Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Καθυστέρηση


Recommended Posts

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά!! Ήρθε η στιγμή που χρειάζομαι πάλι την βοήθεια σας!!Τον προηγούμενο μήνα αλλά και αυτόν είχαμε πολλές επαφές και όλες στις γόνιμες και αργότερα,όλες με προφύλαξη.Σημερα 32η μέρα σε κύκλο το πολύ 30 ημερών.Εκανα ένα τέστ το πρωί αλλά όχι με τα πρώτα ούρα το οποίο βγήκε αρνητικό.Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου στις 2 μέρες καθυστέρηση έδειχνε ξεκάθαρα.Εχω βέβαια πολυκυστικες που μέχρι τώρα δεν είχα κανένα θέμα.Εχω συμπτώματα περιόδου που μια έρχονται μια φεύγουν.Τιποτα σταθερό και έντονο μόνο κούραση και ατονία που αυτό το έχω έτσι και αλλιώς όταν περιμένω.Ειμαι σε δίλημμα αν θα πρέπει να επαναλάβω το τεστ αύριο μεθαύριο ή να κάνω μια και καλή χοριακη.Θα εκτιμούσα τις συμβουλές σας!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσι μου. 

Από την στιγμή που δεν σου έχει έρθει ακόμα περίοδος τότε κάνε μια χοριακή για να ξέρεις σίγουρα.

Το θέμα είναι ότι το κάνατε με προφύλαξη οπότε δεν είναι και τόσο πιθανή μια εγκυμοσύνη.

Υπάρχει περίπτωση να είχατε "ατύχημα" με το προφυλακτικό?

  • Μου αρέσει 1

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , lilbern είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. 

Από την στιγμή που δεν σου έχει έρθει ακόμα περίοδος τότε κάνε μια χοριακή για να ξέρεις σίγουρα.

Το θέμα είναι ότι το κάνατε με προφύλαξη οπότε δεν είναι και τόσο πιθανή μια εγκυμοσύνη.

Υπάρχει περίπτωση να είχατε "ατύχημα" με το προφυλακτικό?

 

πρίν από 21 λεπτά , lilbern είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. 

Από την στιγμή που δεν σου έχει έρθει ακόμα περίοδος τότε κάνε μια χοριακή για να ξέρεις σίγουρα.

Το θέμα είναι ότι το κάνατε με προφύλαξη οπότε δεν είναι και τόσο πιθανή μια εγκυμοσύνη.

Υπάρχει περίπτωση να είχατε "ατύχημα" με το προφυλακτικό?

Ειλικρινά δεν γνωρίζω.Να σου πω την αλήθεια δεν το τσεκαρουμε.Και μένα στο 'ατυχημα' πάει το μυαλό μου γιατί του δώσαμε και κατάλαβε 😂😂 μια εγκυμοσύνη εννοείται πως θα ήταν ευπρόσδεκτη μην είναι τίποτα άλλο ανησυχώ.Σε ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Anna__29 είπε:

 

Ειλικρινά δεν γνωρίζω.Να σου πω την αλήθεια δεν το τσεκαρουμε.Και μένα στο 'ατυχημα' πάει το μυαλό μου γιατί του δώσαμε και κατάλαβε 😂😂 μια εγκυμοσύνη εννοείται πως θα ήταν ευπρόσδεκτη μην είναι τίποτα άλλο ανησυχώ.Σε ευχαριστώ πολύ!!

Ποιο τεστ έκανες? Μήπως να κάνεις κανένα που δείχνει κάποιες μέρες πριν την καθυστέρηση που είναι πιο ευαίσθητα?

Συμπτώματα έχεις? 

Εύχομαι να σας κάνει την έκπληξη 😍

  • Μου αρέσει 1

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , lilbern είπε:

Ποιο τεστ έκανες? Μήπως να κάνεις κανένα που δείχνει κάποιες μέρες πριν την καθυστέρηση που είναι πιο ευαίσθητα?

