Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΕΡΔΕΜΑ ΜΕ SPORTSDIRECT,PAYPAL KAI EUROBANK.

9/12/2013 ΚΑΝΩ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΣΤΟ SD ΠΛΗΡΩΝΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΚΑΙ Η ΜΙΣΗ ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΚΡΑΤΑΝΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΤΗΝ ΔΕΣΜΕΥΟΥΝ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ Η ΤΡΑΠΕΖΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΣΕ 30 ΗΜΕΡΕΣ ΟΚ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ.1/1/2014 ΚΑΝΩ ΑΛΛΗ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΦΟΡΤΙΖΩ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΔΕΣΜΕΥΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΑΝ ΔΕΝ ΑΠΟΔΕΣΜΕΥΤΕΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΣΥΝΑΛΛΑΓΗ OYTE NA ΟΛΟΚΡΗΡΩΣΩ ΤΗΝ ΝΕΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΜΕΣΩ PAYPAL.ΤΟ SD ΣΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΗ ΣΤΟ PAYPAL ΓΙΑ ΑΠΟΔΕΣΜΕΥΣΗ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΑ ΤΟ PAYPAL ΑΓΝΩΣΤΟ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΠΡΟΣΘΕΣΑ ΜΕ ΙΒΑΝ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΣΤΡΑΦΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΕΒΑΥ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ.ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ 9/1 ΠΟΥ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ 30 ΗΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ.ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!

Επειδη δεν εχω ψωνίσει πότέ από marks, ειναι τυπου ..zara΄?

Από ποιότητα εννοώ..

Επίσης , στην on line παραγγελια που έδωσες τωρα, παρήγγειλες μόνο ρούχα

ή κ΄ είδη σπιτιού;

Ευχαριστώ και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ σε ολους μας!!!

Καλησπέρα και Καλή χρονιά!

Τώρα έχω πια ίντερνετ και μπορώ να απαντήσω με μεγαλύτερη ευχέρεια.

Τα marks&spencer ποιοτικά είναι πολύ πολύ ανώτερα από "τα τύπου" ΖΑΡΑ, ασύγκριτη διαφορά θα έλεγα. Ψωνίζω από εκεί περίπου 15 χρόνια, η πρώτη μου επαφή ήταν όταν σπούδαζα Αγγλία και έχω ακόμη εσώρουχα και η μαμά μου ρούχα από εκεί. Εσώρουχα και πιτζάμες που έχω των παιδιών είναι εφάμιλλα με εκείνα του mothercare.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΕΡΔΕΜΑ ΜΕ SPORTSDIRECT,PAYPAL KAI EUROBANK.

9/12/2013 ΚΑΝΩ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΣΤΟ SD ΠΛΗΡΩΝΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΚΑΙ Η ΜΙΣΗ ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΚΡΑΤΑΝΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΤΗΝ ΔΕΣΜΕΥΟΥΝ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ Η ΤΡΑΠΕΖΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΣΕ 30 ΗΜΕΡΕΣ ΟΚ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ.1/1/2014 ΚΑΝΩ ΑΛΛΗ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΦΟΡΤΙΖΩ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΔΕΣΜΕΥΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΑΝ ΔΕΝ ΑΠΟΔΕΣΜΕΥΤΕΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΣΥΝΑΛΛΑΓΗ OYTE NA ΟΛΟΚΡΗΡΩΣΩ ΤΗΝ ΝΕΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΜΕΣΩ PAYPAL.ΤΟ SD ΣΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΗ ΣΤΟ PAYPAL ΓΙΑ ΑΠΟΔΕΣΜΕΥΣΗ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΑ ΤΟ PAYPAL ΑΓΝΩΣΤΟ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΠΡΟΣΘΕΣΑ ΜΕ ΙΒΑΝ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΣΤΡΑΦΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΕΒΑΥ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ.ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ 9/1 ΠΟΥ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ 30 ΗΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ.ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ?

εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με το amazon και τη eurobank και ο ένας με παραπέμπει στον άλλον. Μου εχει συμβεί τουλάχιστον 4 φορές. Την τελευταία φορά δεσμεύτηκαν 150(!!!) ευρώ στις 30 Νοεμβρίου κι ελπίζω να έχουν ήδη αποδεσμευτεί. Εγώ πιστεύω καμιά μπαρούφα της τράπεζας θα είναι..

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με το amazon και τη eurobank και ο ένας με παραπέμπει στον άλλον. Μου εχει συμβεί τουλάχιστον 4 φορές. Την τελευταία φορά δεσμεύτηκαν 150(!!!) ευρώ στις 30 Νοεμβρίου κι ελπίζω να έχουν ήδη αποδεσμευτεί. Εγώ πιστεύω καμιά μπαρούφα της τράπεζας θα είναι..

