Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Ευχή 1
      • Δύναμη! 1

Μανουλες στη Μ.Βρετανια


fairymummy

Recommended Posts

Mel ευχαριστώ για τις ευχές! Εχω μια ερώτηση: τώρα που είσαι έγκυος πως είναι να κάνεις την κανονική yoga? Εγώ οταν έμαθα οτι είμαι εγκυος σταμάτησα να κάνω για τους 3 πρώτους μήνες και μετά θέλησα να συνεχίσω. Η δασκάλα μου είπε οτι ως έγκυος πρέπει να προσαρμόσεις πολύ τις στάσεις, και επειδή θεώρησα οτι θα είναι πολύ μπελάς να πηγαίνω σε κανονική yoga και να κάνω τα δικά μου, τελικά πηγαίνω αποκλειστικά σε yoga για εγκύους. Είναι γενικά πολύ χαλαρωτική και δε σε ζορίζουν καθόλου. Επίσης υποτίθεται οτι οι αναπνοές που σου δείχνουν είναι ευεργετικές την ώρα του τοκετού.

Δεν ξέρω αν σε βολευει, από άποψη περιοχής, εγώ πηγαίνω στο life center στο Notting Hill, και νομίζ οτι έχουν και μαθήματα το σαββατοκύριακο. http://www.thelifecentre.com/

Είχα πάει μερικές φορές στο life center όταν είχα πρωτοέρθει στο Λονδίνο και μου άρεσε. Το έιχα κοιτάξει το πρόγραμμά τους όταν έψαχνα για pregnancy yoga αλλά νομίζω μόνο Πέμπτες απόγευμα με ψιλοβολεύει γιατί είμαι λίγο μακριά.Τα Σκ προσπαθώ να τελειώσω το phd και δεν έχω χρόνο, καμιά καθημερινή μόνο μετά τη δουλειά που είμαι κουρασμένη για γράψιμο, ή μετα τον Φεβρουάριο που θα σταματήσω τη δουλειά.

Στην κανονική yoga δεν είχα κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής. Δεν κάνω το twist και τα μπρούμυτα. Μιά φορά μόνο μου έτυχε να έχει πολλά μπρούμυτα και αισθανόμουνα λίγο άβολα γιατί δεν ήξερα τι να κάνω, αλλά τις περισσότερες φορές ήταν καλά.

Σήμερα κάναμε το anomaly scan. Γενικώς καλά. Είδε ανώτατες τιμές στο ένα νεφρό και υπάρχει υποψία για ήπια υδρονέφρωση. Θα το ξαναδούμε είπε την 28η εβδομάδα να σιγουρευτούμε.

Στενοχωρήθηκα λίγο αλλά περιμένουμε στο δεύτερο scan για να μάθουμε περισσότερα.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σήμερα κάναμε το anomaly scan. Γενικώς καλά. Είδε ανώτατες τιμές στο ένα νεφρό και υπάρχει υποψία για ήπια υδρονέφρωση. Θα το ξαναδούμε είπε την 28η εβδομάδα να σιγουρευτούμε.

Στενοχωρήθηκα λίγο αλλά περιμένουμε στο δεύτερο scan για να μάθουμε περισσότερα.

Mel πες μας όταν μάθεις κάτι περισσότερο. Ελπίζω τελικά να είναι μόνο 'υποψία' και τίποτε παραπάνω. Αν χρειαστείς κάτι και μπορούμε να βοηθήσουμε, ευχαρίστως, μη διστάσεις να ρωτήσεις.

Γιορτές θα κατέβει κανείς Ελλάντα? Εμείς θα μείνουμε εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Mel καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου και εύχομαι να είναι όλα καλά στο επόμενο scan.

Souloumpamia εμείς θα κατέβουμε για 2 εβδομάδες. Σε ζηλεύω που θα μείνεις εδώ, ωραία θα είναι Χριστούγεννα στην Αγγλία...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κάναμε το anomaly scan. Γενικώς καλά. Είδε ανώτατες τιμές στο ένα νεφρό και υπάρχει υποψία για ήπια υδρονέφρωση. Θα το ξαναδούμε είπε την 28η εβδομάδα να σιγουρευτούμε.

Στενοχωρήθηκα λίγο αλλά περιμένουμε στο δεύτερο scan για να μάθουμε περισσότερα.

Αν και άσχετη μπήκα στο πειρασμό να σου στείλω την γνώμη μου...Όταν κάναμε και εμείς την Β΄ επιπέδου μας βρήκε το ίδιο.Στον επανέλεγχο στις 29 εβδομάδες είχε εξαφανιστεί...Μην αγχώνεσαι και μη στεναχωριέσαι.....

Πολλά φιλιά και σου εύχομαι με το καλό να κρατήσεις το γιόκα σου στην αγκαλιά σου.....


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ Στέγια. Αυτό μας είπε και η γιατρός που μας έκανε το scan, ότι υπάρχει πιθανότητα να διορθωθεί μόνο του οπότε θα δούμε την 28η εβδομάδα. Μας έτυχε και ελληνίδα και κατάλαβε και την αγωνία μας.

Εμείς θα κατεβούμε Ελλάδα για Χ-μας, 2.5 εβδομάδες!!! Πρώτη φορά τόσο πολύ και περιμένω πως και πως γιατί στη δουλειά έχω κουραστεί τελευταία.