Συμπτώματα έχεις? 

Εύχομαι να σας κάνει την έκπληξη 😍

Το celf clear αν το γράφω σωστά.Εχω τα κλασικά της περιόδου.Πρησμενο στήθος, πόνος στη μέση, στην κοιλιά,κούραση και εμένα με πονάνε και τα πόδια μου κάθε μήνα.Πανω ψηλά στα μπούτια αρκετά.Τωρα εγκυμοσύνης αν υποθέσουμε ότι υπάρχει πιθανότητα κανένα προς το παρόν.Καλα με την προηγούμενη εγκυμοσύνη μου καμία σχέση..τα στήθη μου τότε υπέφεραν.Αλλα από όσο ξέρω καμία εγκυμοσύνη δεν είναι ίδια.Δεν είχα ποτέ σημαντικές καθυστερήσεις,1-2 ημερών μόνο.Τωρα ενώ είναι στιγμές που αισθάνομαι ότι έρχεται τίποτα.Θα δω πως θα πάει αύριο.Σε ευχαριστώ πολύ ❤️

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πιθανοτατα ειναι μια απλη καθυστερηση. Για σιγουρια κανε μια χοριακη. Αυτο το αποτελεσμα δε κανει λαθος. Ο κυκλος μας αλλαζει συχνα πυκνα για διαφορους λογους και τα συμπτωματα δεν σημαινουν και πολλα. Μη σε φρικαρει. Δεν ειναι τρελη καθυστερηση.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Anna__29 είπε:

Το celf clear αν το γράφω σωστά.Εχω τα κλασικά της περιόδου.Πρησμενο στήθος, πόνος στη μέση, στην κοιλιά,κούραση και εμένα με πονάνε και τα πόδια μου κάθε μήνα.Πανω ψηλά στα μπούτια αρκετά.Τωρα εγκυμοσύνης αν υποθέσουμε ότι υπάρχει πιθανότητα κανένα προς το παρόν.Καλα με την προηγούμενη εγκυμοσύνη μου καμία σχέση..τα στήθη μου τότε υπέφεραν.Αλλα από όσο ξέρω καμία εγκυμοσύνη δεν είναι ίδια.Δεν είχα ποτέ σημαντικές καθυστερήσεις,1-2 ημερών μόνο.Τωρα ενώ είναι στιγμές που αισθάνομαι ότι έρχεται τίποτα.Θα δω πως θα πάει αύριο.Σε ευχαριστώ πολύ ❤️

 

 

Αν δεν θέλεις να πας για χοριακή, περίμενε να δεις και αύριο και αν δεν έρθει κάνε άλλο ένα τεστάκι το πρωί μεθαύριο.

Μήπως όμως ήρθε η ώρα να σταματήσετε την προφύλαξη αν είσαι έτοιμη για 2ο νινί? 🥰 

  • Μου αρέσει 1

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , lilbern είπε:

Αν δεν θέλεις να πας για χοριακή, περίμενε να δεις και αύριο και αν δεν έρθει κάνε άλλο ένα τεστάκι το πρωί μεθαύριο.

Μήπως όμως ήρθε η ώρα να σταματήσετε την προφύλαξη αν είσαι έτοιμη για 2ο νινί? 🥰 

Δυστυχώς δεν έχουμε παιδάκι ακόμα.Ειχα αποβάλλει στην προηγούμενη εγκυμοσύνη.Προλαβα να αισθανθώ όμως κάποια συμπτώματα τότε.Στην αρχή λόγω δικιάς μου κακής ψυχολογίας και φόβου και τώρα  κάποιων καταστάσεων που περνάμε το έχουμε τρεναρει.Δεν κάνουμε προσπάθειες προς το παρών.Και μένα μου φαίνεται απίθανο να είμαι απλά περνάει σαν σκέψη από το μυαλό μου όσο δεν βλέπω αίμα.Οτι είναι θέλημα Θεού!!

