Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Αχ ρε γμτ μόλις παρήγγειλα το q10 solgar(30mg 90καψουλες.) Σκέφτηκα να παίρνω μια ινοφερτ,ένα q10 και ένα μολερς τη μέρα και ο άντρας μου τα ίδια,απλά αντί για ινοφερτ,τις wellman. Για κάποιο λόγο αγχώθηκα τώρα,λες να έκανα βλακεία που παρήγγειλα αυτές τις βιταμίνες? Και σχετικά με το ιώδιο,οι ινοφερτ δεν έχουν μέσα απ' όσο είδα,βέβαια δεν έχω κάποιο θέμα με θυροειδή,παίζει ρόλο?

      Μόλις μίλησα με το γιατρό μου και μου είπε πως οι ινοφερτ είναι για γυναίκες με πολυκυστικες,όχι για μένα δλδ,αλλα.εφοσον τις παρήγγειλα να τις πάρω,δεν κάνουν κακό,απλά δεν θα δω και κάποια βελτίωση.Καλα τα κατάφερα πάλι,μπράβο μου 🤣 Το q10 όμως είπε ότι είναι καλό. Το φιλισιν θα το σταματήσω μόλις ξεκίνησω τις ινοφερτ,ακόμα και αν έχουν λίγο φυλλικό μέσα.Γενικα δεν έκανα και πολύ  καλες επιλογές δυστυχώς...

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

Θα ήθελα βοήθεια...

Ψάχνω τέτοια κορμάκια αλλά πιο οικονομικά. Η μικρή μου είναι 30 μηνών αλλά φοράει μέγεθος 6. Δεν της βρίσκω στα κλασικά βαμβακερά.

Δεν μπορώ να βρω την σωστή λεξη για να τα ψάξω στο ebay...

Μήπως μπορείτε να με βοηθησετε;

Και όχι απαραίτητα στο ebay αλλά λίγο πιο οικονομικά από 17?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα Ravt

δεν καταλαβα οτι μιλουσατε για κουκλοσπιτα barbie. Λαθος μου. :(

Της αγορασα μαζι και την οικογενεια της kidκraft αλλα βαζει μεσα και τα playmobil της. :D

Καλες γιορτες κοριτσι μου. Να χαιρεσαι την οικογενεια. :D

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα! Τα clarks τί γραμμή έχουν; Σε σχέση με geox?

εχω την αισθηση πως τα geox ειναι λιγο πιο μπολικα στο μηκος και τα clarks στο φαρδος (αν μιλαμε για τα wide fit)

σε γενικες γραμμες ανετα θα τα ελεγα...

αν θες clarks μπορεις να τα βρεις στο mall και να του τα δοκιμασεις...

Καλησπερα Ravt

δεν καταλαβα οτι μιλουσατε για κουκλοσπιτα barbie. Λαθος μου. :(

Της αγορασα μαζι και την οικογενεια της kidκraft αλλα βαζει μεσα και τα playmobil της. :D

Καλες γιορτες κοριτσι μου. Να χαιρεσαι την οικογενεια. :D

δεν μιλουσε για κουκλοσπιτα αλλα για κουκλες barbie...ελεγε οτι μαλλον στο κουκλοσπιτο που πηρες στην ανηψια σου δεν χωρανε οπως χωρανε στο αλλο...

φιλια!


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα βοήθεια...

Ψάχνω τέτοια κορμάκια αλλά πιο οικονομικά. Η μικρή μου είναι 30 μηνών αλλά φοράει μέγεθος 6. Δεν της βρίσκω στα κλασικά βαμβακερά.

Δεν μπορώ να βρω την σωστή λεξη για να τα ψάξω στο ebay...

Μήπως μπορείτε να με βοηθησετε;

Και όχι απαραίτητα στο ebay αλλά λίγο πιο οικονομικά από 17?

bodysuits λεγονται αλλα δυσκολα θα βρεις νουμερο ...

δες στα marks και στα mothercare αν εχουν...


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα Ravt

δεν καταλαβα οτι μιλουσατε για κουκλοσπιτα barbie. Λαθος μου. :(

Της αγορασα μαζι και την οικογενεια της kidκraft αλλα βαζει μεσα και τα playmobil της. :D

Καλες γιορτες κοριτσι μου. Να χαιρεσαι την οικογενεια. :D

εχω την αισθηση πως τα geox ειναι λιγο πιο μπολικα στο μηκος και τα clarks στο φαρδος (αν μιλαμε για τα wide fit)

σε γενικες γραμμες ανετα θα τα ελεγα...

