Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες IVF 2023


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Lotos είπε:

Άρα λες είναι καλύτερο να πάω κ εγώ σε ενδοκρινολόγο Ε;

Εμένα δεν μου άφησε περιθώριο αυτή τη φορά ο γυναικολόγος! Αλλιώς θέλει τσεκάρισμα να φεις τι σε ανεβάζει και τέτοια... Η καμπύλη είναι μακριά ακόμη? Εμένα στη πρώτη εγκυμοσυνη επειδή είχα την τάση την είχα κάνει 2 φορές ώστε να βλέπουμε πάει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ έβαλα 2 βλαστοκυστες 6 ημερών...την Τετάρτη έκλεισα την 9 η  μέτα την ετ.απο την κλινική μου είπαν ότι θα κανω χοριακη την Τετάρτη εγώ όμως έκανα κ μια πιο πριν για να μου  φύγει το άγχος.στην αρχή κ από άλλες κοπέλες που ξέρω σε βάζουν να κάνεις ανα 2 μέρες να δουν πως ανεβαίνουν οι τιμές.λογικά αύριο θα μου πουν ποτε θα πάω να κάνω τον υπέρηχο...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ρούλα87 είπε:

Εγώ έβαλα 2 βλαστοκυστες 6 ημερών...την Τετάρτη έκλεισα την 9 η  μέτα την ετ.απο την κλινική μου είπαν ότι θα κανω χοριακη την Τετάρτη εγώ όμως έκανα κ μια πιο πριν για να μου  φύγει το άγχος.στην αρχή κ από άλλες κοπέλες που ξέρω σε βάζουν να κάνεις ανα 2 μέρες να δουν πως ανεβαίνουν οι τιμές.λογικά αύριο θα μου πουν ποτε θα πάω να κάνω τον υπέρηχο...

Οι τιμές σου είναι υπερβολικά μεγάλες Κανονικα έπρεπε να είχες ειδοποιήσει ήδη τον γιατρό να κλείσετε υπέρηχο. Δεν έχει σημασία που έκανες πιο νωρίς τον υπέρηχο σημασία έχει η τιμή πλέον. 

Δηλαδή ο γιατρός αν δει μια μεγάλη τιμή ξέρει ότι μπορεί να δει στον υπέρηχο πολλά πράγματα . 

Δηλαδή Κ αύριο να πας για υπέρηχο θα έχεις εικόνα οπότε δεν χρειάζετε να κάνεις άλλη χοριακη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , linaa είπε:

Οι τιμές σου είναι υπερβολικά μεγάλες Κανονικα έπρεπε να είχες ειδοποιήσει ήδη τον γιατρό να κλείσετε υπέρηχο. Δεν έχει σημασία που έκανες πιο νωρίς τον υπέρηχο σημασία έχει η τιμή πλέον. 

Δηλαδή ο γιατρός αν δει μια μεγάλη τιμή ξέρει ότι μπορεί να δει στον υπέρηχο πολλά πράγματα . 

Δηλαδή Κ αύριο να πας για υπέρηχο θα έχεις εικόνα οπότε δεν χρειάζετε να κάνεις άλλη χοριακη 

Μήπως είναι 1200 και 3000+(ή 120 και 300) ? Δεν έχω ξανακουσει τόσα χρόνια τέτοια νούμερα για 7 μέρες μετά την ετ. Ούτε σε τρίδυμα τετράδυμα. @Ρούλα87 σίγουρα τόσα μηδενικά στο τέλος; :D


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , λουκουμαδακι είπε:

Μήπως είναι 1200 και 3000+(ή 120 και 300) ? Δεν έχω ξανακουσει τόσα χρόνια τέτοια νούμερα για 7 μέρες μετά την ετ. Ούτε σε τρίδυμα τετράδυμα. @Ρούλα87 σίγουρα τόσα μηδενικά στο τέλος; :D

Κ εμένα παράξενο μου φάνηκε αλλά αφού έγραψε Κ τις 2 με μηδενικά στο τελος να έχει λάθος Κ στα δύο δύσκολο  ... Εκτός αν είναι απτό εξωτερικό Κ έχουν άλλες τιμές... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, λουκουμαδακι είπε:

Μήπως είναι 1200 και 3000+(ή 120 και 300) ? Δεν έχω ξανακουσει τόσα χρόνια τέτοια νούμερα για 7 μέρες μετά την ετ. Ούτε σε τρίδυμα τετράδυμα. @Ρούλα87 σίγουρα τόσα μηδενικά στο τέλος; :D

