Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανουλες στη Μ.Βρετανια


fairymummy

Recommended Posts

ναι ναι ετσι καναμε Souloumpamia

κ το καροτσι μας προσφορα ηταν κ η κουνια/κρεβατι, απλα μωρε γενναω Μαη κ ακομα τα φορμακια κ αυτα μου φαινοντε καπως πολυ χοντρα...

αλλα τα βασικα μπορω να τα παρω...οπως κ σεντονακια κλπ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλά εννοείται οτι τώρα είναι η καλύτερη ευκαιρία για τα ψώνια! Τα επιπλάκια δε με προβληματίζουν πολύ γιατί πανω κάτω ξέρουμε τι θέλουμε να πάρουμε. Αυτό με το οποίο τραβάω ζόρι είναι τα καροτσάκια! υπάρχει μεγάλη επιλογή και εχω πελαγώσει. Τουλάχιστον αν ξέρει καμια σας να με βοηθήσει στο εξής: υπάρχει γενικά καποιο πιο φτηνό κατάστημα ή έχουν όλα τις ίδιες τιμές??? Ξέρω χαζή ερώτηση γιατί μπορώ απλά να κοιτάξω στις σελίδες τους, απλά η απορία μου είναι αν υπάρχει κάποιο που να θεωρείται πιο οικονομικό γιατί έτσι και αλλιώς όλα πάνω κάτω τα ίδια προιόντα έχουν...

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον αν ξέρει καμια σας να με βοηθήσει στο εξής: υπάρχει γενικά καποιο πιο φτηνό κατάστημα ή έχουν όλα τις ίδιες τιμές??? Ξέρω χαζή ερώτηση γιατί μπορώ απλά να κοιτάξω στις σελίδες τους, απλά η απορία μου είναι αν υπάρχει κάποιο που να θεωρείται πιο οικονομικό γιατί έτσι και αλλιώς όλα πάνω κάτω τα ίδια προιόντα έχουν...

εγω τις καλυτερες προσφορες motghercare..πηραμε το silvercross που ειναι 2 σε 1 με 350 λιρες..νομιζω το εχει ακομα προσφορα...ειδα κ κατι τρελλες τιμες σε αλλα μαγαζια κατι 800αρια...αλλα δεν νομιζω οτι αξιζει...κ εκανα baby plan να μου το φερουν τελος Μαρτη να μην εχω ολα τα κουτια στο σπιτι απο τωρα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το οποίο τραβάω ζόρι είναι τα καροτσάκια! υπάρχει μεγάλη επιλογή και εχω πελαγώσει. Τουλάχιστον αν ξέρει καμια σας να με βοηθήσει στο εξής: υπάρχει γενικά καποιο πιο φτηνό κατάστημα ή έχουν όλα τις ίδιες τιμές??? ...

Απ΄ότι θυμάμαι από την εποχή που έψαχνα, λίγο πολύ οι τιμές ήταν οι ίδιες παντού. Στις εκπτώσεις ήταν που μπορούσες να πετύχεις κάτι καλύτερο. Όσον αφορά το `πελάγωμα` τα πράγματα που πρέπει να σκεφτείτε είναι τα εξής: πόσο θα χρησιμοποιείτε το καρότσι, αν θα χρησιμοποιείτε συγκοινωνία συχνά (για το μέγεθος), σε τι...τερέν θα το χρησιμοποιείτε (πεζοδρόμιο ή στα λιβάδια - διαφορά στις ρόδες), αν έχετε αυτοκίνητο (ίσως το 3-1 σύστημα να σας αρέσει), χώρος αποθήκευσης στο σπίτι και σε τί όροφο είστε (μην ξεχνάμε, Αγγλία είμαστε) χώρος αποθήκευσης στο αυτοκίνητο (αν έχετε) και φυσικά...το οικονομικό! Κοιτάξτε και σε πολυκαταστήματα, εμείς το είχαμε βρει σε πάρα πολύ καλή τιμή το δικό μας γιατί ήταν εκπτώσεις και ήταν το τελευταίο κομμάτι το οποίο πούλαγαν όσο-όσο (τρόπος του λέγειν)...Ελπίζω να βοήθησα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

καλησπέρα σε όλες! :)

συγνώμη για την εισβολή αλλά θα ήθελα την βοήθεια σας. μηπως κάποια μανούλα μπορεί να βοηθήσει? θα ήθελα να παραγγείλω κάποια ή μάλλον πολλά πράγματα για την μικρη απο το mothercare αλλά στην ελλάδα δεν αποστέλλουν τπτ. αν κάποια μανούλα μπορουσε να εξυπηρετησιε με την παραλαβή και μετά αποστολή ελλάδα θα ημουν ευγνώμων. εννοείται οτι καλύπτω μεταφορικά και φυσικά και κάτι εξτρα για την βοήθεια.

