Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , bcd18 είπε:

      Καλησπέρα! Ναι εχεις δίκιο! Πρέπει να ρωτήσει αν η τιμη θα είναι για μια ή και για δεύτερη προσπάθεια.
      Τι άλλο να ρωτήσει;  Αραγε εδώ θα είναι Ελληνίδες ή μπορεί και από αλλη  χώρα; 

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

Μανούλες Δεκεμβρίου 2023


Recommended Posts

14 minutes ago, Ria_ said:

Καλημέρα κορίτσια χάθηκα λίγο. Ελπιζω να εισται όλες καλά ... Εγώ τη Παρασκευή είχα γιατρό που μας πέρασε. Όλα ήταν καλά όπως έπρεπε να είναι τώρα ξανά έχω 2 Ιουνίου και τοτε θα κανονησουμε και την αυχενική μου είπε. Σήμερα είμαι 9+5. 

Συμπτώματα δεν έχω καθόλου , είχα λίγο νύστα καμία καούρα τώρα έχει λίγες μέρες μετά το γιατρό νομίζω ούτε αυτά πολύ έχω και αγχώνομαι αλλά εντάξει προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη. 

Χαιρομαι που ειναι ολα καλα!! Ειμαστε κοντά εγώ 9 και 1 με αυχενική 14 ιουνίου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , souz13 είπε:

Χαιρομαι που ειναι ολα καλα!! Ειμαστε κοντά εγώ 9 και 1 με αυχενική 14 ιουνίου

Σε ευχαριστώ πολύ !!! 

Αχ ναι όντως πολύ κοντά είμαστε εμείς :) Α το έχεις κλείσει κιόλας? Τέλεια ! Με το καλό ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Σμαραγδένια είπε:

Όποτε πρέπει να τις κανεις πάλι;; ωχ κοστίζουν και 150 εάν θυμάμαι καλά

Ναι αν μου πει οτι χρειάζονται, θα τις κάνω εκ νέου.. είναι κόστος, αλλα τι μπορώ να κάνω;;

 

πρίν από 24 λεπτά , Ria_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια χάθηκα λίγο. Ελπιζω να εισται όλες καλά ... Εγώ τη Παρασκευή είχα γιατρό που μας πέρασε. Όλα ήταν καλά όπως έπρεπε να είναι τώρα ξανά έχω 2 Ιουνίου και τοτε θα κανονησουμε και την αυχενική μου είπε. Σήμερα είμαι 9+5. 

Συμπτώματα δεν έχω καθόλου , είχα λίγο νύστα καμία καούρα τώρα έχει λίγες μέρες μετά το γιατρό νομίζω ούτε αυτά πολύ έχω και αγχώνομαι αλλά εντάξει προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη. 

Καλώς το κορίτσι!!! Είσαι καλά, έτσι;;!! Τέλεια!!

Νύστα κ καούρα έχω κ εγώ!! Όσο για το άγχος, νομίζω πως είναι φυσιολογικό να το έχουμε.. Ειδικά εμείς που έχουμε κ κάποιο ιστορικό.. Αλλά θα το αντιμετωπίσουμε αισιόδοξα!! Δεν μπορούμε να κάνουμε αλλιώς!!

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, roulas40 είπε:

Ναι αν μου πει οτι χρειάζονται, θα τις κάνω εκ νέου.. είναι κόστος, αλλα τι μπορώ να κάνω;;

 

Καλώς το κορίτσι!!! Είσαι καλά, έτσι;;!! Τέλεια!!

Νύστα κ καούρα έχω κ εγώ!! Όσο για το άγχος, νομίζω πως είναι φυσιολογικό να το έχουμε.. Ειδικά εμείς που έχουμε κ κάποιο ιστορικό.. Αλλά θα το αντιμετωπίσουμε αισιόδοξα!! Δεν μπορούμε να κάνουμε αλλιώς!!

 

Ναι είμαι καλά ευτυχώς δόξα το Θεό. 

Ναι σίγουρα ,νομίζω μετά την αυχενική εκεί ίσως ηρεμήσω λίγο. Νοιωθω ότι έχω και υποσεινηδητα άγχος ,χθες είχα ανήσυχο ύπνο πχ ενοιωθα λες και κάτι θα γίνει μες στον ύπνο μου . Επειδή μου έτυχε πριν 2 εβδομάδες μέσα στον ύπνο μου είδα αίμα μου έχει μείνει λίγο ... Αλλά σιγά σιγά πιστεύω θα ηρεμήσω! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Ria_ said:

Ναι είμαι καλά ευτυχώς δόξα το Θεό. 

