Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Μανούλες IVF 2023


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, KateDim είπε:

Καλημέρα κορίτσια, ελπίζω να είστε όλες καλά! Έχω κάποιες απορίες σχετικά με την εμβρυομεταφορά! Όσες πήγατε με ένα έμβρυο πόσες είχατε επιτυχία με την πρώτη φορά; επίσης εμένα ο γιατρός μου είπε πως με δύο έχουμε μεγαλύτερη πιθανότητα. Ευχαριστώ πολύ ♥️ 

Νομίζω είναι όλα θέμα τυχης..κ εγώ είχα το ίδιο δίλημμα με σένα.. 

Στην 1η μεταφορά βάλαμε 2αριστες βλαστοκυστες, έπιασαν κ οι 2 αλλά στην 9η βδομάδα σταμάτησε η καρδουλα του ενος εμβρύου κ τλκ απέκτησα την κόρη μου.. 

Τώρα για 2ο παιδάκι ο γιατρός πρότεινε 2 να μεταφέρουμε αλλά με το συζυγο αποφασίσαμε 1..αυτη τη στιγμή διανυω την 11η βδομάδα, ετοιμαζόμαστε για την αυχενικη κ ευχομαι να καταφέρω να κρατήσω κ αυτό το μωράκι μου αγκαλιά!! 

Καλή επιτυχία σε ότι κ αν αποφασίσεις!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 3

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και τις απαντήσεις. Είμαι 31 ετών, έχουμε αποφασίσει να πάμε με ένα και ότι θελήσει ο Θεός. Ετοιμάζομαι σε λίγες μέρες για την ετ... Έχω άγχος, όχι πολύ το φυσιολογικό και φόβο... 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, KateDim said:

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και τις απαντήσεις. Είμαι 31 ετών, έχουμε αποφασίσει να πάμε με ένα και ότι θελήσει ο Θεός. Ετοιμάζομαι σε λίγες μέρες για την ετ... Έχω άγχος, όχι πολύ το φυσιολογικό και φόβο... 

Είναι πολύ καλή η ηλικία σου, και πολύ φυσιολογικό να έχεις άγχος και αγωνία, ειδικά όταν είναι η 1η φορά. Όλα θα πάνε καλά, προσπάθησε να είσαι ήρεμη όσο γίνεται 🙂

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , dec-e είπε:

Είναι πολύ καλή η ηλικία σου, και πολύ φυσιολογικό να έχεις άγχος και αγωνία, ειδικά όταν είναι η 1η φορά. Όλα θα πάνε καλά, προσπάθησε να είσαι ήρεμη όσο γίνεται 🙂

Σε ευχαριστώ για το κουράγιο σου. 2 ωοληψιες και πρώτη ετ ναι... ♥️ 

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/8/2023 at 10:07 ΜΜ, Sisheido είπε:

Μην αγχώνεσαι όσο μπορείς! Ότι είναι να έγινε έχει ήδη γίνει!!! Άλλες είχαμε αίμα, άλλες όχι... κανε λίγη υπομονή ακόμη και εύχομαι να έχεις μια τεράστια χοριακη!!!!

Κορίτσια μου θετικό..εκανα κ μια χοριακη  την Δευτέρα δεν άντεξα βγήκε 12600 κ Σήμερα βγήκε 30100 τώρα ξανά την Παρασκευή...🥰🥰🥰🥰

  • Μου αρέσει 2
  • Δύναμη! 1
  • Λουλούδια 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , Ρούλα87 είπε:

Κορίτσια μου θετικό..εκανα κ μια χοριακη  την Δευτέρα δεν άντεξα βγήκε 12600 κ Σήμερα βγήκε 30100 τώρα ξανά την Παρασκευή...🥰🥰🥰🥰

Συγχαρητήρια !!!🌸🌸🌸🌸🌸 τι τέλεια νέα!!!!! 
🥳🥳🥳🥳🥳

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ρούλα87 είπε:

Κορίτσια μου θετικό..εκανα κ μια χοριακη  την Δευτέρα δεν άντεξα βγήκε 12600 κ Σήμερα βγήκε 30100 τώρα ξανά την Παρασκευή...🥰🥰🥰🥰

Συγχαρητήρια, τέλειες χοριακες! Γιατί να κάνεις και αλλη? Με τέτοιο νούμερο πας κατευθείαν για υπέρηχο να δείτε τα διδυμακια!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Nels είπε:

Συγχαρητήρια, τέλειες χοριακες! Γιατί να κάνεις και αλλη? Με τέτοιο νούμερο πας κατευθείαν για υπέρηχο να δείτε τα διδυμακια!

