Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια!

θέλω τη βοήθεια σας, παρέλαβα περίπου πρίν 3 εβδομαδες ενα ξύλινο κουκλόσπιτο απο το mytoys.de το οποίο όμως το άνοίξαμε πριν 4 μέρες για να το δώσουμε δώρο στην μικρή μας, απο την κούτα έλειπε η σκεπή του σπιτιού, έχω στείλει 2 mail στο mytoys με τις φωτογραφίες και του ζητάω να μου στείλουν τη σκεπή..... Δεν έχω λάβει όμως καμία απάντηση και έχω αρχίσει να ανησυχώ, έχω πραγματοποιήσει πληρωμή μέσω paypal .

Τι με συμβουλεύετε να κάνω ?

Βοήθεια!!!!:(:(:(:(

Πωπω πόσο κρίμα!! Και τι απογοήτευση!! Που να φανταστείς να το άνοιγες μόλις το παρέλαβες για να το τσεκάρεις! Ούτε εγώ το κάνω!

Στη θέση σου πάντως θα άνοιγα case στο πευπαλ! Ίσως έτσι αναγκαστούν να απαντήσουν και στα μεηλ σου!! Καλή τύχη!!


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σε ευχαριστώ για την απάντηση evhgiorgos ,

θα περιμένω λίγο μήπως φιλοτιμηθουν και μετα θα ανοιξω case....

Ασε με απογοήτευσαν πολύ ...:(:(:(

Γιατί δε τους παίρνεις ένα τηλέφωνο; Λόγω φόρτο εργασίας μπορεί να αργήσουν να σου απαντήσουν στο μέιλ...το κουτί ήταν συσκευασμένο; Αν ηταν κλειστό πιθανότατα να φταίει ο κατασκευαστής και όχι το σάιτ αλλά πάρτους τηλέφωνο καλύτερα για να μάθεις άμεσα ποιος φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ροζ σταυρουδακια για τα μαρτυρικα της βαφτισης της μπεμπας μου.Ξερει καποιος κανενα σαιτ εκτος απο ebay;Τωρα μπηκα στο alixpress να ριξω μια ματια.Νομιζω εχουν ψωνισει καποιες κοπελες ειναι αξιοπιστο;


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά έκανα παραγγελία από iherb και μάλλον τελευταία μετα τις αλλαγές με τα μεταφορικά.Περίμενα το δέμα στις 11 Δεκέμβρη και ακόμα τίποτα.Είναι λογικό?Τι λέτε εσείς που αγοράζετε συχνά απο εκεί?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πρώτη φορά έκανα παραγγελία από iherb και μάλλον τελευταία μετα τις αλλαγές με τα μεταφορικά.Περίμενα το δέμα στις 11 Δεκέμβρη και ακόμα τίποτα.Είναι λογικό?Τι λέτε εσείς που αγοράζετε συχνά απο εκεί?

Μηπως καθυστερησε λογω εορτων;Εχουν περισσοτερη δουλεια αυτο το καιρο τα ταχυδρομεια κλπ αν και εγω εστειλα δεμα επιστροφη αυτες τις μερες στο γερμανικο αμαζον με ελτα και εφτασε σχετικα γρηγορα θα ελεγα.Δυο φορες που εχω παρει παντως απο iherb ειχαν ερθει νωριτερα απο την ημερομηνια που μου ειχαν δωσει.Επικοινωνησες καθολου;


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

froggi, και εμένα η τελευταία παραγγελία άργησε, αλλά ήρθε. Με τα μεταφορικά παίζουν κάτι κουλές διαφορές ανάλογα με το τι πράγματα θα πάρεις. Κάτι πινέλα που παραγγείλαμε, τα μεταφορικά ήταν $4,45. Επίσης, όσο είχαμε make up, τα μεταφορικά έμεναν στα 4,45. Αν βάζαμε απορρυπαντικά (π.χ. αφρόλουτρο) και χωρίς να ξεπερνάμε το όριο βάρους, τα μεταφορικά διπλασιαζόταν!

Κρίμα πάντως, γιατί κάποια πράγματα εδώ δεν τα βρίσκεις ή παρόμοιά τους είναι πανάκριβα :mad:

Cacao, στο aliexpress να προσέξεις πολύ την αξιολόγηση του πωλητή γιατί αν θυμάμαι καλά δεν γίνονται αγορές μέσω paypal και αν έχεις κάποιο dispute ταλαιπωριέσαι αρκετά για να πάρεις τα χρήματά σου πίσω... Αν σε ενδιαφέρει να πάρεις κάτι ποιοτικό (όχι κινεζιά) και τα χρήματα δεν είναι το πρώτο κριτήριο, θα σου πρότεινα να δεις στο etsy.com


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Cacao, στο aliexpress να προσέξεις πολύ την αξιολόγηση του πωλητή γιατί αν θυμάμαι καλά δεν γίνονται αγορές μέσω paypal και αν έχεις κάποιο dispute ταλαιπωριέσαι αρκετά για να πάρεις τα χρήματά σου πίσω... Αν σε ενδιαφέρει να πάρεις κάτι ποιοτικό (όχι κινεζιά) και τα χρήματα δεν είναι το πρώτο κριτήριο, θα σου πρότεινα να δεις στο etsy.com

