Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

Κορίτσια Καλημερα και καλό μήνα! Βγήκαν τα αποτελέσματα του ngs μου. Οι γαλακτοβακιλλοι από 37% πήγαν 69 και τα μικρόβια από 4 που ήταν στο προηγούμενο τώρα είναι μόνο ένα ο έντερο κόκκος που όμως δεν υπήρχε στο προηγούμενο. Μου έγραψαν αλλες 7 μέρες αντιβίωση.. αλλά δε ξέρω μήπως όλο αυτό είναι μάταιο. Μήπως δεν θα φτάσουν ποτε στο 90% οι γαλακτοβακιλλοι..Έχετε παρόμοιες εμπειριες; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

3 ώρες πρίν, linaa είπε:

Ε ναι προφανώς αυτό πρέπει να κάνεις . Ε έχει Κ σημασία Κ πόσες φορές ανεβοκατεβαίνεις Κ τι δουλειά κάνεις . Η δουλειά γραφείου προφανώς Κ δεν εμποδίζει πουθενά . Αλλά εάν δουλεύεις σε μια αποθήκη προφανώς Κ θα υπάρχει πρόβλημα. Όπως Κ με τα σκαλιά άλλο να τα ανέβεις μια φορά Κ άλλο να χρειάζετε να ανεβοκατεβαίνεις . Όταν λένε όχι σκαλιά προφανώς εννοούν ότι δεν πρέπει να ανεβοκατεβαίνεις σκαλιά 5-6 φορές την μέρα δεν εννοούν να ανέβεις μια φορά Κ να κάτσεις . Κάνεις μια προσπάθεια Κ εννοείτε πρέπει να συνεχίσεις την ζωή σου κανονικά απλά πρέπει Κ να μην ξεχάσεις την προσπάθεια σου σαν να μην συμβαίνει τίποτα . 

Είναι το μόνο που σκέφτομαι… 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

Κορίτσια Καλημερα και καλό μήνα! Βγήκαν τα αποτελέσματα του ngs μου. Οι γαλακτοβακιλλοι από 37% πήγαν 69 και τα μικρόβια από 4 που ήταν στο προηγούμενο τώρα είναι μόνο ένα ο έντερο κόκκος που όμως δεν υπήρχε στο προηγούμενο. Μου έγραψαν αλλες 7 μέρες αντιβίωση.. αλλά δε ξέρω μήπως όλο αυτό είναι μάταιο. Μήπως δεν θα φτάσουν ποτε στο 90% οι γαλακτοβακιλλοι..Έχετε παρόμοιες εμπειριες; 

Πολύ γρήγορα θα φτάσουν οι γαλακτοβακιλλοι άνω του 90%! Παίρνεις προβιοτικά ; Από το στόμα και κολπικά ; Το Α και το Ω είναι τα κολπικά προβιοτικά.  Τι αντιβίωση σου έδωσαν για τον εντεροκοκκο;  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Αγγελική2021 είπε:

Πολύ γρήγορα θα φτάσουν οι γαλακτοβακιλλοι άνω του 90%! Παίρνεις προβιοτικά ; Από το στόμα και κολπικά ; Το Α και το Ω είναι τα κολπικά προβιοτικά.  Τι αντιβίωση σου έδωσαν για τον εντεροκοκκο;  

Παίρνω ναι και κολπικά και από το στόμα καθημερινά. Avelox για εφτά ημέρες. Αγχώνομαι γιατί ο εντεροκοκκος γενικα είναι ανθεκτικός δύσκολα φεύγει και πριν ένα μήνα δεν υπήρχε. 

πρίν από 1 λεπτό , Fay_ είπε:

Παίρνω ναι και κολπικά και από το στόμα καθημερινά. Avelox για εφτά ημέρες. Αγχώνομαι γιατί ο εντεροκοκκος γενικα είναι ανθεκτικός δύσκολα φεύγει και πριν ένα μήνα δεν υπήρχε. 

Α και επίσης τρώω πολύ γιαουρτι κεφιρ κτλ. Τι άλλο να κάνω πια; 😕

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

Παίρνω ναι και κολπικά και από το στόμα καθημερινά. Avelox για εφτά ημέρες. Αγχώνομαι γιατί ο εντεροκοκκος γενικα είναι ανθεκτικός δύσκολα φεύγει και πριν ένα μήνα δεν υπήρχε. 

Α και επίσης τρώω πολύ γιαουρτι κεφιρ κτλ. Τι άλλο να κάνω πια; 😕

Κι Εγω είχα εντεροκοκκο. Όλα τα μικρόβια φεύγουν όταν ξέρουν ακριβώς το στέλεχος του μικροβιου. Το κακό γίνεται όταν δίνουν αντιβιωσεις στα τυφλά χωρίς να ξέρουν τι μικρόβια υπάρχουν. Σημαντικό είναι να χρησιμοποιείς ευλαβικά προβιοτικά. Να απέχουν 1-2 ώρες τα προβιοτικά από την αντιβίωση σου και να μην τα παίρνεις με ζεστά ροφήματα ή φαγητό. Η ζέστη σκοτώνει τα ζωντανά στελέχη των προβιοτικων. Να καταναλώνεις όσο περισσότερο μπορείς τροφές που έχουν υποστεί ζύμωση κεφιρ, ελιές, ξινολαχανο, τουρσί, γιαούρτι με πέτσα. Επίσης για συντήρηση χρησιμοποίησε 1-2 φορές τη βδομάδα τα κολπικά προβιοτικά και όποτε μπορείς και τα δια στόματος. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια θα ήθελα μια βοήθεια αν γνωρίζει κάποια. Υπάρχει κάποιο κέντρο στη Θεσσαλονίκη που να ασχολείται με την αιμοσταση? Πρέπει να κάνω κάποιες εξετάσεις και στη πόλη μου δεν υπάρχει η δυνατότητα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια θα ήθελα μια βοήθεια αν γνωρίζει κάποια. Υπάρχει κάποιο κέντρο στη Θεσσαλονίκη που να ασχολείται με την αιμοσταση? Πρέπει να κάνω κάποιες εξετάσεις και στη πόλη μου δεν υπάρχει η δυνατότητα! 

