Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Eflenew είπε:

      Αν δε σου ειναι κόπος ναι...σε ευχαριστώ. Δε κρατήθηκα έκανα τώρα το απόγευμα το Predictor early...αχνη γραμμη και αυτό αλλά πιο αξιοπρεπή...αχνη όμως....έπρεπε να πάρω κανονικό που δείχνει πάνω από 25 εκεί θα καταλάβαινα που βρίσκομαι...

      Εγώ και τα 2 early...clearblue early και predictor early.  Έχεις βάλει έμβρυα 3 ημερών ή 5?

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

Μανούλες απο Σαλαμίνα - Πέραμα - Περίχωρα


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια καλημερα.ειστε καλα;;πασχαλιτσα καλος τον δεχτικες.my_kely ενταξει με το σπιτι;ολα καλα; ειχα τα προβλημματα μου και δεν συναντηθηκαμε.η μικρη ειναι καλα;κοριτσια εμεις και περιση αλλα και φετος θα κανουμε το εμβολιο της γριπης εαν μας το πει η παιδιατρος.προς τι τοσο ανχος;ολλα τα εμβολια που κανουν τα μωρα μας εχουν τους κινδυνους τους.εαν σας το επιτρπει ο παιδιατρος σας κατι θα ξερει.σε ποιον πατε εαν επιτρεπετε;φιλια σε ολες σας.

Link to comment
Share on other sites

kardies εχω ΠΗΤ μεχρι 16/11 αλλα στο τελος της αλλης εβδομαδας θα μπω να λυσω την περιδεση τραχηλου συνεπως αναμενεται να γεννησω πιο συντομα οπως εγινε και με τη κορη μου..για την ωρα ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια! Έχουμε περάσει έναν εφιαλτη εδώ και 10 μέρες με ωτίτιδες και η κόρη μου και εγώ και έχουμε εξαντληθεί από τις αντιβιώσεις (δυστυχώς δεν την απέφυγα πια):-( και τα φάρμακα γενικά... Η μικρή έκανε και ακατάσχετη διάρροια και πόνους στην κοιλιά από την αντιβίωση και γενικά περάσαμε πολύ άσχημα... Τώρα πάμε καλύτερα και ελπίζω την άλλη βδομάδα να πάμε και σχολείο γιατί λείπει πάρα πολλές μέρες... Σήμερα μου είπε και το εξής φοβερό με στόμφο απίστευτο: "Ούτε σχολείο με πας, ούτε βόλτες με βγάζεις, εεεε, αμάν πια μαμά, βαρέθηκα!!!":rolleyes: Εδώ τρομάξαμε να μείνουμε χωρίς πυρετό και τα ακούω από πάνω!!!:wink:

Prosperous, με το καλό το μωράκι σου!:-D Άντε, τον έφαγες όλο το γάιδαρο, ήρθε η ώρα πλέον για την ποθητή συνάντηση!:-D:grin::-D

Link to comment
Share on other sites

pashalitsa Μου περαστικα σας.. τι να πω με αυτες τις ιωσεις????? ειναι και η περιοδος μαυρο χαλι..μια ζεστη, μετα κρυο..αστα να πανε..

αφου και εγω εχω stand by ετοιμο μηνυμα (οσο υπερβολη και να σας φανει) που επειδη θα κανω rooming in σε θαλαμο με αλλα νεογνα ζητω απο φιλους και συγγενεις που θελουν να μας επισκεφθουν να κανουν ολιγοωρη παρουσια στο θαλαμο..

δεν μπορω να τους απαγορευσω να ρθουν (το προτιμω εκει απο το σπιτι να μαι ειλικρινης) αλλα τουλαχιστον να μαι ξεκαθαρη γιατι προεχει η υγεια των μωρων και οχι μονο του δικου μου αλλα και των αλλων του θαλαμου..πρωτα ο Θεος..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα!!

ευχαριστω για τις ευχες..

στο σπιτι τα πραγματα ειναι εν μερει αναμενομενα.. η μικρη επιφανειακα ενθουσιωδεις, στο βαθος κηπος ομως.. κατι μικρουστεριες απεναντι σε εμενα και τον πατερα της κανει που και που..