Μετά το scan την Πέμπτη περπατήσαμε και περάσαμε από Oxford str και Hyde Park. Πολύ όμορφο και το Λονδινάκι όμως, το έχουν στολίσει τώρα και είναι ωραία.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χα χα ολες κατεβαινετε ελλαδα και εμεις ανεβαινουμε;)

χαιρομαι που τα εχουν στολισει ολα τα παιδια θα τα χαρουν τα χριστουγεννα τους

ξερει καποια κοπελα καθολου τιμες για εισοδο σε καποιο zoo or aquarium?

Link to comment
Share on other sites

χα χα ολες κατεβαινετε ελλαδα και εμεις ανεβαινουμε;)

χαιρομαι που τα εχουν στολισει ολα τα παιδια θα τα χαρουν τα χριστουγεννα τους

ξερει καποια κοπελα καθολου τιμες για εισοδο σε καποιο zoo or aquarium?

Πόπη καλημέρα, ρίξε μια ματιά εδώ:

http://www.zsl.org/zsl-london-zoo/

http://www.sealife.co.uk/local/prices.php

Εμείς θα συνεχίσουμε την παράδοση και θα μείνουμε εδώ για Χριστούγεννα!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς θα συνεχίσουμε την παράδοση και θα μείνουμε εδώ για Χριστούγεννα!

δεν ειναι και τοσο ασχημα τετοια εποχη εδω, ισα ισα που θα εχουμε και τις εκπτωσεις.... αν και ποτε δεν εχω παει απο τα χαραματα να περιμενω σε ουρα για να μπω σε μαγαζι....

Link to comment
Share on other sites

26 Δεκεμβρίου! Η ημερομηνία που ποτέ δεν ξεχνώ!! χα χα Από τα χαράματα, όχι, δεν έχω πάει ούτε εγώ όσο νωρίς όμως τόσο το καλύτερο γιατί μετά γίνεται της τρελλής! Α! Βrent Cross σου'ρχομαστε!!

Link to comment
Share on other sites

τι brent cross, oxford circus ειναι καλυτερα!!! χαχαχα... ουτε να περπατησεις στο πεζοδρομιο δεν μπορεις!!! μια φορα το καναμε, δεν το ξανακανουμε αυτο το λαθος!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Συγνωμη που μπαινω στο καφε σας αλλα ηθελα να διαβασετε μια ειδοποιηση που ειχα στο facebook.Σας ευχαριστω!!!

Ο/H φλογα συλλογος γονιων παιδιων με νεοπλασματικη ασθενεια floga.οrg.gr

Καλοί μας φίλοι,

Χρειαζόμαστε και πάλι τη βοήθεια σας.

Η μικρή Ελένη δυόμιση χρονών νοσηλεύεται στο King's College Hospital και νοσεί από εμβρυικό ραβδομυοσάρκωμα. Το παιδί θα μεταφερθεί στο Harley Street Clinic όπου θα υποβληθεί σε χημειοθεραπείες και μετά σε χειρουργείο ήπατος. Η μητέρα είναι 7 μηνών έγκυος και θα γεννήσει στην Αγγλία.

Οσοι λοιπόν βρίσκεστε στην Αγγλία κοντά στο Λονδίνο, μπορείτε να βοηθήσετε τόσο την μητέρα κατά την γέννα και μετά με το νεογέννητο όσο και τη μικρή Ελένη.

Περιμένουμε και πάλι τη συμπαράσταση σας.

Αποδείξτε στην οικογένεια ότι το πνεύμα των Χριστουγέννων δεν έχει χαθεί!

Επικοινωνείστε στο mail της Φλόγας [email protected] ή στο mail [email protected] (Πρόεδρος Φλόγας)


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γεια σας κοριτσαρες!! Καλη Χρονια δε τα εχουμε πει. τι κανετΕ? πως περασατε τα Χριστουγεννα? εμεις πηγαμε Ελλαδιτσα για μιαμιση βδομαδουλα κ τωρα πισω στα χιονια περιμενουμε τον ΓΙΟ χαχαχαχα

αμα βρειτε χρονο δειτε λιγο κ το θεματακι που ανοιξα ...αν εχετε καποια αποψη/γνωμη

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1444759#post1444759

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλες σας! Ελπίζω να περάσατε όλες ωραίες διακοπές..

Και εμείς πήγαμε Ελλάδα για 2 εβδομάδες και περάσαμε πολύ ωραία! Πολύ φαγητό βεβαια, δεν προλαβαίναμε να πεινάσουμε αλλά είναι και αυτό part of the experience! Τώρα και εμείς πρέπει να αρχίσουμε τα ψώνια για το νέο μέλλος. Ακόμα δεν έχω αγοράσει απολύτως τίποτα! Για το μωρό αυτη τη στιγμή έχω μόνο ένα κουκλάκι και αυτό second hand (μου το χάρησε ένα παιδάκι από Ελλάδα!)... Λέτε να αρχίσω να αγχώνομαι????

Link to comment
Share on other sites

οχι μωρε δεν νομιζω οτι εχεις αργησει..αλλα καλο ειναι να κανεις μια αρχη χιχιχι

εμεις προχθες παραγγειλαμε απο mothercare τα πραγματα για να μας τα φερουν αρχες Απριλη...τωρα θα ξεκινησω σεντονακια κ φορμακια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή χρονιά!!

Θα έλεγα να επωφεληθείτε τις εκπτώσεις, ειδικά για κούνιες, καρότσια και φυσικά...μωρουδιακά! Νωρίς/ξε-νωρίς μπορείτε να βρείτε πολλές ευκαιρίες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...