Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , Marianne είπε:

Καλώς το κορίτσι μας!! Μωρέ και εγώ της ίδιας άποψης είμαι θετική σκέψη απλά κρατάω ένα "μικρό καλάθι" 😂

Τώρα αν είναι να έρθει καλοδεχούμενο!!!🤞🤞 Σε όλες να γεμίσουμε θετικά!!❤️ 

Εσύ πώς είσαι;;; Σε τι φάση βρίσκεσαι;;;

Εγώ θέλω ακόμα περίπου δύο εβδομάδες για να μάθω αποτέλεσμα. Βασικά είμαι στη φάση που διαμορφώνεται σε μεγάλο βαθμό αυτό το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , lilbern είπε:

Καλησπέρα @KATIA97 μου. Είσαι καλά??? 

Μιλάς με γρίφους γέροντα χαχαχα!!!!

Μα που είναι η @rodok μας??? Ελπίζω να είναι καλά❤️ 

Εννοώ  ότι είμαι στις κρίσιμες μέρες σχετικά με το τι θα γίνει τελικά😊

  • Καλή τύχη! 2
Link to comment
Share on other sites

@KATIA97 ελπίζουμε να μαγειρεύεται κάτι καλό🤞🤞🤞

@lilbern και εγώ την ίδια απορία έχω!!! Εξαφανίστηκε το κορίτσι μας και χάσαμε την ζωντάνια μας!!! Πολύ ησυχία έχει πεσει🤔🤔

@rodok μιλά μας και ας μη μας αγαπάς καλέ!!🤔 Μας έχεις αγχωσει λιγακιιι, ελπίζουμε να είσαι καλα❤️

@Pepi88 εσύ κορίτσι μας πώς είσαι;;;❤️❤️ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Marianne είπε:

@KATIA97 ελπίζουμε να μαγειρεύεται κάτι καλό🤞🤞🤞

@lilbern και εγώ την ίδια απορία έχω!!! Εξαφανίστηκε το κορίτσι μας και χάσαμε την ζωντάνια μας!!! Πολύ ησυχία έχει πεσει🤔🤔

@rodok μιλά μας και ας μη μας αγαπάς καλέ!!🤔 Μας έχεις αγχωσει λιγακιιι, ελπίζουμε να είσαι καλα❤️

@Pepi88 εσύ κορίτσι μας πώς είσαι;;;❤️❤️ 

Εγώ είμαι χάλια σωματικά 🥴πολύ αναγουλα κόπωση κακοδιαθεσια γι αυτό δεν πολύ μπαίνω κιόλας ...αυτά τα ωραία!!

  • Δύναμη! 2

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Pepi88 είπε:

Εγώ είμαι χάλια σωματικά 🥴πολύ αναγουλα κόπωση κακοδιαθεσια γι αυτό δεν πολύ μπαίνω κιόλας ...αυτά τα ωραία!!

Το νινι μας να είναι καλά και αυτά θα περάσουν!!!❤️❤️ Υπομονή κοριτσάκι μου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες μου! Να περάσετε μια υπέροχη Κυριακή με αγαπούλες και ζουζούνια!🥰

Τι κάνετε;; Σε τι φάση είστε;;

@lilbern @KATIA97 @rodok 

 

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εδώ τα ίδια, περιμένω να αρχίσει σιγά σιγά η περίοδος της αναμονής και της ανυπομονησίας μέχρι τις 14-15 του μήνα για να δούμε τι θα γίνει. Εσύ πως είσαι;

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, KATIA97 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εδώ τα ίδια, περιμένω να αρχίσει σιγά σιγά η περίοδος της αναμονής και της ανυπομονησίας μέχρι τις 14-15 του μήνα για να δούμε τι θα γίνει. Εσύ πως είσαι;

Και εγώ σε φάση αναμονής περιόδου! Μια εβδομάδα ακόμα έως ότου εμφανιστεί η φιλενάδα μου🤔

Σαν συμπτώματα έχω βάρος-πονο στο στήθος, ρευστά διαφανα-λευκα υγρά. Τίποτα το ιδιαίτερο δηλαδή!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marianne είπε:

Και εγώ σε φάση αναμονής περιόδου! Μια εβδομάδα ακόμα έως ότου εμφανιστεί η φιλενάδα μου🤔

Σαν συμπτώματα έχω βάρος-πονο στο στήθος, ρευστά διαφανα-λευκα υγρά. Τίποτα το ιδιαίτερο δηλαδή!

 

Εντάξει, τα συμπτώματα ενδεικτικά είναι για το τι μπορεί να συμβαίνει, ειδικά μια εβδομάδα πριν.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Marianne είπε:

Κουβέντα να γίνεται🤣🤞

 

 

Να έχουμε κάτι από το οποίο να παίρνουμε περισσότερες ελπίδες αφού την αναμονή ούτως ή άλλως δεν τη γλυτώνουμε. Οτιδήποτε διαφορετικό από τα συνηθισμένα.

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! ❤️ 
Εύχομαι να είστε όλες καλά! Εγώ έτρεχα λίγο τώρα με τις πανελλαδικές και τις ενδοσχολικές γιατί είμαι σε φροντιστήριο και γενικά επικρατεί ένας πανζουρλισμός! 😂😂
Αν θυμάστε είχα πάει με οξύ πυελικό πόνο στο νοσοκομείο, δεν βρήκαν τίποτα, μου έδωσαν αντιβίωση, πήρα ένα και ξερνούσα σαν το σκυλί για μια μέρα 😂 Την τρίτη πήρα στον ιδιώτη γυναικολόγο μου, με εξέτασε, μου είπε ότι δεν βρήκε λόγο να μου δώσουν αντιβίωση, μου πρότεινε ένα αντιφλεγωμονώδες για τότε που πονάω! Μου έκανε κι ένα τεστ παπ μιας που έφτασε και η εποχή του! Αυτό που με είπε και στεναχωρήθηκα λίγο είναι ότι βλέπει μια ελαφριά εικόνα πολυκυστικών... ποτέ δεν είχα πολυκυστικές ούτε εγώ ούτε κάποιος από την οικογένεια μου...

Γενικά αυτό τον μήνα δεν υπήρχε προσπάθεια, είμαστε και οι 2 λίγο στεναχωρημένοι γιατί αυτούς τους 2 περασμένους μήνες νιώσαμε ότι κάτι καταφέραμε,αλλά τελικά τίποτα...

@Marianne με τις προσπάθειες που κάνατε έχετε πιθανότητες! 😉 άντε και μπορεί να γλιτώσεις και τη σεζόν 😂 εύχομαι το επιθυμητό αποτέλεσμα! 
@lilbern τι γίνεται; εμφανίστηκε τελικά η περίοδος και αυτόν τον μήνα; 
 

τα υπόλοιπα κορίτσια πώς είναι;; @Dimitra97 @Pepi88@souz13 @Alice20 @Evdokia Pan @KATIA97 @Eg93

  • Δύναμη! 1
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...