Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ναι ναι θα παω μέσα στο ΣΚ. Το ότι η κοιλιτσα μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει είναι νορμαλ; Τα πρωινά ξυπνάω ξεφούσκωτη και όσο προχωρά η μέρα (ίσως επειδή τρώω κιόλας) αρχίζει και φουσκώνει..

      Ναι συμβαίνει αυτό.. Δεν ξέρω γιατί, να πω την αλήθεια.. Αλλά το βράδυ κ εγώ φαινομουν "περισσοτερο έγκυος" σε σχέση με το πρωί..

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες απο Σαλαμίνα - Πέραμα - Περίχωρα


Recommended Posts

Μετακόμισα!!! Πλέον είναι όλα έτοιμα στο σπίτι, μόνο τα κάδρα μου έμεινε να κρεμάσω. Αλλά αλήθεια, μου βγήκε η ψυχή. Η μικρή μαζί μου ΣΕ ΟΛΑ, βοήθεια από πουθενά και η ΑΠΟΛΥΤΗ ΚΟΥΡΑΣΗ. Μπα, δεν το ξανακάνω, μόνο αν ειναι να πάω σε δικό μου σπίτι.

Κορίτσια μου περαστικά στις συναχωμένες και καλή αρχή στο κοριτσάκι σου Πασχαλίτσα!

Αν βρεθεί καμιά προς τα δώ, ευχαρίστως κερνάω καφεδάκι, γλυκάκι και κουτσομπολιό! Ειδικά η Παλίνα επιβάλεται να έρθει, οι κόρες μας θα το εκτιμήσουν δεόντως;)

Σας περιμένω λοιπόν, όποτε μπορείτε και έχετε τη διάθεση. Επίσης το Σάββατο που μας έρχεται θα είμαστε Σαλαμίνα, μήπως να κανονίζαμε κανένα Φλαμίνγκο????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

my kelly καλοστεριωτοι στο νεο σπιτι.. και ολα να πανε προς το καλυτερο οπως τα θελετε!!

Να'σαι καλά κούκλα μου! Προς το παρόν δεν έχω μετανιώσει, το σπίτι είναι όπως το περίμενα. Ένα πράγμα μου έχει κάνει μόνο εντύπωση και αν θέλετε το πιστεύετε: εδώ έχει περισσότερη ησυχία από τα Σελήνια! Το πολύ πολύ να ακουστεί κανένα παπί από ντελίβερι στο δρόμο. Εκεί είχαμε σκύλους, κόκκορες, γειτόνους που χτυπούσαν τα παιδιά και άλλα ωραία.

Anyway, κι εσένα καλώς να ορίσει το μικράκι που περιμένεις:P

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλά κούκλα μου! Προς το παρόν δεν έχω μετανιώσει, το σπίτι είναι όπως το περίμενα. Ένα πράγμα μου έχει κάνει μόνο εντύπωση και αν θέλετε το πιστεύετε: εδώ έχει περισσότερη ησυχία από τα Σελήνια! Το πολύ πολύ να ακουστεί κανένα παπί από ντελίβερι στο δρόμο. Εκεί είχαμε σκύλους, κόκκορες, γειτόνους που χτυπούσαν τα παιδιά και άλλα ωραία.

Anyway, κι εσένα καλώς να ορίσει το μικράκι που περιμένεις:P

να σαι καλα για τις ευχες.. και γιατι να μην σε πιστεψω περι φασαριας στα Σεληνια ειδικα το καλοκαιρι??? εδω στη ΔΕΗ και ωρες ωρες εκνευριζομασταν με τον κοσμο που μαζευοταν..ο καθενας οποτε του καπνιζε φωναζε, εκανε εργασιες, εκαναν παρτυ μεχρι τα ξημερωματα με τη μουσικη στη διαπασων μεχρι το ξημερωμα, βεγγαλικα ΟΤΙ ωρα να ναι ΟΠΟΥ να ναι..ειδικα το θεμα ωρες κοινης ησυχιας (το μονο που απαιτω ως σεβασμο σε εναν οικισμο μετα την τηρηση της καθαριοτητας) ενω τωρα που ξεκουμπιστηκαν για την Αθηνα.. ησυχαστηριο..μοναστηρι ενα πραμα.. μονο που για φετος θα το στερηθω...και μου αρεσει ο χειμωνας στη Σαλαμινα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια (η Δήμητρα είμαι απλά άλλαξα nickname) χάθηκα κ γώ κ όπως φαίνεται δύσκολα θα μπαίνω πλέον γιατί με την δουλειά ,τον μικρό στο παιδικό , το σπίτι δε προλαβαίνω ούτε καφέ να πιώ με την ησυχία μου . Το παιδάκι μου προσαρμόστηκε σχετικά ευκολα , πάμε πολύ καλά κ είμαι πολύ ευχαριστημένη. Οι κοπέλες είναι ευγενέστατες κ πραγματικά μέχρι στιγμής με έχουν <κερδίσει> .Περάσαμε κ μια ψιλο ιωσούλα (αναμενόμενο) αλλά ευτυχώς μόνο καταρροή έκανε για 2 μέρες πάλι καλά...Τον πηγαίνω τις ώρες που δουλεύω εγώ κ μετά πάλι το παίρνω οπότε τον έχω φούλ μαζί μου όλες τις ώρες που σημαίνει ούτε λίγο χρόνο να κάνω με την ησυχία μου ένα σφουγγάρισμα που λέει ο λόγος!!:tongue::tongue: Ευχομαι σε όλες σας να είσαστε καλά καλή δύναμη κ ευελπιστώ να τα πούμε σύντομα φιλάκια πολλά πολλά!!!;)


