Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Εγκυμοσύνη ή Οχι


Recommended Posts

Καλησπερα!Πρωτη φορά αποφασίζω να μοιραστώ τις σκέψεις μου σε μια τέτοια ιστοσελίδα, όμως νιώθω τεράστια ανάγκη να το κάνω!Πριν περίπου 3 βδομαδες άρχισα να έχω περίεργα συμπτώματα όπως εμετούς,ζαλάδες,περίεργες εναλλαγές στην όρεξη και αυξημένη όσφρηση.Έκανα ένα τεστ το οποίο βγήκε αχνως θετικο,μετά από δυο μέρες αλλο ένα το οποίο επίσης βγήκε αχνως θετικο,λίγο πιο έντονο αυτή τη φορά.Έκανα χοριακη η οποία ήταν κάτω από 5,όμως τα συμπτώματα μου συνεχίζουν.Σε αυτά έχουν προστεθεί η συχνοουρία,υπνηλία,φαγούρα στη κοιλιά και πολλές φορές η ξαφνική αισθηση αδυναμίας.Είχα επίσης δει ελάχιστες σταγόνες αίματος στο εσώρουχο,δεν ξερω τι να κάνω.Υπάρχει περίπτωση να έκανα πολύ νωρίς τη χοριακη και να μην είχε προλάβει να φτάσει σε επίπεδα που θεωρούνται θετικα για εγκυμοσύνη;Υπάρχουν πιθανότητες να ήταν βιοχημική την οποία ανακάλυψα πολύ αργότερα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλησπερα! Στις πόσες μέρες καθυστέρησης έκανες τα τέστ; Απ την άλλη είναι λίγο δύσκολο να ανιχνεύουν τα απλά τεστ ούρων τη χοριακή αλλά παράλληλα να μην έχει ανέβει αρκετά ώστε να ανιχνευτεί με εξέταση αίματος που είναι σαφώς πιο ευαίσθητη.. μήπως διάβασες τα τέστ λάθος; Και η βιοχημική λίγο δύσκολο να πρόλαβε να ανέβει η χοριακή και μετά να ξαναπέσει, γιατί και στη βιοχημική πιάνει κάποιες τιμές η χοριακή... Νομίζω ότι το καλύτερο απ' όλα είναι να σε δει ένας γυναικολόγος.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Οτι ειπε η @LeneL

Πρεπει να ξερουμε σε ποια μερα του κυκλου εισαι. Τα συμπτωματα εμενα προσωπικα δε μου λενε απολυτως τιποτα. Τα ειχα καθε μηνα που δεν ημουν εγκυος και οταν τελικα ημουν δεν ειχα ουτε ενα. Η χοριακη σπανια κανει λαθος. Πιο πιθανο να κανει λαθος το τεστ ή να το διαβασες σε λαθος χρονο!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Lilaa είπε:

Καλησπερα!Πρωτη φορά αποφασίζω να μοιραστώ τις σκέψεις μου σε μια τέτοια ιστοσελίδα, όμως νιώθω τεράστια ανάγκη να το κάνω!Πριν περίπου 3 βδομαδες άρχισα να έχω περίεργα συμπτώματα όπως εμετούς,ζαλάδες,περίεργες εναλλαγές στην όρεξη και αυξημένη όσφρηση.Έκανα ένα τεστ το οποίο βγήκε αχνως θετικο,μετά από δυο μέρες αλλο ένα το οποίο επίσης βγήκε αχνως θετικο,λίγο πιο έντονο αυτή τη φορά.Έκανα χοριακη η οποία ήταν κάτω από 5,όμως τα συμπτώματα μου συνεχίζουν.Σε αυτά έχουν προστεθεί η συχνοουρία,υπνηλία,φαγούρα στη κοιλιά και πολλές φορές η ξαφνική αισθηση αδυναμίας.Είχα επίσης δει ελάχιστες σταγόνες αίματος στο εσώρουχο,δεν ξερω τι να κάνω.Υπάρχει περίπτωση να έκανα πολύ νωρίς τη χοριακη και να μην είχε προλάβει να φτάσει σε επίπεδα που θεωρούνται θετικα για εγκυμοσύνη;Υπάρχουν πιθανότητες να ήταν βιοχημική την οποία ανακάλυψα πολύ αργότερα;

ποτε εκανες τα τεστ κ την χοριακη;

σε σχεση με τον κυκλο σου σε τι φαση ησουν πριν 3εβδ κ τωρα;τι κυκλο εχεις;

εφοσον συνεχιζουν τα συμπτωματα σου,εγω θα εκανα αλλη μια χοριακη.σε αλλο μικροβιολογικο καλυτερα.κ επικοινωνια με τον γιατρο αναλογως αποτελεσματος κ κυκλου

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, vikib είπε:

ποτε εκανες τα τεστ κ την χοριακη;

σε σχεση με τον κυκλο σου σε τι φαση ησουν πριν 3εβδ κ τωρα;τι κυκλο εχεις;

εφοσον συνεχιζουν τα συμπτωματα σου,εγω θα εκανα αλλη μια χοριακη.σε αλλο μικροβιολογικο καλυτερα.κ επικοινωνια με τον γιατρο αναλογως αποτελεσματος κ κυκλου

Μιάμιση μέρα μετά την τελευταία επαφή μου ήρθε περίοδος, η οποία όμως ήταν πολύ πιο ηπια απότι συνήθως!Εκανα τα τεστ όταν μου τελειωσε η περίοδος, δηλ 4 μετά(συνήθως εμένα η περίοδος μου κρατάει 9-10 μέρες όμως).Ο κύκλος μου είναι 24 μέρες και πάντα η περίοδος μου έρχεται ακριβώς, τωρα περιμένω να δω αν θα έχω τις επόμενες μέρες και αναλόγως λογικά θα δω και τι θα κάνω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πριν 3εβδομαδες δλδ ηταν αυτη η τελευταια επαφη;κ περιπου μια βδομαδα με 10 μερες μετα εκανες τα τεστ που βγηκαν αχνα;

δ πιστευω οτι θα επιαναν εγκυμοσυνη απο εκεινη την επαφη.γι αυτο κ βγηκε αρνητικη κ η χοριακη

κ γενικα με επαφη 2μερες πριν την περιοδο,πιθανοτητες σε σταθερο κυκλο δ υπαρχουν

η διαφορετικη περιοδος μπορει κ να ετυχε,μια μικρη ανωμαλια του κυκλου

δες αν θα ερθει τωρα κανονικα,κ αναλογως κ με τα συμπτωματα πραττεις

αν ειχες μεινει απο τον προηγουμενο κυκλο,η χοριακη θα εδειχνε

αν τυχον περασες βιοχημικη,δ μπορεις πια να το διαπιστωσεις

τις σταγονες στο εσωρουχο ποτε τις ειδες;

συνεβη κτ αλλο που θα μπορουσε να αλλαξει τον κυκλο σου;γενικα μπορεις να κανεις κ τις στανταρ αιματολογικες,αν εχεις καιρο,γτ μπορει να ειναι καποια ιωση,κτ αλλο

καλα αποτελεσματα να εχεις

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...