θα σας ήμουν υπόχρεη

ευχομαι σε όλες υγεία, ευτυχία και πολλά ζουζούνια

Μάρα


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γεια σας μανούλες! Χαθήκαμε...

Εγώ γέννησα 19/4 με 13 μέρες καθυστέρηση, με πρόκληση τοκετού και είχα πολύ ευκολη γέννα (κράτησε 3.5 ώρες από όταν άρχισαν οι συσπάσεις). Η μπέμπα μου γεννήθηκε 3580 και 53 εκ. και τα πάμε μια χαρά. Είναι ήσυχο και χαμογελαστό μωράκι οπότε προς το παρόν όλα καλά! Κάναμε και το πρώτο εμβόλιο την προηγούμενη εβδομάδα και ευτυχώς δεν είχαμε πυρετό.

Πως είστε εσείς? Απολαμβάνετε το καλοκαίρι? Ωραίος καιρός για βόλτες αυτη την εβδομάδα!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

ax,poso xairomai pou vrika auto to site!!!eimai 3 xronia stin agglia,pantremeni me ellinoagglo k exw mia koroula 2misi xronwn.exw gnwrisei merikous ellines stin perioxi alla exoume xathei.

exw prosarmostei kala stin perioxi,exw merikous filous(agglous)alla mou leipei na milaw ellinika.ap'oso eida oles sas londino eiste?elpizw na vrethei i eukairia na sunantisw kapoia/es gia mia kali,megalis diarkeias elliniki sizitisi xa xa xa!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
ax,poso xairomai pou vrika auto to site!!!eimai 3 xronia stin agglia,pantremeni me ellinoagglo k exw mia koroula 2misi xronwn.exw gnwrisei merikous ellines stin perioxi alla exoume xathei.

exw prosarmostei kala stin perioxi,exw merikous filous(agglous)alla mou leipei na milaw ellinika.ap'oso eida oles sas londino eiste?elpizw na vrethei i eukairia na sunantisw kapoia/es gia mia kali,megalis diarkeias elliniki sizitisi xa xa xa!!!

Γεια σου Ελενη και να χαιρεσαι τη ζουζουνα σου.Κι εγω νεα μαμα απο Λονδινο (Upminster).Ελπιζω να δουν κι αλλες κοπελες το σαιτ να μαζευτουμε εμεις τα ξενιτεμενα:D


as1cHuj0g410000NjAzMTNkfDQzNmR8bXkgZ29yZ2VvdXMgYm95IGlz.gif

as1cOBd0g410030MzcyZHB8MzA1OTAxZHx0byBtcGl6ZWxha2kgbW91IGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια και από μένα.

Είμαι αγγλία εδώ και έξι χρόνια, αρχικά κοντά στο Bath και τα τελευταία δύο χρόνια κοντά στο Cambridge για δουλειά.

Δυστυχώς, μετά την τελευταία μου μετακόνιση στα νότια ανατολικά δε μπόρεσα να κάνω πολλές παρέες, και κανέναν έλληνα.

Παιδάκι δυστυχώς ακόμα δεν έχω, αλλά είμαστε στις προσπάθειες εδώ και 6 μήνες, και σχετικά αγχωμένη.

Αν μου επιτρέπεται, να κάνω μια λίγο γενική ερώτηση, την υγεία πως τι βρίσκεται στην Αγγλία. Χρειαστηκέ να δω γιατρό για άσχετο θέμα, και μετά απο σχεδόν δύο χρόνια, ακόμα δε μπορέσα να εξακριβώσω τι παίζει. Και ίσως τώρα που θελω να αρχίσω να το ψάχνω το θέμα της γονιμότητας, έχω αρχίσει να ανησυχώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και από μένα.

Είμαι αγγλία εδώ και έξι χρόνια, αρχικά κοντά στο Bath και τα τελευταία δύο χρόνια κοντά στο Cambridge για δουλειά.

Δυστυχώς, μετά την τελευταία μου μετακόνιση στα νότια ανατολικά δε μπόρεσα να κάνω πολλές παρέες, και κανέναν έλληνα.

Παιδάκι δυστυχώς ακόμα δεν έχω, αλλά είμαστε στις προσπάθειες εδώ και 6 μήνες, και σχετικά αγχωμένη.

Αν μου επιτρέπεται, να κάνω μια λίγο γενική ερώτηση, την υγεία πως τι βρίσκεται στην Αγγλία. Χρειαστηκέ να δω γιατρό για άσχετο θέμα, και μετά απο σχεδόν δύο χρόνια, ακόμα δε μπορέσα να εξακριβώσω τι παίζει. Και ίσως τώρα που θελω να αρχίσω να το ψάχνω το θέμα της γονιμότητας, έχω αρχίσει να ανησυχώ.

