Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες IVF 2023


Recommended Posts

4 hours ago, Xristina96 said:

Οοοοοοοο!!! Εγώ 23 σήμερα!! Αχ τι ωραία!

Εγώ λίγο πριν κλείσω 19 ένιωσα την πρώτη κλωτσιά. Όσο περναει ο καιρός θα νιώθεις και πιο συχνά. Ναι την νιώθω συνέχεια. Το πρωί, απόγευμα, και βράδυ συνέχεια με κάτι πολύ δυνατές κλοτσιες χαχχααχα. Λες και είναι 2 κιλά η ζουζούνα. Ενώ τις υπόλοιπες ώρες 2-3 κλοτσιες. Όλη μέρα όμως. Κάποιες φορές είναι την νιώθω πολύ έντονα και άλλες πιο απαλές κινήσεις. Εάν αγχωθω τρώω κανένα φρουτακι και ξεκινάει. Στην σοκολάτα δεν νιώθει χαχαχαχχα όσο ζάχαρη και να φάω. Ενώ στα φρούτα;; Χαμός. 

Ναι είναι νωρίς. Θα το καταλάβεις όμως σαν σπρώξιμο από μέσα προς τα έξω. Εάν γουργουριζει η κοιλίτσα σου ίσως είναι και τα μωράκια σου. 

Επίσης, τι πλακούντα έχεις; Εάν είναι οπίσθιος τα νιώθεις όλα. 

 

Το ένα μωρό έχει πρόσθιο και το άλλο οπίσθιο 😁

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Xristina96 είπε:

 

Θυμάσαι το μήκος του τραχήλου που είχες στην β επιπέδου; 

Εγώ ειχα 3.15 και ο γιατρός μου είπε ότι όλα είναι καλά. Εγώ αγχώθηκα ότι είναι μικρό. Από την άλλη δεν είχα μείωση από την τελευταία εξέταση. Εσυ πόσο σου το έβγαλε; 

Θα ξανά κάνω και την τρελή ερώτηση. Υγρά έχετε και εσείς πολλά; 

Εγώ στη β ήταν 33χιλ… τόσο έχω κ τώρα κ μου είπαν είναι οκ! Εγώ δεν έχω πολλά υγρά … δεν ξέρω τι φάση!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Το ένα μωρό έχει πρόσθιο και το άλλο οπίσθιο 😁

Ε θα νιώσεις σύντομα πολλές κλοτσιες!! Πολύ θα ήθελα να μου πεις όταν έρθει η ώρα, εάν καταλαβαίνεις ποιο μωράκι από τα δύο σε κλοτσαει. Απορία το έχω. 

πρίν από 3 λεπτά , minnie26 είπε:

Εγώ στη β ήταν 33χιλ… τόσο έχω κ τώρα κ μου είπαν είναι οκ! Εγώ δεν έχω πολλά υγρά … δεν ξέρω τι φάση!

Εγώ αγχώνομαι που έχω τόσα πολλά. 

Όσες έχω ρωτήσει από κοντά δεν είχαν. Ή ήταν και οριακά στεγνές. Τι να πω. Άσε που ζεσταίνομαι τελευταία τα βράδια και ξυπνάω μούσκεμα στα πόδια. Και αγχώνομαι κάθε φορά μην είναι αμνιακο υγρό. Το είπαν στον γιατρό μου και μου είπε ότι εάν υπάρξει διαρροή αμνιακού θα το καταλάβω και ότι όλα είναι φυσιολογικα. Φαντάσου κάποιες φορές σηκώνομαι πχ από τον καναπέ ή γυρνάω από περπάτημα και το εσώρουχο μου μπορεί να μουσιεψει. Και μου πάει συνέχεια το μυαλό στο αμνιακό. Τι να πω.... Δύσκολο τώρα το καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου💋 12 Μαρτίου έκανα εμβρυομεταφορα δύο φρέσκα εμβρυακια. Πρώτη χοριακη 14 μέρες μετά 78. Δεύτερη χοριακη σήμερα στις 16 μέρες από την εμβρυομεταφορα 138. Απλά σαν καινούργια ανησυχώ αν είναι καλό το νούμερο....... Θ ήθελα εμπειρίες και γνώμες....

