Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Δεκεμβρίου 2023


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

36 minutes ago, roulas40 said:

@souz13 ζουλήξου παιδί μου να το χαρείς!! Άλλωστε σε λίγο καιρό θα σταματήσεις να ζουλιέσαι κ θα αρχίσεις να χαϊδεύεσαι!! 😉😉😜😜

Χαχαχχα ανυπομονωωωωω δε ξερεις !!!!

τωρα το πρωι ενοιωθα παλι οτι εχω κατουρηθει και πηγα τουαλέτα και εχω ασπρα υγρα στο εσώρουχο ειχα ξαναδει νομιζω πιο παλια παλι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , souz13 είπε:

ανυπομονωωωωω δε ξερεις

Ξέρω, ξέρω!!! Όσο για τα υγρά, είναι φυσιολογικά από όσο ξέρω.. Τι εννοείς όταν λες τα είχες δει και πιο παλιά;; Τι σε αγχώνει;;

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, roulas40 said:

Ξέρω, ξέρω!!! Όσο για τα υγρά, είναι φυσιολογικά από όσο ξέρω.. Τι εννοείς όταν λες τα είχες δει και πιο παλιά;; Τι σε αγχώνει;;

Τιποτα οχι ειχα διαβασει ειναι φυσιολογικο!!! Δεν με αγχώνει νομιζω 🙄🙄🙄

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! 7 + 5 εγώ σήμερα και με 2ο υπέρηχο το Σάββατο! Και άγχος ατελείωτο εννοείται.. Νομίζω κι εγώ μετά την αυχενική θα ηρεμήσω.. Από συμπτώματα πολλά υγρά, πρησμένο στήθος και φούσκωμα στην κοιλιά, τόσο πολύ που κάποιοι έχουν καταλάβει ότι είμαι έγκυος χωρίς να τους το πω! Καμία σχέση με την πρώτη μου εγκυμοσύνη που δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα, λες και δεν ήμουν έγκυος 😅 Οπότε μη σας αγχώνει αν δεν έχετε συμπρώματα, πιστεύω είναι πολύ φυσιολογικό!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, elli04 said:

Καλημέρα κορίτσια! 7 + 5 εγώ σήμερα και με 2ο υπέρηχο το Σάββατο! Και άγχος ατελείωτο εννοείται.. Νομίζω κι εγώ μετά την αυχενική θα ηρεμήσω.. Από συμπτώματα πολλά υγρά, πρησμένο στήθος και φούσκωμα στην κοιλιά, τόσο πολύ που κάποιοι έχουν καταλάβει ότι είμαι έγκυος χωρίς να τους το πω! Καμία σχέση με την πρώτη μου εγκυμοσύνη που δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα, λες και δεν ήμουν έγκυος 😅 Οπότε μη σας αγχώνει αν δεν έχετε συμπρώματα, πιστεύω είναι πολύ φυσιολογικό!

Σου ευχομαι να σου πανε καλα ολα και να χαίρεσαι το παιδάκι σου!!! Εγω ακομα δε βλεπω καμια αλλαγη στη κοιλια μονο οτι το αισθανομαι λιγο στο τζιν πτι αμα ξεκουμπωσω το κουμπί ειμαι καλύτερα δηλαδη!!!!

μακαρι μετα την αυχενικη να ηρεμησουμε καπως γιατι ειναι μεγαλο αγχος και αυτο!!! Μεχρι τις 14 ιουνιου !!!!🥹🥹🥹🥹

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, roulas40 είπε:

@Ria_ πρώτη φορά το ακούω!! Αφού δεν έχει θέμα με το σάκο και το έμβρυο, όλα καλά!!

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και τα μικράκια!!

Ναι ναι ευτυχώς! Δυστυχώς μου είπε συμβαίνει κάποιες φορές είναι συχνό φαινόμενο δεν επηρέαζει την εγκυμοσύνη τις περισσότερες φορές αλλά δε ξέρουμε και που οφείλεται. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! 8+3 σήμερα 😊 Από εχθές άρχισαν και οι εμετοί , δεν υπάρχει νιώθω χάλια όλη μέρα ελπίζω να σταματήσει κάποια στιγμή και να έχω μόνο αναγούλες όπως είχα!!! Άντε βρε κορίτσια να περάσει το 1ο τρίμηνο να χαλαρώσουμε λιγάκι!! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Σμαραγδένια said:

Καλημέρα κορίτσια!! 8+3 σήμερα 😊 Από εχθές άρχισαν και οι εμετοί , δεν υπάρχει νιώθω χάλια όλη μέρα ελπίζω να σταματήσει κάποια στιγμή και να έχω μόνο αναγούλες όπως είχα!!! Άντε βρε κορίτσια να περάσει το 1ο τρίμηνο να χαλαρώσουμε λιγάκι!! 

