Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες IVF 2023


Recommended Posts

πρίν από 53 λεπτά , Lotos είπε:

Κορίτσια μου,γεια σας...ελπίζω να είστε όλες καλά κ σύντομα με μωράκια..είμαι η κοπέλα με τη δίδυμη κύηση κ τις αιμορραγίες από την 5η εβδομάδα ...να σας μοιραστώ τον προβληματισμό μου..ενώ δεν είδα αίμα κόκκινο στην 6η και 7η εβδομάδα (κυρίως καφε  μπεζ υγρά εβλεπα)από την 8η κ ύστερα βλέπω κάθε βράδυ στο σκουπισμα αίμα και κάποιες σταγόνες στο σερβιετακι..έχω απελπιστει γτ έχω ιστορικό παλινδρομων...Υπέρηχο έχω την Δευτέρα αλλά με παίρνει από κάτω..Νομίζω θα χρειαστώ ψυχ υποστήριξη από ειδικό γτ τα έχω παιξει..

Κορίτσι μου κανε υπομονή και όσο δεν ανησυχεί ο γιατρός σου και δεν πονάς δεν πιστεύω ότι θα συμβεί κάτι! Είμαι κι εγώ έγκυος σε διδυμα και ανά 7 με 10 μερες είχα μικροαιμοραγιες μέχρι την 8η εβδομάδα περίπου! Και στη πρώτη εγκυμοσυνη τα ίδια και όλα πήγαν καλά.... η αλήθεια είναι ότι τότε φρικαρα τελείως κάθε φορά που έβλεπα... τώρα είμαι πιο ζεν! Όσους υπερηχους έχω κάνει δεν έχει φανεί κάτι (π.χ. αποκόλληση) και μου έχουν πει ότι είναι μικροαγγειακια που σπάνε...

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Sisheido είπε:

Κορίτσι μου κανε υπομονή και όσο δεν ανησυχεί ο γιατρός σου και δεν πονάς δεν πιστεύω ότι θα συμβεί κάτι! Είμαι κι εγώ έγκυος σε διδυμα και ανά 7 με 10 μερες είχα μικροαιμοραγιες μέχρι την 8η εβδομάδα περίπου! Και στη πρώτη εγκυμοσυνη τα ίδια και όλα πήγαν καλά.... η αλήθεια είναι ότι τότε φρικαρα τελείως κάθε φορά που έβλεπα... τώρα είμαι πιο ζεν! Όσους υπερηχους έχω κάνει δεν έχει φανεί κάτι (π.χ. αποκόλληση) και μου έχουν πει ότι είναι μικροαγγειακια που σπάνε...

Ελπίζω να είναι έτσι...δεν καταλαβαίνω γτ εχω καθε βράδυ...δε με έχει αφήσει μια εβδομάδα ... σχεδόν καθημερινά έχω λίγο αίμα τ βράδυ  αλλιώς βλέπω καφε...έχω να κάνω κ αρκετές μέρες υπέρηχο κ φοβάμαι 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Lotos είπε:

Ελπίζω να είναι έτσι...δεν καταλαβαίνω γτ εχω καθε βράδυ...δε με έχει αφήσει μια εβδομάδα ... σχεδόν καθημερινά έχω λίγο αίμα τ βράδυ  αλλιώς βλέπω καφε...έχω να κάνω κ αρκετές μέρες υπέρηχο κ φοβάμαι 

Να ξεκουραζεσαι όσο μπορείς!!! Παίρνεις ultrogestan?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Sisheido είπε:

Να ξεκουραζεσαι όσο μπορείς!!! Παίρνεις ultrogestan?