αν θες clarks μπορεις να τα βρεις στο mall και να του τα δοκιμασεις...

δεν μιλουσε για κουκλοσπιτα αλλα για κουκλες barbie...ελεγε οτι μαλλον στο κουκλοσπιτο που πηρες στην ανηψια σου δεν χωρανε οπως χωρανε στο αλλο...

φιλια!

Επειδή το ζαχαρώνω κοντά 10 μήνες και δε λέει να πέσει (δεν το χα προλάβει τον Φεβρουάριο) το savannah και το θέλω ακριβώς επειδή χωράει κούκλες barbie (κάπου πρέπει επιτέλους να τις βάζουμε) γι αυτό είπα πως το μικρούλι είναι για τις κούκλες τις σειράς (ή για τα playmobil όπως βολεύεται το παιδί :wink: ) γι αυτό το σχολίασα!

Καλές γιορτές σε όλους με υγεία!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Ειχε πεσει στην εβδομαδα black friday στις 80 λιρες περιπου.

Δεν το προλαβες περυσι; :(

Παντως η μικρη μου δεν πολυπαιζει. Η μεγαλη ουτε να το φτυσει :roll:

Εχουμε ενα μικροτερο της fisher price και παιζουν διαρκως με αυτο!

Αβυσσος η ψυχη των παιδιων!!! :-D

Καλες γιορτες :D

Link to comment
Share on other sites

τα θελεις με κουμπακια απο κατω ή οπως στην φωτο;

Η αλήθεια είναι που δεν βλέπω πως ακριβώς κλείνει το κορμάκι της εικόνας. Έχω 2 κορμάκια της Μινέρβα (minervakia) και κλείνουν όπως τα μωρουδιακά. Ούτως ή αλλιώς ή εμείς ή οι δασκάλες της θα το ανοιγοκλείνουν...οπότε δεν με πολυπειράζει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι που δεν βλέπω πως ακριβώς κλείνει το κορμάκι της εικόνας. Έχω 2 κορμάκια της Μινέρβα (minervakia) και κλείνουν όπως τα μωρουδιακά. Ούτως ή αλλιώς ή εμείς ή οι δασκάλες της θα το ανοιγοκλείνουν...οπότε δεν με πολυπειράζει αυτό.

Αυτο της εικονας δεν εχει κουμπακια και ειναι σαν κορμακι. αυτα λεγονται leotards και μπορεις να βρεις βαμβακερα.

Ομως ειναι αβολα γιατι οποτε παει το παιδι στην τουαλετα θα πρεπει αν το βγαζει ολοκληρο.

Απο τα αλλα με τα κουμπακια μεχρι 36 μηνων μπορεις να βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Ειχε πεσει στην εβδομαδα black friday στις 80 λιρες περιπου.

Δεν το προλαβες περυσι; :(

Παντως η μικρη μου δεν πολυπαιζει. Η μεγαλη ουτε να το φτυσει :roll:

Εχουμε ενα μικροτερο της fisher price και παιζουν διαρκως με αυτο!

Αβυσσος η ψυχη των παιδιων!!! :-D

Καλες γιορτες :D

αχ αχ τι 80 λίρες... Τον Φεβρουάριο είχε πέσει κάτω απ τις 50! Δεν το πρόλαβα όμως. Πλέον δεν το έχει καν το αμαζον.

Ναι δυστυχώς είναι απρόβλεπτα τα παιδιά!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα σε ολες

διαβαζω τα μυνηματα σας για το ioffer και ενω εχω μπει 2-3 φορες δεν εχω μπει στο νοημα ακριβως. Μια βοηθεια λοιπον . Πως λειτουργει ακριβως ?

Πως γνωριζεις ακριβως τι αγοραζεις κι αν υπαρχει φερεγγυοτητα ?

μπορειτε να μου γραψετε μερικα παραδειγματα αγορων σας να κανω μια δοκιμη ????

ευχαριστω

Καλημέρα!

Κ εγώ τωρα ξεκίνησα τις παραγγελίες μου από το ioffer

με την προτροπή μιας κοπέλας απο εδώ!

