Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2023


Recommended Posts

36 minutes ago, elli04 said:

Ευχαριστώ πολύ!! Ναι πήγα στον γιατρό πριν 6 ημέρες (στις 6 + 1) και ακούσαμε καρδούλα! Τώρα θα με ξαναδεί στις 27/5 και μου φαίνεται ένας ολόκληρος αιώνας!! Από συμπτώματα είμαι πολύ φουσκωμένη στην κοιλιά (μοιάζω με 4 μηνών δεν ξέρω τι γίνεται!) και τις τελευταίες μέρες έχω πολλά κολπικά υγρά που με έχουν ανησυχήσει λίγο γιατί δεν τα είχα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη (μεγάλο λάθος που συγκρίνω!) αλλά μάλλον είναι φυσιολογικό!

Θα περάσρι γρήγορα!!!! Εγω θα παω τη δευτέρα ακουσαμε και εμεις καρούλα είμαι 8 και 5! 
και εγω εχω υγρά νοιωθω οτι εχω κατουρηθει δηλαδη και χέζομαι λιγο αλλα τελικα είναι υγρά

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!! Πως είμαστε;!

Με τα υγρά κορίτσια, την ίδια αγωνία έχω και εγώ.. Αγχώνομαι μήπως δω τίποτα ανεπιθύμητο.. 😥

Καρδούλα ακούσαμε κ εμείς στις 6+1.. Πόσο όμορφος ήχος;;!!

Αλήθεια, πόσων εβδομάδων είστε;; Δεν θυμάμαι για καμία!! Πάμε να οργανωθούμε λιγο!! 😜😜

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι 7+4 εβδομάδων , πρώτα ο θεός γεννάμε τέλη Δεκέμβρη! Είχα μια παλινδρόμη πέρυσι λόγο κληρονομικής θρομβοφιλιας και τώρα προσευχόμαστε να πάνε όλα καλα γιατί το θελουμε τόσο πολύ και περάσαμε και δύσκολα!!! Καλή εγκυμοσύνη σε όλες της μέλλουσες μανούλες! 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, elli04 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! Ναι πήγα στον γιατρό πριν 6 ημέρες (στις 6 + 1) και ακούσαμε καρδούλα! Τώρα θα με ξαναδεί στις 27/5 και μου φαίνεται ένας ολόκληρος αιώνας!! Από συμπτώματα είμαι πολύ φουσκωμένη στην κοιλιά (μοιάζω με 4 μηνών δεν ξέρω τι γίνεται!) και τις τελευταίες μέρες έχω πολλά κολπικά υγρά που με έχουν ανησυχήσει λίγο γιατί δεν τα είχα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη (μεγάλο λάθος που συγκρίνω!) αλλά μάλλον είναι φυσιολογικό!

Καλημέρα!ναι είναι απόλυτα φυσιολογικό να έχεις πολλά υγρά !!και εγώ έχω έναν τυμπανισμο λες και είμαι στον 5ο μάλλον και αυτό είναι φυσιολογικό από κατακράτηση ορμόνες κλπ...τι ωραία που ακούσατε καρδούλα το πρώτο μεγάλο βήμα πέρασε τώρα υπομονή μέχρι τον επόμενο υπέρηχο 🤞


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Σμαραγδένια said:

Καλησπέρα είμαι 7+4 εβδομάδων , πρώτα ο θεός γεννάμε τέλη Δεκέμβρη! Είχα μια παλινδρόμη πέρυσι λόγο κληρονομικής θρομβοφιλιας και τώρα προσευχόμαστε να πάνε όλα καλα γιατί το θελουμε τόσο πολύ και περάσαμε και δύσκολα!!! Καλή εγκυμοσύνη σε όλες της μέλλουσες μανούλες! 

Σου ευχομαι τα καλυτερα και να πΝε ολα καλα!! Εμενα μου ειπε 25 δεκεβριου

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 51 λεπτά , roulas40 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!! Πως είμαστε;!

Με τα υγρά κορίτσια, την ίδια αγωνία έχω και εγώ.. Αγχώνομαι μήπως δω τίποτα ανεπιθύμητο.. 😥

Καρδούλα ακούσαμε κ εμείς στις 6+1.. Πόσο όμορφος ήχος;;!!

Αλήθεια, πόσων εβδομάδων είστε;; Δεν θυμάμαι για καμία!! Πάμε να οργανωθούμε λιγο!! 😜😜

Καλέ κάθε τρεις και λίγο τρέχω τουαλέτα γιατί νομίζω θα δω αίμα ...και στον ύπνο μου το βλέπω 🥴

Εγώ είμαι 6+1 και Δευτέρα έχω το πρώτο ραντεβού 🤞🤞💪

πρίν από 5 λεπτά , Σμαραγδένια είπε:

Καλησπέρα είμαι 7+4 εβδομάδων , πρώτα ο θεός γεννάμε τέλη Δεκέμβρη! Είχα μια παλινδρόμη πέρυσι λόγο κληρονομικής θρομβοφιλιας και τώρα προσευχόμαστε να πάνε όλα καλα γιατί το θελουμε τόσο πολύ και περάσαμε και δύσκολα!!! Καλή εγκυμοσύνη σε όλες της μέλλουσες μανούλες! 

