Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Μανούλες IVF 2023


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια, βρίσκομαι στην 6η εβδομάδα,είδαμε σάκο, ακούσαμε καρδούλα αλλά στον πρώτο μας υπέρηχο ο γιατρός μου είπε ότι υπάρχει μια μικρή αποκόλληση ( βέβαια δεν ξέρω τι αποκόλληση αφού δεν υπάρχει πλακούντας). Μου σύστησε ξεκούραση και να συνεχίσω την αγωγή που έτσι κ αλλιώς παίρνω λόγω ivf. Σας έχει συμβεί τόσο νωρίς;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , LoveDreamer είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, βρίσκομαι στην 6η εβδομάδα,είδαμε σάκο, ακούσαμε καρδούλα αλλά στον πρώτο μας υπέρηχο ο γιατρός μου είπε ότι υπάρχει μια μικρή αποκόλληση ( βέβαια δεν ξέρω τι αποκόλληση αφού δεν υπάρχει πλακούντας). Μου σύστησε ξεκούραση και να συνεχίσω την αγωγή που έτσι κ αλλιώς παίρνω λόγω ivf. Σας έχει συμβεί τόσο νωρίς;

Συνχαρητηρια οι αποκολλήσεις μόνο τόσο νωρίς συμβαίνουν(αν συμβούν αργότερα τα πράγματα θα είναι επικίνδυνα)  μην ανχωνεσε είναι το πιο συνηθισμένο πραγμα. Στην πραγματικότητα ο σάκος Κ το έμβρυο επειδή είναι καινούρια μέσα στην μήτρα δεν έχουν βρει ακόμα την θέση τους Κ μεγαλώνοντας ραγδαία σε κάποια σημεία που δεν έχουν συνδεθεί γερά ξεκολλάνε αγγειακια. Θέλει ξεκούραση ώστε η μήτρα να μένει ακίνητη Κ ηρεμη Κ να προλαβαίνει να επουλώνει αυτους τους τραυματισμούς. Είναι φυσιολογικό τώρα να συμβαίνει Κ επουλώνετε Κ αρκετά γρήγορα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa είπε:

Συνχαρητηρια οι αποκολλήσεις μόνο τόσο νωρίς συμβαίνουν(αν συμβούν αργότερα τα πράγματα θα είναι επικίνδυνα)  μην ανχωνεσε είναι το πιο συνηθισμένο πραγμα. Στην πραγματικότητα ο σάκος Κ το έμβρυο επειδή είναι καινούρια μέσα στην μήτρα δεν έχουν βρει ακόμα την θέση τους Κ μεγαλώνοντας ραγδαία σε κάποια σημεία που δεν έχουν συνδεθεί γερά ξεκολλάνε αγγειακια. Θέλει ξεκούραση ώστε η μήτρα να μένει ακίνητη Κ ηρεμη Κ να προλαβαίνει να επουλώνει αυτους τους τραυματισμούς. Είναι φυσιολογικό τώρα να συμβαίνει Κ επουλώνετε Κ αρκετά γρήγορα 

Μακάρι να επουλωθεί. Σ ευχαριστώ πολύ! Ελπίζω την επόμενη φορά να είναι καλύτερα. Μου είπε είναι μικρή, γύρω στο μισό εκατοστό η αποκόλληση. Μου έδωσε και μαγνήσιο για τις συσπάσεις.

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, LoveDreamer είπε:

Μακάρι να επουλωθεί. Σ ευχαριστώ πολύ! Ελπίζω την επόμενη φορά να είναι καλύτερα. Μου είπε είναι μικρή, γύρω στο μισό εκατοστό η αποκόλληση. Μου έδωσε και μαγνήσιο για τις συσπάσεις.

Καλημερα...εγω είχα μια αιμορραγία την Δευτέρα κ μια ακατάσχετη την Πέμπτη π είδαμε τις καρδούλες ..Εννοεί βλέπει αιμάτωμα ;εμένα υπήρχε αιμάτωμα κοντά στον τράχηλο ..