Και τι έγινε με το ποσό σου αποδεσμεύτηκε?Ο πωλητής επιμένει ότι έχει αποδεσμεύει το ποσό η eurobank λέει ότι δεν έχει λάβει παραστατικά για αποδέσμευση το paypal δεν μου έχει απαντήσει ακόμη.Ούτε ξέρω τι να κάνω και εντάξει το πρώτο ποσό για επιστροφή είναι 17,00 ευρώ έκανα όμως την ανοησία και ξαναφόρτισα την κάρτα με 70,00 για μια δεύτερη παραγγελία τα οποία πάλι τα δέσμευσε που να το ήξερα.Αναρωτιέμαι είναι τυχαίο ότι και οι δυο δεσμέυσεις έγιναν για το ίδιο κατάστημα?Χρόνια χρησημοποιώ το paypal χωρίς πρόβλημα πρώτη φορά συμβαίνει κάτι τέτοιο.Ελπίζω να λυθεί σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγώ έχω δοκιμάσει από Ελλάδα το www.myikona.gr καΙ από Αγγλία το www.printerpix.co.uk. Στο αγγλικό site έχει μεγαλύτερη ποικιλία σε templates και αν γραφτείς στο newsletter τους, συχνά πυκνά κάνουν καλές προσφορές. Οι χρόνοι παραδοσης ήταν ίδιοι και για τα δύο sites...

ευχαριστώ με βοήθησες πολύ... καλή χρονιά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγνώμη αν υπάρχει αυτό που θα ρωτήσω κάπου στο site αλλά δεν βρήκα κάτι.Πώς μπορώ να ακυρώσω πληρωμή στο paypal η οποία είναι εκκρεμής είναι σε αναμονή λόγω δεσμευένου ποσού από προηγούμενη επιστροφή δεν υπάρχει η δυνατότητα δίπλα στην κατάσταση cancel.Θα μπορούσα από την επιλογή ζητήστε χρήματα? ο παραλήπτης δεν νομίζω να τα έχει πάρει ακόμη γιατί τα αντικείμενα βρίσκονται στο καλάθι.Αν έχει κάποιος ακυρώσει με παρόμοια περίπτωση ας μου πει τη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα με το iherb και το τελωνείο θεσσαλονίκης που ζητούσε άδεια ΕΟΦ και τέλη τελωνείου, έχουμε νεότερα!

Μόλις παρέλαβα την παραγγελία (!!), χωρίς να τους ειδοποιήσω για επιστροφή του δέματος ή να τους δώσω την άδεια του ΕΟΦ.

Δεν κατάλαβα πώς έγινε αυτό, αν συμβεί και σε κανέναν άλλο ας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης υπάρχει και αυτό για φωτομπουκ

http://gr.foto.com/en/

Βάζει συχνά προσφορές. Πέρυσι είχα φτιάξει φωτομπουκ 60 σελίδες Α4 οριζόντιο με γκλόσι φύλλα, σύνολο με τα μεταφορικά μαζί 15,75ε.

(η προσφορα ήταν 5ε το φωτομπουκ με σκληρό εξώφυλλο, 5ε επιπλέον η χρέωση για γκλόσι, όλες οι επιπλέον σελίδες δωρεάν-αλλιώς είναι μόνο 24 σελίδες το βασικό και μέχρι 60 το μάξιμουμ, και 5,75ε τα μεταφορικά)

Πολύ καλύτερο από myikona η παραπάνω προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Και τι έγινε με το ποσό σου αποδεσμεύτηκε?Ο πωλητής επιμένει ότι έχει αποδεσμεύει το ποσό η eurobank λέει ότι δεν έχει λάβει παραστατικά για αποδέσμευση το paypal δεν μου έχει απαντήσει ακόμη.Ούτε ξέρω τι να κάνω και εντάξει το πρώτο ποσό για επιστροφή είναι 17,00 ευρώ έκανα όμως την ανοησία και ξαναφόρτισα την κάρτα με 70,00 για μια δεύτερη παραγγελία τα οποία πάλι τα δέσμευσε που να το ήξερα.Αναρωτιέμαι είναι τυχαίο ότι και οι δυο δεσμέυσεις έγιναν για το ίδιο κατάστημα?Χρόνια χρησημοποιώ το paypal χωρίς πρόβλημα πρώτη φορά συμβαίνει κάτι τέτοιο.Ελπίζω να λυθεί σύντομα.

