Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Angot είπε:

μου έλειψε το τοστ με τον τόνο και το αγγουράκι και ειπα μπας και φάω ένα 

η μαια Λινά! μωρέ τοστακι με τόνο θέλω και αγγούρι για πρωινό !  σε αναγουλιασε ή ήταν χαλασμένο;

Ούτως η άλλως έκανα κάθε μέρα εμετό,απλά εκείνη την μέρα που έφαγα τόνο τη θυμαμαι πολύ έντονα,διότι ήμουν όλη μέρα στην τουαλέτα και υπέφερα.Να φανταστείς από τότε έχω να φάω τόνο,αναγουλιασα παρα πολύ.Χαλασμενο δεν ξέρω αν ήταν,απλά ήταν σε κονσέρβα,που όπως και να το κάνεις μια έξτρα σαπιλα την έχει 

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

Είχες Κ στο χωριό σου νουντλς με σολωμό ? Από Ιαπωνία είσαι παιδι μου ? Λίγος τραχανάς Κ πολύ καλός με αυτόν τον καιρό ! 

Μπορεί και να είναι,δεν το ξέρουμε.Ισως ο παππούς της ο Kenzo ψαρεύει τόνο και η γιαγιά της η Tsumugi απλώνει νουντλς 🤣

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 28 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Ούτως η άλλως έκανα κάθε μέρα εμετό,απλά εκείνη την μέρα που έφαγα τόνο τη θυμαμαι πολύ έντονα,διότι ήμουν όλη μέρα στην τουαλέτα και υπέφερα.Να φανταστείς από τότε έχω να φάω τόνο,αναγουλιασα παρα πολύ.Χαλασμενο δεν ξέρω αν ήταν,απλά ήταν σε κονσέρβα,που όπως και να το κάνεις μια έξτρα σαπιλα την έχει 

Μπορεί και να είναι,δεν το ξέρουμε.Ισως ο παππούς της ο Kenzo ψαρεύει τόνο και η γιαγιά της η Tsumugi απλώνει νουντλς 🤣

πως απλώνεις τραχανά; ένα και το αυτό είναι! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Texas είπε:

Στις πρώτες εμβρυομεταφορες πρόσεχα τα πάντα και έκανα τα πάντα όλο σωστά όσο δεν πετύχαιναν χαλάρωνα βέβαια πήγαν όλα λάθος στις πρώτες 4 από το κέντρο  που ήμουν μόλις άλλαξα κέντρο πέτυχε με την πρώτη μέχρι στιγμής οπότε παίζει ρόλο αυτό σίγουρα αλλά ήμουν χαλαρή με την διατροφη και σωστά και κανένα junk  επίσης άσχετο αλλά έτρωγα καρύδια συστηματικά αρκετό καιρό και ακόμα τρώω τα κλασικά όχι τα μπραζιλιαν που λένε όλοι 😛 α και καθόλου ζάχαρη , μηδέν , που δεν έτρωγα γενικά έχω αδυναμία στα αλμυρά 

Αχ ευχαριστούμε πολύ!! 

1 hour ago, Texas είπε:

Εγώ είμαι σε αναμονή πρώτου υπερήχου την Πέμπτη 23 dpt 😬

1η χοριακη 9 dpt 60    

2η              11 dpt 140

3η              13 dpt 280

4η              17 dpt 1120

 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Με το καλό!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Anna,G είπε:

Γιατί σε 14 μέρες ?? 3 ημερών έβαλες;;; με τεράστια χοριακη εύχομαι.!!!! Εγώ σε 2 μέρες πάω για χοριακη. 

Βλαστοκυστες έβαλα αλλά μου είπε στις 14 μέρες.  Το ίδιο μου είχε πει και στην πρώτη εμβρυομεταφορα ….. Αναγκαστικά θα περιμένω να περάσουν αυτές οι μέρες κ είμαι ακόμη στην αρχή…. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Psaxnwfos είπε:

Βλαστοκυστες έβαλα αλλά μου είπε στις 14 μέρες.  Το ίδιο μου είχε πει και στην πρώτη εμβρυομεταφορα ….. Αναγκαστικά θα περιμένω να περάσουν αυτές τις μέρες κ είναι ακόμη στην αρχή…. 

Με το καλό κι ας έχει λίγη αναμονή παραπάνω!

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 hours ago, NonikaMp said:

Με το καλό κι ας έχει λίγη αναμονή παραπάνω!

