Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

ισως να φανει χρησιμο..αφορα αγορες παρασκευασματων απο την Αμερικη και τον ελεγχο του ΕΟΦ που υποκεινται...ατελειωτη γραφειοκραια, γιατι στην ουσια ο ΕΟΦ δεν κανει εργαστηριακο ελεγχο, αλλα μενει στην δηλωση των συστατικων που αναγραφονται στα παρασκευασματα.Αν εχει καποιο υποπτο συστατικο το οποιο δεν αναγραφεται, θα περασει ετσι, στο Τελωνειο και απλα το τελευταιο θα εισπραξει τους φορους...

http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=18077

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα.Μήπως γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει στο sportsdirect όταν πάνω στην εικόνα του προϊόντος γράφει την λέξη sale αν το συγκεκριμένο αντικείμενο έχει πουληθεί η αν μπορώ να το αγοράσω?Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μήπως γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει στο sportsdirect όταν πάνω στην εικόνα του προϊόντος γράφει την λέξη sale αν το συγκεκριμένο αντικείμενο έχει πουληθεί η αν μπορώ να το αγοράσω?Ευχαριστώ.

sale σημαινει εκπτωση..


373234kxspip9z8o.gif693480a4hl3y389h.gif

You don't scare me. I have boys.
Link to comment
Share on other sites

ειχες καμμια εξελιξη στο θεμα με το τελωνειο απο το iherb?

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

Για το θέμα του iherb (μου έχει έρθει το χαρτί του τελωνείου εδώ και 2-3 βδομάδες) σκέφτομαι να τα επιστρέψω, ενώ δεν είχα τέτοια πρόθεση αρχικά, γιατί έχω στείλει τρία mail στο iherb (ένα κάθε 4-5 μέρες) εξηγώντας την κατάσταση και δε μου έχουν απαντήσει σε κανένα... Εν τω μεταξύ, επειδή είχε περάσει πάρα πολύς καιρός, ήδη αγόρασα το ένα από τα δύο προϊόντα σε τοπικό φαρμακείο, γιατί το χρειαζόμουν.

Ξέρω ότι δεν είναι σωστό, αλλά ήταν η πρώτη φορά που έκανα παραγγελία από το iherb και δεν περίμενα τέτοια ταλαιπωρία, αλλά και τέτοια αδιαφορία από τη μεριά τους...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξέρω ότι δεν είναι σωστό, αλλά ήταν η πρώτη φορά που έκανα παραγγελία από το iherb και δεν περίμενα τέτοια ταλαιπωρία, αλλά και τέτοια αδιαφορία από τη μεριά τους...

Τι ακριβως περιμενες να κανουν απο το iherb?

Δεν το λεω με επιθετικο υφος, μη με παρεξηγησεις.

Προσπαθω απλα να καταλαβω τι βηματα ακολουθησες και τι περιμενες γιατι κιέγω θελω καποια πραγματα και προβληματιζομαι.

Link to comment
Share on other sites

να υποθεσω ότι εισαι κ εσυ απο Θεσσαλονικη??Στο ρωταω γιατι χθες μιλησα κ με το Α`Τελωνεια (Ταχυδρομικα δεματα) κ με τον ΕΟΦ.Ο τελευταιος μου ειπε ότι λαμβανουν απειρες αιτησεις για εγκρισεις απο Β.Ελλαδα.Πιστευω ότι ειναι ανουσια αυτα που γινονται απο τον ΕΟΦ...γελοια..δικαιολογησαν την κατασταση λεγοντας ότι οι ελεγχοι στην Ευρωπη ειναι ποιο αυστηροι απο ότι στην Αμερικη....πιστευω ότι αλλου ειναι η ουσια.Ο τελωνειακος μου ειπε μονο απο Ευρωπη να παραγγελνουμε..νομιμα μεχρι 2-3 παρασκευασματα δικαιολογουνται χωρις ελεχγο.ετσι λεει ο νομος για τον ΕΟΦ...θελει κ αλλη διερευνηση για να μην την πατησουμε απο εδω κ περα...

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

Για το θέμα του iherb (μου έχει έρθει το χαρτί του τελωνείου εδώ και 2-3 βδομάδες) σκέφτομαι να τα επιστρέψω, ενώ δεν είχα τέτοια πρόθεση αρχικά, γιατί έχω στείλει τρία mail στο iherb (ένα κάθε 4-5 μέρες) εξηγώντας την κατάσταση και δε μου έχουν απαντήσει σε κανένα... Εν τω μεταξύ, επειδή είχε περάσει πάρα πολύς καιρός, ήδη αγόρασα το ένα από τα δύο προϊόντα σε τοπικό φαρμακείο, γιατί το χρειαζόμουν.