Πρέπει να αποδεσμεύτηκαν.Δεν πήρα στη eurobank να ρωτήσω,αλλά έκανα χθες παραγγελία από amazon και ακόμη δε μου ήρθε mail που να λέει πρόβλημα με την κάρτα. Οπότε μάλλον τα αποδέσμευσαν. Επιμένω ότι πρόκειται για βλακεία της τράπεζας, δεν εξηγείται αλλιώς

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα με το iherb και το τελωνείο θεσσαλονίκης που ζητούσε άδεια ΕΟΦ και τέλη τελωνείου, έχουμε νεότερα!

Μόλις παρέλαβα την παραγγελία (!!), χωρίς να τους ειδοποιήσω για επιστροφή του δέματος ή να τους δώσω την άδεια του ΕΟΦ.

Δεν κατάλαβα πώς έγινε αυτό, αν συμβεί και σε κανέναν άλλο ας ενημερώσει.

Καλησπέρα κορίτσια έκανα μια παραγγελία και εγώ στην iherb στις 17/12 ακόμα δεν έχει έρθει βέβαια απλά μένουν στο τελωνείο και στην Αθήνα? Το tracking no. μου γράφει οτι στις 19 του μήνα ήταν στην Αμερική και μετά δεν έχει κάτι άλλο...


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


παρέλαβα και εγω ξαφνικά το δέμα μου. ειχα κανει βέβαια την αίτηση στον ΕΟΦ, αλλα χωρις να παρω έγκριση, για να προωθήσω στο τελωνείο για τα περαιτέρω. Εμεινα βεβαια με την απορία πως και τι, αλλα δεν το έψαξα. Τι να πω, μηπως τους "πήρε και τους σήκωσε" απο ποιον δεν ξέρω, γιατι απο οτι καταλαβα ο ογκος των δεματων που κρατήθηκαν πρεπει να ήταν μεγάλος. Ο ΕΟΦ μου είπε οτι είχαν καμμια 100 τηλεφωνα τη μέρα για εγκρίσεις απο Θεσσαλονικη. Και τώρα τι κάνουμε? Παραγγέλνουμε ξανά?


zi9Np3.png
Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα και εγω ξαφνικά το δέμα μου. ειχα κανει βέβαια την αίτηση στον ΕΟΦ, αλλα χωρις να παρω έγκριση, για να προωθήσω στο τελωνείο για τα περαιτέρω. Εμεινα βεβαια με την απορία πως και τι, αλλα δεν το έψαξα. Τι να πω, μηπως τους "πήρε και τους σήκωσε" απο ποιον δεν ξέρω, γιατι απο οτι καταλαβα ο ογκος των δεματων που κρατήθηκαν πρεπει να ήταν μεγάλος. Ο ΕΟΦ μου είπε οτι είχαν καμμια 100 τηλεφωνα τη μέρα για εγκρίσεις απο Θεσσαλονικη. Και τώρα τι κάνουμε? Παραγγέλνουμε ξανά?

Απο Αθήνα καμία εμπειρία? Εσένα πόσες μέρες έκανε να έρθει η παραγγελία?

Εμένα είναι 20 μέρες..!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν ξέρω απο Αθηνα τι γίνεται. Στο μήνα πάνω απο τη παραγγελια μου μου ήρθε η ειδοποιηση απο τελωνείο (τελος Νοεμβρίου), ξεκινησα τη διαδικασία με ΕΟΦ, και ένα μήνα μετα παρέλαβα ξαφνικά. Η παραγγελια μου ήταν απο strawberry οπως είχα αναφέρει παλιότερα Χονγκ Κονγκ. Ξεχασα να πω οτι πανω στο δεμα τοπος αποστολής έλεγε Σουηδία (δεν ξέρω γιατί, μηπως εχουν αποθήκες για αποστολη σε Ευρωπη), οποτε μου δημιουργήθηκε η απορία... δεν έπρεπε το δέμα να περασει ελεύθερα απο τελωνείο?


zi9Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Απο Αθήνα καμία εμπειρία? Εσένα πόσες μέρες έκανε να έρθει η παραγγελία?

Εμένα είναι 20 μέρες..!

10 με 15 μέρες αλλά ίσως να είχες μεγαλύτερη καθυστέρηση λόγω των εορτών πάντα καθυστερούν τα δέματα μέσα στις γιορτές (όχι μόνο από το Iherb)


KbLyp3.png 4AByp3.png
Link to comment
Share on other sites

10 με 15 μέρες αλλά ίσως να είχες μεγαλύτερη καθυστέρηση λόγω των εορτών πάντα καθυστερούν τα δέματα μέσα στις γιορτές (όχι μόνο από το Iherb)

Ευχαριστώ πολύ!!! Ναι είναι λογικό που άργησε, αναμένω λοιπόν!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...