Ναι σίγουρα ,νομίζω μετά την αυχενική εκεί ίσως ηρεμήσω λίγο. Νοιωθω ότι έχω και υποσεινηδητα άγχος ,χθες είχα ανήσυχο ύπνο πχ ενοιωθα λες και κάτι θα γίνει μες στον ύπνο μου . Επειδή μου έτυχε πριν 2 εβδομάδες μέσα στον ύπνο μου είδα αίμα μου έχει μείνει λίγο ... Αλλά σιγά σιγά πιστεύω θα ηρεμήσω! 

Και εγω είχα δει προχθες στον υπνο μου αιμα αστο!!! Ακομα εχουμε αγχος υποσεινηδητα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια!!

Χαιρομαι που διαβαζω πως δεν ειμαι η μονη που δεν εχω συμπτωματα και ανησυχω!! Απο την μια κανω σκεψεις τυπου: «Καλο δεν ειναι να την βγαλουμε ετσι λαδι; 😂» και απο την αλλη σκεφτομαι μηπως κατι δεν παει καλα και το μυαλο μου τρεχει! Πιανω ζουλαω συνεχεια το στηθος μου να δω οτι ποναει ακομα, και περα απο τις δυο πρωτες χοριακες ξαναεκανα και αλλες για να μου φευγει το αγχος!

Ειμαι στις 6εβδ+1 και εν αναμονη του πρωτου υπερηχου την Παρασκευη! Ελπιζω να ειναι ολα καλα!

Ευχομαι σε ολες σας μια ηρεμη και υγιη εγκυμοσυνη 😊😊

Link to comment
Share on other sites

Σας καταλαβαίνω απόλυτα κάθε πρωί που πάω τουαλέτα αυτό είναι το άγχος μην δω αίμα και πάθω το ίδιο πράγμα! Μας εύχομαι όλα να πάνε καλά! Πιστεύω κι εγώ ότι κατά την αυχενική θα μας φύγει το άγχος μέχρι τότε ψυχραιμία! 

@Fotegko Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά την Παρασκευή στον υπέρηχο και με το καλό να ακούσεις και καρδούλα!!! Η κάθε μια είναι ξεχωριστή μην αγχώνεσαι για τα συμπτώματα! 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, souz13 είπε:

Και εγω είχα δει προχθες στον υπνο μου αιμα αστο!!! Ακομα εχουμε αγχος υποσεινηδητα!!!!

Εγώ ξύπνησα τοτε 5 το πρωί και είχα πάρα πολύ αίμα στο εσώρουχο και στο παντελόνι μου ,πήγαμε στο γιατρό την επόμενη όλα καλά. Αλλά τώρα μου έχει μείνει και καμιά φορά υποσεινηδητα με πιάνει. Ευτυχώς από τότε δεν ξανά είχα τίποτα μόνο κάτι βλεννες έχω που και που . Που όταν είχα πάει νοσοκομείο μια Κυριακή γιατί πάλι είχα αίμα μου είχαν πει ότι φαίνεται στο τράχηλο ότι υπάρχει βλέννα αλλά να μη φοβηθω αν ξανά δω δεν είναι κάτι . 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fotegko είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!

Χαιρομαι που διαβαζω πως δεν ειμαι η μονη που δεν εχω συμπτωματα και ανησυχω!! Απο την μια κανω σκεψεις τυπου: «Καλο δεν ειναι να την βγαλουμε ετσι λαδι; 😂» και απο την αλλη σκεφτομαι μηπως κατι δεν παει καλα και το μυαλο μου τρεχει! Πιανω ζουλαω συνεχεια το στηθος μου να δω οτι ποναει ακομα, και περα απο τις δυο πρωτες χοριακες ξαναεκανα και αλλες για να μου φευγει το αγχος!

Ειμαι στις 6εβδ+1 και εν αναμονη του πρωτου υπερηχου την Παρασκευη! Ελπιζω να ειναι ολα καλα!

Ευχομαι σε ολες σας μια ηρεμη και υγιη εγκυμοσυνη 😊😊

Τελευταία περίοδος ποτέ ήταν? Γιατί πρέπει να είμαστε κοντά. Εμένα ήταν 5/4, την προηγούμενη εβδομάδα ήταν μόνο πρησμένο το στήθος αλλά εδώ κ 4 μέρες έχω ναυτίες όλη μέρα. Στο λέω γιατί εμένα τα συμπτώματα σε όλες τις εγκυμοσύνες μετά την 6 εβδομάδα με έπιαναν.. Οπότε υπάρχει περίπτωση σε λίγες μέρες να σε πιάσουν 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , mama16 είπε:

Τελευταία περίοδος ποτέ ήταν? Γιατί πρέπει να είμαστε κοντά. Εμένα ήταν 5/4, την προηγούμενη εβδομάδα ήταν μόνο πρησμένο το στήθος αλλά εδώ κ 4 μέρες έχω ναυτίες όλη μέρα. Στο λέω γιατί εμένα τα συμπτώματα σε όλες τις εγκυμοσύνες μετά την 6 εβδομάδα με έπιαναν.. Οπότε υπάρχει περίπτωση σε λίγες μέρες να σε πιάσουν 

Στις 11/4! Ειμαστε οντως κοντα!! Αχ λες;; Αρα μπορει να ναι νωρις ακομη!!

