Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες απο Σαλαμίνα - Πέραμα - Περίχωρα


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

pashalitsa ξερω τι δουλεια κανει ο συζυγος σου και εννοειται οτι αυτο φανταστηκα οτι θα κανει (δηλαδη να λειψει ενα μηνα παραπανω ισως και περισσοτερο) προκειμενου να παρεχει τα καλυτερα σε εσενα και στο παιδι σας.. αλλωστε ως Πειραιωτισσα ειχα και εχω την τιμη και ευκαιρια να εχω αρκετους φιλους και γνωστους που ασχολουνται με τη ναυτιλια και ενας λογος παραπανω για εκεινους που στερουνται θελοντας και μη τις οικογενειες τους ειναι η ικανοποιηση οτι με τα χρηματα που βγαινουν προσφερουν το καλυτερο δυνατο.. συνεπως δεν σου εγραψα οτιδηποτε με κριτικη διαθεση, απλα κατανοω την επιθυμια του και την αλλαγη αυτη.. και αφου μπορειτε γιατι οχι δηλαδη??????μακαρι να μπορουσαμε και εμεις που χουμε οικοπεδακι στο Γερακα σε περιοπτη θεση και το χουμε και καθεται ερημο και μονο μεσα στις μεζονετες..

kardies.. διαχειριζομαι μια λεσχη δημιουργικης απασχολησης για τα παιδια του οικισμου τις καλοκαιρινες περιοδους (απο περσι) και ειναι εθελοντικη η προσφορα μου και δωρεαν η συμμετοχη των παιδιων (αφορα διαφορες ηλικιες 2-3 φορες την εβδομαδα απο 1-2 ωρες)

Το ερχομενο Σαββατοκυριακο θα ειναι και το τελευταιο που θα λειτουργησουμε και μαλιστα χωρις οργανωμενες δραστηριοτητες καθως ξεσαλωσαμε τα δυο τελευταια σκ με παρτυ και διαφορα αλλα και μετα κλεινει οριστικα για το χειμωνα καθως ουτε παιδια υπαρχουν μονιμοι κατοικοι εδω εκτος απο 1-2, και εγω δεν ερχομαι συχνα τον χειμωνα (1-2 φορες το μηνα) και φετος δεν κοβω να ρχομαι πριν την Καθαρα Δευτερα αφου αναμενεται να γεννησω με το καλο τον Νοεμβρη..

ειναι λοιπον εποχιακη δραση και αυτη οσο αντεξει αφου βασιζεται σε δωρεες βιβλιων και υλικων και ο συλλογος ο τοπικος στηριζει την ιδεα αυτη που ηταν γεννημα της συζυγου του προεδρου και κατ επεκταση δικια μου αλλα με περιορισμενα εξοδα... αφηστε δε που απο οτι ξερω του χρονου εχουμε παλι τοπικες εκλογες και ποιος ξερει αν θα βγει το ιδιο Δ.Σ. η αλλο και αν θα συνεχιστει η στηριξη αυτη.. παντως απο τη μερια των γονεων και των παιδιων φετος ειδκα υπηρξε αποδοχη και ικανοποιηση.

παντως και βεβαια να βρεθουμε τωρα που γυριζει και η protoula.. εμεις θα ειμαστε εδω για δυο εβδομαδες ακομη υπολογιζω.. μετα πισω στην Αθηνα..

dimitrapoulia μια χαρα κανετε και ειστε στη Κινετα, αν αντεχετε και σας αρεσει γιατι να ειστε στο ενοικιο, αρκει βεβαια να μην πληρωνετε ενοικιο για την βενζινη (ελπιζω..)

my kelly ολα να σας πανε καλα και ειμαι βεβαιη οτι απο την αλλαγη μονο η διαθεση σου να αλλαξει αυτο θα ειναι θετικο και υγιες για την ιδια σου την οικογενεια.. μια βαλτομενη μανουλα δεν ειναι οτι καλυτερο τοσο για την ιδια οσο και για τους αλλους.. και οσο για τη δουλεια ναι μεν τα πραγματα στην Αθηνα ειναι δυσκολα αλλ οι ευκαιριες ισως περισσοτερες απο τη Σαλαμινα (με επιφυλαξη το λεω λογω υπερπληθυσμου..)

