Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

CAFE ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012


elissavet1988

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!

για κιλα ακουω....αυτη την εγκυμοσυνη την ξεκιναω +5 σε σχεση με την προηγουμενη, ειναι τα κιλα που δεν εχασα ποτε :(. το προσπαθω πολυ κ μεχρι στιγμης δεν εχω παρει καθολου. οχι οτι θα τα γλιτωσω αλλα να μην βαλω πολλα κιλα απο την αρχη. κι ο δικος μου ο γιατρος αμα βλεπει τη ζυγαρια να ανεβαινει...πεφτει κραξιμο! εχω στο μυαλο μου να βαλω μεχρι 10 κιλα αλλα ..... με ξερω τι ειμαι κ δε λεω μεγαλα λογια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα!!!

Κι εγώ είχα πάρει 1-2 κιλα΄απο τις διακοπές και οταν εμαθα ότι είμαι έγκυος είχα ξεκινήσει ποδήλατο τα απογεύματα για να τα χάσω. Τελικά δεν τα εχασα ποτε!!!

Να ρωτήσω κατι άσχετο.... στην αυχενική διαφάνεια μπορεί να μπει και ο πατέρας;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Κι εγώ είχα πάρει 1-2 κιλα΄απο τις διακοπές και οταν εμαθα ότι είμαι έγκυος είχα ξεκινήσει ποδήλατο τα απογεύματα για να τα χάσω. Τελικά δεν τα εχασα ποτε!!!

Να ρωτήσω κατι άσχετο.... στην αυχενική διαφάνεια μπορεί να μπει και ο πατέρας;;;;;

Ναι καλε,εννοειται!!!Εδω μπαινουν στους τοκετους!

Απλος υπερηχος ειναι,μη νομιζεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να δεις τι θα παθαινει απο δω κ περα που θα μεγαλωνει το μωρο κ θα βλεπετε ενα κανονικο ανθρωπακι στην οθονη! απολαυση. εγω στην αυχενικη τη δευτερα συγκινηθηκα σα χαζη, κ φαντασου το εχω περασει ηδη με την πρωτη εγκυμοσυνη. μαγεια...

Link to comment
Share on other sites

Εγω στους υπερηχους της πρωτης μου εγκυμοσυνης δεν καταλαβαινα Χριστο!!!Ο μπαμπας παλι τα παντα!

Το μονο που θυμαμαι κι εχω κρατησει τη φωτο ειναι αποτη β επιπεδου που ηταν και τρισδιαστατος υπερηχος και ηταν ιδια εγω!!!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια,πως ειστε?

εγω θα παω στο γαια το απογευμα γεννισε μια φιλη και παω να μυρισω μωρουδιλα..

Εμενα ο αντρας μου ηταν μεχρι που με βαλαν χειρουργειο ασχημη η στιγμη του αποχωρισμου αλλα θα το χανακανει δεν εχει επιλογη τον χριαζομαι χιχιχι!!!


pP3gp3.png?eFIobjVKFp42p3.png?QwwiArHL
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

κι εμένα ο δικός μου θα είναι μέσα στον τοκετό.

Δεν ξέρω αν το θέλω,αν κι εκείνος είναι πιο ψύχραιμος από εμένα.

Ακόμα όμως δεν έχει δει το μωράκι μας.

Έτσι περιμένει σε λίγες μέρες που θα κάνουμε την αυχενική για να το δει πρώτη φορά.Νομίζω βοηθάει ψυχολογικά,αρχίζει κανείς να συνειδητοποιεί ότι "είναι εδώ" ,ότι υπάρχει.

Argiota,βρήκες φόρεμα;Έμαθα πως βγήκες για ψώνια;)

Έχουμε και τη niki8 μέλουσσα νυφούλα.Με το καλό!

Μπορεί η εγκυμοσύνη να δυσκολεύει λίγο τα πράγματα,αλλά βρε κοριτσάκια ο γάμος είναι μια στιγμή που αξίζει κανείς να θυμάται με νοσταλγία.Κοιτάξτε να το ευχαριστηθείτε και να το διασκεδάσετε!

Link to comment
Share on other sites

Ρηνούλα μου καλησπέρα!!!Βρήκα κάτι τύπου αρχαιοελληνικό αλλά το σκέφτομαι λίγο γιατί του χρόνου θα κάνουμε πρώτα ο Θεός τον θρησκευτικό μαζί με την βάπτιση και έτσι μου έρχεται να μη βάλω τίποτα που να μοιάζει με νυφικό. Με έχει πιάσει και το άγχος με την αυχενική που έχω την Τετάρτη...την έκανε καμία την αυχενική ή είμαι η πρώτη?


dev104pr___.pnglamlamsbu20050723_-6_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαροστω πολύ Ρηνούλα!!!

argiota φορεσε ό,τι θες, αρκεί να νιώθεις εσύ καλά. Βεβαια δεν είμαι και ο κατάλληλος άνθρωπος να σε βοηθήσω γιατί γενικα δεν τα παω καλα με τους γάμους και τα νυφικά. Θέλω μόνο πολιτικό να κάνω και αν κάνω θρησκευτικό σε καμία περίπτωση δε θελω να βάλω νυφικό. Είμαι ιδιαίτερη περίπτωση!!!!

Για αυχενική εγω θα παω την επόμενη Δευτέρα, οπότε περιμένω τη δικιά σου εμπειρία...:D Μην ανησυχείς, ολα καλά θα πανε!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες Απριλίου! μπαίνω κι εγώ στην παρεούλα σας αφού αρχές Απρίλη περιμένω το δεύτερο μωράκι μου!

φιλιά και να 'χουμε καλές εγκυμοσύνες!


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...