Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2023


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια.οπως μάθατε ο σάκος ήταν κενός ..σας εύχομαι καλή συνέχεια και όλα να σας πάνε καλά χωρίς στεναχώριες και να κρατήσετε τα μωράκια σας σε λίγο καιρό !! ευχαριστώ για την στήριξη σας !!

  • Καλή τύχη! 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Pepi88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.οπως μάθατε ο σάκος ήταν κενός ..σας εύχομαι καλή συνέχεια και όλα να σας πάνε καλά χωρίς στεναχώριες και να κρατήσετε τα μωράκια σας σε λίγο καιρό !! ευχαριστώ για την στήριξη σας !!

Pepi μου, λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου.. Δώσε στον εαυτό σου χρόνο να συνέλθει σωματικά και συναισθηματικά.. Έπειτα κάνε τις εξετάσεις σου και προχώρα περισσότερο δυνατή.. Εύχομαι από καρδιας να πανε όλα όπως τα θέλεις.. Στέλνω μεγάλη αγκαλιά.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Pepi88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.οπως μάθατε ο σάκος ήταν κενός ..σας εύχομαι καλή συνέχεια και όλα να σας πάνε καλά χωρίς στεναχώριες και να κρατήσετε τα μωράκια σας σε λίγο καιρό !! ευχαριστώ για την στήριξη σας !!

Λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη. Πάρε τον χρόνο σου όπως σου ξανά είπαν κ κάνοντας τις εξετάσεις θα βρείς την αιτία ώστε η επόμενη φορά να είναι κ τυχερή..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου!! Κάθε φορά που ξυπνάω και έχω τάσεις εμετό παραπονιέμαι και την επόμενη μέρα ανυπομονώ να έχω τάσεις για εμετό γιατί έτσι καταλαβαίνω ότι όλα πάνε καλά χαχαχα εάν και αυτό δεν έχει να κάνει εμετό το μυαλό μου έχει κολλήσει!!! Εσείς καλά είστε πως περνάνε οι μέρες σας;;;κάτι ακόμα πως τα πάτε με δυσκοιλιότητα;έχω αρχίσει να έχω θεματάκι αλλά το προσπαθώ ελπίζω να μην χειροτερέψει!!! 
 @Pepi88 Πάρε τον χρόνο σου να συνέλθεις κορίτσι μου όλες καταλαβαίνουμε γιατί το έχουμε περάσει να κάνετε τις απαραίτητες εξετάσεις να βρείτε τι έγινε και την επόμενη φορά θα πάνε όλα καλά!!! Σου στέλνουμε μια αγκαλιά! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα @Σμαραγδένια!! Πως είσαι;;!! 

Εγώ δεν έχω εμετούς, έχω όμως μια μόνιμη δυσφορία και ανακάτεμα.. Νιώθω συνέχεια λες και είμαι άρρωστη.. Μου κακοφαίνεται πολύ, μιας και στις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου δεν το είχα καν σαν σύμπτωμα.. Ευτυχώς βέβαια που δεν έχω εμετούς, δεν θα την πάλευα.. Από δυσκοιλιότητα δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά, καθώς το έχω μόνιμο αυτό το θέμα!! Κ να φανταστείς πως δεν έχω ακόμα ξεκινήσει σίδηρο.. 

Link to comment
Share on other sites

@roulas40 καλά είμαι κοπέλα μου εσυ;;θύμισε μου ποσα παιδάκια έχεις και να τα χαίρεσαι! Λογικό να σου κακοφαίνεται τώρα που έχεις αυτά τα συμπτώματα , δεν έχεις εμετούς αυτό είναι σημαντικό αυτό λέω κι εγώ νιώθω άρρωστη όλη μέρα αλλά δεν έχω εμετούς μόνο ναυτίες σε αυτό το κομμάτι! Αχ αυτό σκεφτόμουν κι εγώ δηλαδή ότι αρχίσω το σίδηρο τι θα κάνω;;σε καταλαβαίνω απόλυτα ας ελπίσουμε να είναι υποφερτή η κατάσταση!!! 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, roulas40 said:

Καλημέρα @Σμαραγδένια!! Πως είσαι;;!! 

Εγώ δεν έχω εμετούς, έχω όμως μια μόνιμη δυσφορία και ανακάτεμα.. Νιώθω συνέχεια λες και είμαι άρρωστη.. Μου κακοφαίνεται πολύ, μιας και στις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου δεν το είχα καν σαν σύμπτωμα.. Ευτυχώς βέβαια που δεν έχω εμετούς, δεν θα την πάλευα.. Από δυσκοιλιότητα δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά, καθώς το έχω μόνιμο αυτό το θέμα!! Κ να φανταστείς πως δεν έχω ακόμα ξεκινήσει σίδηρο.. 