Εχω ήδη κανει 4 παραγγελίες , εκ των οποίων τις 3 τις εχω παραλάβει...

Αυτό που με συμβουλεύσαν (κ συμβουλεύω κ εγώ!!!) ειναι οι αγόρες να γίνονται από πωλητή με 100% rate κ φυσικά διαβάζοντας τα σχόλια των αγοραστών!

Αγόρασα μια τσάντα από πωλητή με 97% και ηταν τόσο άθλια που προτίμησα να πληρώσω 37? να την στείλω πίσω για να μου επιστρέψουν τα λεφτα μου!

Εμαθα!!!! κ οι επόμενες δυο αγορές μου ηταν πιο ..προσεχτικές με αποτέλεσμα να εχω παραλάβει δυο τσάντες που ΠΡΑΓΜΑΤιΚΑ φαίνονται πιο γνήσιες κ από ..γνήσιες! Δεν φανταζόμουν οτι υπαρχουν τόσο πιστά αντίγραφα!!!!!!!!!!!

Τις συγκρίνω με τις (προ κρίσης!) τσάντες μου κ δεν βρίσκω την παραμικρή διαφορά!!!!

Το ίδιο ισχύει κ με τις ugg -που ρωτησε κάποια κοπέλα-!

Αγόρασε φίλη μου κ ειναι ΙΔΙΕΣ με τις original!

K φυσικά , οπως με πληροφόρησαν, το ioffer είναι ..εθιστικό!!!

Link to comment
Share on other sites

ioffer....

Το συγκεκριμένο όπως σωστά ανέφερε και άλλη κοπέλα, είναι εθιστικό.

Έχω κάνει πολλές αγορές , αν και στην αρχή μου φαινόταν πολύ δύσκολο σαν φιλοσοφία ...όχι, ότι δεν είναι βεβαία. Η αλήθεια είναι πως μέχρι τώρα έχω σταθεί τυχερή στις αγορές μου , από το συγκεκριμένο.

Πληρώνω πάντα μεσώ πευπάλ, ζητώντας invoice ( για να μην χάσω τα λεφτά μου ) , αγοράζω από πωλητές με το λιγότερο 99% αξιολογήσεις, διαβάζω σχόλια και άλλων αγοραστών , ζητάω αναλυτικά περιγραφή και διαστάσεις, αυτών που θέλω να αγοράσω... ( είναι λιγό δυσκολή βεβαία η επικοινωνία , με τους πωλητές , που απαντούν γρήγορα μεν, αλλά μονολεκτικά δε ) εγώ όμως τους ταράζω στα μηνύματα και κάπως έτσι καταφέρνουμε να συννενοηθούμε.

Από όλες τις αγορές μου , είμαι ικανοποιημένη και θα τολμούσα να χαρακτηρίσω όλα τα προϊόντα που έχω αγοράσει , πιστές αντιγραφές το λιγότερο.

Armani handbags , μπήκα σε τοπικό κατάστημα της πόλης μου και η υπεύθυνη δεν κατάλαβε την διαφορά. Μποτάκια ugg , εγώ φορούσα από τότε που δεν τα ήξεραν καν στην Ελλάδα, αν και είμαι πιστή οπαδός των Emu και κάθε χρονιά μου στέλνουν από Αμερική. Έχω αγοράσει από το ioffer -ugg και η μονή διαφορά, που βρήκα είναι πως είναι λίγο πιο μαλακή η σόλα τους , στα γνήσια. Ίσως και λίγο πιο κάλο επεξεργασμένα τα γαζιά , αν όμως αναλογιστούμε την διαφορά τιμής , οι λεπτομέρειες είναι ασήμαντες!!!

Έχω αγοράσει επίσης ρολόγια , dolce& gabbana , michael kors, guess και είμαι ενθουσιασμένη , έχουν το βάρος που έχουν και τα αντίστοιχα γνήσια, δεν ψευτο κιτρινίζει το '' χρυσό '' τους και γενικά εμένα μου φαίνονται πιστή αντιγραφή των προτύπων.

Και πάλι λέω , αυτή είναι η προσωπική μου άποψη...σίγουρα υπάρχουν και αρνητικά σχόλια πελατών και είναι απόλυτα σεβαστό.