Ωχ με το που τρως; Εμένα ευτυχως απο το σαββατο που εκανα δεν ξαναέκανα!!!! Μηπως πρέπει να πάρεις τιποτα; Εγω παίρνω τα nuperal

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@souz13 Όχι με το που τρώω ευτυχώς όμως άκυρες στιγμές όμως , κι εμένα ο γιατρός nuperal μου έδωσε κάνουν δουλειά ;δεν τα έχω πάρει τόσες ημέρες γιατί είχα μόνο αναγούλες τώρα μάλλον ήρθε η στιγμή να τα πάρω γιατί είμαι χάλια!

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Fotegko είπε:

Στις 11/4! Ειμαστε οντως κοντα!! Αχ λες;; Αρα μπορει να ναι νωρις ακομη!!

Τι αγχος και αυτο, καθε φορα περιμενω και ανησυχω για κατι καινουριο! Ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη μετα απο την πρωτη προσπαθεια εξωσωματικης που εκανα, οποτε καθε βημα μου φαινεται λες και παω στην επομενη πιστα δυσκολιας! 😋

Μπορεί να είναι όντως νωρίς, μπορεί βεβαια να μην σου ξεκινήσουν καθόλου... Όπως κ να έχει σου εύχομαι καλή κ τελειομηνη κύηση να έχεις!!

Το άγχος δεν φεύγει ποτέ... Σε κάθε στάδιο θα έχεις κ διαφορετικό!!

Εμένα κορίτσια ο γιατρός μου έγραψε να παίρνω τα pregnaderm morning sickness και αν συνεχίσω τα συμπτώματα να παίρνω μαζί κ τα nuperal. Μια μέρα έχω που ξεκίνησα να παίρνω τα πρώτα. Αν δεν δω βελτίωση θα ξεκινήσω κ τα άλλα.. Όσες τα παίρνετε βοηθάνε?

Link to comment
Share on other sites

Ελεγα για συμπτωματα….και σημερα ειχα αιμα! Ημουν στη δουλεια και ξαφνικα νιωθω σαν να μου εχει ερθει περιοδος υγρασια..παω βλεπω αιμα παθαινω πανικο, νομιζω σβησαν ολα για λιγο και ετρεξα αμεσως για υπερηχο ενω ηταν να παω μεθαυριο.

Μου ειπε πως εχω διδυμα!! Μαλιστα επιασε και καρδιακο παλμο και στα δυο!Μου λεει δεν ειναι πολυ δυνατο να το ακουσουμε γιατι ειναι πολυ νωρις αλλα παιρνει χτυπο, φαινοταν στον υπερηχο!Μονο ειδε μια πολυ μικρη αποκολλησουλα μου λεει δεν ειναι ομως κατι ανησυχητικο.

Ανακουφιστηκα, ελπιζω να σταματησει και το αιμα τωρα….

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Fotegko Κορίτσι μου δίδυμα;;;σου εύχομαι να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη μέχρι τέλους και να κρατήσεις τα παιδάκια σου στην αγκαλιά σου με το καλό!! Λογικά τώρα δεν κάνει να κουράζεσαι εφόσον είχες μια μικρή αποκόλληση σωστά;;κοιτά να ξεκουράζεσαι να χαλαρώσεις και όλα θα πάνε τέλεια!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Fotegko είπε:

Ελεγα για συμπτωματα….και σημερα ειχα αιμα! Ημουν στη δουλεια και ξαφνικα νιωθω σαν να μου εχει ερθει περιοδος υγρασια..παω βλεπω αιμα παθαινω πανικο, νομιζω σβησαν ολα για λιγο και ετρεξα αμεσως για υπερηχο ενω ηταν να παω μεθαυριο.

Μου ειπε πως εχω διδυμα!! Μαλιστα επιασε και καρδιακο παλμο και στα δυο!Μου λεει δεν ειναι πολυ δυνατο να το ακουσουμε γιατι ειναι πολυ νωρις αλλα παιρνει χτυπο, φαινοταν στον υπερηχο!Μονο ειδε μια πολυ μικρη αποκολλησουλα μου λεει δεν ειναι ομως κατι ανησυχητικο.

Ανακουφιστηκα, ελπιζω να σταματησει και το αιμα τωρα….

Μακάρι να σου σταματήσει πολύ σύντομα, σου είπε να πάρεις τπτ χάπια ή κάποια αναρρωτική για λίγες μέρες? Όλα καλά θα πάνε... Διδυμακια ε??? Τέλεια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...