  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια, εγώ Αισιός εφτάσα τις 24 εβδομάδες μετά την περιπέτεια που είχα με την έκτακτη περίδεση στις 21. Βγήκα πριν λίγες ημέρες από το νοσοκομείο και τώρα είμαι σε στενή παρακολούθηση για φλεγμονή και γενικώς για την όλη κατάσταση. Πως τα πάτε οι διδυμομανουλες;;; Υπάρχει καμία άλλη εδώ που να έκανε περίδεση;;;

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, antonisdimitra said:

Καλησπέρα κορίτσια μου💋 12 Μαρτίου έκανα εμβρυομεταφορα δύο φρέσκα εμβρυακια. Πρώτη χοριακη 14 μέρες μετά 78. Δεύτερη χοριακη σήμερα στις 16 μέρες από την εμβρυομεταφορα 138. Απλά σαν καινούργια ανησυχώ αν είναι καλό το νούμερο....... Θ ήθελα εμπειρίες και γνώμες....

Συγχαρητήρια! Έχεις σχεδόν διπλασιασμό στις 48 ώρες και αυτό ειναι πολύ σημαντικό. Σου ειπε ο γιατρός να κάνεις κι άλλη χοριακή;

44 minutes ago, GBAL said:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια, εγώ Αισιός εφτάσα τις 24 εβδομάδες μετά την περιπέτεια που είχα με την έκτακτη περίδεση στις 21. Βγήκα πριν λίγες ημέρες από το νοσοκομείο και τώρα είμαι σε στενή παρακολούθηση για φλεγμονή και γενικώς για την όλη κατάσταση. Πως τα πάτε οι διδυμομανουλες;;; Υπάρχει καμία άλλη εδώ που να έκανε περίδεση;;;

Και σε σκεφτόμουν αυτές τις μέρες κορίτσι μου. Μπράβο! Επιτέλους βγήκες! Όλα καλά να πάνε απο δω και πέρα!! Η στενή παρακολούθηση που λες δλδ τι περιλαμβάνει; Πηγαινεις συχνά στον γιατρό; Παίρνεις και αντιβίωση ακομα; 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, kateriiina25 said:

Συγχαρητήρια! Έχεις σχεδόν διπλασιασμό στις 48 ώρες και αυτό ειναι πολύ σημαντικό. Σου ειπε ο γιατρός να κάνεις κι άλλη χοριακή;

Και σε σκεφτόμουν αυτές τις μέρες κορίτσι μου. Μπράβο! Επιτέλους βγήκες! Όλα καλά να πάνε απο δω και πέρα!! Η στενή παρακολούθηση που λες δλδ τι περιλαμβάνει; Πηγαινεις συχνά στον γιατρό; Παίρνεις και αντιβίωση ακομα; 

Ναι παίρνω αντιβίωση και παρακολουθούμε αιματολογικά την crp που είναι 3. Να μην ανέβει θέλουμε. Έτσι μου είπε αν και δεν μπορώ να καταλάβω ;ν είναι σωστή στο 3 ωστόσο μου είπε αν δεν ανέβει είμαστε οκ. Μια εβδομάδα τώρα δεν έχει ανέβει. Επίσης κάνω υπέρηχο και παρακολουθούμε τράχηλο ....εσύ πως πας; Πόσο είσαι τώρα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , GBAL είπε:

Ναι παίρνω αντιβίωση και παρακολουθούμε αιματολογικά την crp που είναι 3. Να μην ανέβει θέλουμε. Έτσι μου είπε αν και δεν μπορώ να καταλάβω ;ν είναι σωστή στο 3 ωστόσο μου είπε αν δεν ανέβει είμαστε οκ. Μια εβδομάδα τώρα δεν έχει ανέβει. Επίσης κάνω υπέρηχο και παρακολουθούμε τράχηλο ....εσύ πως πας; Πόσο είσαι τώρα;

Σου εύχομαι από εδώ και πέρα να μην ξανά πάρεις τέτοια στεναχώρια. Όλα θα πάνε καλά μέχρι το τέλος! Τι τράχηλο έχεις τώρα; Φτιάχνει με την αντιβίωση; 

Για την CRP να σου πω ότι είναι δείκτης φλεγμονής. Το να το δεις και 4 δεν σημαίνει κάτι, εάν ξαφνικά ανέβει στο 13 τότε σημαίνει φλεγμονή. 

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, GBAL said:

Ναι παίρνω αντιβίωση και παρακολουθούμε αιματολογικά την crp που είναι 3. Να μην ανέβει θέλουμε. Έτσι μου είπε αν και δεν μπορώ να καταλάβω ;ν είναι σωστή στο 3 ωστόσο μου είπε αν δεν ανέβει είμαστε οκ. Μια εβδομάδα τώρα δεν έχει ανέβει. Επίσης κάνω υπέρηχο και παρακολουθούμε τράχηλο ....εσύ πως πας; Πόσο είσαι τώρα;

Όλα καλά πάνε, έκανα και την αυχενική, κι αυτή πολύ καλή εκτός της προεκλαμψίας αλλά θα το παρακολουθούμε. Είμαι 12+5. Και λογικά έχουμε δυο κοριτσάκια 🥰 Εσύ θύμισε μου, έχεις ένα κ ένα;


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Xristina96 είπε:

Εγώ αγχώνομαι που έχω τόσα πολλά. 

Όσες έχω ρωτήσει από κοντά δεν είχαν. Ή ήταν και οριακά στεγνές. Τι να πω. Άσε που ζεσταίνομαι τελευταία τα βράδια και ξυπνάω μούσκεμα στα πόδια. Και αγχώνομαι κάθε φορά μην είναι αμνιακο υγρό. Το είπαν στον γιατρό μου και μου είπε ότι εάν υπάρξει διαρροή αμνιακού θα το καταλάβω και ότι όλα είναι φυσιολογικα. Φαντάσου κάποιες φορές σηκώνομαι πχ από τον καναπέ ή γυρνάω από περπάτημα και το εσώρουχο μου μπορεί να μουσιεψει. Και μου πάει συνέχεια το μυαλό στο αμνιακό. Τι να πω.... Δύσκολο τώρα το καλοκαίρι.

Μμμ … εγώ ζεσταίνομαι εύκολα αλλά όχι έτσι όπως περιγράφεις εσυ ! Τι να σου πω… λογικά αν χάνεις θα τ δει ο γιατρός κ στον υπέρηχο ! Θετικές σκέψεις ! 🙃

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 hours ago, kateriiina25 said:

Όλα καλά πάνε, έκανα και την αυχενική, κι αυτή πολύ καλή εκτός της προεκλαμψίας αλλά θα το παρακολουθούμε. Είμαι 12+5. Και λογικά έχουμε δυο κοριτσάκια 🥰 Εσύ θύμισε μου, έχεις ένα κ ένα;

Ναι ένα και ένα.....όλα καλά να πάνε εύκολα αλλά και αν έρθει μια ανάποδα να είναι  περαστικά.....θέλει υπομονή και δύναμη 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Μμμ … εγώ ζεσταίνομαι εύκολα αλλά όχι έτσι όπως περιγράφεις εσυ ! Τι να σου πω… λογικά αν χάνεις θα τ δει ο γιατρός κ στον υπέρηχο ! Θετικές σκέψεις ! 🙃