 

Και εμένα ο πρώτος ο γιατρός με βλαστοκυστες ήθελε 14 μέρες που απορώ γιατί αφού στις 9 μέρες ότι είναι να φανεί θα φανεί , ο δεύτερος ήθελε στις 9 πάλι καλά και πραγματικά άλλη διάθεση εξ αρχής πέρασαν πιο εύκολα οι μέρες 

οχι τίποτα άλλο παίρνουμε και ένα καρο φάρμακα άδικα επιπλέον 5 μέρες (εγώ τουλάχιστον τα παίρνω όλα κορτιζόνη  αντιπηκτικές και ενέσιμη προγεστερονη κλπ )

@Psaxnwfos καλη υπομονή και καλή επιτυχία εύχομαι !

εγώ στις πρώτες μου θα έσκαγα έφτασα 5η ετ να πω ότι κάπως ωρίμασα , έκανα και ένα τεστ ούρων  7η μέρα , έδειχνε πάντα απαλή γραμμή όταν είχα έστω και λίγο ανεβασμένη Χοριακή , υπολογίζω ήταν γύρω στο 30 αυτή την φορά  στο αίμα με το ζόρι έδειξε στο ούρων αλλά είχα καλό feeling που δεν ήταν κάτασπρο όπως άλλες φορές που είχα Χοριακή μηδέν, επίσης πρώτη φορά είχα 4 σταγόνες αίμα πρώτη φορά την 8η μέρα ίσως της εμφύτευσης που προηγήθηκε έτσι την πάλεψα αρκετά καλά μέχρι την 9η σε σχέση με το άλλο το βασανιστήριο 

Εάν  ξέρει κάποια γιατί επιμένουν ορισμένοι στις 14 μέρες ας μας πει έχω περιέργεια .. πως και διαχωρίζονται  έτσι ; Αν και στο εξωτερικό που διαβάζω όλοι 9η μέρα κάνουν 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Texas είπε:

Και εμένα ο πρώτος ο γιατρός με βλαστοκυστες ήθελε 14 μέρες που απορώ γιατί αφού στις 9 μέρες ότι είναι να φανεί θα φανεί , ο δεύτερος ήθελε στις 9 πάλι καλά και πραγματικά άλλη διάθεση εξ αρχής πέρασαν πιο εύκολα οι μέρες 

οχι τίποτα άλλο παίρνουμε και ένα καρο φάρμακα άδικα επιπλέον 5 μέρες (εγώ τουλάχιστον τα παίρνω όλα κορτιζόνη  αντιπηκτικές και ενέσιμη προγεστερονη κλπ )

@Psaxnwfos καλη υπομονή και καλή επιτυχία εύχομαι !

εγώ στις πρώτες μου θα έσκαγα έφτασα 5η ετ να πω ότι κάπως ωρίμασα , έκανα και ένα τεστ ούρων  7η μέρα , έδειχνε πάντα απαλή γραμμή όταν είχα έστω και λίγο ανεβασμένη Χοριακή , υπολογίζω ήταν γύρω στο 30 αυτή την φορά  στο αίμα με το ζόρι έδειξε στο ούρων αλλά είχα καλό feeling που δεν ήταν κάτασπρο όπως άλλες φορές που είχα Χοριακή μηδέν, επίσης πρώτη φορά είχα 4 σταγόνες αίμα πρώτη φορά την 8η μέρα ίσως της εμφύτευσης που προηγήθηκε έτσι την πάλεψα αρκετά καλά μέχρι την 9η σε σχέση με το άλλο το βασανιστήριο 

Εάν  ξέρει κάποια γιατί επιμένουν ορισμένοι στις 14 μέρες ας μας πει έχω περιέργεια .. πως και διαχωρίζονται  έτσι ; Αν και στο εξωτερικό που διαβάζω όλοι 9η μέρα κάνουν 

Νομίζω απλά για να μην κάνεις μετά πολλές χοριακες μέχρι να δουν υπέρηχο . Κ απλά θέμα συνήθειας του γιατρού. Δεν υπάρχει κάποιος πρακτικός λόγος που θα αλλάξει το αποτέλεσμα απλα στις 14 μέρες με δύο χοριακες βλέπεις αν διπλασιάζεται σωστά Κ πας απευθείας υπέρηχο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Texas είπε:

Και εμένα ο πρώτος ο γιατρός με βλαστοκυστες ήθελε 14 μέρες που απορώ γιατί αφού στις 9 μέρες ότι είναι να φανεί θα φανεί , ο δεύτερος ήθελε στις 9 πάλι καλά και πραγματικά άλλη διάθεση εξ αρχής πέρασαν πιο εύκολα οι μέρες 

οχι τίποτα άλλο παίρνουμε και ένα καρο φάρμακα άδικα επιπλέον 5 μέρες (εγώ τουλάχιστον τα παίρνω όλα κορτιζόνη  αντιπηκτικές και ενέσιμη προγεστερονη κλπ )

@Psaxnwfos καλη υπομονή και καλή επιτυχία εύχομαι !