Γεια σου Δεσποινα κι εγω 6 χρονια ειμαι εδω.Γιατι αγχωμενη?6 μηνες δεν ειναι πολυ,θελει λιγο καιρο και κυριως οχι αγχος!δε φανταζεσαι ποσο μεγαλο ρολο παιζει.τι θες να μαθεις για την υγεια?γεννησα εδω και τυχαινει να εργαζομαι για το nhs!οποτε ρωτα οτι θες,ισως μπορεσω να βοηθησω


as1cHuj0g410000NjAzMTNkfDQzNmR8bXkgZ29yZ2VvdXMgYm95IGlz.gif

as1cOBd0g410030MzcyZHB8MzA1OTAxZHx0byBtcGl6ZWxha2kgbW91IGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites

Kατερίνα

Ευχαριστω για την άμεση απάντηση. Οντως, έξι μήνες δεν είναι πολύ, αλλά έχω αρκετό άγχος στη δουλειά και τώρα με τις προσπάθειες..... αν είναι αυτό το πρόβλημα, τότε θα αργήσουμε πολύ!

Οσο για την υγεία, το ανέφερα κυρίως γιατι δυο φορές με παρέπεμψαν σε γιατρό και τελικά είδα το γιατρό μετά απο 4 σχεδον μήνες. Ολο κάτι συνεβαινε και το ακύρωναν! Οπότε, δεν έχω και πολύ εμπιστοσύνη. Προσπαθώ να πηγαίνω στους γιατρους όταν πηγαίνω Ελλαδα. Μπορεί να πληρώνω, αλλά τουλάχιστον κανονίζω εγώ τα ραντεβου.

Link to comment
Share on other sites

Δεσποινα μιλας σαν να εισαι σιγουρη πως υπαρχει προβλημα :confused: τι σε κανει να πιστευεις κατι τετοιο?6μηνες δεν ειναι πολυ και δεν ειναι μονο το αγχος που μπορει να καθυστερει μια εγκυμοσυνη.

Οσο για το συστημα υγειας εδω,δεν ειναι τελειο,αλλα το προτιμω απο εκεινο της ελλαδας!Εχω εργαστει και πατριδα συν προσωπικες εμπειριες,(διαγνωση στη γιαγια καρκινο προστατη).Εδω τουλαχιστον τους τα χωνεις και βρισκεις ακρη.Πηγες στον gp σου κ σε παρεπεμψε αλλου?δεν ξερω τι ακριβως σου ετυχε.


as1cHuj0g410000NjAzMTNkfDQzNmR8bXkgZ29yZ2VvdXMgYm95IGlz.gif

as1cOBd0g410030MzcyZHB8MzA1OTAxZHx0byBtcGl6ZWxha2kgbW91IGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites

Kατερίνα

Θέλησα να δω το γιατρό για κάποιες ενοχλήσεις στο χέρι που έχω τα τελευταία χρόνια. η εντύπωση που σχηματισα, είναι πως το σύστημα ασχολείται κυρίως με θεραπείες και λιγότερο με πρόληψη. Μπορεί να κάνω και λάθος.

Οντως, ίσως να τα παρουσιάζω κάπως σκούρα τα πράγματα. Η αλήθεια είναι πως μετά από 6 χρονια, δε νομίζω πως η Αγγλία είναι για μένα.

Ούτε τρομερά καλή δουλειά έχω, είμαι μηχανικός και τώρα με τη κρίση και οι μισθοί μειώθηκαν, και είναι δύσκολο να ψάξεις για αλλη δουλειά. Αλλά ούτε και με πολλούς άγγλους μπόρεσα να κάνω παρέες.

Οσο για την εγκυμοσύνη, δε ξέρω γιατί αλλα έχω αγχωθεί. Τα τελευταία χρόνια τα τεστ Παπ δεν ήταν και τα καλύτερα αλλά δεν μου εδωσαν και καμιά θεραπεία. Τα χριστούγεννα που έκανα το τελευταίο τεστ ήταν κάπως καλύτερο, αλλά όπως πάντα μια κολπίτιδα την έχω. Αυτο το μήνα έκανα θεραπεία, και θα ξεκινήσω προσπάθειες από το Φεβρουάριο. Ευχομαι σύντομα και το πολυπόθητο αποτέλεσμα.

Από ότι κατάλαβα εσύ προτιμάς την Αγγλία. Τι σχέδια έχεις; Δε σκεφτεσαι να γυρίσεις πίσω; Είσαι παντρεμένη με Ελληνα ή όχι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...