Καλημέρα κορίτσια μου.. το μικροβιολογικο που έστειλε τις τιμές είχε κ μηδενικά πίσω κ μπερδεύτηκα Εγώ.σημερα πήγα άρα ήταν 126 κ 300 κ Σήμερα πήγε 897 😃😃😃

  • Δύναμη! 1
  • Λουλούδια 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Ρούλα87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. το μικροβιολογικο που έστειλε τις τιμές είχε κ μηδενικά πίσω κ μπερδεύτηκα Εγώ.σημερα πήγα άρα ήταν 126 κ 300 κ Σήμερα πήγε 897 😃😃😃

Συγχαρητήρια πας πολύ καλά ! Ναι τωρα είναι νορμαλ οι τιμές !!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Lotos είπε:

Κορίτσια μου ...επειδή δε θυμάμαι..τα καλαμαράκια κ το χταπόδι είναι σειφ για εγκυμοσύνη ;

Καλέ ναι απλά να μην είναι τίποτα αλειωμενο τώρα που είναι καλοκαίρι . Επειδή αυτά χαλάνε πολύ εύκολα με την ζέστη . Αν είναι σπιτικά Κ ξέρεις δεν έχεις πρόβλημα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, linaa είπε:

Καλέ ναι απλά να μην είναι τίποτα αλειωμενο τώρα που είναι καλοκαίρι . Επειδή αυτά χαλάνε πολύ εύκολα με την ζέστη . Αν είναι σπιτικά Κ ξέρεις δεν έχεις πρόβλημα 

Ααα τέλεια !τα καταβρόχθισα!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια μου. Χθες κάναμε την ετ και από χθες έχω όλη τη μέρα πονακια χαμηλά, είτε ήπια είτε λίγο πιο αισθητά, πόνος στη μέση και λίγο πρησμένο στήθος, βέβαια στο ημερολόγιο γράφει πως σε 11 μέρες θα έχω περίοδο, οπότε δεν ξέρω τι να υποθέσω... Είναι και νωρίς για συμπεράσματα... Απλώς όταν περιμένω περίοδο εγώ προσωπικά έχω αυτούς τους πόνους αλλά όχι όλη μέρα, αυτή είναι η διαφορά με τώρα. Και πρέπει να περιμένω μια εβδομάδα μέχρι τη χοριακη.. Αχ βρε κορίτσια πείτε μου και εσείς τη δική σας εμπειρία μετά την ετ... Σας ευχαριστώ ♥️🙏

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , KateDim είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Χθες κάναμε την ετ και από χθες έχω όλη τη μέρα πονακια χαμηλά, είτε ήπια είτε λίγο πιο αισθητά, πόνος στη μέση και λίγο πρησμένο στήθος, βέβαια στο ημερολόγιο γράφει πως σε 11 μέρες θα έχω περίοδο, οπότε δεν ξέρω τι να υποθέσω... Είναι και νωρίς για συμπεράσματα... Απλώς όταν περιμένω περίοδο εγώ προσωπικά έχω αυτούς τους πόνους αλλά όχι όλη μέρα, αυτή είναι η διαφορά με τώρα. Και πρέπει να περιμένω μια εβδομάδα μέχρι τη χοριακη.. Αχ βρε κορίτσια πείτε μου και εσείς τη δική σας εμπειρία μετά την ετ... Σας ευχαριστώ ♥️🙏

Όλα αυτά που νιώθεις είναι φυσιολογικα μετά από ετ και οφείλονται κυρίως στα φάρμακα. Δεν υπάρχουν συμπτώματα τόσο νωρίς, εγώ τα ίδια ακριβως πονακια και πρήξιματα είχα και όταν δεν ήμουν έγκυος και όταν ήμουν. Υπάρχουν και πολλές κοπέλες που δεν είχαν κανένα σύμπτωμα και η χοριακη τους ήταν θετική.

Κάποιες κοπέλες έχουν δει λίγες μέρες μετά την εμβρυομεταφορα λίγο αιματακι που όταν και η χοριακη τους προκύψει θετική προφανώς ήταν αίμα εμφυτευσης. Εγώ πχ δεν είχα καθόλου αίμα και τις 2 φορές που είχα επιτυχή εμφυρευση. Το μόνο διαφορετικο που είχα αυτες τις φορές και το θεωρω σύμπτωμα ήταν το έντονο αισθημα παλμων και η ταχυκαρδία 1-2 μερες πριν τη χοριακη, άλλες κοπέλες δεν το έχου.