Ναι, κορίτσι μου...κ ένεση κάνω ...δεν ξέρω τι κατάσταση είναι αυτή ..φοβάμαι μην έχω πάλι παλινδρομη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Lotos είπε:

Ναι, κορίτσι μου...κ ένεση κάνω ...δεν ξέρω τι κατάσταση είναι αυτή ..φοβάμαι μην έχω πάλι παλινδρομη 

 

πρίν από 9 λεπτά , Lotos είπε:

Ναι, κορίτσι μου...κ ένεση κάνω ...δεν ξέρω τι κατάσταση είναι αυτή ..φοβάμαι μην έχω πάλι παλινδρομη 

Βρε είναι δύο μωρά σκέψου πίεση που θα δέχετε το σύστημα μέχρι να σχηματιστεί ένα κατάλληλο περιβάλλον είναι απολύτως φυσιολογικό να έχεις αιμορραγίες.

Γενικά όταν ανχωνεσε να πηγαίνεις για υπέρηχο γιατί καθέσε Κ τρωγεσε με τα ρούχα σου για μέρες? Αν δεν μπορεί ο γιατρός σου πηγαίνεις σε ένα μαιευτήριο χωρίς ραντεβού Κ ζητάς υπέρηχο . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

 

Βρε είναι δύο μωρά σκέψου πίεση που θα δέχετε το σύστημα μέχρι να σχηματιστεί ένα κατάλληλο περιβάλλον είναι απολύτως φυσιολογικό να έχεις αιμορραγίες.

Γενικά όταν ανχωνεσε να πηγαίνεις για υπέρηχο γιατί καθέσε Κ τρωγεσε με τα ρούχα σου για μέρες? Αν δεν μπορεί ο γιατρός σου πηγαίνεις σε ένα μαιευτήριο χωρίς ραντεβού Κ ζητάς υπέρηχο . 

Έλα μου ντε δίκιο έχεις !!κάθομαι κ τρώγομαι 10μςρες...γτ είμαι επαρχία κ ο γιατρός Αθήνα ..αλλά δεν το ξαναζώ αυτό το βασανο...μου έρχεται να πάω απ' αύριο αλλά λέω μια μέρα υπομονή !!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Lotos είπε:

Έλα μου ντε δίκιο έχεις !!κάθομαι κ τρώγομαι 10μςρες...γτ είμαι επαρχία κ ο γιατρός Αθήνα ..αλλά δεν το ξαναζώ αυτό το βασανο...μου έρχεται να πάω απ' αύριο αλλά λέω μια μέρα υπομονή !!

Τώρα είναι 1 μέρα δεν έχει νόημα . Αλλά επειδή είναι άλλοι 8 μήνες Κ έχεις πολύ ανχος να περάσεις Κ επειδή έχεις μια διδιμη κύηση που είναι έτσι Κ αλλιώς μια ιδιαίτερη συνθήκη όταν κάτι σε απασχολεί Κ σε ανχωνει μην το αφήνεις μέχρι να φτάσει στο αποκορύφωμα Κ ειδικά επειδή είσαι επαρχία Κ ξέρεις οτι για να σε δει κάποιος θέλει πολύ δρόμο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

Τώρα είναι 1 μέρα δεν έχει νόημα . Αλλά επειδή είναι άλλοι 8 μήνες Κ έχεις πολύ ανχος να περάσεις Κ επειδή έχεις μια διδιμη κύηση που είναι έτσι Κ αλλιώς μια ιδιαίτερη συνθήκη όταν κάτι σε απασχολεί Κ σε ανχωνει μην το αφήνεις μέχρι να φτάσει στο αποκορύφωμα Κ ειδικά επειδή είσαι επαρχία Κ ξέρεις οτι για να σε δει κάποιος θέλει πολύ δρόμο. 

Ναι..από εδώ κ πέρα αν όλα είναι καλά, δε θα αφησω τόσο διάστημα να συσσωρευω ...θα δω τι θα κάνω κ με ψυχοθεραπεία γτ τώρα λόγω οικονομικών επιβαρύνσεων της εξωσωμ την είχα διακόψει .. ευχαριστώ πλ για τη βοήθεια...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Lotos είπε:

Ναι..από εδώ κ πέρα αν όλα είναι καλά, δε θα αφησω τόσο διάστημα να συσσωρευω ...θα δω τι θα κάνω κ με ψυχοθεραπεία γτ τώρα λόγω οικονομικών επιβαρύνσεων της εξωσωμ την είχα διακόψει .. ευχαριστώ πλ για τη βοήθεια...