Εγώ από τις μέχρι τώρα αγορές μου , τόσο δικές μου , όσο και για φίλους, έχω θετικές εντυπώσεις ...μόνο μια φορά και με την αγορά 4 ζευγαριών toms που δεν ήρθαν ποτέ και ο πωλητής υποστήριζε ότι παρέλαβα. Μετά από 1 μήνα και λίγο πριν τελειώσει το περιθώριο των 45 ημερών , που σου δίνει το πευπάλ , απευθύνθηκα στο πευπάλ και μετά από πολλά μηνύματα , δικαιώθηκα 1 μήνα μετά και μπήκαν τα χρήματα , στον λογαριασμό μου. Ήταν πωλητής με 100% αξιολογήσεις και είχα αγοράσει πάλι από αυτόν...έτυχε !!! Μέτα από δικές μου αγορές , έκαναν αγορές και κάποιοι φίλοι μου και έχουν μόνο θετικά να πουν. Κοπέλα - συνεργάτης μου, αγόρασε δοκιμαστικά ένα ζευγάρι ugg και έχει πάρει σε όλα τα χρώματα , τώρα πια και στην κυριολεξία δεν έχει βρει καμία διαφορά , με αυτές που είχε χρυσοπληρώσει προ κρίσης , μην αναφερθώ στα υπέρ τιμημένα disquared2 που είχε κόλλημα.

Γενικά, είναι αξιόπιστο , μόνο αν πληρώσετε με πευπάλ αν και κάποιοι πωλητές προτιμούν western union δίνοντάς και κάποια έκπτωση. Κατά την γνώμη μου , μακρυά ....

Επίσης , πρόσφατα και με μεγάλη επιφύλαξή έκανα κάποιες αγορές από http://www.aliexpress.com και μπορώ να πω ότι έμεινα ευχαριστημένη. Μόνο αρνητικό , δεν δέχεται πευπάλ , απλά έχει προστασία καταναλωτή.

Συγνώμη για το μεγάλο πόστ αλλά ήθελα , με την σειρά μου και μέσα από την δική μου εμπειρία να βοηθήσω και άλλες κοπέλες , όπως έχω βοηθηθεί και εγώ , μέσα από το φόρουμ. Σας ευχαριστώ και ελπίζω και εγώ να προσθέσω ένα λιθαράκι στις γνώσεις σας και τις εμπειρίες τις ιντερνετικές σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

πιο ..προσεχτικές με αποτέλεσμα να εχω παραλάβει δυο τσάντες που ΠΡΑΓΜΑΤιΚΑ φαίνονται πιο γνήσιες κ από ..γνήσιες! Δεν φανταζόμουν οτι υπαρχουν τόσο πιστά αντίγραφα!!!!!!!!!!!

Τις συγκρίνω με τις (προ κρίσης!) τσάντες μου κ δεν βρίσκω την παραμικρή διαφορά!!!!

Το ίδιο ισχύει κ με τις ugg -που ρωτησε κάποια κοπέλα-!

Αγόρασε φίλη μου κ ειναι ΙΔΙΕΣ με τις original!

K φυσικά , οπως με πληροφόρησαν, το ioffer είναι ..εθιστικό!!!

μηπως εχεις κανενα link απο τις τσαντες και απο τις ugg ,αφου εμεινες ευχαριστημενη να προτιμησουμε και εμεις τους πωλητες!

ioffer....

. Έχω αγοράσει από το ioffer -ugg και η μονή διαφορά, που βρήκα είναι πως είναι λίγο πιο μαλακή η σόλα τους , στα γνήσια. Ίσως και λίγο πιο κάλο επεξεργασμένα τα γαζιά , αν όμως αναλογιστούμε την διαφορά τιμής , οι λεπτομέρειες είναι ασήμαντες!!!

σας.

αν μπορεις καποιο link με πωλητη απο τον οποιο εχιες αγορασει!ευχαριστω πολυ πολυ

Link to comment
Share on other sites

https://www.ioffer.com/i/mens-handbag-nylon-messenger-bag-tote-bag-shoulder-bags-560406061

μόνο αυτή, του άντρα μου, βρίσκω!

Οι δικές μου κ τα πορτοφόλια, δεν υπαρχουν πλεον (αυτό το μνμ μου βγαίνει)

Πωλητής με 100% στις αξιολογήσεις του κ ...110% από μένα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...