εγώ στις πρώτες μου θα έσκαγα έφτασα 5η ετ να πω ότι κάπως ωρίμασα , έκανα και ένα τεστ ούρων  7η μέρα , έδειχνε πάντα απαλή γραμμή όταν είχα έστω και λίγο ανεβασμένη Χοριακή , υπολογίζω ήταν γύρω στο 30 αυτή την φορά  στο αίμα με το ζόρι έδειξε στο ούρων αλλά είχα καλό feeling που δεν ήταν κάτασπρο όπως άλλες φορές που είχα Χοριακή μηδέν, επίσης πρώτη φορά είχα 4 σταγόνες αίμα πρώτη φορά την 8η μέρα ίσως της εμφύτευσης που προηγήθηκε έτσι την πάλεψα αρκετά καλά μέχρι την 9η σε σχέση με το άλλο το βασανιστήριο 

Εάν  ξέρει κάποια γιατί επιμένουν ορισμένοι στις 14 μέρες ας μας πει έχω περιέργεια .. πως και διαχωρίζονται  έτσι ; Αν και στο εξωτερικό που διαβάζω όλοι 9η μέρα κάνουν 

Δεν ξέρω πραγματικά, αλλά αφού επιμένει τι να κάνουμε… αναμονή. Ούτε εμπιστεύεται τα τεστ φαρμακείου. Την προηγούμενη φορά η αλήθεια είναι έκανα τεστ στην 10-11η μέρα με αρνητικό αποτέλεσμα κ επίσημα 4 μέρες μετά ήρθε κ η χοριακη. Αυτή την φορά η αλήθεια είναι δεν θέλω να το ρισκάρω κιόλας γτ μετά την εμβρυομεταφορα θα πρέπει να κάνω 3 ovetrille μέσα στην πρώτη εβδομάδα (η μια έγινε την ίδια μέρα της εμβρυομεταφορας) και έχω ακόμη δυο αύριο Τετάρτη κ Σάββατο. Ξέρετε τι σκοπό έχουν; Και επίσης κάπου διάβασα ότι με αυτή την ένεση ίσως επηρεαστεί το αποτέλεσμα της χοριακης , ισχύει; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Psaxnwfos είπε:

Δεν ξέρω πραγματικά, αλλά αφού επιμένει τι να κάνουμε… αναμονή. Ούτε εμπιστεύεται τα τεστ φαρμακείου. Την προηγούμενη φορά η αλήθεια είναι έκανα τεστ στην 10-11η μέρα με αρνητικό αποτέλεσμα κ επίσημα 4 μέρες μετά ήρθε κ η χοριακη. Αυτή την φορά η αλήθεια είναι δεν θέλω να το ρισκάρω κιόλας γτ μετά την εμβρυομεταφορα θα πρέπει να κάνω 3 ovetrille μέσα στην πρώτη εβδομάδα (η μια έγινε την ίδια μέρα της εμβρυομεταφορας) και έχω ακόμη δυο αύριο Τετάρτη κ Σάββατο. Ξέρετε τι σκοπό έχουν; Και επίσης κάπου διάβασα ότι με αυτή την ένεση ίσως επηρεαστεί το αποτέλεσμα της χοριακης , ισχύει; 

Ναι αν κάνεις αυτήν την ένεση θα πρέπει να περιμένεις 10 μέρες μετά για χοριακη. Γιατί αυτή η ένεση είναι η ορμόνη της χοριακης Κ βγαίνουν ψεύδος ότι είσαι έγκυος αν κάνεις πιο νωρίς γιαυτο σε έβαλε πιο μετά. 

Λένε ότι αυτή η ένεση βοηθάει στην εμφύτευση σαν να ενισχύει λίγο την μήτρα σαν κόλλα για τα έμβρυα κάπως έτσι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 38 λεπτά , linaa είπε:

Ναι αν κάνεις αυτήν την ένεση θα πρέπει να περιμένεις 10 μέρες μετά για χοριακη. Γιατί αυτή η ένεση είναι η ορμόνη της χοριακης Κ βγαίνουν ψεύδος ότι είσαι έγκυος αν κάνεις πιο νωρίς γιαυτο σε έβαλε πιο μετά. 