Πάντως γενικά το ανχος είναι φυσιολογικό μετά από όλα αυτά νομίζω ψυχοθεραπεία θα χρειαζοσουν αν δεν είχες ανχος Κ ήσουν χαλαρή...

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, linaa είπε:

Πάντως γενικά το ανχος είναι φυσιολογικό μετά από όλα αυτά νομίζω ψυχοθεραπεία θα χρειαζοσουν αν δεν είχες ανχος Κ ήσουν χαλαρή...

Ναι σίγουρα σου αφήνουν κατάλοιπα ..ειδικά τα 4,χρόνια είναι πολλά για να λαμβάνεις ματαιώσεις ...όπως κ για άλλες κοπέλες π παλεύουν περισσότερο ή λιγότερο καιρό  ...το ζήτημα ειναι τώρα να βρουμε μια ισορροπία στην καθημερινότητα ..εγώ σκομη αυτή παλεύω μέσα στην τόση αγωνία π έχω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 4 εβδομάδες μετά...

Γειά σας κορίτσια... Ψάχνω ένα καλό γυναικολόγο νότια Αθήνα, έμπειρος, προσεκτικός, ανθρώπινος...να με αναλάβει και να είναι καλός και στις καισαρικες ( όχι πολύ ακριβά σε ιδιωτικό νοσ...)... Μήπως μπορείτε να μου συστήσετε?...Έχω πρόβλημα με θετικό Μεγαλοκυταροιο IgG... φοβάμαι πολύ να κάνω και την αμνιοπαρακέντηση... Είχε καμία σάς τέτοια εμπειρία... Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , KateDim είπε:

Γειά σας κορίτσια. Έχω έντονη ναυτία όλη μέρα, ο γιατρός μου έδωσε βιταμίνες τις navatac όμως δεν βλέπω καμία διαφορά. Κάποιος τρόπος ανακούφισης υπάρχει; 

Καλησπέρα κορίτσι μου…εγώ το πρώτο τρίμηνο που είχα συνέχεια ναυτίες κ εμετούς έπαιρνα τα nuperal…με είχαν βοηθήσει!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , KateDim είπε:

Γειά σας κορίτσια. Έχω έντονη ναυτία όλη μέρα, ο γιατρός μου έδωσε βιταμίνες τις navatac όμως δεν βλέπω καμία διαφορά. Κάποιος τρόπος ανακούφισης υπάρχει; 

Εγώ είχα κ τους 9 μηνες κ προσπάθησα τα πάντα.. Δοκίμασε να πιεις μαστίχα Χίου ή να μασήσεις.. Επίσης βοηθάει κ το τζίντζερ.. Ελπίζω να σε βοηθήσει κάτι απο αυτά..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια γεια σας !ελπίζω να έχουμε τα μωράκια μας σύντομα στην αγκαλιά μας ...θα ήθελα αν έχετε αντίστοιχες εμπειριες,να μου τις μεταδώσετε.Να νιώσω κάπως αισιόδοξα . Βρίσκομαι στην 14η εβδομάδα διδυμης κύησης ,έχω αρκετες αιμορραγίες αλλά τελικά σύμφωνα με εβρυομητρικο οφείλονται σε μια μικροαποκολληση .Το ζήτημα είναι πως κοντυνε ο τράχηλος σε σχέση με την αυχενική (δεν είναι κοντός ακομη )κ πως βρέθηκα θετική στην καλλιέργεια στο μικρόβιο ουρεοπλασμα...Είμαι λίγο μπερδεμένη κ φοβισμένη .θέλω πλ να κρατήσω τα μωρά μου στην αγκαλιά μου υγιή ...αν έχετε κάποια εμπειρία θα χαιρομουν να μου τη μεταδώσετε 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...