Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Μανούλες IVF 2023


Recommended Posts

49 minutes ago, LeneL said:

Καλά το άγχος θα είναι μόνιμος σύντροφος από εδώ και πέρα.. έχεις κάνει ντοπλερ;

Όχι ακόμα. Στην β επιπέδου μου είπε να κανονίσω για ντοπλερ εβδ 32 οπότε έχω ακόμα 4 εβδομάδες περίπου. Στο ενδιάμεσο όμως εχω και ραντεβού με τον γυναικολόγο που με παρακολουθεί και θα ξαναρωτήσω. Εσύ φαντάζομαι έχεις κάνει, μιας και υπολογίζετε τη γέννα πιο νωρίς??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 19 λεπτά , Powerzen είπε:

Όχι ακόμα. Στην β επιπέδου μου είπε να κανονίσω για ντοπλερ εβδ 32 οπότε έχω ακόμα 4 εβδομάδες περίπου. Στο ενδιάμεσο όμως εχω και ραντεβού με τον γυναικολόγο που με παρακολουθεί και θα ξαναρωτήσω. Εσύ φαντάζομαι έχεις κάνει, μιας και υπολογίζετε τη γέννα πιο νωρίς??

Το έχω τη Δευτέρα που μας έρχεται!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Powerzen είπε:

Ωραία με το καλό θα το περιμένεις φαντάζομαι πώς και πώς! Μια χαρά θα είναι όλα!

Ναι, έχω μια αγωνία γιατί τώρα έχουμε ένα μήνα σχεδόν να τα δούμε τα μικρά. Τουλάχιστον νομίζω ότι από εδώ και πέρα τα ραντεβού ξαναγίνονται ανά 15νθημερο, οπότε θα τα βλέπουμε πιο συχνά! Και θα περάσει και πιο γρήγορα ο καιρός!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!

Να ρωτήσω πότε το ανακοινωσατε στην δουλειά σας την εγκυμοσύνη σας? Βρίσκομαι στην 10 εβδομαδα αλλά λεω μετα την αυχενική αν είναι όλα καλα να το πω. Λετε ότι είναι νωρίς?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, teenthybell είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!

Να ρωτήσω πότε το ανακοινωσατε στην δουλειά σας την εγκυμοσύνη σας? Βρίσκομαι στην 10 εβδομαδα αλλά λεω μετα την αυχενική αν είναι όλα καλα να το πω. Λετε ότι είναι νωρίς?

Εγώ προσωπικά το ανακοίνωσα μετά την αυχενική στην υπεύθυνη μου, βέβαια αυτό εξαρτάται από την φύση της εργασίας και κατά πόσο τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης και η εξέλιξη της δεν επηρεάζουν την εργασία. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, teenthybell said:

Κορίτσια καλησπέρα!!

Να ρωτήσω πότε το ανακοινωσατε στην δουλειά σας την εγκυμοσύνη σας? Βρίσκομαι στην 10 εβδομαδα αλλά λεω μετα την αυχενική αν είναι όλα καλα να το πω. Λετε ότι είναι νωρίς?

Μετά τη αυχενική είναι καλά και εγώ τότε το ανακοίνωσα. Αλλά εξαρτάται πώς νοιώθεις.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, teenthybell είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!

Να ρωτήσω πότε το ανακοινωσατε στην δουλειά σας την εγκυμοσύνη σας? Βρίσκομαι στην 10 εβδομαδα αλλά λεω μετα την αυχενική αν είναι όλα καλα να το πω. Λετε ότι είναι νωρίς?

Εμένα ήξεραν για την εξωσωματική οπότε ήξεραν και για την εμβρυομεταφορα που πήρα άδεια 2 εβδομάδες. Μετά ξεκίνησαν τα κακά συμπτώματα και αναγκάστηκα να μείνω 3 μήνες ξάπλα. Το πότε θα το πεις έχει να κάνει με την φύση της δουλειάς σου και πως νιώθεις εσύ. Εάν έχει ορθοστασία, ένταση και γενικά τι κλίμα υπάρχει. Εάν είναι φιλικό το κλίμα και θες να το πεις, πες το και τώρα ❤️❤️

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, LeneL said:

Ναι, στα δίδυμα η 37η εβδομάδα θεωρείται πλήρης κύηση και τα παίρνουν τότε. Δεν έχουμε και ραντεβού βέβαια, εμπειρικά όμως μου είπε ότι εκεί γύρω το βλέπει. Επίσης είμαι από εξωσωματική και ξέρω ότι και αυτό παίζει ένα ρόλο..

Εγώ για την ώρα δεν έχω ιδιαίτερο θέμα, και από κιλά δλδ είμαι 29η εβδομάδα κι έχω βάλει 10. Απλά με τον ύπνο έχω θέμα, εδώ και πολλούς μήνες όμως. Κοιμάμαι ελάχιστα και διακεκομμένα.. ε, σιγά σιγά με βλέπω ότι αρχίζω λίγο και βαραινω στην κίνηση και στο σήκω κάτσε, αλλά γενικά είμαι σχετικά καλά ακόμα!

