Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά!

Επειδή έχουν καθυστερήσει και δικά μου πακέτα, πολλά από τα οποία ήταν χριστουγεννιάτικα δώρα (τα είχα παραγγείλει από τις αρχές Δεκέμβρη), πήγα στο ταχυδρομείο για να δω τι συμβαίνει. Εκεί έμαθα ότι την εβδομάδα που μας πέρασε είχαν απεργία οι οδηγοί των φορτηγών των ΕΛΤΑ, η οποία, δυστυχώς θα συνεχιστεί και τις επόμενες ημέρες.

Αν μπορείτε, ρωτήστε κι εσείς και γράψτε σχετικά, για να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε, ιδίως με το paypal.


Μεγαλώνεις γλυκιά πολυαγαπημένη μου μπαλαρίνα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα weleda τα παιρνω απο ecco-verde.com, de την κρεμα αλλαγησ 6 ευρω το ιδιο και το αφρολουτρο τα 200 μλ.μεταφορικα δωρεαν απο 60 ευρω και ερχονται σε 3 μερες. Δεμα απο αμαζον buyvip εφυγε 5 δεκεμβριου και ηρθε χτες. Υπομονη!

Link to comment
Share on other sites

Στη θέση σου πάντως θα μετρούσα τις μέρες ώστε να μην χάσω την προθεσμία και αν ανοίγοντας case παραλάβεις το κλείνεις και όλα καλά! Βέβαια αν το σφάλμα είναι του ταχυδρομείου τι φταίει ο άλλος θα μου πεις! Είσαι σίγουρη ποιανού λάθος είναι η καθυστέρηση;

περιμενω ακομα να μου απαντησουν, δεν μου εχουν απαντησει, και αν την δευτερα δεν εχω απαντηση θα ανοιξω case

βασικα αυτοι το στειλανε, εχω λαβει μειλ επιβεβαιωσης, εχω παραλαβει αλλες δυο φορες απο αυτους τυπικοτατοι ηταν οι ανθρωποι

ξερω οτι εχουν απεργια οι οδηγοι αλλα επειδη δυο φορες μου ετυχε να μου στειλουν δεμα μου σε λαθος ταχυδρομειο προσπαθουσα να βγαλω ακρη, ετρεχα στην αλλη πλευρα του φαληρου να παραλαβω την αλλη φορα, μεσα σε ολα περναει και ο ταχυδρομος μας μια φορα την βδομαδα, την αλλη φορα μου εφερε ειδοποιηση δεκα μερες μετα!!!

οπως και να χει ειναι 50 ευρουλακια δυστυχως τα οποια δεν διακινδυνευω να χασω :(


373234kxspip9z8o.gif693480a4hl3y389h.gif

You don't scare me. I have boys.
Link to comment
Share on other sites

Mήπως θυμάστε σε πόσες μέρες στέλνει το paypal τον 4ψηφιο κωδικό επιβεβαίωσης της κάρτας?

αν εχεις ebanking συνδεδεμενο μετην καρτα στο εμφανιζει σε 1-2 μερες στην αντιστοιχη χρεωση που φαινεται οτι σου εχει γινει αλλιως οταν σου ερθει το χαρτι απο την τραπεζα με τις κινησεις της καρτας


373234kxspip9z8o.gif693480a4hl3y389h.gif

You don't scare me. I have boys.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω τα weleda τα παιρνω απο ecco-verde.com, de την κρεμα αλλαγησ 6 ευρω το ιδιο και το αφρολουτρο τα 200 μλ.μεταφορικα δωρεαν απο 60 ευρω και ερχονται σε 3 μερες. Δεμα απο αμαζον buyvip εφυγε 5 δεκεμβριου και ηρθε χτες. Υπομονη!

Από amazon buyvip ιταλικό παρέλαβα σε 5 μέρες με Κούριερ προχθές!


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

ελτα κουριερ ΑΛΙΜΟΥ... :evil:

παιρνω τηλ.στο κεντρικο 11120 να συννενοηθω για δεμα που περιμενω απο αμαζον και να τους πω οτι δεν λειτουργουν τα κουδουνια και θα πρεπει να με παρουν τηλεφωνο για να τους ανοιξω

Με παραπεμπουν στο καταστημα ΑΛΙΜΟΥ γιατι εκει ανηκω και η απαντηση ηταν

"ΝΑ ΡΘΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ Ο ΔΙΑΝΟΜΕΑΣ ΧΡΕΩΝΕΤΑΙ ΑΜΑ ΣΑΣ ΠΑΡΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!"