Χμμμμ δεν εχει πευπαλ ε;Ουτε και προσεξα ακομα.Οποτε μαλλον θα γυρισω στο εμπαυ και θα παρω κατι λευκα που βρηκα γτ αλλιως μονο πολυχρωμα εχουν.Ειχα βρει κατι ροζ αλλα δεν ελεγε με τα μεταφορικα.Για κινεζια ψαχνω αλλωστε νομιζω κανεις δεν θα το κρατησει το μαρτυρικο.Εγω σχεδον παντα τα πεταω...

Σ ευχαριστω!


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ δεν εχει πευπαλ ε;Ουτε και προσεξα ακομα.Οποτε μαλλον θα γυρισω στο εμπαυ και θα παρω κατι λευκα που βρηκα γτ αλλιως μονο πολυχρωμα εχουν.Ειχα βρει κατι ροζ αλλα δεν ελεγε με τα μεταφορικα.Για κινεζια ψαχνω αλλωστε νομιζω κανεις δεν θα το κρατησει το μαρτυρικο.Εγω σχεδον παντα τα πεταω...

Σ ευχαριστω!

εγω ειχα παρει κατι πολυ ωραια φιλντισενια απο το ebay, με πωλητη αγγλο (με royal mail παρελαβα) και ηταν πολυ ωραια κα ιοικονομικα, και αν θυμαμαι καλα τα ειχε και σε ροζ

αν θες να ψαξω να βρω τον πωλητη

(μαλλον πρεπει να ειμαι το μονο ατομο που απο βαφτισεις κραταει τα μαρτυρικα!!!!!!!!)


373234kxspip9z8o.gif693480a4hl3y389h.gif

You don't scare me. I have boys.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα βρε κοριτσια πάλι στα 9 ευρω πηγαν τα μεταφορικά για sports direct?

ναι παρηγγειλα προσφατα και κοντεψα να βαλω τα κλαμματα οταν το ειδα

Σε κανονικες συνθηκες θελει 2 εβδ περιπου, αλλα τωρα εχουν φορτο τα ΕΛΤΑ.

Το tracking number δεν σε βοηθαει να βρεις που βρισκεται τωρα η παραγγελια σου?

με usps international ερχεται, αλλα δεν μπορω να το εντοπισω απο το tracking!!!!!


373234kxspip9z8o.gif693480a4hl3y389h.gif

You don't scare me. I have boys.
Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα παρει κατι πολυ ωραια φιλντισενια απο το ebay, με πωλητη αγγλο (με royal mail παρελαβα) και ηταν πολυ ωραια κα ιοικονομικα, και αν θυμαμαι καλα τα ειχε και σε ροζ

αν θες να ψαξω να βρω τον πωλητη

(μαλλον πρεπει να ειμαι το μονο ατομο που απο βαφτισεις κραταει τα μαρτυρικα!!!!!!!!)

Ααα σ ευχαριστω πολυ!:P:p

Και οχι τπτ αλλο αλλα επειδη ημουν σιγουρη οτι θα βρω ροζ εχω ηδη παρει το κορδονι σε ασπρο:roll: και δεν ξερω πως θα φαινεται με ασπρο σταυρουδακι


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Ααα σ ευχαριστω πολυ!:P:p

Και οχι τπτ αλλο αλλα επειδη ημουν σιγουρη οτι θα βρω ροζ εχω ηδη παρει το κορδονι σε ασπρο:roll: και δεν ξερω πως θα φαινεται με ασπρο σταυρουδακι

http://www.ebay.co.uk/itm/360591278904?_trksid=p2055119.m1438.l2649&var=630100301299&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

παντως και λευκα να τα παρεις δεν ειναι κατασπρα τα συγκεκριμενα, ειναι ωραιο λευκο με χρωματισμους ιριδιζον :D


373234kxspip9z8o.gif693480a4hl3y389h.gif

You don't scare me. I have boys.
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.co.uk/itm/360591278904?_trksid=p2055119.m1438.l2649&var=630100301299&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

παντως και λευκα να τα παρεις δεν ειναι κατασπρα τα συγκεκριμενα, ειναι ωραιο λευκο με χρωματισμους ιριδιζον :D

Γ@....το εχει μονο ενα τελευταιο των 50 και εγω χρειαζομαι 140 (3 σακουλακια):(:|

Σ ευχαριστω πολυ ομως!


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Γ@....το εχει μονο ενα τελευταιο των 50 και εγω χρειαζομαι 140 (3 σακουλακια):(:|

Σ ευχαριστω πολυ ομως!

να του στείλεις μήνυμα κ να τον ρωτήσεις αν έχει κ άλλα για πούλημα. μπορεί να έχει κ να μην ανανέωσε το στοκ στο ebay


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...