Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο η την Κυριακή αν θυμάμαι καλά και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Αχνό τέστ εγκυμοσύνης


βανα567

Recommended Posts


Διαφημίσεις

πρίν από 46 λεπτά , βανα567 είπε:

 Κορίτσια στην εικόνα προφίλ έχω ανεβάσει ένα τεστ. Μπορείτε να μου πείτε γνώμες;

Είναι αρνητικό. Δεν έχει δεύτερη αχνή γραμμή κορίτσι μου. Κάνε άλλο ένα με πρωινά ούρα και πιθανή καθυστέρηση για σιγουριά ή κάνε β χοριακή σε μικροβιολογικό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εσυ βλεπεις από κοντά δεύτερη γραμμή έστω και αχνή; Γιατί ενδέχεται η κάμερα του κινητού σου να μην έχει την τέλεια ανάλυση για να το δούμε και εμείς. Παρόλαυτα θα συμφωνήσω ότι μόνο μια χοριακη θα σου δώσει έγκυρο αποτέλεσμα. Καλή επιτυχία!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, βανα567 είπε:

 Κορίτσια στην εικόνα προφίλ έχω ανεβάσει ένα τεστ. Μπορείτε να μου πείτε γνώμες;

Καλησπέρα σου, δεν μπορώ να διακρίνω την δεύτερη γραμμή, έχεις ήδη καθυστέρηση ή το έκανες νωρίτερα, τις περισσότερες φορές δεν είναι τόσο αξιόπιστα εάν τα κάνεις νωρίτερα. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να περιμένεις 1-2 μέρες και να το επαναλάβεις ή να κάνεις β-χοριακή που θα έχεις άμεσα ένα αξιόπιστο αποτέλεσμα. Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , EvgeniaCher είπε:

Καλησπέρα σου, δεν μπορώ να διακρίνω την δεύτερη γραμμή, έχεις ήδη καθυστέρηση ή το έκανες νωρίτερα, τις περισσότερες φορές δεν είναι τόσο αξιόπιστα εάν τα κάνεις νωρίτερα. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να περιμένεις 1-2 μέρες και να το επαναλάβεις ή να κάνεις β-χοριακή που θα έχεις άμεσα ένα αξιόπιστο αποτέλεσμα. Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Το έκανα την αναμενόμενη μέρα της περιόδου και τώρα είμαι με μια μέρα καθυστέρηση και φρικτους πόνους χωρίς περίοδο. Θα κάνω αλλο ένα αύριο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ellimn είπε:

Εσυ βλεπεις από κοντά δεύτερη γραμμή έστω και αχνή; Γιατί ενδέχεται η κάμερα του κινητού σου να μην έχει την τέλεια ανάλυση για να το δούμε και εμείς. Παρόλαυτα θα συμφωνήσω ότι μόνο μια χοριακη θα σου δώσει έγκυρο αποτέλεσμα. Καλή επιτυχία!!

Κάτι είδα αλλά δεν είμαι και σίγουρη. Ναι θα κάνω αύριο! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, βανα567 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Το έκανα την αναμενόμενη μέρα της περιόδου και τώρα είμαι με μια μέρα καθυστέρηση και φρικτους πόνους χωρίς περίοδο. Θα κάνω αλλο ένα αύριο. 

καλύτερα να κάνεις αύριο μια β-χοριακη εάν δεν έχεις αδιαθετησει το πρωί 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 1/28/2023 at 10:48 PM, βανα567 said:

 Κορίτσια στην εικόνα προφίλ έχω ανεβάσει ένα τεστ. Μπορείτε να μου πείτε γνώμες;

Κι εμένα αρνητικό μου φαίνεται... τελικά τι έγινε; Αδιαθετησες;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Ellimn είπε:

Έκανες ξανά τεστ; Με τα πρώτα πρωινά ούρα καλύτερα μιας και μπορεί να είναι καθυστερημένη σύλληψη.

Όχι δεν ξαναέκανα. Φοβάμαι το αρνητικό 😑

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, βανα567 said:

Όχι ακόμα... Άσε δεν ξέρω τι γινεται

Ξέρεις είναι λίγο φαύλος κύκλος άμα έχεις αγωνία και άγχος... Ώσπου δεν έρχεται η περίοδος αγχώνεσαι, διερωτασαι και ώσπου αγχώνεσαι δεν έρχεται η περίοδος κοκ.. προτείνω να κάνεις το τεστ για να σε βοηθήσει να χαλαρώσεις... Να μην είσαι με την σκέψη "μήπως είμαι;"

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...