Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2023


Recommended Posts

Εγω στις αρχες ενοιωθα συνεχια πονο περιόδου και οτι θα αδιαθετήσω! Ακομα και τωρα νοιωθω λιγο τη κοιλια μου σαν να μου έρχεται η αυτη την αηδια της περιπδου αλλα οχι κατι φοβερό!!! Ελπίζω να ειναι ολα ενταξει τη δευτέρα!! Αυτο το αγχος δεν φεύγει ποτέ πόσο μάλλον και σε μας που εχουμε ιστορικο 🙄🙄

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 53 λεπτά , Σμαραγδένια είπε:

@roulas40 Ναι έκλεισα από τώρα και παραξενεύτηκα λιγάκι αλλα το ραντεβού ειναι 27 Ιούνη πιστεύω ότι είναι σωστή ημερομηνία, μακαρι να φτάσουμε μέχρι εκεί και να πάνε όλα καλά!! Με τον παραμικρό πόνο πάει το μυαλό μου στο κακο σας καταλαβαίνω απόλυτα!! Αχ βρε κορίτσια τι άγχος είναι αυτό! 

@roulas40 οι πόνοι περιόδου είναι φυσιολογικό;με προβληματίζει αυτό το κομμάτι γιατί μου είχε πει η γυναικολόγος ότι δεν θελουμε να έχουμε πόνους περιόδου και έχουν υπάρξει στιγμές που έχω νιώσει και έχω αγχωθεί , τι σου έχει πει εσένα ο γυναικολόγος σου;;

Όχι κορίτσι μου και εγώ πόνους περιόδου έχω από την αρχή και μάλιστα πολύ έντονους κάποιες φορές και ο γιατρός μου είπε είναι φυσιολογικό!


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, να έρθω κ εγώ στην παρέα σας? Πητ  έχω νομίζω 10/1 αλλά επειδή θα κάνω καισαρική δεν ξέρω αν θα την κάνω τέλη Δεκεμβρίου ή πρώτες μέρες Ιανουαρίου.. Εγώ έχω αλλά 2 παιδάκια 6,5 και 4 ετών.

Από συμπτώματα έχω πολύ πρησμένο στήθος και νιώθω όλη μέρα άρρωστη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , mama16 είπε:

Γεια σας κορίτσια, να έρθω κ εγώ στην παρέα σας? Πητ  έχω νομίζω 10/1 αλλά επειδή θα κάνω καισαρική δεν ξέρω αν θα την κάνω τέλη Δεκεμβρίου ή πρώτες μέρες Ιανουαρίου.. Εγώ έχω αλλά 2 παιδάκια 6,5 και 4 ετών.

Από συμπτώματα έχω πολύ πρησμένο στήθος και νιώθω όλη μέρα άρρωστη 

Γεια σου καλώς ήρθες στην παρέα μας!και εγώ 12 Ιανουαρίου έχω πητ κανονικά αλλά λόγο ιστορικού προωρότητας και κοντού τραχήλου θα είναι θαυμα αν φτάσω και Δεκέμβριο🥴

Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου !!

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, mama16 said:

Γεια σας κορίτσια, να έρθω κ εγώ στην παρέα σας? Πητ  έχω νομίζω 10/1 αλλά επειδή θα κάνω καισαρική δεν ξέρω αν θα την κάνω τέλη Δεκεμβρίου ή πρώτες μέρες Ιανουαρίου.. Εγώ έχω αλλά 2 παιδάκια 6,5 και 4 ετών.

Από συμπτώματα έχω πολύ πρησμένο στήθος και νιώθω όλη μέρα άρρωστη 

Καλως ηρθες και σου ευχομαι ολα να πάνε καλά!!! Να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου !!! Εγω ειμαι 8 και 5 σημερα!

