Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

αποτυχημένες εξωσωματικες


Recommended Posts

καλησπέρα κορίτσια. εύχομαι να είστε όλες καλά. Θα ήθελα να πω όσο πιο σύντομα γίνεται τη δική μου ιστορία και αν μπορεί κάποια κοπέλα με αντίστοιχη εμπειρία να με βοηθήσει γιατί νιώθω ότι βυθίζομαι όλο και περισσότερο στην κατάθλιψη. Τον Μάρτιο του 2021 ξεκινήσαμε την πρώτη μας εξωσωματικη λόγο κακής ποιότητας σπέρματος του συζύγου μου. Ακολουθωντας μακρύ πρωτόκολλο πήραμε 10 ωάρια εκ των οποίων γονιμοποιηθηκαν 6 και έφτασαν σε βλαστοκυστες 4. τα 2 από το σπέρμα του συζύγου μου και τα άλλα 2 από σπέρμα δότη. 

1η ετ βιοχημικη κύηση

Υστεροσκοπηση 1- συμφυσεις

2η ετ σε φυσικό κύκλο χοριακη  0 

ξεκινάμε 2η διέγερση ξανά μακρύ πρωτόκολλο. 10 ωαρια  ,7 γονιμοοιηθηκαν .4 βλαστοκυστες (σπέρμα δότη)

3η ετ βιοχημικη από δύο άριστες βλαστικυστες 

4η ετ αλλάζω κεντρο αλλά με τα έμβρυα από το προηγούμενο κεντρο - παλινδορμη κύηση 6η εβδομάδα 

3η διέγερση στο νέο γιατρό.  κοντό πρωτόκολλο 12 ωαρια 9 γονομοποιθηκαν. 

5η ετ έμβρυα 3 ημερών χοριακη 0

Υστεροσκοπηση 2 στο ΠΑΓΝΗ- δεν βρισκει κατι περα απο το παχος ενδομητριου που ίσως να ευθυνόταν τα φάρμακα. μου είπε ότι το εφταιαξε και

6η ετ βλαστοκυστες αυτοματη αποβολη στην 6η εβδομάδα. 

Υστεροσκοπηση 3 στην κλινική του - παχος ενδομητριου + χρονια ενδομητριτιδα για την οποία μου έδωσε 14 μέρες vibramicin. θεωρείτε ότι μονο αυτό θα βοηθήσει?

 

σας παρακαλώ αν κάποια κοπέλα θα μπορούσε να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα. είμαι σε άθλια ψυχολογική κατάσταση. είμαι 31 ετών, το μόνο πρόβλημα που έχω είναι λεπτο ενδομητριο .

σας ευχαριστώ 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 59 λεπτά , maraki1992 είπε:

καλησπέρα κορίτσια. εύχομαι να είστε όλες καλά. Θα ήθελα να πω όσο πιο σύντομα γίνεται τη δική μου ιστορία και αν μπορεί κάποια κοπέλα με αντίστοιχη εμπειρία να με βοηθήσει γιατί νιώθω ότι βυθίζομαι όλο και περισσότερο στην κατάθλιψη. Τον Μάρτιο του 2021 ξεκινήσαμε την πρώτη μας εξωσωματικη λόγο κακής ποιότητας σπέρματος του συζύγου μου. Ακολουθωντας μακρύ πρωτόκολλο πήραμε 10 ωάρια εκ των οποίων γονιμοποιηθηκαν 6 και έφτασαν σε βλαστοκυστες 4. τα 2 από το σπέρμα του συζύγου μου και τα άλλα 2 από σπέρμα δότη. 

1η ετ βιοχημικη κύηση

Υστεροσκοπηση 1- συμφυσεις

2η ετ σε φυσικό κύκλο χοριακη  0 

ξεκινάμε 2η διέγερση ξανά μακρύ πρωτόκολλο. 10 ωαρια  ,7 γονιμοοιηθηκαν .4 βλαστοκυστες (σπέρμα δότη)

3η ετ βιοχημικη από δύο άριστες βλαστικυστες 

4η ετ αλλάζω κεντρο αλλά με τα έμβρυα από το προηγούμενο κεντρο - παλινδορμη κύηση 6η εβδομάδα 

3η διέγερση στο νέο γιατρό.  κοντό πρωτόκολλο 12 ωαρια 9 γονομοποιθηκαν. 

5η ετ έμβρυα 3 ημερών χοριακη 0

Υστεροσκοπηση 2 στο ΠΑΓΝΗ- δεν βρισκει κατι περα απο το παχος ενδομητριου που ίσως να ευθυνόταν τα φάρμακα. μου είπε ότι το εφταιαξε και

6η ετ βλαστοκυστες αυτοματη αποβολη στην 6η εβδομάδα. 

Υστεροσκοπηση 3 στην κλινική του - παχος ενδομητριου + χρονια ενδομητριτιδα για την οποία μου έδωσε 14 μέρες vibramicin. θεωρείτε ότι μονο αυτό θα βοηθήσει?

 

σας παρακαλώ αν κάποια κοπέλα θα μπορούσε να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα. είμαι σε άθλια ψυχολογική κατάσταση. είμαι 31 ετών, το μόνο πρόβλημα που έχω είναι λεπτο ενδομητριο .

σας ευχαριστώ 

 

 

Συνηθως για ενδομητριτιδα δινουν πιο ισχυρους συνδοιασμους αντιβιωσης κ κανουν κ ενχυσεις στην μητρα . Επισης περνουν ενδοκολπικα προβιοτικα . Μηπως με τις εξετασεις σου να επισκεφτεις κ καποιον αλλο γιατρο? Μετα για την ενδομιτριτιδα χρειαζετε κ επανεξεταση υπαρχει κ εξεταση το ngs 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, linaa είπε:

Συνηθως για ενδομητριτιδα δινουν πιο ισχυρους συνδοιασμους αντιβιωσης κ κανουν κ ενχυσεις στην μητρα . Επισης περνουν ενδοκολπικα προβιοτικα . Μηπως με τις εξετασεις σου να επισκεφτεις κ καποιον αλλο γιατρο? Μετα για την ενδομιτριτιδα χρειαζετε κ επανεξεταση υπαρχει κ εξεταση το ngs 

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. έπαιρνα και τα προβιοτικα eva biolact από τον κόλπο επίσης. του είχα πει κι εγώ για τις εγχεισεις αλλά μου είπε ότι δεν θα μου προσφέρουν κάτι.  είναι ορισμένοι γιατροί που δεν τις αποδέχονται σαν θεραπεια. 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...