Καλως ήρθες !μέχρι στιγμής όλες στην ομάδα έχουμε ατυχίες πως ετυχε αυτό.. ...όλα καλά να μας πάνε με ψυχραιμία και ηρεμία εύχομαι ❤️και να έχουμε τελειομηνες και υγιή εγκυμοσύνες με γερά παιδάκια ❤️

  • Ευχή 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Σμαραγδένια είπε:

Καλησπέρα είμαι 7+4 εβδομάδων , πρώτα ο θεός γεννάμε τέλη Δεκέμβρη! Είχα μια παλινδρόμη πέρυσι λόγο κληρονομικής θρομβοφιλιας και τώρα προσευχόμαστε να πάνε όλα καλα γιατί το θελουμε τόσο πολύ και περάσαμε και δύσκολα!!! Καλή εγκυμοσύνη σε όλες της μέλλουσες μανούλες! 

Καλώς ήρθες Σμαραγδένια!! Ηρεμία και αισιοδοξία και όλα θα πάνε καλά!! Εδώ θα είμαστε να το περάσουμε όλες μαζί, μην ανησυχείς!!

 

πρίν από 14 λεπτά , Pepi88 είπε:

Καλέ κάθε τρεις και λίγο τρέχω τουαλέτα γιατί νομίζω θα δω αίμα ...και στον ύπνο μου το βλέπω 🥴

Ακριβώς αυτό... Τι αγωνία ρε γμτ;! 😥

 

Εγω σήμερα 7+6..  @Σμαραγδένια εμείς οι δύο είμαστε πάρα πολύ κοντά βλέπω!! Απίστευτο;;!!

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, souz13 είπε:

Θα περάσρι γρήγορα!!!! Εγω θα παω τη δευτέρα ακουσαμε και εμεις καρούλα είμαι 8 και 5! 
και εγω εχω υγρά νοιωθω οτι εχω κατουρηθει δηλαδη και χέζομαι λιγο αλλα τελικα είναι υγρά

 

1 hour ago, roulas40 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!! Πως είμαστε;!

Με τα υγρά κορίτσια, την ίδια αγωνία έχω και εγώ.. Αγχώνομαι μήπως δω τίποτα ανεπιθύμητο.. 😥

Καρδούλα ακούσαμε κ εμείς στις 6+1.. Πόσο όμορφος ήχος;;!!

Αλήθεια, πόσων εβδομάδων είστε;; Δεν θυμάμαι για καμία!! Πάμε να οργανωθούμε λιγο!! 😜😜

 

πρίν από 36 λεπτά , Pepi88 είπε:

Καλημέρα!ναι είναι απόλυτα φυσιολογικό να έχεις πολλά υγρά !!και εγώ έχω έναν τυμπανισμο λες και είμαι στον 5ο μάλλον και αυτό είναι φυσιολογικό από κατακράτηση ορμόνες κλπ...τι ωραία που ακούσατε καρδούλα το πρώτο μεγάλο βήμα πέρασε τώρα υπομονή μέχρι τον επόμενο υπέρηχο 🤞

Πολύ με καθησυχάσατε κορίτσια, ευχαριστώ πολύ!! Εγώ σήμερα αλλάζω εβδομάδα, είμαι στις 7 ακριβώς κι ο επόμενος υπέρηχος θα γίνει στις 8 + 1!  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , souz13 είπε:

Σου ευχομαι τα καλυτερα και να πΝε ολα καλα!! Εμενα μου ειπε 25 δεκεβριου

Κορίτσια μου ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια , με κάνετε να μην νιώθω μόνη και να μοιράζω την αγωνία και της σκέψης μου μαζί σας!!! Εμείς ακούσαμε καρδούλα ξανά εχθές ήταν συγκλονιστικό απλώς δεν μπορούσα να σταματήσω από το κλαμα! Σε 10 μέρες έχουμε ξανά γυναικολόγο για να δει εάν όλα πάνε καλά! Κλείσαμε 27 Ιούνη για αυχενική β επιπέδου , ελπίζω να πάνε όλα καλά να φτάσουμε και σε εκείνο το σημείο!!! Τι συμπτώματα έχετε βρε κορίτσια;εγώ έχω πρωινές αναγούλες , δυσπεψία και άγχος όπως είπα εάν όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά!! @Pepi88ειναι απίστευτο όντως που είμαστε τόσο κοντά δεν το πιστεύω 😍 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Σμαραγδένια said:

Κορίτσια μου ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια , με κάνετε να μην νιώθω μόνη και να μοιράζω την αγωνία και της σκέψης μου μαζί σας!!! Εμείς ακούσαμε καρδούλα ξανά εχθές ήταν συγκλονιστικό απλώς δεν μπορούσα να σταματήσω από το κλαμα! Σε 10 μέρες έχουμε ξανά γυναικολόγο για να δει εάν όλα πάνε καλά! Κλείσαμε 27 Ιούνη για αυχενική β επιπέδου , ελπίζω να πάνε όλα καλά να φτάσουμε και σε εκείνο το σημείο!!! Τι συμπτώματα έχετε βρε κορίτσια;εγώ έχω πρωινές αναγούλες , δυσπεψία και άγχος όπως είπα εάν όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά!! @Pepi88ειναι απίστευτο όντως που είμαστε τόσο κοντά δεν το πιστεύω 😍 

