Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2023


Recommended Posts

@mama16 σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου , λοιπόν πήγαμε παιδίατρο όλα καλά δεν έχει κάτι το μωρό μας είπε λογικό μα ρουθουνίζει έχουν μικρούς αεραγωγούς και φράζουν εύκολα να συνεχίσουμε με φυσιολογικό όρο μέχρι να σταματήσει το ρουθούνισμα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Σμαραγδένια είπε:

@mama16 σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου , λοιπόν πήγαμε παιδίατρο όλα καλά δεν έχει κάτι το μωρό μας είπε λογικό μα ρουθουνίζει έχουν μικρούς αεραγωγούς και φράζουν εύκολα να συνεχίσουμε με φυσιολογικό όρο μέχρι να σταματήσει το ρουθούνισμα! 

Χαίρομαι που όλα είναι καλά!! Σου έφυγε το άγχος 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! @mama16 να σου ζήσει!!! Γερό και καλότυχο να είναι πάντα!!! ♥️🫶🏻🍀🙏 

@Σμαραγδένιακαι εμένα η μικρή μου ρουθουνίζει αρκετά και μου είπαν οτι είναι απολυτως φυσιολογικό, είναι ακόμη από το αμνιακό υγρό που καταπίναν τόσο καιρό και προσπαθεί να βγει και ακριβώς ότι σου είπαν ότι οι αεραγωγοί είναι πολύ μικροί και φρακαρουν. Θα είναι μια χαρουλα το μικρακι σου!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Σμαραγδένια said:

@Miss_Pineapple πως είναι τα μωρακια σου;; εσυ καλά είσαι; 

Είμαστε μια χαρουλα @Σμαραγδένια!! Εδώ σε ένα διαρκές τρέξιμο!!! Από την προηγούμενη βδομάδα κάνω αποκλειστικό θηλασμό και στα δυο και έχω κόψει τις αντλήσεις όποτε κάπως έχω λίγο παραπάνω χρόνο.. Ζορίζομαι λίγο με μαγείρεμα, σιδέρωμα και δουλειές του σπιτιού αλλά τα βγαζω πέρα κουτσα στραβά. Ψυχολογικά κι εγώ έχω μεταπτώσεις και κλαίω συχνά.  Εσύ πώς τα πας; 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Miss_Pineapple Εντάξει νομίζω πως σου αξιζουν πολλά συγχαρητήρια , συνέχισε έτσι και εφόσον έχεις περισσότερο χρόνο αυτό και αν είναι θετικό!! Σε καταλαβαίνω άπλυτα με τις δουλειές του σπιτιού και το τρέξιμο κι εγώ μια από τα ίδια , όταν έχω χρόνο κάνω δουλειές και επειδή κι εγώ θηλάζω αποκλειστικά όλη μέρα δεν ξεκουράζομαι. Δεν έχουμε βρει και τα ωράρια μας , δεν κοιμόμαστε και ιδιαιτέρως , ελπίζω να φτάξει αυτό σιγά αίγα!!! Ψυχολογικά κι εγώ κλαίω αρκετά συχνά , είναι λογικό μου είπε η παιδίατρος , θέλει αρκετή υπομονή τώρα και δυστυχώς από την κούραση τα βραδια την χάνω αλλά με αγάπη όλα περνάνε!! 

να κάνω άλλη μια ερώτηση τα παιδάκια σου έχουν εμφανίσει κολικούς;; εμείς ακόμα και είμαστε 15 ημερών και ανησυχώ μήπως έρθουν και πως θα το αντιμετωπίσω 

Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2024 at 4:13 ΜΜ, Miss_Pineapple είπε:

Είμαστε μια χαρουλα @Σμαραγδένια!! Εδώ σε ένα διαρκές τρέξιμο!!! Από την προηγούμενη βδομάδα κάνω αποκλειστικό θηλασμό και στα δυο και έχω κόψει τις αντλήσεις όποτε κάπως έχω λίγο παραπάνω χρόνο.. Ζορίζομαι λίγο με μαγείρεμα, σιδέρωμα και δουλειές του σπιτιού αλλά τα βγαζω πέρα κουτσα στραβά. Ψυχολογικά κι εγώ έχω μεταπτώσεις και κλαίω συχνά.  Εσύ πώς τα πας; 

Μπράβο, σε θαυμάζω με 2 μωρά... Φαντάζομαι είναι δύσκολο.. Οι μεταπτώσεις λογικές είναι! Κ εγώ το παθαίνω, μπορώ να κλάψω σε κλάσματα δευτερολέπτου 

1 ώρα πρίν, Σμαραγδένια είπε:

@Miss_Pineapple Εντάξει νομίζω πως σου αξιζουν πολλά συγχαρητήρια , συνέχισε έτσι και εφόσον έχεις περισσότερο χρόνο αυτό και αν είναι θετικό!! Σε καταλαβαίνω άπλυτα με τις δουλειές του σπιτιού και το τρέξιμο κι εγώ μια από τα ίδια , όταν έχω χρόνο κάνω δουλειές και επειδή κι εγώ θηλάζω αποκλειστικά όλη μέρα δεν ξεκουράζομαι. Δεν έχουμε βρει και τα ωράρια μας , δεν κοιμόμαστε και ιδιαιτέρως , ελπίζω να φτάξει αυτό σιγά αίγα!!! Ψυχολογικά κι εγώ κλαίω αρκετά συχνά , είναι λογικό μου είπε η παιδίατρος , θέλει αρκετή υπομονή τώρα και δυστυχώς από την κούραση τα βραδια την χάνω αλλά με αγάπη όλα περνάνε!! 

