Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

55 minutes ago, Anna,G said:

Είμαι 10η μέρα μετά την Εμβυομεταφορα. Ναι Βλαστοκυστες βάλαμε,την Παρασκευή τώρα πάλι για χοριακη. Μακάρι να πάνε όλα καλά!!!

Έτσι είναι η αρχή έγινε πρώτη φορά έχω θετικό αποτέλεσμα και μόνο για αυτό χαίρομαι.10 ημέρα σήμερα με Βλαστοκυστη 5 ημερών. 

Καλα κάνεις και χαίρεσαι είναι πολύ σημαντικό να ξέρεις πως μπορείς να μείνεις έγκυος, για 10η μέρα είναι λίγο χαμηλή, μπορεί να έγινε και κάποια καθυστερημένη εμφύτευση όμως , μακάρι να ανεβεί πολύ μέχρι την Παρασκευή εύχομαι να πάει καλά 

  • Ευχαριστώ 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 39 λεπτά , NonikaMp είπε:

Να χαρείς λοιπόν, να έχεις πίστη και όλα θα πάνε καλά! Μακάρι να πάρω και εγώ μια θετική χοριακή!! 🙏🏻🙏🏻

Ευχαριστώ πολύ!! Μακάρι για όλες μας!! 🙏🏻🤞🏻❤️ Τις ίδιες δεξιότητες εξασκώ και εγώ 😂 ακόμη και τεχνικές πως να σηκώνομαι από το κρεβάτι και πως να κάθομαι. Για να δούμε.. 🙏🏻🙏🏻🤞🏻🤞🏻

Σου το εύχομαι ολόψυχα μια τεράστια χοριακη!!!! 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Aangelika8 said:

Καλησπέρα, είναι καμιά κοπέλα σε διαδικασία να περάσει επιτροπή στη Θεσσαλονίκη? Ζήτησα σήμερα ραντεβού για να καταθέσω το φάκελο κ μου έδωσαν ημερομηνία το Μάρτιο!!! Κοντεύω να σκάσω πολύτιμος χρόνος αυτοί οι μήνες όταν είσαι 40+!!! Πριν ένα χρόνο που ξαναπέρασα οι ημερομηνίες που έδιναν ήταν το πολύ σε ένα μήνα... 

Hello @Aangelika8, ναι εγώ! Είναι όντως 3 μήνες από την ημέρα που το ζητάς και θέλουν κάνα 20 ήμερο να απαντήσουν. Εμένα με είχαν ενημερώσει από την κλινικη εξωσωματικής ότι θέλει 3 μήνες οποτε είχα προετοιμαστεί ψυχολογικά! Την πρώτη φορά πληρώσαμε όλα τα φάρμακα εμείς, με την ελπίδα πως δεν θα χρειαστεί 2η, αλλά δεν πήγα τελικα καλά 🙃

Ο,τι θέλεις ρώτησε με, μαζεύω τα χαρτιά εδώ και πολύ καιρό…

5 hours ago, Anna,G said:

Κορίτσια μόλις πήρα αποτέλεσμα πρώτης χοριακης είναι θετικό μεν αλλά πολύ χαμηλό 27,55 υπάρχει ελπίδα λέτε;;; 

Καλούς διπλασιασμούς θα ευχηθώ! Και θετική σκέψη! Να πας ξανά μεθαύριο την ίδια ώρα με σήμερα για να δούμε τις τιμές συγκριτικά 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Αγγελική2021 είπε:

Και σε σένα κορίτσι μου !!! Με το καλο ολες μας τα θαυματακια μας !!!Η εγκυμοσύνη είναι μια εποχή για μένα που εξασκω νέες δεξιότητες. Πχ μαζεύω πράγματα με τα μεγάλα δάχτυλα των ποδιών για να μη σκύβω,  για να βάλω παπούτσια απλά σπρώχνω το πόδι μου μέχρι να μπει και υποκρίνομαι πως δεν βλέπω τις δουλειές που δεν κάνω.. 

αυτό με τα δάχτυλα το κάνω κ γω χαχαχαχα και δεν ξέρω τελικά αν είναι καλύτερο η οχι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, LunaVaskez είπε:

Hello @Aangelika8, ναι εγώ! Είναι όντως 3 μήνες από την ημέρα που το ζητάς και θέλουν κάνα 20 ήμερο να απαντήσουν. Εμένα με είχαν ενημερώσει από την κλινικη εξωσωματικής ότι θέλει 3 μήνες οποτε είχα προετοιμαστεί ψυχολογικά! Την πρώτη φορά πληρώσαμε όλα τα φάρμακα εμείς, με την ελπίδα πως δεν θα χρειαστεί 2η, αλλά δεν πήγα τελικα καλά 🙃

Ο,τι θέλεις ρώτησε με, μαζεύω τα χαρτιά εδώ και πολύ καιρό…

Καλούς διπλασιασμούς θα ευχηθώ! Και θετική σκέψη! Να πας ξανά μεθαύριο την ίδια ώρα με σήμερα για να δούμε τις τιμές συγκριτικά 