eNortjKzUjI0trQ0M1CyBlwwFasC2Q,,88.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να'σαι καλά κούκλα μου! Προς το παρόν δεν έχω μετανιώσει, το σπίτι είναι όπως το περίμενα. Ένα πράγμα μου έχει κάνει μόνο εντύπωση και αν θέλετε το πιστεύετε: εδώ έχει περισσότερη ησυχία από τα Σελήνια! Το πολύ πολύ να ακουστεί κανένα παπί από ντελίβερι στο δρόμο. Εκεί είχαμε σκύλους, κόκκορες, γειτόνους που χτυπούσαν τα παιδιά και άλλα ωραία.

Anyway, κι εσένα καλώς να ορίσει το μικράκι που περιμένεις:P

Καλή αρχή στο νέο σας σπιτικό! Εγώ σε πιστεύω για την ησυχία γιατί εδώ έμενες και πάνω στον κεντρικότερο δρόμο των Σεληνίων...

Αλήθεια τώρα που θα έρχεσαι Σαλαμίνα θα μένεις στην πεθερά;:rolleyes:

Η προσαρμογή του άντρα σου είναι καλή; Τί λεει;

Εγώ έρχομαι για συνάντηση το Σάββατο, αρκεί να έχω ιαθεί πλήρως!

Link to comment
Share on other sites

Μαλίνα σου έχω στείλει μήνυμα!!!Είστε καλά;

Νατασσα μου δεν ελαβα κανενα μηνυμα..

Ειμαι πολυ καλυτερα ευτυχως ..

Εσεις πώς τα πατε; Με τη δουλεια ολα ενταξει;

Κελλυ!!!!!!! Ολα σουπερ!!!!! Καλη ξεκουραση!!!!

Φιλακια σε ολες!!!!!


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αμάν ρε γμτ!!! Ακόμα βήχουμε σαν γαϊδούρια!!!:-( Η δε μάνα μου είναι τέζα, με κλειστό λαιμό εδώ και μια βδομάδα, είμαι σίγουρη ότι θέλει κάποιο ειδικό φάρμακο αλλά δεν πάει στο γιατρό... Κάθε φορά πάμε λίγο καλύτερα και μόλις συναντηθούμε όλοι μαζί, αρρωσταίνουμε πάλι όλοι... Η κόρη μου χθες Παρασκευή έκανε δυο φορές εμετό το πρωί από τα φλέματα και έκλαιγε και φώναζε "Δε με νοιάζει, ΕΓΩ ΣΧΟΛΕΙΟ ΘΑ ΠΑΩ!!" Έ, την έστειλα κι εγώ, μου είπε η δασκάλα αν δεν έχει πυρετό και θέλει να τη στέλνω...

Είχα ξεχάσει να ξεκινήσω και την εχινάκεια στη μικρή... Τώρα 2-3 μέρες ξεκινήσαμε και ελπίζω να μας βοηθήσει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Πού είστε ωρέ κοπελιές? Γράφτε τα νέα σας, άντε γιατί μου λείπετε. Ξέρω ξέρω θα μου πείτε πως φαγώθηκα να φύγω και τώρα γκρινιάζω πως μου λείπει η Σαλαμίνα. Δε λέω όλα καλά-χρυσά εδώ με το σπίτι, η μικρή προσαρμόστηκε, εμείς το ίδιο, αλλά... δεν βλέπω τα Μυρμήγκια από το μπαλκόνι μου:(:( ούτε τον Αγιο Νικόλαο που παντρεύτηκα και βάφτισα το Κελλάκι:(:(

Παλίνα τι κάνει η μικρή?? Ελπίζω να είστε όλες καλά.