να κάνω άλλη μια ερώτηση τα παιδάκια σου έχουν εμφανίσει κολικούς;; εμείς ακόμα και είμαστε 15 ημερών και ανησυχώ μήπως έρθουν και πως θα το αντιμετωπίσω 

Μην σε αγχωνουν οι κολικοί, μπορεί να μην ξεκινήσουν κ καθόλου... Εγώ στα 2 προηγούμενα παιδιά μου δεν θυμάμαι κάτι το συγκλονιστικό. Για καμία εβδομάδα ίσως είχαν περισσότερη γκρίνια κ μετά πέρασε 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Σμαραγδένια είπε:

Κορίτσια τι κάνετε;; τα μωρακια σας καλά είναι;; για πείτε τα νέα σας χαθήκαμε

Εμείς είμαστε καλά. Τώρα στο τρίτο πλέον παιδί είμαι πολύ πιο ήρεμη κ νιώθω καλά. Το άγχος μου ήταν τα μεγαλύτερα παιδιά κ η ζήλια τους αλλά δεν μου την έχουν εκδηλώσει, οπότε είμαι οκ. Πέρασε μίσος μήνας πλέον από την γέννηση κ μου φαίνεται απίστευτο πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός. Την Δευτέρα θα πάμε κ παιδίατρο κ ανυπομονώ να δω πόσο βάρος πήρε. Με τον θηλασμό πάντως τα πάμε καλά.. 

Εσείς πώς είστε?

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια, πώς είστε;; Εμείς καλά κάναμε τα πρώτα μας εμβόλια αλλά ως τώρα δεν παρατηρώ να τα επηρέασαν κάπως. Σήμερα ο μπέμπης σερνόταν στην αγκαλιά μου να αγκαλιάσει τη Μπέμπα και τρελάθηκα!! Χιχιχιχ Επίσης έχουν αρχίζει να τρώνε ανα 3 ωρο και ανα 4 ωρο τη νύχτα και έχω αρχίσει και κοιμάμαι καλύτερα κι εγώ. @Σμαραγδένιαδεν μας έπιασαν κολικοι ως τώρα. Έχουν φυσικά τα παιδιά αέρια που και που αλλά όχι τόσο βαριά όσο είναι οι κολικοι. Κι εγώ τρώω τα πάντα δεν μου έχουν περιορίσει κάτι. 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Χαίρομαι που είστε καλά εσείς και τα μωρακια σας!! Κι εμεις τα πάμε καλά δεν έχω παράπονο , τα βραδιά κοιμάται 4ωρα όποτε κι εγώ έχω ησυχάσει λιγάκι , δεν νιώθω ότι νυστάζω την ημέρα! Με τον θηλασμό όλα καλά απλώς πέρασα αρκετά δύσκολο τις πρώτες ημέρες γιατί το μωρό ήταν πάνω μου ώρες ολόκληρες αλλά τώρα πάμε καλύτερα. Υπάρχουν και δύσκολες ημέρες, δεν ξέρω εάν είναι κολικοι η απλά γκρινιάζει το μωρό περισσότερο από το συνηθισμένο αλλά γενικά όλα καλά!! @Miss_Pineapple τα εμβόλια από ποιον μήνα αρχίζουμε και τα κάνουμε;; Το συναίσθημα να τα βλέπεις το ένα να προσπαθεί να αγκαλιάσει το άλλο θα είναι απερίγραπτο ❤️🙏!! @mama16 Το ζυγίσατε το μωράκι;;  ποσο βάρος πήρε;; έχεις υπολογίσει κάθε εβδομάδα ποσο παίρνει; εμείς έχουμε την επόμενη Τρίτη παιδίατρο , άντε να δούμε εάν παχύναμε λιγάκι ❤️

Link to comment
Share on other sites

@Miss_Pineapple πως περνάει ο καιρός.. Πότε έγιναν δύο μηνών.. Και τι τρυφερό να τα βλέπεις έτσι... 😍μια χαρά που σε αφήνουν κ κοιμάσαι λίγο!

@Σμαραγδένια πήγαμε παιδίατρο, πήρε σε 12 μέρες που είχαμε να πάμε 460γρ, 38γρ την μέρα. Καλά είπε η παιδίατρος ότι είναι!

 Τα εμβόλια τα ξεκινάμε σε ηλικία 2 μηνών και κάθε μήνα θα κάνουμε κ άλλο για κάποιο διάστημα.

Άντε ωραία που σε αφήνει πλέον να κοιμάσαι λίγο, δεν παλεύεται η αϋπνία. Θα υπάρξουν βέβαια μέρες που θα τρώνε πολύ συχνά για να αυξήσουν την παραγωγή μας αλλά αυτό θα διαρκεί 1-2 μέρες. 

Εμένα την ημέρα τρώει ανά 1,5-2 ώρες περίπου εκτός κ αν κοιμηθεί βαριά κάποια στιγμή κ φάει στο τρίωρο. Το βράδυ μπορεί να περάσουν 3-4 ώρες. Βέβαια προσπαθώ στο τρίωρο να ξυπνάω γιατί γεννήθηκε μικρούλα κ θέλω να πάρει λίγο τα πάνω της.

Έχει κ λίγο παλινδρόμηση κ κάποιες φορές ξυπνάει κατευθείαν με το που την βάλω στο κρεβάτι γιατί ζοριζεται αλλά κατά τ αλλά καλά!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...