κορίτσια καλημέρα!!! Εμεις κλεισαμε 14 ιουνιου αυχενική!!!!! :) :)  το ακουσαμε ειδαμε και ομφαλιο λωρο και μας ειπε ολα μοα χαρα!! Σημερα ειμαι 9και 1

με δυσκοιλιότητα τι κανετε κορίτσια; Εγω πχ ειμαι σημερα στην τριτη μερα χωρις να εχω παει συνηθως παω μερα πάρα μέρα ! Νοιωθω οτι θελω να παω αλλα δεν μπορω!!!! Τι πρέπει να τρώμε ; Σαλοσπίρ παιρνω και nuteral χαπακια για τη ναυτια γιατι ειχα και κατι φουσκωματα! Απο την κυριακη εχω να κανω εμετο ευτυχως!!! Ειχα και μετα βεβαια τοτε και δε ξερω αν επαιξαν ολα αυτα ρολο! Αλλα Μου ειπε να τα παιρνω αυτα τα χαπακια ακομα προλήπτικα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Σμαραγδένια Άσε δεν θέλω να το σκέφτομαι καν το σίδηρο.. 

Έχω δύο ακόμα παιδάκια!!

@souz13 αυχενική, ε;;!! Τέλεια!! Με το καλοοοοο!!! Κ γω ανυπομονώ για την αυχενική!! Έχουμε ακόμα.. 

Τώρα όσο για τη δυσκοιλιότητα, καλό είναι να τρώμε φυτικές ίνες και γενικά ό,τι βοηθά ούτως ή άλλως αν έχεις θέμα!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@souz13 Καλημέρα με το καλό η αυχενικη ολα θα πανε περίφημα!! Εγώ εχω 27 Ιούνη με το καλό!! Ξέρετε τι με βοηθάει εμένα αρκετά με την δυσκοιλιότητα το κεφιρ , γενικά νερό φυτικές ίνες και τα σχετικά όσο μπορούμε περισσότερο αλλά το κεφιρ δεν ξέρω γιατί με βοηθάει σε τόσο μεγάλο βαθμό! Δεν είχα πρόβλημα ποτε γιατί γυμναζόμουν χρόνια τώρα όμως εχω σε μεγάλο βαθμό!! Κάτι άλλο βρε κορίτσια εσείς κάνατε την εξέταση προγεννητικού ελέγχου;μου πήραν αίμα στην γυναικολόγο και τα αποτελέσματα θα βγουν σε 10 μέρες , μου είπε να την κάνω προληπτικά και δέχτηκα , ξέρετε κάτι πάνω σε αυτό; 

Link to comment
Share on other sites

Κεφίρ ε;; Ρε γμτ κ μόνο που το σκέφτηκα αναγούλιασα... 😜😜

Για τον προγεννητικό έλεγχο, εγώ τον είχα κάνει στο πρώτο παιδί.. Αφορά εξετάσεις που διαπιστώνουν ασθένειες όπως πχ το στίγμα κ άλλα τέτοια.. Τώρα η γιατρός που πήγα αρχικά, μου είπε πως επειδή δεν έχω τις παλιές (δεν σκέφτηκα πως θα μου ξαναχρειάζονταν και τις πέταξα 😜), να ξανακάνουμε.. Να δω όμως τι θα μου πει κ ο καινούριος γιατρός που θα πάω αύριο.. Λογικά το ίδιο..

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα λογικό να σε αναγουλιαζει δεν είναι και ότι καλύτερο αλλά βοηθάει το άτιμο!!! Όποτε πρέπει να τις κανεις πάλι;; ωχ κοστίζουν και 150 εάν θυμάμαι καλά, με έχει αγχώσει λιγάκι γιατί βάζω κακό στο μυαλό μου αλλά πιστεύω να βγουν καλές.  Έχω υπέρηχο ξανά την επιμονή Τρίτη και ανυπομονώ άντε να δούμε σιγά σιγά θα φτάσουμε εκεί που θελουμε.  

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια χάθηκα λίγο. Ελπιζω να εισται όλες καλά ... Εγώ τη Παρασκευή είχα γιατρό που μας πέρασε. Όλα ήταν καλά όπως έπρεπε να είναι τώρα ξανά έχω 2 Ιουνίου και τοτε θα κανονησουμε και την αυχενική μου είπε. Σήμερα είμαι 9+5. 

Συμπτώματα δεν έχω καθόλου , είχα λίγο νύστα καμία καούρα τώρα έχει λίγες μέρες μετά το γιατρό νομίζω ούτε αυτά πολύ έχω και αγχώνομαι αλλά εντάξει προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...