Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες στη Μ.Βρετανια


fairymummy

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια. Ηρθα για σπουδες στην Αγγλια πριν χροοοονια κ τελικα εμεινα :D

θα χαρω να κανουμε ενα παρεακι εδω να ανταλλασουμε αποψεις σχετικα με το πως ειναι τα πραγματα στη Μ.Βρετανια...

καλη λευτερια στις εγκυμονουσες κ να σας ζησουν τα μικρα σας σε οσες εχουν ηδη γεννησει :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα! fairymummy που περιπου βρισκεσαι? εμεις ειμαστε λονδινο τα τελευταια 3 χρονια. Το καναμε αναποδα απο τους περισσοτερους, δηλαδη σπουδες στην ελλαδα και ηρθαμε εδω για δουλεια

Link to comment
Share on other sites

ειμαστε Plymouth...9 χρονια, παμε στα 10....

ειμαι σιγουρη οτι εχετε αποκατασταθει πολυ καλα επαγγελματικα στο Λονδινο ;)

εχετε παιδακι? ή περιμενετε? :)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι από μένα.

Εμείς είμαστε Λονδίνο τώρα τα τελευταία 5 χρόνια.

Αρχές Απριλίου περιμένουμε το πρώτο μας μωρό.

Το εμβόλιο της γρίππης το κάνατε η σκοπεύετε να το κάνετε? Εμένα μου ήρθε χαρτί πριν λίγες μέρες για να πάω να το κάνω αλλά ακόμα είμαι αρνητική.


Link to comment
Share on other sites

καλημερα, με το καλο το μωρακι σας mel.

κ εμενα με ειδοποιησαν...εχω ραντεβου με GP την αλλη βδομαδα που θα ειμαι 16 βδομαδες, θα το συζητησω μεν μαζι του αλλα δεν νομιζω να το κανω. το εχω φιλοσοφησει αρκετα το θεμα αχαχαχχααχχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα, καλημερα!!!

εμεις καναμε στον μικρο το εμβολιο της κανονικης γριπης, και τωρα μας εστειλαν γραμμα να κανουμε για το swine flu. Ρωτησα το νοσοκομειο και μου ειπαν οτι το εχουν κανει οι γιατροι και οι νοσοκομες, καθως και τα αλλα παιδακια που κανουν αιμοκαθαρση. Οποτε μαλλον θα ειναι οκ να το κανουμε και εμεις. Μου ειπαν οτι πιο πολυ κινδυνευει αμα κολλησει την γριπη παρα απο το εμβολιο

Link to comment
Share on other sites

γεια σου Souloumpamia..καιρο εχουμε να μιλησουμε καρδουλα....ολα καλα?

αχ βρε κοριτσια...πολυ μπλεξιμο με το εμβολιο...για το μωρο μου φοβαμαι κ οχι για μενα :-/

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο, λενε οι οποιες παρενεργειες θα εμφανιστουν μετα απο κανα δυο χρονια, και το παιδι μου δεν θελω να γινει πειραματοζωο... αλλα στο νοσοκομειο μας διαβεβαιωνουν οτι ειναι ενταξει, και σε αλλα φορουμ για νεφροπαθεις λενε οτι το εχουν κανει και ειναι μια χαρα....

ειναι και το αλλο, οτι αμα κολλησει την γριπη? η κορη μου ειναι 5 χρονων, παει σχολειο, και εκει τριγυρνανε ολες οι ιωσεις....

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα το θεμα ειναι τελικα ποσο επικινδυνη ειναι αυτη η ιωση? τη περασε ενας συναδελφος μου εδω στο πανεπιστημιο κ αυτος κ η γυναικα του κ δεν εκαναν καν το εμβολιο της γριπης. σαν μια κοινη γριπη λεει ηταν, απλα ενιωθαν λιγο πιο πολυ εξαντληση κ τον λαιμο πιο στεγνο απο μια αλλη φαρυγγιτιδα....

θα παω στον GP thn allh bdomada k blepoyme....παντως ευχαριστω που μοιραζεστε τις σκεψεις σας :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τί να πω βρε παιδιά, εσείς είστε και έγκυες, ίσως να είναι λίγο διαφορετική η περίπτωσή σας...Εμείς πάντως δεν το έχουμε κάνει και ούτε πρόκειται. Άσε που ο μικρός ίσως να το έχει κολλήσει ήδη...εκείνος ο πυρετός το καλοκαίρι δεν ξεχνιέται εύκολα! :ο) Εγώ πάλι, δυο ώρες κάθε μέρα στο μετρό και με παιδί στον παιδικό, χτύπα ξύλο, πέρα από κάτι ψιλοκρυωματάκια δεν έχω κολλήσει. Να ήταν κάποιο από αυτά η γρίπη? Γιατί, λένε, ότι κάποιοι την περνούν ελαφριά...

fairy καλά είμαστε!! Εσείς??

Link to comment
Share on other sites

καλα κ εμεις....φουσκωνουμε...ειδαμε κ το ζουζουνι με χερια κ ποδια κ τρελλαθηκαμε...χιχιχι

παντως κ εγω κλεινω προς το να μη το κανω...νομιζω δυσκολα θα αλαλξω αποψη :-/

Link to comment
Share on other sites

fairymummy, καλα τα λες, αλλα εμας μας ειπαν οτι ειναι πολυ καλυτερα να το κανουμε. Λενε οτι δεν ειναι μια εξασθενημενη δοση της γριπης, αυτο που λενε live vaccine, αλλα κατι που δινει στον οργανισμο την εντυπωση οτι εχει το swine flu, και ετσι αποκτα τα αντισωματα.

Και για το ΜΜR λενε τοσα, αλλα στον μικρο καναμε 1η δοση οταν ηταν 11 μηνων και το booster οταν ηταν 14 μηνων. Μαζι καναμε και της ανεμοβλογιας. Ηταν ενας consultant για τα παιδικα εμβολια και ειπε οτι ηταν οκ.

Με το καλο να ερθουν τα μωρακια σας και να τα λεμε απο εδω....

mel_, λες να ειμαστε τελικα γειτονισσες?

Link to comment
Share on other sites

οταν θα παω στο GP thn allh bdomada θα το συζητησω κ θα επανελθω να το συζητησω κ παλι με εσας...χεχε

πολυ μπλεξιμο παντως....ουφ κ ξανα ουφ...χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια.

Κι εγώ τελικά αποφάσισα να μη το κάνω. Δε ξέρω τι παρενέργεις μπορεί να έχει στο μωράκι. Εσύ Abbie είναι και διαφορετική περίπτωση, αφού έχεις και την κόρη σου στο σχολείο, είναι μεγαλύτερες οι πιθανότητες να φέρει την ίωση στο σπίτι.Δύσκολη απόφαση όμως γιατί δε ξέρουμε τι μπορεί να προκαλέσει αργότερα.

Σήμερα διάβασα ότι η δόση που δίνουν στις έγκυες έχει μικρή ποσότητα mercury. Άλλος ένας λόγος νομίζω για να το αποφύγουμε.

Τώρα μένουμε κοντά στο Angel αλλά λέμε τον Φεβρουάριο μήπως μετακομίσουμε να έχουμε λίγο πιο πολύ χώρο. Εσείς??


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...