 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Anna__29 είπε:

Δυστυχώς δεν έχουμε παιδάκι ακόμα.Ειχα αποβάλλει στην προηγούμενη εγκυμοσύνη.Προλαβα να αισθανθώ όμως κάποια συμπτώματα τότε.Στην αρχή λόγω δικιάς μου κακής ψυχολογίας και φόβου και τώρα  κάποιων καταστάσεων που περνάμε το έχουμε τρεναρει.Δεν κάνουμε προσπάθειες προς το παρών.Και μένα μου φαίνεται απίθανο να είμαι απλά περνάει σαν σκέψη από το μυαλό μου όσο δεν βλέπω αίμα.Οτι είναι θέλημα Θεού!!

 

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου. Εύχομαι όταν νιώσεις έτοιμη να έχεις μια όμορφη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη.

Αν θέλεις έλα στην παρέα μας να τα λέμε. Στο θέμα "Εγκυμοσύνη ή όχι. 🥰

Είχα γράψει από χτες αλλά επειδή είχα βάλει το link, έπρεπε να το δεχτούν οι διαχειριστές και δεν το έχουν δεχτεί ακόμα όπως βλέπω.

  • Μου αρέσει 1

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , lilbern είπε:

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου. Εύχομαι όταν νιώσεις έτοιμη να έχεις μια όμορφη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη.

Αν θέλεις έλα στην παρέα μας να τα λέμε. Στο θέμα "Εγκυμοσύνη ή όχι. 🥰

Είχα γράψει από χτες αλλά επειδή είχα βάλει το link, έπρεπε να το δεχτούν οι διαχειριστές και δεν το έχουν δεχτεί ακόμα όπως βλέπω.

Σε ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου.Σημερα πήγα για χοριακη.Με αρνητικό τεστ βέβαια και σήμερα το πρωί με τα πρωινά ούρα.Πιο πολύ για να μου φύγει η ιδέα και να ηρεμήσω.Βεβαια και αρνητική να είναι πάλι θα έχω την αγωνία μου γιατί δεν αδιαθετω.Ξερεις είναι αυτό το συναίσθημα ότι όταν υποπτευεσαι εγκυμοσύνη δεν μπορείς να το μοιραστείς με κάποιον από τόσο νωρίς.Βρισκω κουράγιο ανά καιρούς στο φόρουμ.Σου εύχομαι υγεία και ότι καλύτερο ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 31 λεπτά , Anna__29 είπε:

Σε ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου.Σημερα πήγα για χοριακη.Με αρνητικό τεστ βέβαια και σήμερα το πρωί με τα πρωινά ούρα.Πιο πολύ για να μου φύγει η ιδέα και να ηρεμήσω.Βεβαια και αρνητική να είναι πάλι θα έχω την αγωνία μου γιατί δεν αδιαθετω.Ξερεις είναι αυτό το συναίσθημα ότι όταν υποπτευεσαι εγκυμοσύνη δεν μπορείς να το μοιραστείς με κάποιον από τόσο νωρίς.Βρισκω κουράγιο ανά καιρούς στο φόρουμ.Σου εύχομαι υγεία και ότι καλύτερο ❤️

Έχεις πολύ δίκιο. Δεν μπορείς να το πεις ούτε σε κοντινά σου άτομα όταν έχεις την υποψία/ελπίδα μιας εγκυμοσύνης. Καταλαβαίνω ακριβώς τι εννοείς. 

Το απόγευμα άρα θα έχουμε τα αποτελέσματα!!!! ❤️🙏 Εύχομαι να έχει όμορφα νουμεράκια πάνω της. 