Οπότε μη δίνεις σημασια σε "συμπτωματα", ξεκουρασου, χαλάρωσε, κάνε θετικές σκέψεις για το σπορακι σας και υπομονή μέχρι τη χοριακη! Καλή επιτυχία εύχομαι, περιμένουμε τα ευχαριστα!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Nels είπε:

Όλα αυτά που νιώθεις είναι φυσιολογικα μετά από ετ και οφείλονται κυρίως στα φάρμακα. Δεν υπάρχουν συμπτώματα τόσο νωρίς, εγώ τα ίδια ακριβως πονακια και πρήξιματα είχα και όταν δεν ήμουν έγκυος και όταν ήμουν. Υπάρχουν και πολλές κοπέλες που δεν είχαν κανένα σύμπτωμα και η χοριακη τους ήταν θετική.

Κάποιες κοπέλες έχουν δει λίγες μέρες μετά την εμβρυομεταφορα λίγο αιματακι που όταν και η χοριακη τους προκύψει θετική προφανώς ήταν αίμα εμφυτευσης. Εγώ πχ δεν είχα καθόλου αίμα και τις 2 φορές που είχα επιτυχή εμφυρευση. Το μόνο διαφορετικο που είχα αυτες τις φορές και το θεωρω σύμπτωμα ήταν το έντονο αισθημα παλμων και η ταχυκαρδία 1-2 μερες πριν τη χοριακη, άλλες κοπέλες δεν το έχου.

Οπότε μη δίνεις σημασια σε "συμπτωματα", ξεκουρασου, χαλάρωσε, κάνε θετικές σκέψεις για το σπορακι σας και υπομονή μέχρι τη χοριακη! Καλή επιτυχία εύχομαι, περιμένουμε τα ευχαριστα!

Ευχαριστώ πολύ ♥️ 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, KateDim είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Χθες κάναμε την ετ και από χθες έχω όλη τη μέρα πονακια χαμηλά, είτε ήπια είτε λίγο πιο αισθητά, πόνος στη μέση και λίγο πρησμένο στήθος, βέβαια στο ημερολόγιο γράφει πως σε 11 μέρες θα έχω περίοδο, οπότε δεν ξέρω τι να υποθέσω... Είναι και νωρίς για συμπεράσματα... Απλώς όταν περιμένω περίοδο εγώ προσωπικά έχω αυτούς τους πόνους αλλά όχι όλη μέρα, αυτή είναι η διαφορά με τώρα. Και πρέπει να περιμένω μια εβδομάδα μέχρι τη χοριακη.. Αχ βρε κορίτσια πείτε μου και εσείς τη δική σας εμπειρία μετά την ετ... Σας ευχαριστώ ♥️🙏

Ειναι Πολύ λογικό να έχεις άγχος..προσπάθησε να είσαι όσο πιο ήρεμη γίνετε.. Εγώ δεν είχα πόνους με έδωσαν duskopan να πάρω κ όταν ρώτησα γιατί την γι'αυτό μου είπε ότι επειδή κάνει συσπάσεις η μήτρα άλλα πάλι είχα κάποιες ενοχλήσεις ...σου εύχομαι να έχεις μια μεγάλη χοριακη όπως την δική μου...

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου,γεια σας...ελπίζω να είστε όλες καλά κ σύντομα με μωράκια..είμαι η κοπέλα με τη δίδυμη κύηση κ τις αιμορραγίες από την 5η εβδομάδα ...να σας μοιραστώ τον προβληματισμό μου..ενώ δεν είδα αίμα κόκκινο στην 6η και 7η εβδομάδα (κυρίως καφε  μπεζ υγρά εβλεπα)από την 8η κ ύστερα βλέπω κάθε βράδυ στο σκουπισμα αίμα και κάποιες σταγόνες στο σερβιετακι..έχω απελπιστει γτ έχω ιστορικό παλινδρομων...Υπέρηχο έχω την Δευτέρα αλλά με παίρνει από κάτω..Νομίζω θα χρειαστώ ψυχ υποστήριξη από ειδικό γτ τα έχω παιξει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...