Στην Καλαμαριά υπάρχει ενα κεντρο με το όνομα αιμοσταση.. Δεν γνωρίζω αν ειδικεύεται σε αυτό κ γ αυτό και το όνομα.. Κάνε ενα τηλέφωνο αν θέλεις..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Tintin είπε:

Στην Καλαμαριά υπάρχει ενα κεντρο με το όνομα αιμοσταση.. Δεν γνωρίζω αν ειδικεύεται σε αυτό κ γ αυτό και το όνομα.. Κάνε ενα τηλέφωνο αν θέλεις..

Σε ευχαριστώ πολύ ,θα καλέσω !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ria_ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ ,θα καλέσω !

Δοκίμασε αν θες από Δευτέρα κι εδώ : ιπποκράτειο νοσοκομείο, Εξωτερικό Ιατρείο διαταραχών αιμόστασης και θρόμβωσης Τηλέφωνο επικοινωνίας 2310892815

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Neverstop είπε:

Δοκίμασε αν θες από Δευτέρα κι εδώ : ιπποκράτειο νοσοκομείο, Εξωτερικό Ιατρείο διαταραχών αιμόστασης και θρόμβωσης Τηλέφωνο επικοινωνίας 2310892815

Αχ σε ευχαριστώ πολύ πολύ !!! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 hours ago, Fay_ said:

Κορίτσια Καλημερα και καλό μήνα! Βγήκαν τα αποτελέσματα του ngs μου. Οι γαλακτοβακιλλοι από 37% πήγαν 69 και τα μικρόβια από 4 που ήταν στο προηγούμενο τώρα είναι μόνο ένα ο έντερο κόκκος που όμως δεν υπήρχε στο προηγούμενο. Μου έγραψαν αλλες 7 μέρες αντιβίωση.. αλλά δε ξέρω μήπως όλο αυτό είναι μάταιο. Μήπως δεν θα φτάσουν ποτε στο 90% οι γαλακτοβακιλλοι..Έχετε παρόμοιες εμπειριες; 

Να την πάρεις την αντιβίωση αγαπημένη! 🫶🏼 Πιστεύω θα βοηθήσει με τον εντεροκοκκο!
 

Βγήκαν και τα δικά μου σήμερα, μου είπε ο doc πως δεν έχω ενδομητριτιδα (δόξα το Θεό), αλλά λέει πως δεν βλέπουμε μέσα στην μήτρα για γαλακτοβακιλους και θα το ελέγξουμε αυτό πριν την εμβρυομεταφορα (όταν και αν έρθει η ώρα) με μια καλλιέργεια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , LunaVaskez είπε:

Να την πάρεις την αντιβίωση αγαπημένη! 🫶🏼 Πιστεύω θα βοηθήσει με τον εντεροκοκκο!
 

Βγήκαν και τα δικά μου σήμερα, μου είπε ο doc πως δεν έχω ενδομητριτιδα (δόξα το Θεό), αλλά λέει πως δεν βλέπουμε μέσα στην μήτρα για γαλακτοβακιλους και θα το ελέγξουμε αυτό πριν την εμβρυομεταφορα (όταν και αν έρθει η ώρα) με μια καλλιέργεια. 

Μπραβο κορίτσι! Μου φαίνεται κ εγω την επόμενη φορά θα ζητήσω καλλιέργεια να μην υποφέρω πάλι με το ngs 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Ele@n said:

Απορία μπορεί και βλακεία. Μου έβαλαν uttogestan στη διέγερση. Γιατί; έχει συμβεί και σε άλλη;

What? Μήπως θα σου κάνουν εμβρυομεταφορα (με το καλό!) στον ίδιο κύκλο και θέλουν να είναι σίγουροι για το ενδομήτριο; 

2 hours ago, Fay_ said:

Μπραβο κορίτσι! Μου φαίνεται κ εγω την επόμενη φορά θα ζητήσω καλλιέργεια να μην υποφέρω πάλι με το ngs 

Ε ναι! Θα αρχίσω και εγώ τα κεφιρ πάλι, γιατί 2-3 φορές απλά τα αγοράζω και λήγουν μέσα στο ψυγείο… ντροπή μου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , LunaVaskez είπε:

What? Μήπως θα σου κάνουν εμβρυομεταφορα (με το καλό!) στον ίδιο κύκλο και θέλουν να είναι σίγουροι για το ενδομήτριο; 

Ε ναι! Θα αρχίσω και εγώ τα κεφιρ πάλι, γιατί 2-3 φορές απλά τα αγοράζω και λήγουν μέσα στο ψυγείο… ντροπή μου

Όχι σε καμία δεν πάω για ετ. Τι φάση;

  • Μπερδεμένη/-ος 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...