Ξέρω ότι δεν είναι σωστό, αλλά ήταν η πρώτη φορά που έκανα παραγγελία από το iherb και δεν περίμενα τέτοια ταλαιπωρία, αλλά και τέτοια αδιαφορία από τη μεριά τους...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζεται το βρεφικό νούμερο παπουτσιού uk c4 αν είναι το 20 η το 21 σε ελληνικό γιατί έχω μπερδευτεί λιγάκι με μια αναζήτηση που έκανα.Ευχαριστώ

δες στο size chart τι λεει στην αντιστοιχια νουμερων της μαρκας (αν ακομη εννοεις στο sportsdirect)

διπλα στα νουμερα ακριβως πατας το ερωτηματικο και σε κατατοπιζει


373234kxspip9z8o.gif693480a4hl3y389h.gif

You don't scare me. I have boys.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Κ εγώ τωρα ξεκίνησα τις παραγγελίες μου από το ioffer

Το ίδιο ισχύει κ με τις ugg -που ρωτησε κάποια κοπέλα-!

Αγόρασε φίλη μου κ ειναι ΙΔΙΕΣ με τις original!

K φυσικά , οπως με πληροφόρησαν, το ioffer είναι ..εθιστικό!!!

ioffer....

Μποτάκια ugg , εγώ φορούσα από τότε που δεν τα ήξεραν καν στην Ελλάδα, αν και είμαι πιστή οπαδός των Emu και κάθε χρονιά μου στέλνουν από Αμερική. Έχω αγοράσει από το ioffer -ugg και η μονή διαφορά, που βρήκα είναι πως είναι λίγο πιο μαλακή η σόλα τους , στα γνήσια. Ίσως και λίγο πιο κάλο επεξεργασμένα τα γαζιά , αν όμως αναλογιστούμε την διαφορά τιμής , οι λεπτομέρειες είναι ασήμαντες!!!

. Κοπέλα - συνεργάτης μου, αγόρασε δοκιμαστικά ένα ζευγάρι ugg και έχει πάρει σε όλα τα χρώματα , τώρα πια και στην κυριολεξία δεν έχει βρει καμία διαφορά , με αυτές που είχε χρυσοπληρώσει προ κρίσης ,σας.

ευχαριστω για τις χρησιμες πληροφοριες!ειναι εθιστικο το ατιμο το ioffer. μηπως θμαστε καποιον πωλητη που εσεις ή οι φιλες σας εχουν αγορασει ugg. ειναι τοσοι πολλοι οι πωλητες και ολοι με 99% απο που να αγορασει κανεις, οεο?ευχαριστω και παλι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δες στο size chart τι λεει στην αντιστοιχια νουμερων της μαρκας (αν ακομη εννοεις στο sportsdirect)

διπλα στα νουμερα ακριβως πατας το ερωτηματικο και σε κατατοπιζει[/QUOΕ

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και χρόνια πολλά.

Τι γίνεται όταν θέλουμε να παραγγείλουμε από marks & spencer?Έχει δίπλα στην χώρα μας ό,τι παραλαμβάνεις από UK store και μου προχωράει κανονικά την παραγγελία χρεώνοντας 15 λίρες. Ισχύει?Το έχει δοκιμάσει καμιά?


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και χρόνια πολλά.

Τι γίνεται όταν θέλουμε να παραγγείλουμε από marks & spencer?Έχει δίπλα στην χώρα μας ό,τι παραλαμβάνεις από UK store και μου προχωράει κανονικά την παραγγελία χρεώνοντας 15 λίρες. Ισχύει?Το έχει δοκιμάσει καμιά?

πρεπει να δωσεις την παραγγελια απο καταστημα για να στην στειλουν ελλαδα, οχι να την δωσεις ονλαιν για να παει σε καταστημα

βλακειες κατα την γνωμη μου, οταν ειχα επικοινωνησει μαζι τους μου ειχαν πει οτι ειναι και καλα λογω ασφαλειας και αμα εχω καποιον συγγενη η φιλο εκει να του πω τι θελω να δωσει αυτος την παραγγελια απο το καταστημα, ουσιαστικα το ελληνικο franchise δεν τους αφηνει να στειλουν ελλαδα και το κανουν με αλλον τροπο για να ειναι καλυμενοι


373234kxspip9z8o.gif693480a4hl3y389h.gif

You don't scare me. I have boys.
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να δωσεις την παραγγελια απο καταστημα για να στην στειλουν ελλαδα, οχι να την δωσεις ονλαιν για να παει σε καταστημα

βλακειες κατα την γνωμη μου, οταν ειχα επικοινωνησει μαζι τους μου ειχαν πει οτι ειναι και καλα λογω ασφαλειας και αμα εχω καποιον συγγενη η φιλο εκει να του πω τι θελω να δωσει αυτος την παραγγελια απο το καταστημα, ουσιαστικα το ελληνικο franchise δεν τους αφηνει να στειλουν ελλαδα και το κανουν με αλλον τροπο για να ειναι καλυμενοι

Συγγνώμη που θα γίνω κουραστική αλλά αν κατάλαβα καλά μπορώ να στείλω τη θεία μου που μένει Αγγλία σε ένα κατάστημα Μ&S της Αγγλίας, να κάνει παραγγελία και μετά να τους πει θέλω να τα στείλετε Ελλάδα;;; Γίνεται αυτό; Και με τι μεταφορικά;


kGUSp3.png aMgOp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...