του λεω ασ μου κανει αναπαντητη, δεν θα τον χρεωσω και μου απανταει

"ΟΛΟΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΝ ΧΡΕΩΝΕΤΕ, ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ, ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΤΑ ΚΟΥΔΟΥΝΙΑ"

νταξει, η συνεχεια δεν υπηρξε, ακουσε οτι πολυελαιο ειχα και πηρα και ενημερωσα το κεντρικο τηλεφωνικο οπου η κοπελα που με ακουγετε ειχε μεινει με ανοιχτο το στομα :evil:


373234kxspip9z8o.gif693480a4hl3y389h.gif

You don't scare me. I have boys.
Link to comment
Share on other sites

ελτα κουριερ ΑΛΙΜΟΥ... :evil:

παιρνω τηλ.στο κεντρικο 11120 να συννενοηθω για δεμα που περιμενω απο αμαζον και να τους πω οτι δεν λειτουργουν τα κουδουνια και θα πρεπει να με παρουν τηλεφωνο για να τους ανοιξω

Με παραπεμπουν στο καταστημα ΑΛΙΜΟΥ γιατι εκει ανηκω και η απαντηση ηταν

"ΝΑ ΡΘΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ Ο ΔΙΑΝΟΜΕΑΣ ΧΡΕΩΝΕΤΑΙ ΑΜΑ ΣΑΣ ΠΑΡΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!"

του λεω ασ μου κανει αναπαντητη, δεν θα τον χρεωσω και μου απανταει

"ΟΛΟΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΝ ΧΡΕΩΝΕΤΕ, ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ, ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΤΑ ΚΟΥΔΟΥΝΙΑ"

νταξει, η συνεχεια δεν υπηρξε, ακουσε οτι πολυελαιο ειχα και πηρα και ενημερωσα το κεντρικο τηλεφωνικο οπου η κοπελα που με ακουγετε ειχε μεινει με ανοιχτο το στομα :evil:

Ελτα αλιμου....με εχουν ξεχασει ενω περιμενω δεμα...εχει ερθει δεμα απο αμαζον σκισμενο και ελειπε η αποδειξη(καμια ευθυνη αυτοι λεει...) τους εχω πει να με παρουν τηλ γτ δεν ακουγεται το κουδουνι και ανοιγει μονο η οθονη και μπορει να μην το δω συνεχιζουν και χτυπανε το κουδουνι και αμα τους δω καλως....

Με λιγα λογια καλα τους εκανες.Ειδικα με το ανοιγμενο δεμα χαλαστηκα παρα πολυ:roll::roll:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Ελτα αλιμου....με εχουν ξεχασει ενω περιμενω δεμα...εχει ερθει δεμα απο αμαζον σκισμενο και ελειπε η αποδειξη(καμια ευθυνη αυτοι λεει...) τους εχω πει να με παρουν τηλ γτ δεν ακουγεται το κουδουνι και ανοιγει μονο η οθονη και μπορει να μην το δω συνεχιζουν και χτυπανε το κουδουνι και αμα τους δω καλως....

Με λιγα λογια καλα τους εκανες.Ειδικα με το ανοιγμενο δεμα χαλαστηκα παρα πολυ:roll::roll:

αμα μου τυχει και κατι τετοιο αυριο θα παω απο κει και θα τους τα κανω λαμπογιαλο ειλικρινα

οταν λεμε εχω εκνευριστει ειμαι σε σημειο να το τραβηξω στα ακρα


373234kxspip9z8o.gif693480a4hl3y389h.gif

You don't scare me. I have boys.
Link to comment
Share on other sites

αμα μου τυχει και κατι τετοιο αυριο θα παω απο κει και θα τους τα κανω λαμπογιαλο ειλικρινα

οταν λεμε εχω εκνευριστει ειμαι σε σημειο να το τραβηξω στα ακρα

Εμενα μου ειπαν οτι επρεπε να αρνηθω τη παραλαβη και οτι κατι θα επεσε πανω του και θα σκιστηκε.Ευτυχως ηταν ολα μεσα εκτος της αποδειξης ομως και η απαντηση της κυριας στα ελτα ηταν οτι δεν ερουμε εμεις τι κανουν οι γερμανοι αν βαζουν αποδειξη ή οχι:evil:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ελτα κουριερ ΑΛΙΜΟΥ... :evil:

παιρνω τηλ.στο κεντρικο 11120 να συννενοηθω για δεμα που περιμενω απο αμαζον και να τους πω οτι δεν λειτουργουν τα κουδουνια και θα πρεπει να με παρουν τηλεφωνο για να τους ανοιξω

Με παραπεμπουν στο καταστημα ΑΛΙΜΟΥ γιατι εκει ανηκω και η απαντηση ηταν

"ΝΑ ΡΘΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ Ο ΔΙΑΝΟΜΕΑΣ ΧΡΕΩΝΕΤΑΙ ΑΜΑ ΣΑΣ ΠΑΡΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!"