Λένε ότι αυτή η ένεση βοηθάει στην εμφύτευση σαν να ενισχύει λίγο την μήτρα σαν κόλλα για τα έμβρυα κάπως έτσι 

Δέκα μέρες μετααα;;; Ωχχχ εγώ θα κάνω την τελευταία το Σάββατο και το επόμενο Σάββατο είναι η χοριακη …. Δλδ μια εβδομάδα , λες να δείξει λάθος ;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Psaxnwfos είπε:

Δέκα μέρες μετααα;;; Ωχχχ εγώ θα κάνω την τελευταία το Σάββατο και το επόμενο Σάββατο είναι η χοριακη …. Δλδ μια εβδομάδα , λες να δείξει λάθος ;; 

Για να είπε ο γιατρός να κάνεις το τεστ τότε θεωρεί ότι θα είναι αξιόπιστο. Αλλά έτσι δικαιολογούνται οι 14 ημέρες με βλαστοκύστες. Ίσως και από την αύξηση να μπορεί να καταλάβει αν είναι κατάλοιπο της ένεσης ή το ευχάριστο!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , NonikaMp είπε:

Για να είπε ο γιατρός να κάνεις το τεστ τότε θεωρεί ότι θα είναι αξιόπιστο. Αλλά έτσι δικαιολογούνται οι 14 ημέρες με βλαστοκύστες. Ίσως και από την αύξηση να μπορεί να καταλάβει αν είναι κατάλοιπο της ένεσης ή το ευχάριστο!!

14 μέρες μετά μου είχε πει και στην 1η εμβρυομεταφορα που τότε δεν μου είχε πει να κάνω ovetrille … Λίγη σημασία έχει εξάλλου, αφού αυτό ζήτησε αυτό θα κάνουμε …. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Texas είπε:

Και εμένα ο πρώτος ο γιατρός με βλαστοκυστες ήθελε 14 μέρες που απορώ γιατί αφού στις 9 μέρες ότι είναι να φανεί θα φανεί , ο δεύτερος ήθελε στις 9 πάλι καλά και πραγματικά άλλη διάθεση εξ αρχής πέρασαν πιο εύκολα οι μέρες 

οχι τίποτα άλλο παίρνουμε και ένα καρο φάρμακα άδικα επιπλέον 5 μέρες (εγώ τουλάχιστον τα παίρνω όλα κορτιζόνη  αντιπηκτικές και ενέσιμη προγεστερονη κλπ )

@Psaxnwfos καλη υπομονή και καλή επιτυχία εύχομαι !

εγώ στις πρώτες μου θα έσκαγα έφτασα 5η ετ να πω ότι κάπως ωρίμασα , έκανα και ένα τεστ ούρων  7η μέρα , έδειχνε πάντα απαλή γραμμή όταν είχα έστω και λίγο ανεβασμένη Χοριακή , υπολογίζω ήταν γύρω στο 30 αυτή την φορά  στο αίμα με το ζόρι έδειξε στο ούρων αλλά είχα καλό feeling που δεν ήταν κάτασπρο όπως άλλες φορές που είχα Χοριακή μηδέν, επίσης πρώτη φορά είχα 4 σταγόνες αίμα πρώτη φορά την 8η μέρα ίσως της εμφύτευσης που προηγήθηκε έτσι την πάλεψα αρκετά καλά μέχρι την 9η σε σχέση με το άλλο το βασανιστήριο 

Εάν  ξέρει κάποια γιατί επιμένουν ορισμένοι στις 14 μέρες ας μας πει έχω περιέργεια .. πως και διαχωρίζονται  έτσι ; Αν και στο εξωτερικό που διαβάζω όλοι 9η μέρα κάνουν 

Έχουν πιο ξεκάθαρη εικόνα από το νούμερο της χοριακής και λιγότερες επαναλήψεις. Δεν σου απαγορεύουν να κανείς νωρίτερα, ότι θέλει η κάθε κοπέλα.

2 ώρες πρίν, Psaxnwfos είπε:

Δέκα μέρες μετααα;;; Ωχχχ εγώ θα κάνω την τελευταία το Σάββατο και το επόμενο Σάββατο είναι η χοριακη …. Δλδ μια εβδομάδα , λες να δείξει λάθος ;; 

Μην αγχώνεσαι. 14 μέρες μετά την ετ η χοριακή σου πρέπει να είναι τριψηφια. Η οβιτρελ δεν δίνει τόσες πολλές μονάδες. Καλή επιτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...