Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Ύπνος νεογεννητου


Paris2007

Recommended Posts

Καλησπέρα!Έχω μία μπέμπα 20 ημερών,η οποία απο την αρχή πίνει φόρμουλα,δε τη θήλασα.Στην αρχη η γιατρός μας ειπε να την ξυπνάμε καθε 2,5 με 3 ωρες κ να την ταΐζουμε.Σε 4 μερες πηρε 200γρ.που μας ειπε πως ειναι πολυ καλα.(Η μπεμπα γεννηθηκε 2550,κ εφυγε απο το μαιευτηριο 2480.)Οπότε μας ειπε η γιατρός πως δε χρειαζεται τωρα να την ξυπναμε κ να την αφηνουμε το βραδυ κ 4 κ 5 ωρες.Στις 4 ωρες χτες το βραδυ ξυπνησε απο μονη της,απλα οι 5 μου φαινονται πολλες για ενα νεογεννητο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Paris2007 είπε:

Καλησπέρα!Έχω μία μπέμπα 20 ημερών,η οποία απο την αρχή πίνει φόρμουλα,δε τη θήλασα.Στην αρχη η γιατρός μας ειπε να την ξυπνάμε καθε 2,5 με 3 ωρες κ να την ταΐζουμε.Σε 4 μερες πηρε 200γρ.που μας ειπε πως ειναι πολυ καλα.(Η μπεμπα γεννηθηκε 2550,κ εφυγε απο το μαιευτηριο 2480.)Οπότε μας ειπε η γιατρός πως δε χρειαζεται τωρα να την ξυπναμε κ να την αφηνουμε το βραδυ κ 4 κ 5 ωρες.Στις 4 ωρες χτες το βραδυ ξυπνησε απο μονη της,απλα οι 5 μου φαινονται πολλες για ενα νεογεννητο.

μπορεις να το κανεις σταδιακα.για 2-3εβδ να την ξυπνας στο 4ωρο.εφοσον ολα πανε καλα,μετα το κανεις 5ωρες

να σου ζησει!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, vikib είπε:

μπορεις να το κανεις σταδιακα.για 2-3εβδ να την ξυπνας στο 4ωρο.εφοσον ολα πανε καλα,μετα το κανεις 5ωρες

να σου ζησει!

 

7 ώρες πρίν, vikib είπε:

μπορεις να το κανεις σταδιακα.για 2-3εβδ να την ξυπνας στο 4ωρο.εφοσον ολα πανε καλα,μετα το κανεις 5ωρες

να σου ζησει!

Ευχαριστώ πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον παίρνει το παιδί κανονικά και στο λέει ο παιδίατρος κατι θα ξέρει. Εμάς μας είχε πει ότι μέχρι να είναι 3 κιλά επιβάλλεται το 3ωρο και μετά σιγά σιγά θα το βρει μόνο του το μωρό εφόσον κάνει σταθερά γεύματα. Βεβαια μετά το δίμηνο ξεκίνησε το 4-5ωρο μόνο για το βράδυ και το θεωρήσαμε safe αλλά είχε ξεπεράσει και τα 4,5 κιλα . Τη μέρα έτρωγε πάντα κάθε 3 ώρες ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...