Του το είπα φυσικά, αλλά από αμνιακο είμαι σούπερ. Ελαφρός τσιμπημενο σχολίασε ο γιατρός που μου έκανε την β επιπέδου. Ούτε εκείνος είδε κάτι. Επίσης δεν αλλάζει ούτε η μυρωδιά ούτε το χρώμα. Έχω τρομερή μύτη. Κάτι διαφορετικό θα το εντόπιζα. Εδώ κατάλαβα ότι έχω μικρόβιο στα ούρα ενώ είχα καθαρή γενική, γιατί κάτι μύριζε ελαφρά όταν μύριζα το χαρτί φαντάσου. Ούτε ενόχληση, ούτε τσούξιμο. Κάνω καλλιέργεια και είχα e-coli. Τέλος αυτό με τα υγρά το παθαίνω τα καλοκαίρια πάντα, στην αρχή έτρεχα για καλλιέργειες. Ίσως έτσι λειτουργεί ο οργανισμός μου στις ζεστές.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Xristina96 είπε:

Του το είπα φυσικά, αλλά από αμνιακο είμαι σούπερ. Ελαφρός τσιμπημενο σχολίασε ο γιατρός που μου έκανε την β επιπέδου. Ούτε εκείνος είδε κάτι. Επίσης δεν αλλάζει ούτε η μυρωδιά ούτε το χρώμα. Έχω τρομερή μύτη. Κάτι διαφορετικό θα το εντόπιζα. Εδώ κατάλαβα ότι έχω μικρόβιο στα ούρα ενώ είχα καθαρή γενική, γιατί κάτι μύριζε ελαφρά όταν μύριζα το χαρτί φαντάσου. Ούτε ενόχληση, ούτε τσούξιμο. Κάνω καλλιέργεια και είχα e-coli. Τέλος αυτό με τα υγρά το παθαίνω τα καλοκαίρια πάντα, στην αρχή έτρεχα για καλλιέργειες. Ίσως έτσι λειτουργεί ο οργανισμός μου στις ζεστές.

Άμα σου είπαν σούπερ για το αμνιακό μην σε αγχώνει ! Εγώ κάνω 1 φορά το μήνα γενική κ καλλιέργεια ούρων ! Ευτυχώς μέχρι στιγμής ήταν καθαρά ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Άμα σου είπαν σούπερ για το αμνιακό μην σε αγχώνει ! Εγώ κάνω 1 φορά το μήνα γενική κ καλλιέργεια ούρων ! Ευτυχώς μέχρι στιγμής ήταν καθαρά ! 

Και εγώ πλέον, στην αρχή μου έβαλε μόνο γενική ούρων και έχω κάνει 2 φορές καλλιέργεια κολπικού υγρού. Όλα πεντακάθαρα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα ,από εχτές το βράδυ είχα κόκκινο αίμα στο σκούπισμα με ελάχιστη ροή. Πήρα το γιατρό μου ,μου είπε να μην ανησυχώ ξεκούραση να περνώ κανονικά τα φάρμακα μου και ότι πολλές φορές ακόμα και αυτό είναι φυσιολογικό. Έχουμε ραντεβού τη παρασκευή αλλά δε μου ανέφερε να με δει νωρίτερα. 

Και επειδή δε θα ηρεμούσα πήγα στο νοσοκομείο όπου αρχικά ήταν όλα καλά είχε μεγαλώσει το σπορακι από τη προηγούμενη φορά και άκουσα καρδούλα !!!!! Τρελάθηκα πόσο ωραίο συναίσθημα... !!!! 

Μου είπε ότι δε φαίνεται κάτι ανυσηχιτικο ο τράχηλος φαίνεται ότι έχει βλέννα αρκετή και να μη φοβηθω αν ξαναδω . Εντωμεταξυ τώρα ευτυχώς έχω καφέ .

  • Μου αρέσει 3
  • Καλή τύχη! 2
  • Ευχή 3
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...