Τι αγχος και αυτο, καθε φορα περιμενω και ανησυχω για κατι καινουριο! Ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη μετα απο την πρωτη προσπαθεια εξωσωματικης που εκανα, οποτε καθε βημα μου φαινεται λες και παω στην επομενη πιστα δυσκολιας! 😋

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Ria_ said:

Εγώ ξύπνησα τοτε 5 το πρωί και είχα πάρα πολύ αίμα στο εσώρουχο και στο παντελόνι μου ,πήγαμε στο γιατρό την επόμενη όλα καλά. Αλλά τώρα μου έχει μείνει και καμιά φορά υποσεινηδητα με πιάνει. Ευτυχώς από τότε δεν ξανά είχα τίποτα μόνο κάτι βλεννες έχω που και που . Που όταν είχα πάει νοσοκομείο μια Κυριακή γιατί πάλι είχα αίμα μου είχαν πει ότι φαίνεται στο τράχηλο ότι υπάρχει βλέννα αλλά να μη φοβηθω αν ξανά δω δεν είναι κάτι . 

Και τι σου είπαν για το αιμα ;;; Αρα ειναι ολα καλα δεν σε επηρεαζει στην εγκυμοσυνη; Ευτυχωςς

εγω το νοεμβριο που ειχα την παλλίνδρομη ειχα δει κοκκινο μια φορα μετα πηρα ουτροτζεστάν και μετα απο καμια εβδομάδα ειδα καφεαλλα συνεχόμενο οπως σπουπιζομουνα…και εγινε αυτο που εγινε 🙄

τωρα μου δινει σαλοσπίρ προληπτικα μαζί με το φιλισίν

Link to comment
Share on other sites

@Ria_ αποκολλησουλα ήταν φαντάζομαι, σωστά;;

@Fotegko καλώς ήρθες στην παρέα μας!! Εύχομαι μια ήρεμη εγκυμοσύνη κ με το καλό να κρατήσεις γερό το μικρακι σου!! 

Τα όνειρα στην εγκυμοσύνη είναι τελείως αλλοπροσαλλα, καθώς είναι "ποτισμένα" με έντονο υποσυνείδητο άγχος.. Δεν πρέπει νομίζω να τα λαμβάνουμε καθόλου υπόψη μας..

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , souz13 είπε:

Και τι σου είπαν για το αιμα ;;; Αρα ειναι ολα καλα δεν σε επηρεαζει στην εγκυμοσυνη; Ευτυχωςς

εγω το νοεμβριο που ειχα την παλλίνδρομη ειχα δει κοκκινο μια φορα μετα πηρα ουτροτζεστάν και μετα απο καμια εβδομάδα ειδα καφεαλλα συνεχόμενο οπως σπουπιζομουνα…και εγινε αυτο που εγινε 🙄

τωρα μου δινει σαλοσπίρ προληπτικα μαζί με το φιλισίν

Εγώ στην αποβολή το Δεκέμβριο είχα πολύ αίμα σα περίοδο ξαφνικά αλλά γέμιζα σερβιετα στη μισή ώρα και είχα κομμάτια μεγάλα πηγματα χωρίς πόνο βέβαια. Μισή μέρα κράτησε όλο αυτό μετά σταμάτησε και όταν πήγαμε γιατρό δεν υπήρχε τίποτα ούτε σάκος ούτε τίποτα.  

Δε φαίνεται από πού είναι ,ούτε αποκόλληση ούτε τίποτα αλλά ούτε έχει σχέση με το σάκο και το μωρό.  Συμβαίνει λέει πολλές φορές στο πρώτο τρίμηνο και συνήθως δε ξέρουμε που οφείλεται. 

πρίν από 16 λεπτά , roulas40 είπε:

@Ria_ αποκολλησουλα ήταν φαντάζομαι, σωστά;;

@Fotegko καλώς ήρθες στην παρέα μας!! Εύχομαι μια ήρεμη εγκυμοσύνη κ με το καλό να κρατήσεις γερό το μικρακι σου!! 

Τα όνειρα στην εγκυμοσύνη είναι τελείως αλλοπροσαλλα, καθώς είναι "ποτισμένα" με έντονο υποσυνείδητο άγχος.. Δεν πρέπει νομίζω να τα λαμβάνουμε καθόλου υπόψη μας..

 

 

 

Όχι δε φαίνεται από πού είναι ,ούτε αποκόλληση ούτε τίποτα αλλά ούτε έχει σχέση με το σάκο και το μωρό.  Συμβαίνει λέει πολλές φορές στο πρώτο τρίμηνο και συνήθως δε ξέρουμε που οφείλεται. Απλά θέλει προσοχή και ξεκούραση. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...