16 ώρες πρίν, linaa είπε:

Συνχαρητηρια οι αποκολλήσεις μόνο τόσο νωρίς συμβαίνουν(αν συμβούν αργότερα τα πράγματα θα είναι επικίνδυνα)  μην ανχωνεσε είναι το πιο συνηθισμένο πραγμα. Στην πραγματικότητα ο σάκος Κ το έμβρυο επειδή είναι καινούρια μέσα στην μήτρα δεν έχουν βρει ακόμα την θέση τους Κ μεγαλώνοντας ραγδαία σε κάποια σημεία που δεν έχουν συνδεθεί γερά ξεκολλάνε αγγειακια. Θέλει ξεκούραση ώστε η μήτρα να μένει ακίνητη Κ ηρεμη Κ να προλαβαίνει να επουλώνει αυτους τους τραυματισμούς. Είναι φυσιολογικό τώρα να συμβαίνει Κ επουλώνετε Κ αρκετά γρήγορα 

Καλημέρα!Οι αποκολλήσεις δλδ δημιουργούν αιμάτωμα ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Lotos είπε:

Καλημέρα!Οι αποκολλήσεις δλδ δημιουργούν αιμάτωμα ;

Ναι φυσικά Κ ητε το απορροφά ο οργανισμός ητε τρεχει με την μορφή κολπικής αιμορραγίας Κ φεύγει. Ο σάκος μέσα είναι πιασμένος με αγγεία όπως μεγαλώνει τώρα στις αρχές γρήγορα κάποια αγγεία μπορεί να σπάσουν Κ σε κάποια σημεία να ξεκολλήσει Κ να κολλήσει σε άλλα Ε αυτό δημιουργεί μικρό αιμορραγίες είναι απολλητα φυσιολογικό σε αυτήν την φάση γιατί η μήτρα δέχετε μεγάλες αλλαγές Κ οι ορμόνες ακόμα δεν έχουν προλάβει να προετοιμάσουν το έδαφος πλήρως. Γι'αυτό χρειάζετε Κ ξεκούραση ώστε να προλαβαίνει ο οργανισμός να προσαρμόζετε Κ να διορθώνει ότι θέλει επιδιόρθωση . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , linaa είπε:

Ναι φυσικά Κ ητε το απορροφά ο οργανισμός ητε τρεχει με την μορφή κολπικής αιμορραγίας Κ φεύγει. Ο σάκος μέσα είναι πιασμένος με αγγεία όπως μεγαλώνει τώρα στις αρχές γρήγορα κάποια αγγεία μπορεί να σπάσουν Κ σε κάποια σημεία να ξεκολλήσει Κ να κολλήσει σε άλλα Ε αυτό δημιουργεί μικρό αιμορραγίες είναι απολλητα φυσιολογικό σε αυτήν την φάση γιατί η μήτρα δέχετε μεγάλες αλλαγές Κ οι ορμόνες ακόμα δεν έχουν προλάβει να προετοιμάσουν το έδαφος πλήρως. Γι'αυτό χρειάζετε Κ ξεκούραση ώστε να προλαβαίνει ο οργανισμός να προσαρμόζετε Κ να διορθώνει ότι θέλει επιδιόρθωση . 

Αααα μακάρι... ευχαριστούμε για την πληροφορία..εμένα η αιμορραγία η μια ήταν μεγαληηη ..κομμάτια έφευγαν κ συγγνώμη για την έκφραση ..όμως οι καρδούλες ήταν εκεί !εύχομαι τα καλύτερα για όλες μας..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Lotos είπε:

Αααα μακάρι... ευχαριστούμε για την πληροφορία..εμένα η αιμορραγία η μια ήταν μεγαληηη ..κομμάτια έφευγαν κ συγγνώμη για την έκφραση ..όμως οι καρδούλες ήταν εκεί !εύχομαι τα καλύτερα για όλες μας..

Με δυδιμα σκέψου είναι διπλή η προσπάθεια της μήτρας οπότε γιαυτο Κ η μεγάλη αιμορραγία. Όμως μην ανχωνεσε αν τα μωρά χρωμμοσωμικα είναι καλά  τέτοιες αποκολλήσεις τώρα στις αρχές δεν δημιουργούν πρόβλημα το μόνο που θέλουν είναι ξεκούραση Κ φάρμακα ο οργανισμός αμέσως ανταποκρίνεται Κ προλαβαίνει να διορθώσει το πρόβλημα . 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Και γω κορίτσια αναρρωνω απο μια τετοια αποκόλληση στην 6η βδομαδα... Αλλα ολα καλά! Αναμενουμε τον επόμενο υπέρηχο την Τρίτη.... Αλλά με έχουν τσακίσει οι "αηδιες"-κατι μεταξυ ναυτίας και αναγουλας, που σκανε 3-4 φορες μεσα στη μερα.... Εύχομαι σε ολες ολα καλά!

  • Ευχή 2
  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Lotos είπε:

Καλημερα...εγω είχα μια αιμορραγία την Δευτέρα κ μια ακατάσχετη την Πέμπτη π είδαμε τις καρδούλες ..Εννοεί βλέπει αιμάτωμα ;εμένα υπήρχε αιμάτωμα κοντά στον τράχηλο ..