του λεω ασ μου κανει αναπαντητη, δεν θα τον χρεωσω και μου απανταει

"ΟΛΟΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΝ ΧΡΕΩΝΕΤΕ, ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ, ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΤΑ ΚΟΥΔΟΥΝΙΑ"

νταξει, η συνεχεια δεν υπηρξε, ακουσε οτι πολυελαιο ειχα και πηρα και ενημερωσα το κεντρικο τηλεφωνικο οπου η κοπελα που με ακουγετε ειχε μεινει με ανοιχτο το στομα :evil:

Καλά τι απίστευτα σκηνικά είναι αυτά; Πάντως εδώ στην πόλη μου (Αλεξ/πολη) είμαι πολύ ευχαριστημένη από όλους τους υπαλλήλους των ΕΛΤΑ. Έχω πει στον ταχυδρόμο μας να μου χτυπάει κάθε φορά που έχει πακετάκι που δεν χωράει στο γραμματοκιβώτιο ώστε να μην κλαπεί και το κάνει κάθε μα κάθε φορά! Σήμερα δε που έλειπα από το σπίτι και είχα δεματάκι συστημένο με πήρε και τηλέφωνο στο κινητό παρακαλώ που αναγραφόταν πάνω στο δέμα!! Τι να πω λοιπόν; Παντού υπάρχουν οι εξαιρέσεις!! ΕΥΤΥΧΩΣ!!:P


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά τι απίστευτα σκηνικά είναι αυτά; Πάντως εδώ στην πόλη μου (Αλεξ/πολη) είμαι πολύ ευχαριστημένη από όλους τους υπαλλήλους των ΕΛΤΑ. Έχω πει στον ταχυδρόμο μας να μου χτυπάει κάθε φορά που έχει πακετάκι που δεν χωράει στο γραμματοκιβώτιο ώστε να μην κλαπεί και το κάνει κάθε μα κάθε φορά! Σήμερα δε που έλειπα από το σπίτι και είχα δεματάκι συστημένο με πήρε και τηλέφωνο στο κινητό παρακαλώ που αναγραφόταν πάνω στο δέμα!! Τι να πω λοιπόν; Παντού υπάρχουν οι εξαιρέσεις!! ΕΥΤΥΧΩΣ!!:P

Eγω εχω ζητησει να μου αφηνουν ειδοποιηση και καποιοι ταχυδρομοι συνεχιζουν και τα παρατανε εξω οσα δεν χωρανε.Ειχα χασει δεματακι απο εμπαυ και το ειχα κανει και θεμα στο πωλητη.Το βρηκα πεταμενο κατω απο ενα αυτοκινητο στο παρκινγκ της πιλοτης μεεεεερεεες μετα:evil::evil::evil::evil:Καποιος το πεταξε προφανως(ευγενικοι κι αυτοι οι γειτονες τι να πω...).Δεν ειναι υποχρεωμενοι να χτυπανε λεει τα κουδουνια οι ταχυδρομοι:roll:

Χειροτερα απο τη σπιντεξ παντως δεν μου εχει τυχει ποτε.Κι αγενεστατοι στα τηλεφωνα, ερχονται και δεν αφηνουν ειδοποιησεις (ή και δεν ερχονται καθολου) και απαιτουν να παω να το παραλαβω απο την αλλη ακρη του κοσμου(δεν μενω καν αλιμο...:roll::roll::roll:)Πρεπει δλδ να γινουμε μπιλιες για να παραλαβω τα δεματα μου και πολλες φορες παιρνω τα κεντρικα για να βγαλω ακρη.Το κορυφαιο ηταν οτι οταν ειπα γτ δεν με πηρατε ενα τηλ πριν ερθετε 2η φορα μου απαντησαν με θρασος οτι δεν μας εχουν δωσει τηλεφωνο και λιγο πριν τους παρω τηλεφωνο μου ειχε ερθει μυνημα να παρω τηλ για τη παραλαβη.Οτι να ναι....