τελος αυτο περι των πεθερικων που δεν κρατουν το παιδι και εχουν αδυναμια στο αλλο εγγονι.. βασικα το φανταστηκα πριν το γραψεις.. επεσα μεσα.. συνηθισμενα τα βουνα στα χιονια..και μονος σου χορευε και οσο θελεις πηδα.. τελικα!!

καλημερα!

Link to comment
Share on other sites

Αχ, prosperous αυτός ο γραπτός λόγος! Ούτε εγώ το πήρα ότι μου έκανες κριτική, να εξηγήσω ήθελα γιατί απλά ξέρω ότι όποιος ακούει ναυτικός υπολογίζει χ λεφτά το μήνα και λέει "ε αυτοί έχουν τη χ δυνατότητα".

Εδώ μέσα μιλάω φιλικά και αυτό που θέλω να πω είναι ότι ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ θα είχαμε ΑΝΕΤΑ αυτή τη δυνατότητα αν δεν ήμασταν ΤΟΣΟ μπλεγμένοι με ΤΡΑΠΕΖΕΣ! Αυτός είναι ο λόγος που είμαι αγχωμένη μέχρι το λαιμό και που έκανα την Κινέζα μήπως και δεν... Λες να μη θέλω το καλύτερο κι εγώ για το παιδί μου; Αλλά αν σου πω τί ποσά δίνω κάθε μήνα σε τράπεζες, μάλλον θα λιποθυμήσεις. Εξήγησα λοιπόν στον άντρα μου ότι θεωρώ ότι με αυτή την κίνηση "τραβάμε πολύ το σκοινί"... Είμαι αγχωτική και σκέφτομαι τί θα γίνει αν γίνει χρεωκοπία, αν ανέβουν τα δάνεια κλπ, αν, αν, αν... Αν τότε δε μπορώ ΚΑΘΟΛΟΥ να πληρώσω το σχολείο (τώρα θα μπορώ με δυσκολία και αφού έχω αρχίσει περικοπές σε πολλά πράγματα) τί θα πω στη μικρή;;; Συγνώμη λάθος;;; Αυτή την κουβέντα έκανα με τον άντρα μου και αφού το σκεφτήκαμε τρομερά μέσα στο καλοκαίρι, μου είπε ότι η εταιρία έχει αρχίσει και ρίχνει συνέχεια ανασφάλιστα πλοία, οπότε θα κοιτάξει να μοιράζει την υπηρεσία του σε ασφαλισμένα και ανασφάλιστα για να υπάρξει ένα επιπλέον εισόδημα (από τα χρήματα του ΝΑΤ και της εφορίας που θα γλιτώνει) και να προσπαθήσω κι εγώ να βρω κανένα μάθημα εκεί που θα πάμε...

Παρόλα αυτά εγώ εξακολουθώ να είμαι φοβερά αγχωμένη... (Μα γιατί δεν υπάρχει εμοτικον με τη τα μάτια γουρλωμένα και μαλλιά όρθια από το άγχος;;;:tongue:) Μέχρι που κάποια στιγμή σκέφτηκα ότι αει στο καλό, αν γίνει κάτι φοβερό και δεν μπορώ να πληρώσω τα χρέη εγώ, πιθανότατα δε θα μπορεί και η υπόλοιπη Ελλάδα οπότε δε θα πληρώσω μαζί με όλους τους άλλους... Έτσι λέω και να το πάρω χαλαρά και την άλλη μέρα είμαι πάλι αγχωμένη... Τέλος πάντων, τώρα ο κύβος ερρίφθη. Ο άντρας μου με την κίνηση που έκανε να ξυπνήσει μέσα στην νύχτα (ήταν Αμερική και ήταν 8 ώρες πίσω από εμάς) για να πάρει το σχολείο και να κλείσει ραντεβού για εγγραφή, ήθελε να μου δείξει ότι "το παίρνω πάνω μου και προχώρα". Τον ξέρω και κατάλαβα το συμβολισμό της κίνησής του...