Καλημέρα!Οι αποκολλήσεις δλδ δημιουργούν αιμάτωμα ;

23 ώρες πρίν, Lotos είπε:

Καλημερα...εγω είχα μια αιμορραγία την Δευτέρα κ μια ακατάσχετη την Πέμπτη π είδαμε τις καρδούλες ..Εννοεί βλέπει αιμάτωμα ;εμένα υπήρχε αιμάτωμα κοντά στον τράχηλο ..

Καλημέρα!Οι αποκολλήσεις δλδ δημιουργούν αιμάτωμα ;

Ως αποκόλληση το ανέφερε, θα τον ρωτήσω αν είναι αιμάτωμα την επόμενη φορά. Κι εγώ έχω δύο αίμα δύο φορές μέσα σε μια εβδομάδα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλες μας.

 

  • Ευχή 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου καλησπέρα σας σας γράφω εκ μέρους της @Xristina96 .

μετά από 25 ώρες έφερε στον κόσμο την όμορφη κόρη της 3,5 κιλά με καισαρική τελικά. Είναι μια χαρά τα κορίτσια μας. εύχομαι και στα δικά σας κορίτσια μου 

  • Δύναμη! 1
  • Λουλούδια 10
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Ελισάβετ καπ 2 είπε:

κορίτσια μου καλησπέρα σας σας γράφω εκ μέρους της @Xristina96 .

μετά από 25 ώρες έφερε στον κόσμο την όμορφη κόρη της 3,5 κιλά με καισαρική τελικά. Είναι μια χαρά τα κορίτσια μας. εύχομαι και στα δικά σας κορίτσια μου 

Να σου ζήσει χριστινα μου γερή και καλότυχη !! Καλή ανάρρωση ! 
ετσι να γεμίσει η ομαδούλα με ευχάριστα !!!💋💋💋💋🍼🍼🍼🍼

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , silvy22 είπε:

Να σου ζήσει χριστινα μου γερή και καλότυχη !! Καλή ανάρρωση ! 
ετσι να γεμίσει η ομαδούλα με ευχάριστα !!!💋💋💋💋🍼🍼🍼🍼

αντε και στα δικά σου τώρα κορίτσι μου. 🧿🧿🧿

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Ελισάβετ καπ 2 είπε:

κορίτσια μου καλησπέρα σας σας γράφω εκ μέρους της @Xristina96 .

μετά από 25 ώρες έφερε στον κόσμο την όμορφη κόρη της 3,5 κιλά με καισαρική τελικά. Είναι μια χαρά τα κορίτσια μας. εύχομαι και στα δικά σας κορίτσια μου 

Κλαίω από συγκίνηση...να της ζησει !!ελπίζω να έρθουμε κ εμείς στη θέση της σύντομα !!!την αγάπη μας

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Lotos είπε:

Κλαίω από συγκίνηση...να της ζησει !!ελπίζω να έρθουμε κ εμείς στη θέση της σύντομα !!!την αγάπη μας

όλες θα φτάσετε κορίτσι μου μη φοβάστε τίποτα. άλλες πιο εύκολα άλλες πιο δύσκολα όλες θα τα καταφέρετε στο τέλος 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 2
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/8/2023 at 11:08 ΜΜ, Sisheido είπε:

Κοπέλα μου είμαι στην ίδια ακριβώς φάση... 8η μέρα από την εμβρυομεταφορα είχα αίμα και τελικά πήρα θετικό αποτέλεσμα! Στη πορεία είδαμε και τους 2 σάκους....εχω δει αίμα άλλες 2 φορές... μου είπαν είναι από την εμφυτευση των εμβρυων και από τη μήτρα που ανοίγει και.μπορει να σπάνε αγγειακια... και στο πρώτο παιδάκι το πρώτο τρίμηνο είχα αρκετά συχνά αιμορροιες! Αυτή τη φορά δεν παθαίνω τόσο πανικό αλλά όπως και να έχει αγχώνεσαι... 

Σου εύχομαι μέσα απο τη καρδιά μου να πάνε όλα καλά κι όταν έρθει η ώρα να υποδεχτούμε τα μπεμπακια μας!

Κορίτσι μου Καλημέρα...ειμαι στην 5 η μέρα ετ με 2 βλαστοκυστες το άγχος μου εχει πιασει νομιζω ταβάνι..Δεν έχω καθόλου αίμα που διαβάζω ότι είχατε οι περισσοτερες από λίγο κ με έχει πιάσει πολύ το άγχος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...