Α! Η Γιάννα θέλει να της κάνει το εμβόλιο της γρίπης κι εγώ δεν θέλω να το κάνουμε. Δεν πάει παιδικό ούτε και έχουμε τρελές επαφές με άλλα παιδάκια και λέω να μην την επιβαρύνω χωρίς ουσιαστικό λόγο. Εσείς το κάνατε? Θα το κάνετε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πού είστε ωρέ κοπελιές? Γράφτε τα νέα σας, άντε γιατί μου λείπετε. Ξέρω ξέρω θα μου πείτε πως φαγώθηκα να φύγω και τώρα γκρινιάζω πως μου λείπει η Σαλαμίνα. Δε λέω όλα καλά-χρυσά εδώ με το σπίτι, η μικρή προσαρμόστηκε, εμείς το ίδιο, αλλά... δεν βλέπω τα Μυρμήγκια από το μπαλκόνι μου:(:( ούτε τον Αγιο Νικόλαο που παντρεύτηκα και βάφτισα το Κελλάκι:(:(

Παλίνα τι κάνει η μικρή?? Ελπίζω να είστε όλες καλά.

Α! Η Γιάννα θέλει να της κάνει το εμβόλιο της γρίπης κι εγώ δεν θέλω να το κάνουμε. Δεν πάει παιδικό ούτε και έχουμε τρελές επαφές με άλλα παιδάκια και λέω να μην την επιβαρύνω χωρίς ουσιαστικό λόγο. Εσείς το κάνατε? Θα το κάνετε?

Ti κανεις βρε ψυχη; Η Αντιγονη καλα ειναι ,ζωηρευει και περπαταει (μην φανταστεις οτι την κυνηγαω) Θα παει εκει που θελει μονη της ..και μετα θα ερθει να παμε και μαζι 876541@! φορες!!!!!!!!!

Τα μυρμηγκια εξαφανηστηκαν ..λογω κρυου...

Εγω εχω αναλαβει μια δουλιτσα (δακτυλογραφηση ) και ειμαι λιγο "χωμενη " αυτες τις μερες

Η Γιαννα ειχε προγραμματισει στις 3-10 να κανει to MMR Ομως λεω να το καθυστερησω κανα μηνα ..

Για εμβολιο για γριπη δεν το συζηταω Γιατι να κανει; Ουτε παιδικο πηγαινει και η μανα μου (το μονο δικο της ατομο που ερχεται σε επαφη με αρρωστους) θα εμβολιαστει Το βρισκω υπερβολικο ρε γμτο

Να ειστε ολοι καλα Φιλησε μου την κουκλαρα σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μας λειπετε...κλαψψψ:(


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites

..

Για εμβολιο για γριπη δεν το συζηταω Γιατι να κανει; Ουτε παιδικο πηγαινει και η μανα μου (το μονο δικο της ατομο που ερχεται σε επαφη με αρρωστους) θα εμβολιαστει Το βρισκω υπερβολικο ρε γμτο

Ακυρο Μιλησα με τη μητερα μου (ειναι του συναφιου) και με ξαδερφη παιδιατρο και μου ειπαν να το κανω απαραιτητως

Θα το ψαξω ..και θα δω τι θα κανω


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ακυρο Μιλησα με τη μητερα μου (ειναι του συναφιου) και με ξαδερφη παιδιατρο και μου ειπαν να το κανω απαραιτητως

Θα το ψαξω ..και θα δω τι θα κανω

Απαραιτήτως??? Γιατί??? Στείλε πμ αν θες... κι εγώ υπερβολικό το βρίσκω γι'αυτό λέω να μην το κάνουμε. Για δώσε μας τα φώτα σου:)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα ο γιατρός μου ήταν κάθετος! Εφόσον δεν πάει παιδικό, δεν υπάρχει αδελφάκι που να πηγαίνει σχολείο κλπ ΔΕΝ κάνουμε εμβόλιο γρίπης αλλά αποφεύγουμε πολυκοσμία κλπ. Νομίζω ότι αρκετά εμβόλια τρώνε να καημένα, μην τους βάζουμε και έξτρα! Τώρα για φέτος που πάει σχολείο δεν ξέρω, δε μου είπε τίποτα, θα πάρω να ρωτήσω...

Εμένα ήρθε ο άντρας μου και είμαστε μοιρασμένοι Κορυδαλλό-Σελήνια...

Link to comment
Share on other sites

Απαραιτήτως??? Γιατί??? Στείλε πμ αν θες... κι εγώ υπερβολικό το βρίσκω γι'αυτό λέω να μην το κάνουμε. Για δώσε μας τα φώτα σου:)

Κοιτα ..παιζει η γνωστη κινδυνολογια ..οτι αν κολλησει τα μωρα ειναι ομαδα υψηλου κινδυνου ..και υπαρχουν (ισως) επιπλοκες απο μια ωτιτιδα πνευμονια ως και...

Το θεμα ειναι οτι ο μπαμπας της ειναι και αυτος αρνητικος..κι εγω εχω μπει λιγο στο παιχνιδακι του φοβου..γιατι τρεμω τις παρενεργειες των εμβολιων γενικοτερα

Θα ρωτησω να μαθω περισσοτερα


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...