ο μπεμπης ειναι ενας γλυκας και ησυχος γενικα αλλ περναμε μια μικρη περιπετεια λογω ικτερου και αποχης απο το μητρικο γαλα σχεδον εξαναγκαστικα και εγω αντλω απο τη Τριτη..ελπιζω μονο μεχρι αυριο οπου αν εχει πεσει ο ικτερος απο το 14 θα συνεχισω με τον αποκλειστικο θηλασμο αν και περιμενω παρενεργειες απο την πολυημερη αποχη.. τελος παντων μεγαλη κουβεντα.. για την ωρα προεχει να υποχωρησει ο ικτερος και να ηρεμησουμε και να ρθουμε στα ισια μας.. τωρα με χρι να αντλησω, πρεπει να ταισω, να αλλαξω, να ασχοληθω και με τη μικρη και να κανω και καμια δουλεια.. πολλα μαζι..ειμια λιγο ψοφια.. και εχω χρονια μπροστα!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Prosperous !!!!! Miα χαρα και η κουραση αναμενομενη (αφου εχεις και αλλο παιδακι) Και παλι να σου ζησει !!!! Ειναι και μικρη η διαφορα της ηλικιας τους και αυτο σε ειναι υπεροχο για τα παιδακια!!!

Παντως τετοιες εγκυμοσυνες δυσκολες σαν τη δικη σου μου δινουν πολυ κουραγιο..να ελπιζω ..οτι ισως ..καποτε ..κι εγω..μπορει να παρω την αποφαση!!


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


malina μου σε ευχαριστω για τις ευχες..

η αληθεια ειναι οτι οσο ατυχη σταθηκα με περασμενες εγκυμοσυνες που εχασα σε διαφορα σταδια η οσο και να κουραστηκα η ταλαιπωρηθηκα στις δυο επιτυχεις εγκυμοσυνες παρ αυτα ειχα πολυ καλες γεννες..γρηγορες και οι δυο και χωρις προβληματα.. οι αναρρωσεις μου ερχονται πακετακι αλλα τι να κανουμε τις αντεχουμε μεχρι να περασει και αυτο..

δοξα το Θεο ολα καλα για την ωρα.. υποχωρει και ο ικτερος, θηλαζω αποκλειστικα ξανα και ειμαι χαρουμενη (περιμενω να φτιαξει η δυσκοιλιοτητα που του πρκληθηκε απο το ξενο γαλα για τωρα) και ελπιζω να συνεχισουμε καλα και ηρεμα..

το βλεμμα μας στα ερχομενα Χριστουγεννα!! ολεεε!!

φιλια!

Link to comment
Share on other sites

εμεις περασαμε λιγο ικτερο και τωρα μια ηπια γαστρεντεριτιδα αλλα γενικα ολα καλα.. ειμαστε στην προσαρμογη κυριως με τη κορη μου η οποια εχει αφηνιασει αλλα για ολα υπαρχει ο καιρος τους..

τωρα εχουμε το βλεμμα στα χριστουγεννα..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

prosperous καλώς ήρθε το μικράκι σου!!! εύχομαι να ξεπεράσατε όλα τα μικροθεματάκια σας!

Οι υπόλοιπες τι κάνετε? Εμείς περνάμε δύσκολες ώρες με τον ύπνο της. Ούτε φαντάρος να ήμουνα με τις σκοπιές που βαράω μέσα στη μέση της νύχτας...

Malina χαρήκαμε πολύ πολύ που σας είδαμε!!! Εν τω μεταξύ όλο σκέφτομαι την Αντιγόνη. Τάιζέ το το παιδί. Μπούκωσέ την. Είδες, δεκτική είναι αρκεί να της τραβάς την προσοχή. Και επιμένω, ας φάει και κάτι μη υγιεινό ανάμεσα στα υγιεινά γεύματα, αρκεί να πάρει βάρος. Εγώ έτσι θα έκανα πάντως στη θέση σου.:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...