεπε να είχε δώσει σημάδια και όταν καθυστερεί πάντα εμφανίζονται σημάδια... Από χθες το βράδυ νιώθω σαν να με τραβάει η κοιλιά μου από χαμηλά έως τον αφαλό και αν με πιέσω σαν να ποναω. Ρε κορίτσια έχω αγχωθει, τι είναι αυτό πάλι;;;; Το έχει νιώσει καμία;; 

Καλησπέρα Marianne..Η αλήθεια είναι ότι κ εγώ ένιωσα αυτό το τραβηγμα που λες μέχρι τον αφαλο και τελικά είμαι έγκυος...εύχομαι κ σε σένα ένα θετικό αποτέλεσμα.. 

 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...