Αχ λες να κλεισω και εγω για αυχενικη ;;;;🙄🙄🙄🥺🥺 ειμαι 8+4!!!! Εμεις ακουσαμε τη πρπηγουμενη φορα καρδούλα!! Ευχομαι να συνεχισουν ολα καλα και τη δευτερα εχω αγωνια! Απο συμπτωματα ειχα φουσκωμα και λιγο αηδια αλλα τωρα 15 μερες μου εχουν περάσει ευτυχως! Παιρν κατι φυτικα χαπακια που μου εδωσε! Μονο το στηθος με ενοχλει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@souz13 Εμένα η γυναικολόγος μου είπε να κλείσουμε από τώρα γιατί έχουμε μόνο 2 στα Χανιά και έχουν αρκετό κόσμο , θα σε ενημερώσει ο γυναικολόγος σου με αυτό το κομμάτι και όλα θα πάνε τέλεια!! Τι φυτικά χαπάκια είναι αυτά;; το καλό είναι ότι το πρωί έχω ναυτίες ευτυχώς όχι εμετο και νιώθω το στομάχι μου χαλια αλλά χαλάλι!

Link to comment
Share on other sites

@Σμαραγδένια μαζί είμαστε!! Η Peppi ειναι λίγο "μεγαλύτερη"!!😜 Έκλεισες από τωρα αυχενικη, ε;;!! Ο γιατρός σου είπε;;

Εγω κορίτσια έχω μια μόνιμη αηδία και νιώθω συνεχώς σαν άρρωστη.. Αλλά ευτυχώς δεν έχω εμετούς.. Επίσης, έχω δύο μέρες τώρα πονους περιόδου.. ξέρω οτι είναι φυσιολογικό, είχα και στις προηγούμενες εγκυμοσύνες, αλλά είναι και αγχωτικό.. Για το στήθος δεν λέω πάλι, το θεωρώ δεδομένο!! 😜

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, roulas40 είπε:

Καλώς ήρθες Σμαραγδένια!! Ηρεμία και αισιοδοξία και όλα θα πάνε καλά!! Εδώ θα είμαστε να το περάσουμε όλες μαζί, μην ανησυχείς!!

 

Ακριβώς αυτό... Τι αγωνία ρε γμτ;! 😥

 

Εγω σήμερα 7+6..  @Σμαραγδένια εμείς οι δύο είμαστε πάρα πολύ κοντά βλέπω!! Απίστευτο;;!!

Αχ άσε άσε εγώ δεν έχω πάει και γιατρό ακόμα και όλα μου φαίνονται ύποπτα 🥴

πρίν από 8 λεπτά , roulas40 είπε:

@Σμαραγδένια μαζί είμαστε!! Η Peppi ειναι λίγο "μεγαλύτερη"!!😜 Έκλεισες από τωρα αυχενικη, ε;;!! Ο γιατρός σου είπε;;

Εγω κορίτσια έχω μια μόνιμη αηδία και νιώθω συνεχώς σαν άρρωστη.. Αλλά ευτυχώς δεν έχω εμετούς.. Επίσης, έχω δύο μέρες τώρα πονους περιόδου.. ξέρω οτι είναι φυσιολογικό, είχα και στις προηγούμενες εγκυμοσύνες, αλλά είναι και αγχωτικό.. Για το στήθος δεν λέω πάλι, το θεωρώ δεδομένο!! 😜

 

 

Όχι εγώ είμαι πιο μικρή βδομάδα 😋

πρίν από 1 λεπτό , Pepi88 είπε:

Αχ άσε άσε εγώ δεν έχω πάει και γιατρό ακόμα και όλα μου φαίνονται ύποπτα 🥴

Όχι εγώ είμαι πιο μικρή βδομάδα 😋

Από συμπτώματα ΤΊΠΟΤΑ 🥴μόνο στήθος και κάτι πονακια ...και αυτό αγχωτικο...στον γιο μου είχα ένα σωρό..


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

@roulas40 Ναι έκλεισα από τώρα και παραξενεύτηκα λιγάκι αλλα το ραντεβού ειναι 27 Ιούνη πιστεύω ότι είναι σωστή ημερομηνία, μακαρι να φτάσουμε μέχρι εκεί και να πάνε όλα καλά!! Με τον παραμικρό πόνο πάει το μυαλό μου στο κακο σας καταλαβαίνω απόλυτα!! Αχ βρε κορίτσια τι άγχος είναι αυτό! 

@roulas40 οι πόνοι περιόδου είναι φυσιολογικό;με προβληματίζει αυτό το κομμάτι γιατί μου είχε πει η γυναικολόγος ότι δεν θελουμε να έχουμε πόνους περιόδου και έχουν υπάρξει στιγμές που έχω νιώσει και έχω αγχωθεί , τι σου έχει πει εσένα ο γυναικολόγος σου;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...