Τί να πω, ο Θεός μαζί μας!:(:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

pashalitsa μου.. δεν παρεξηγησα και εγω κατι απο αυτα που ειπες απλα επειδη συχνα πυκνα και ο τροπος που εγω γραφω ισως ειναι ψυχρος και ωμος δεν ξερω ο αλλος (ειδικα οταν δε με ξερει) πως με εκλαμβανει.. τελος παντων μιλαμε στο ιδιο πνευμα και χαιρομαι ιδιαιτερα για αυτο..

οπως και να χει αγαπητη μου η ζωη εχει και τα ρισκα της και αφου υπαρχει μια προοπτικη ας το παρετε να τελειωνει.. αλλωστε σχδον ΟΛΟΙ χρεωμενοι καπου καταληξαμε και απο εκει κι περα αλλοι βαζουν φρενο, αλλοι προχωρουν γιατι το παπλωμα ακομη τους φθανει και αλλοι δεν εχει συναισθηση της καταστασης τους και συνεχιζουν να χρεωνονται μεχρι τα μπουνια..

σιγουρα με την κριση η κολωνια θα κρατησει χρονια αλλα το καλο ειναι πως οι ναυτιλιακες στο εξωτερικο καλα κρατουν και ευημερουν και ναυπηγουν πλοια συνεχως.. δηλαδη η κριση περισσοτερο αφορα εμας παρα τους εφοπλιστες παγκοσμιως.. αυτοι συμμετεχουν στο χρηματιστηριακο παιχνιδι.. δεν θα πεινασουν.. ελπιζω οχι και οι εργαζομενοι τους κατα το δυνατο..

παω να τελειωσω με το φαγητο που ψηνω.. καλο υπολοιπο για σημερα.. καλα που φυσαει αλλα κανει τα παντα μπαχαλο.. δεν μπορουμε να τα χουμε ολα..χαχα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τί κάνετε; Αχ myKelly, εσύ βρήκες εύκολα σπίτι;

Εμένα θα σπάσουν τα νεύρα μου από ότι φαίνεται... Οι άνθρωποι θέλουν παζάρια κι εγώ είμαι ο πιο ακατάλληλος άνθρωπος για τέτοια πράγματα... Ό,τι θέλουν ζητάνε... Ακόμα δεν έχουν καταλάβει ότι σε λίγο δε θα μπορούν να παίρνουν τα λεφτά που ζητάνε από κανέναν σχεδόν...:rolleyes:

Α, αν ξέρει καμιά σας καμιά καλή μεταφορική να πάρω προσφορά όταν έρθει η ώρα να μου το πει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Pashalitsa δεν βρήκα καθόλου εύκολα σπίτι, το αντίθετο μάλιστα. Η αναλογία ποιότητας-τιμής είναι....ας μην το σχολιάσω. Είδαμε κάτι ρημάδια ερείπια που στο τηλ. μας τα περιέργαφαν παλάτια και όταν μπαίναμε μέσα βγαίναμε με την όπισθεν και ζητούσαν απίστευτα λεφτά. Είδα καμιά 50αριά σπίτια για να βρω σπίτι "νορμάλ" σε όλα τα επίπεδα και στα λεφτά αλλά και στην περιοχή. Τελικά καταλήξαμε σε ένα που έχει κάποια μειονεκτήματα βέβαια αλλά είναι "ανεκτά", και τα πλεονεκτήματα πολύ περισσότερα. Κάνε κουράγιο, ξέρω πόσο δύσκολο είναι. Απλά κοίτα να πας να δεις από κοντά όσο περισσότερα γίνεται.

Για μεταφορική μην ανησυχείς, ο κολλητός του αδερφού μου θα μας κάνει τη δική μας. Είναι καλό παιδί και προσέχει τα πράγματα (έχουμε ξανακάνει μαζί του μετακόμιση) και για τα οικονομικά άστο πάνω μου. Όταν θα είναι η ώρα πες μου να τον στείλω να δει τα πράγματα και να υπολογίζεις ένα 40% κάτω από τους υπόλοιπους. (Το παιδί είναι στο δημόσιο αλλά ο πατέρας του έχει εταιρεία μεταφορών στην Καρδίτσα, οπότε έχει ένα φορτηγό εδώ στην Αθήνα για εξτραδάκια;))

Link to comment
Share on other sites

Καμιά πενηνταριά σπίτια;;;:shock: Χριστέ μου έχω μέλλον... Όπως το λες, ζητάνε όσα τους λείπουν... Στην Ανατολική Αττική (εκτός από τη Λούτσα και τις περιοχές ακριβώς δίπλα στο αεροδρόμιο όπου δεν πάω) χτυπάνε 1000 για πλάκα....:-(:mad: Τί να πω; Έχω βάλει μια μεσίτρια να τους πιέσει να κατέβουν... Όταν στην Εκάλη είδα βια βίλα με 980 ευρώ... Αλλά δε θέλω να πάω βόρεια, προτιμώ ανατολικά, μου θυμίζουν πιο πολύ τη Σαλαμίνα :-(...