  • Μου αρέσει 1

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anna__29 said:

Σε ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου.Σημερα πήγα για χοριακη.Με αρνητικό τεστ βέβαια και σήμερα το πρωί με τα πρωινά ούρα.Πιο πολύ για να μου φύγει η ιδέα και να ηρεμήσω.Βεβαια και αρνητική να είναι πάλι θα έχω την αγωνία μου γιατί δεν αδιαθετω.Ξερεις είναι αυτό το συναίσθημα ότι όταν υποπτευεσαι εγκυμοσύνη δεν μπορείς να το μοιραστείς με κάποιον από τόσο νωρίς.Βρισκω κουράγιο ανά καιρούς στο φόρουμ.Σου εύχομαι υγεία και ότι καλύτερο ❤️

Το άγχος και η αγωνία είναι φαύλος κύκλος για την περίοδο... Ώσπου αγχώνεσαι δεν ξεκινά, κι ώσπου δεν ξεκινά αγχώνεσαι! .. άμα δεις αρνητικό τεστ βγάλε το απο το μυαλό σου και σε 2-3 μέρες θα σου έρθει! ...

Αν όχι πάλι μην σε αγχωνει, κάποια ορμονική διαταραχή θα είναι και με μια μικρή αγωγή απο τον γυναικολόγο σου θα επιστρέψεις στην κανονικότητα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αρνητική χοριακη 2.00

Όπως το περίμενα δηλαδή.Η συμβουλή της γιατρού αν και εφόσον κλείσω 10 μέρες καθυστέρησης τότε να προβώ σε καινούργια χοριακη.Τωρα θα μπορούσα να πω ότι 10 μέρες είναι πολλές και ότι ίσως αν ήταν κάτι θετικό θα το είχα ανακαλύψει.Εκεινη πιστεύει ότι είναι νωρίς ακόμα.Τι να πω δε ξέρω.Το αφήνω τελείως.Ευχαριστω πολύ τις κοπέλες που μπήκατε στον κόπο να αφήσετε τα σχόλια σας!!♥️

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!Προς ενημέρωση θα σας πω ότι σήμερα θα ήταν η 5η μέρα καθυστέρησης αλλά τελικά το πρωί αδιαθετησα.Πρωτη φορά στα τόσα χρόνια με τόσες μέρες καθυστέρηση αλλά το θέμα ευτυχώς έληξε.Και λέω έληξε γιατί κόντεψε να τρελαθεί το μυαλό μου.Το μυαλό πάει στο καλύτερο σενάριο που είναι εγκυμοσύνη αλλά όταν αυτό αποκλείεται πάει και στο χειρότερο.Περσυ τέτοιες μέρες είχα χάσει το πρώτο μου μωράκι και επειδή το είχα πάρα πολύ στο μυαλό μου ίσως και το σώμα να 'θυμηθηκε' μαζί με εμένα.Τελικα η ψυχολογία παίζει το άλφα και το ωμέγα στην περίοδο μιας γυναίκας.Ευχαριστω ξανά τις κοπέλες που είχαν την καλή διάθεση να μου αφήσουν κάποια σχόλια.Ελπιζω την επόμενη φορά που θα γράψω στο φόρουμ να έχω να πω μόνο ευχάριστα!!Ότι επιθυμεί η κάθε μία από εσάς μέσα από την καρδιά μου!♥️

 

 

Επίσης κάτι τελευταίο όταν και αν ξανά μείνω έγκυος θα ήθελα να συμβεί στοχευμένα και συνειδητά.Οχι κατά λάθος.Να το θέλω στο 100%.Να έχω βάλει τις υποχρεώσεις σε μία σειρά και να πω τώρα οι συνθήκες είναι ιδανικές για ένα παιδί.Τωρα προς το παρόν προσωπικά για μένα δεν είναι.Θελω την επόμενη φορά αυτήν την τόσο μαγική περίοδο της εγκυμοσύνης να την ζήσω μόνο με χαρά και χωρίς καθόλου άγχος.Δεν ήταν η στιγμή.Αυτα...καλη συνέχεια!!

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...