Γιατί κανονικά σήμερα έπρεπε να κάνω την πρώτη αλλά δεν άντεξα κ πήγα κ εκανα κ μια την Δευτέρα να δω τι γινετε..έστειλα σήμερα τα αποτελέσματα στην κλινική κ μου είπαν ξανά την Παρασκευή να δουν πως ανεβαίνει....

 

Κ εμένα είναι η πρώτη μου φορά που κάνω εξωσωματικη..σε όλη την διαδικασία δεν είχα άγχος είχα πάντα δίπλα που καταπληκτικούς ανθρώπους στην κλινική...Αλλά με το που έκανα την ετ εκεί ήρθε όλο το άγχος είναι απόλυτος φυσιολογικό απλά θέλει θετική σκέψη.. Εγώ είχα από την αρχή.σημερα πήρα τα αποτελέσματα κ έχω θετική χοριακη.σου εύχομαι να πάνε όλα καλά μέσα από την καρδιά μου...

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ρούλα87 είπε:

Κορίτσια μου θετικό..εκανα κ μια χοριακη  την Δευτέρα δεν άντεξα βγήκε 12600 κ Σήμερα βγήκε 30100 τώρα ξανά την Παρασκευή...🥰🥰🥰🥰

Κορίτσι μου τι τέλεια χοριακη είναι αυτή?!!!!! Συγχαρητήρια και προετοιμασου για τα δίδυμα που έρχονται!!!! Νομίζω είσαι πανέτοιμη για υπέρηχο με τετοιους αριθμούς!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα !θέλω να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα είχε τσιμπημενο ζάχαρο στην αρχή της εγκυμοσύνης και αν μπορεί να μου στείλει κάποια διατροφή αν έχει !σας ευχαριστώ κ σας φιλώ !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Lotos είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα !θέλω να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα είχε τσιμπημενο ζάχαρο στην αρχή της εγκυμοσύνης και αν μπορεί να μου στείλει κάποια διατροφή αν έχει !σας ευχαριστώ κ σας φιλώ !

Εγώ έχω οριακό ζάχαρο και στα νορμάλ μου! Στη πρώτη κυηση με διατροφή (τύπου ολικής, πολλές σαλάτες και όχι γλυκα) δεν χρειάστηκα κάτι παραπάνω!

Τώρα με διδυμη κυηση κατευθείαν με παρεπεμψαν σε ενδοκρινολογο ώστε να είναι πιο αυστηρά τα πράγματα λόγω κυησης αυξημένου κινδύνου... Την Τετάρτη έχω ραντεβού όπου φαντάζομαι θα πάρω και τη διατροφουλα μου!

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Ρούλα87 είπε:

Κορίτσια μου θετικό..εκανα κ μια χοριακη  την Δευτέρα δεν άντεξα βγήκε 12600 κ Σήμερα βγήκε 30100 τώρα ξανά την Παρασκευή...🥰🥰🥰🥰

Ουάου, τι τρελή τιμή είναι αυτή;; Πολλά πολλά συγχαρητήρια, το πιθανότερο έχεις δίδυμα μην σου πω και τρίδυμα!!! Σου εύχομαι να πάμε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sisheido είπε:

Εγώ έχω οριακό ζάχαρο και στα νορμάλ μου! Στη πρώτη κυηση με διατροφή (τύπου ολικής, πολλές σαλάτες και όχι γλυκα) δεν χρειάστηκα κάτι παραπάνω!

Τώρα με διδυμη κυηση κατευθείαν με παρεπεμψαν σε ενδοκρινολογο ώστε να είναι πιο αυστηρά τα πράγματα λόγω κυησης αυξημένου κινδύνου... Την Τετάρτη έχω ραντεβού όπου φαντάζομαι θα πάρω και τη διατροφουλα μου!

Άρα λες είναι καλύτερο να πάω κ εγώ σε ενδοκρινολόγο Ε;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, EvgeniaCher είπε:

Ουάου, τι τρελή τιμή είναι αυτή;; Πολλά πολλά συγχαρητήρια, το πιθανότερο έχεις δίδυμα μην σου πω και τρίδυμα!!! Σου εύχομαι να πάμε όλα καλά!

Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ.. Άντε να δούμε κ αύριο πόσο θα ανέβει...🥰🥰🥰

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Ρούλα87 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ.. Άντε να δούμε κ αύριο πόσο θα ανέβει...🥰🥰🥰

Γιατί κανείς χοριακες Κ όχι υπέρηχο? Τώρα με τέτοιες χοριακες βλέπεις Κ έμβρυο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...