Άσε δεν ξέρω τί θα κάνω με τα πράγματα ή πρέπει να βρω τριαξονικό ή να κάνω δυο δρομολόγια... Το καλό είναι ότι δε χρειάζομαι ανυψωτικό γιατί θα πάω από μονοκατοικία σε μονοκατοικία... Πάντως εγώ σκέφτηκα μια λύση... Την είπα στον άντρα μου και κράταγε την κοιλιά του από τα γέλια... Του είπα να νοικιάσουμε ένα φέρυ από αυτά στα Παλούκια, να του πούμε να έρθει Σελήνια να τα πάρει όλα και μετά να τραβήξει για Ραφήνα...:tongue::tongue::tongue::D Μηχανικό έχουμε, ένας καπετάνιος μας λείπει...:D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Καλέ τι διαβάζω; Τόσα πολλά σπίτια ε; Υπομονή βρε κορίτσια, υπομονή και όλα βρίσκονται. Όλα μπορούν να γίνουν.

Εμείς περάσαμε ένα βαρβάτο τριήμερο. Κάναμε πυρετό 40 και τι να σας λέω....Τώρα περιμένω εξετάσεις που κάναμε. Το μωρό είχε να φάει κανονικά από την Κυριακή....

Εχτές δεχτήκαμε και το μπαμπά μας από Βραζιλία. Οπότε έχουμε μεγάλη χαρά....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!Κορίτσιααααααα θετική ενέργεια please!!!!στείλτε μου μπόλικη το έχω ανάγκη!!!!:(:mad::o:rolleyes::tongue: αυριο το πρωί θα γράψω το βλασταράκι μου στο βρεφικό σταθμό κ απο Δευτέρα ξεκινάει!!!!!ΟΥΦ ΟΥΦ ΟΥΦ ας πάνε όλα καλά κ να προσαρμοστεί εύκολα όπως κ γω φυσικά.....:(:(:(

Περαστικά Νατασσα στο μωράκι πως κ έτσι όμως τόσο πυρετούλη?

my_Kelly ελπίζω να ισχύει για όλους η προσφορά του κολλητού του αδερφού σου ε!!;);) σούπερ εξυπηρέτηση!!Μπράβο που βρήκατε σπιτάκι με λιγότερα μείον :)

pashalitsa χαχαχαχα ωραία που τα περιέγραψες!!!!Υπομονή θα βρεθεί κ για σας το καλύτερο θα δείς..

Καλό βράδυ σε όλες κ καλό μήνα καλέ να έχουμε!!το ξέχασα να το γράψω αρχικά , σας πήρα με τα μούτρα με τα δικά μου άγχοι!!


eNortjKzUjI0trQ0M1CyBlwwFasC2Q,,88.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Καλέ τι διαβάζω; Τόσα πολλά σπίτια ε; Υπομονή βρε κορίτσια, υπομονή και όλα βρίσκονται. Όλα μπορούν να γίνουν.

Εμείς περάσαμε ένα βαρβάτο τριήμερο. Κάναμε πυρετό 40 και τι να σας λέω....Τώρα περιμένω εξετάσεις που κάναμε. Το μωρό είχε να φάει κανονικά από την Κυριακή....

Εχτές δεχτήκαμε και το μπαμπά μας από Βραζιλία. Οπότε έχουμε μεγάλη χαρά....

Καλώς τον δέχτηκες!!! Καλά να περάσετε! Να μπαίνεις και δίπλα στις γυναίκες ναυτικών!