Και εγώ σκέφτομαι τώρα να πληρώσω τα φάρμακα είναι πολύς καιρός μέχρι το Μάρτιο... Μέχρι να βγει κ η απόφαση... Θα ετοιμάσω κ τα χαρτιά στο μεταξύ... Παμε και για προεμφυτευτικο τώρα οπότε σίγουρα θα χρειαστώ κ άλλη ωοληψια/ες. Πόσο σου είχαν βγει τα φάρμακα θυμάσαι? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Aangelika8 είπε:

Και εγώ σκέφτομαι τώρα να πληρώσω τα φάρμακα είναι πολύς καιρός μέχρι το Μάρτιο... Μέχρι να βγει κ η απόφαση... Θα ετοιμάσω κ τα χαρτιά στο μεταξύ... Παμε και για προεμφυτευτικο τώρα οπότε σίγουρα θα χρειαστώ κ άλλη ωοληψια/ες. Πόσο σου είχαν βγει τα φάρμακα θυμάσαι? 

Εγώ που τα πλήρωσα με πρωτόκολλο ανταγωνιστών (gonal,olgalutran,ovitrelle) πλήρωσα γύρω στα 600 μαζί μετά χάπια της εμβρυομεταφορας !!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Angot είπε:

αυτό με τα δάχτυλα το κάνω κ γω χαχαχαχα και δεν ξέρω τελικά αν είναι καλύτερο η οχι 

Αρχικά δυσκολευόμουν αλλά τώρα πιάνω τα πάντα με τα δαχτυλάκια από το δεξί μου πόδι!!! Practice makes perfection! Πέρα από την πλάκα νομίζω πως αυτό που δεν θελουμε είναι το σκύψιμο όποτε όσο να το πεις αυτό το επιτυγχάνουμε.
 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Aangelika8 said:

Και εγώ σκέφτομαι τώρα να πληρώσω τα φάρμακα είναι πολύς καιρός μέχρι το Μάρτιο... Μέχρι να βγει κ η απόφαση... Θα ετοιμάσω κ τα χαρτιά στο μεταξύ... Παμε και για προεμφυτευτικο τώρα οπότε σίγουρα θα χρειαστώ κ άλλη ωοληψια/ες. Πόσο σου είχαν βγει τα φάρμακα θυμάσαι? 

850 euros!!! Puregon (4 κουτιά), Orgalutran, Ovitrelle, Arvekap  

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Angot είπε:

καλημερα κορίτσια ! να σας ρωτησω εσείς κάνετε παπ στο 1ο τρίμηνο; εχω σήμερα εγώ , ήταν ο καιρός μου οποτε είπαμε να κανουμε

Πόσο καιρό έχεις να κάνεις ? Αν πχ είναι απλά ένας χρόνος νομίζω δεν επειγει μια καλλιέργεια αρκεί εκτός αν υπάρχει λόγος 

Συνήθως πάντως το αποφεύγουν για να μην ερεθιστεί η περιοχή . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

Πόσο καιρό έχεις να κάνεις ? Αν πχ είναι απλά ένας χρόνος νομίζω δεν επειγει μια καλλιέργεια αρκεί εκτός αν υπάρχει λόγος 

Συνήθως πάντως το αποφεύγουν για να μην ερεθιστεί η περιοχή . 

Κι Εγω αυτό ξέρω. Δεν συστήνεται.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

καλημερα κορίτσια ! να σας ρωτησω εσείς κάνετε παπ στο 1ο τρίμηνο; εχω σήμερα εγώ , ήταν ο καιρός μου οποτε είπαμε να κανουμε

 

πρίν από 3 λεπτά , Αγγελική2021 είπε:

Κι Εγω αυτό ξέρω. Δεν συστήνεται.

Ε ναι δεν συστήνετε αν δεν υπάρχει ιστορικό γιατί στην ουσία ξύνεις με ένα ψαλίδι τον τράχηλο που αυτή την στιγμή είναι αυτό που κρατάει την μήτρα οπότε δεν θες να το ενοχλήσεις . 

Αν μπορείς να το αποφύγεις κ να κάνεις απλά την καλλιέργεια κολπικού θα είναι νομίζω πιο ορθό ..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Angot είπε:

ειμαι πάνω στον 1 χρονο ! δεν μου είπε τπτ ο γιατρός ! εννοώ ότι υπάρχει πρόβλημα ! γιατί είπαμε και παπ και καλλιέργεια !αχ αγχωθηκα τώρα 

Δεν είναι ότι απαγορεύετε απλά αποφεύγετε γι'αυτό δεν σου είπε κάτι. Εντάξει μπορείς να του πεις απλά να κάνεις την καλλιέργεια για να μην ανχωθεις . Αν δεν έχεις ιστορικό με κονδυλώματα κτλ Κ όλα τα τεστ σου είναι καθαρά δεν νομίζω ότι επείγει να κάνεις τεστ Παπ . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...