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω ζητησει να μου αφηνουν ειδοποιηση και καποιοι ταχυδρομοι συνεχιζουν και τα παρατανε εξω οσα δεν χωρανε.Ειχα χασει δεματακι απο εμπαυ και το ειχα κανει και θεμα στο πωλητη.Το βρηκα πεταμενο κατω απο ενα αυτοκινητο στο παρκινγκ της πιλοτης μεεεεερεεες μετα:evil::evil::evil::evil:Καποιος το πεταξε προφανως(ευγενικοι κι αυτοι οι γειτονες τι να πω...).Δεν ειναι υποχρεωμενοι να χτυπανε λεει τα κουδουνια οι ταχυδρομοι:roll:

Χειροτερα απο τη σπιντεξ παντως δεν μου εχει τυχει ποτε.Κι αγενεστατοι στα τηλεφωνα, ερχονται και δεν αφηνουν ειδοποιησεις (ή και δεν ερχονται καθολου) και απαιτουν να παω να το παραλαβω απο την αλλη ακρη του κοσμου(δεν μενω καν αλιμο...:roll::roll::roll:)Πρεπει δλδ να γινουμε μπιλιες για να παραλαβω τα δεματα μου και πολλες φορες παιρνω τα κεντρικα για να βγαλω ακρη.Το κορυφαιο ηταν οτι οταν ειπα γτ δεν με πηρατε ενα τηλ πριν ερθετε 2η φορα μου απαντησαν με θρασος οτι δεν μας εχουν δωσει τηλεφωνο και λιγο πριν τους παρω τηλεφωνο μου ειχε ερθει μυνημα να παρω τηλ για τη παραλαβη.Οτι να ναι....

Καλά ότι δεν είναι υποχρεωμένοι να τηλεφωνούν από ΕΛΤΑ ή να χτυπούν το κουδούνι ίσως και να είναι έτσι αλλά ανθρώπινα νομίζω πως δεν είναι τραγικό να το κάνει! Ο δικός μας όχι απλά χτυπάει αλλά και με περιμένει να κατέβω μην χαθεί! Οι δε συγκάτοικοι στην πολυκατοικία μας πάντα βάζουν μέσα ό,τι δουν έξω, όπως κι εγώ άλλωστε αν δω κάτι αφημένο έξω θα το βάλω στην είσοδο κι αν είναι στον όροφο μου θα το αφήσω έξω από την πόρτα! Ε δεν είναι και κόπος!! Ήμαρτον! Τελικά αθάνατη επαρχία!!;)


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά ότι δεν είναι υποχρεωμένοι να τηλεφωνούν από ΕΛΤΑ ή να χτυπούν το κουδούνι ίσως και να είναι έτσι αλλά ανθρώπινα νομίζω πως δεν είναι τραγικό να το κάνει! Ο δικός μας όχι απλά χτυπάει αλλά και με περιμένει να κατέβω μην χαθεί! Οι δε συγκάτοικοι στην πολυκατοικία μας πάντα βάζουν μέσα ό,τι δουν έξω, όπως κι εγώ άλλωστε αν δω κάτι αφημένο έξω θα το βάλω στην είσοδο κι αν είναι στον όροφο μου θα το αφήσω έξω από την πόρτα! Ε δεν είναι και κόπος!! Ήμαρτον! Τελικά αθάνατη επαρχία!!;)

Απο σπιντεξ ομως ειναι και τους δινουντο τηλεφωνο γι αυτο το λογο.Για να μη σου πω οτι βαριουνται που ζουνε και σταθερα δεν περνανε για δευτερη φορα και μου λενε ηρθαμε και καλα κι ελα παρτο απο εδω.Απο τη σπιντεξ δεν εχω δει ποτε μα ποτε δευτερη ειδοποιηση και με δουλευουν οτι περασαν αφησαν σημειωμα και χαθηκε ή το πεταξε καποιος.Δλδ μονο τα δικα τους σημειωματα δευτερης ειδοποιησης χανονται ή πετιουνται μονιμα:roll: και η κυρατσα στο τηλ αγενεστατη και μου κανει καποια στιγμη "τι εννοεις;Οτι το κανουμε για να κρατησουμε το δεμα εμεις;" οτι να ναι.Προφανως το εχουν ακουσει κι αυτο.Αλλα να με εκβιαζει αν δεν μπορεσω να παω απο εκει και με επιστροφη του δεματος στον αποστολεα αυτο πουθενα δεν μου εχει ξανατυχει:evil:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Αα και ευτυχως υπαρχουν και εδω καλοι ταχυδρομοι γτ Πειραια που εμενα παλιοτερα και μενουν ακομα οι δικοι μου δλδ ΠΑΝΤΑ χτυπουσε το κουδουνι ο ταχυδρομος για συστημενο και οτιδηποτε αλλο δεν χωρουσε στο γραμματοκιβωτιο.Τωρα εδω που ειμαι μου λενε στα ελτα το εχουμε σημειωσει για να σας αφηνουν ειδοποιηση αλλα οι ταχυδρομοι ειναι καινουργιοι και δουλευουν για 3 μηνες και τωρα τι περιμενεις...


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...