Πώς είναι τώρα το όμορφο μωράκι σου;;; Καλά;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα!!!Κορίτσιααααααα θετική ενέργεια please!!!!στείλτε μου μπόλικη το έχω ανάγκη!!!!:(:mad::o:rolleyes::tongue: αυριο το πρωί θα γράψω το βλασταράκι μου στο βρεφικό σταθμό κ απο Δευτέρα ξεκινάει!!!!!ΟΥΦ ΟΥΦ ΟΥΦ ας πάνε όλα καλά κ να προσαρμοστεί εύκολα όπως κ γω φυσικά.....:(:(:(

Περαστικά Νατασσα στο μωράκι πως κ έτσι όμως τόσο πυρετούλη?

my_Kelly ελπίζω να ισχύει για όλους η προσφορά του κολλητού του αδερφού σου ε!!;);) σούπερ εξυπηρέτηση!!Μπράβο που βρήκατε σπιτάκι με λιγότερα μείον :)

pashalitsa χαχαχαχα ωραία που τα περιέγραψες!!!!Υπομονή θα βρεθεί κ για σας το καλύτερο θα δείς..

Καλό βράδυ σε όλες κ καλό μήνα καλέ να έχουμε!!το ξέχασα να το γράψω αρχικά , σας πήρα με τα μούτρα με τα δικά μου άγχοι!!

Καλή αρχή να έχετε στο βρεφικό σταθμό! Όλα θα πάνε καλά, η αρχή μπορεί να είναι δύσκολη...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια

γυρισαμε κι εμεις αλλα μπλεξαμε με δουλειες του σπιτιου και διαφορα αλλα τρεξιματα κ δεν σας διαβασα νωριτερα

πασχαλιτσα διαβασα οτι φευγεις και λυπηθηκα που θα σε χασουμε απο εδω, αλλα σας ευχομαι οοοοολα να σας πανε κατευχην και να ειστε πολυ πολυ ευχαριστημενοι και ευτυχισμενοι εκει που θα πατε

η μικρη μου κανει απο χτες πυρετο χωρις καποιο αλλο συμπτωμα......ειδωμεν.......

φιλακια πολλα σε ολες και ελπιζω καποτε να καταφερουμε να βρεθουμε κι απο κοντα!


ZkXkp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Νατασσα καλως τον δεχτηκες!!!! Ευχομαι η μικρουλα να ειναι καλυτερα!!

My_kelly ,πρεπει να ειναι μεγαλο πακετο να οργανωνεις μετακομιση με τη μικρη...τα εχουμε πει εμεις ..οποτε θελεις...

Δημητρα ευχομαι να αρχισατε καλα!!!

protoula καλως μαζευτηκατε!!! Περαστικα στην μικρη σου!

Pashalitsa πως παει η αναζητηση;


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Malina τρελό πακέτο μην το συζητάς... πήγα το προηγούμενο Σάββατο να καθαρίσω και ο άντρας μου να βάλει συναγερμό κτλ και εννοείται η μικρή ΜΑΖΙ, με γκρίνια, να θέλει να πάει παντου με τον πισινό σέρνοντας, να πιάσει τα πάντα! Στο δύωρο πάνω τους έστειλα πίσω στα Σελήνια για να μπορέσω να κάνω δουλειά, και ξανάρθαν το βράδυ να με μαζέψουν. Τελικά κανόνισα να πάει μια γυναίκα να καθαρίσει γιατί με τη μικρή δεν θα τα κατάφερνα.

Εδώ πάλι, είμαστε σα να μην μετακομίζουμε. Όλα στη θέση τους. Ευτυχώς τώρα παίρνει άδεια και ο ανήρ και θα αρχίσουμε να μαζευόμαστε λιγάκι.

Όσο για τη μέρα της μετακόμισης μάλλον δεν θα σε χρειαστώ γιατί έχω επιστρατεύσει αδερφό και ξαδέρφη, οπότε είμαι καλυμμένη για τη μικρή. Χίλια ευχαριστώ όμως και πάλι που το πρότεινες!!! Είσαι μάλαμα :P (Το πεθεροσόι ακόμα κάνουν τους κινέζους).

Αυτά. Καλώς εχόντων των πραγμάτων το επόμενο Σάββατο φεύγουμε! Γιούχου!!!!!!!!!!!!!

Φιλιά πολλά σε όλες σας:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...