 

Εμάς είναι ένα αγοράκι κι ένα κοριτσάκι! Γύρω στον 7ο πρέπει να είσαι τώρα, ε;

Α πολύ καλά εισαι με τα κιλά. Ο γιατρός σου λεει οτι ειναι εντάξει ή λίγα; Λένε στα διδυμα πρεπει να πάρεις απο 16 έως 24. Ανάλογα και τον bmi βέβαια πριν την εγκυμοσύνη. Μόλις γεννήσεις θα έχω πολλές ερωτήσεις να σου κάνω 😛 Με το καλό και η εξέταση την Δευτέρα 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Α πολύ καλά εισαι με τα κιλά. Ο γιατρός σου λεει οτι ειναι εντάξει ή λίγα; Λένε στα διδυμα πρεπει να πάρεις απο 16 έως 24. Ανάλογα και τον bmi βέβαια πριν την εγκυμοσύνη. Μόλις γεννήσεις θα έχω πολλές ερωτήσεις να σου κάνω 😛 Με το καλό και η εξέταση την Δευτέρα 

Να σου πω, ο γιατρός δεν έχει πει τίποτα για τα κιλά από την αρχή. Εγώ ήμουν οριακά υπέρβαρη από την αρχή, αν κι επειδή είμαι ψηλή το έκλεβα λίγο, ε, δεν έπαιρνα κι όλας πολλά, οπότε ίσως γι αυτό δεν πολυάσχοληθηκε με τα κιλά μου. Κάποια στιγμή στο μεταξύ, στον 5-6 μήνα πρέπει να έχασα κι 1-2 γιατί είχα πολλά στομαχικά, καούρες, δυσπεψία και τέτοια, οπότε δεν έτρωγα και πολύ. Και γενικά είμαι λίγο ανορεχτη στην εγκυμοσύνη. Κι εγώ είμαι περίεργη να δω πόσα θα πάρω μέχρι το τέλος, πάντως! Εννοείται θα με ρωτήσεις ο,τι θες! 😊

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 5/5/2023 at 4:50 PM, Powerzen said:

Όχι ακόμα. Στην β επιπέδου μου είπε να κανονίσω για ντοπλερ εβδ 32 οπότε έχω ακόμα 4 εβδομάδες περίπου. Στο ενδιάμεσο όμως εχω και ραντεβού με τον γυναικολόγο που με παρακολουθεί και θα ξαναρωτήσω. Εσύ φαντάζομαι έχεις κάνει, μιας και υπολογίζετε τη γέννα πιο νωρίς??

 

Just now, GBAL said:

 

Κορίτσια μου να σας ενημερώσω και εγώ ότι γέννησα σήμερα μολος 26 εβδομάδων τα δίδυμα μου περίπου 800 γραμμάρια το καθένα. Γερά μας είπαν είναι αν και πολλές εξετάσεις πρέπει να γίνουν ακόμα. Είναι πολύ πρωορα αλλά δεν μπορούσε να γίνει αλλιώς ...ξεκίνησε τοκετός ξαφνικά...

  • Ευχή 8
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GBAL είπε:

 

Κορίτσια μου να σας ενημερώσω και εγώ ότι γέννησα σήμερα μολος 26 εβδομάδων τα δίδυμα μου περίπου 800 γραμμάρια το καθένα. Γερά μας είπαν είναι αν και πολλές εξετάσεις πρέπει να γίνουν ακόμα. Είναι πολύ πρωορα αλλά δεν μπορούσε να γίνει αλλιώς ...ξεκίνησε τοκετός ξαφνικά...

Κορίτσι μου να σου ζήσουν !!! Εύχομαι να είσαι καλά κ εσυ κ τα μωράκια σου !!! Διάβασα στο άλλο θέμα ότι σε έπιασαν πόνοι … πως είσαι ; 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, GBAL said:

 

Κορίτσια μου να σας ενημερώσω και εγώ ότι γέννησα σήμερα μολος 26 εβδομάδων τα δίδυμα μου περίπου 800 γραμμάρια το καθένα. Γερά μας είπαν είναι αν και πολλές εξετάσεις πρέπει να γίνουν ακόμα. Είναι πολύ πρωορα αλλά δεν μπορούσε να γίνει αλλιώς ...ξεκίνησε τοκετός ξαφνικά...

Μανούλα να σου ζήσουν ! Όλα θα πάνε καλά. Καλή ανάρρωση να έχετε και οι τρεις σας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, minnie26 said:

Κορίτσι μου να σου ζήσουν !!! Εύχομαι να είσαι καλά κ εσυ κ τα μωράκια σου !!! Διάβασα στο άλλο θέμα ότι σε έπιασαν πόνοι … πως είσαι ; 

Τώρα καλά έχει μείνει μόνο οπ πόνος της Καισαρικης τώρα.....ναι οι πόνοι οδήγησαν στον τοκετό.....

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, GBAL είπε:

Τώρα καλά έχει μείνει μόνο οπ πόνος της Καισαρικης τώρα.....ναι οι πόνοι οδήγησαν στον τοκετό.....

Να σου ζήσουν η Παναγία μαζί σας 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 καλή ανάρρωση και σε σένα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...