το μεσημερι μου ηρθε εμετος και εβγαλα το γαλα που ειχα πιει το πρωι! Μετα εφαγα δυο καλαμάκια και το εβγαλε κατευθειαν!!!! Εχω βεβαια και ματι απο το πρωι και πολυ ποκοκέφαλο!!!! Δε ξερω αν φταιει αυτο ή αριχσα να κανω εμετους!!!! Πφφφ ηταν τραγικο🤣 και τωρα τρωω σιγα σιγα φρυγανιά και λιγο τυρί! Ισως δε ξανακανω αλλα ισως και να κάνω!!!! Δεν ενοιωθα αηδια απλα μετα που εφαγα μου ηρθε και τα εβγαλα κτευθειάν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 49 λεπτά , souz13 είπε:

Καλως ηρθες και σου ευχομαι ολα να πάνε καλά!!! Να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου !!! Εγω ειμαι 8 και 5 σημερα!

το μεσημερι μου ηρθε εμετος και εβγαλα το γαλα που ειχα πιει το πρωι! Μετα εφαγα δυο καλαμάκια και το εβγαλε κατευθειαν!!!! Εχω βεβαια και ματι απο το πρωι και πολυ ποκοκέφαλο!!!! Δε ξερω αν φταιει αυτο ή αριχσα να κανω εμετους!!!! Πφφφ ηταν τραγικο🤣 και τωρα τρωω σιγα σιγα φρυγανιά και λιγο τυρί! Ισως δε ξανακανω αλλα ισως και να κάνω!!!! Δεν ενοιωθα αηδια απλα μετα που εφαγα μου ηρθε και τα εβγαλα κτευθειάν

Α επαθες τέτοια νίλα??αμάν λες να άρχισαν τα όργανα ??


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pepi88 said:

Α επαθες τέτοια νίλα??αμάν λες να άρχισαν τα όργανα ??

Δε ξερω 🙄🙄🙄🙄 περιμενω να φαω παλι λιγο το βράδυ μα δω…μηπως ειναι και απο το μάτι αλλα ποτέ δεν έκανα εμετό αφου εχω φαει με μάτι! Αλλα μη συγκρίνω καταστάσεις ειναι διαφορετικα τωρα 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Γεια σου καλώς ήρθες στην παρέα μας!και εγώ 12 Ιανουαρίου έχω πητ κανονικά αλλά λόγο ιστορικού προωρότητας και κοντού τραχήλου θα είναι θαυμα αν φτάσω και Δεκέμβριο🥴

Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου !!

Μακάρι να τον φτάσεις κ γιατί όχι να γεννήσεις κ Ιανουάριο! Πάντως είναι σημαντικό που ξέρετε το πρόβλημα κ οι γιατροί θα κάνουν πιο στοχευμένες κινήσεις. 

Την πρώτη μου κόρη την γέννησα 34+3 1,5 κιλό λόγω του ότι δεν αιματωνοταν σωστά οπότε στο δεύτερο μου έδωσαν απ' την αρχή προληπτικά salospir για να μην έχω πάλι το ίδιο θέμα κ γέννησα κανονικά στον 9ο, απλά 2 εβδομάδες περίπου νωρίτερα λόγω καισαρικής 

13 ώρες πρίν, souz13 είπε:

Καλως ηρθες και σου ευχομαι ολα να πάνε καλά!!! Να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου !!! Εγω ειμαι 8 και 5 σημερα!

το μεσημερι μου ηρθε εμετος και εβγαλα το γαλα που ειχα πιει το πρωι! Μετα εφαγα δυο καλαμάκια και το εβγαλε κατευθειαν!!!! Εχω βεβαια και ματι απο το πρωι και πολυ ποκοκέφαλο!!!! Δε ξερω αν φταιει αυτο ή αριχσα να κανω εμετους!!!! Πφφφ ηταν τραγικο🤣 και τωρα τρωω σιγα σιγα φρυγανιά και λιγο τυρί! Ισως δε ξανακανω αλλα ισως και να κάνω!!!! Δεν ενοιωθα αηδια απλα μετα που εφαγα μου ηρθε και τα εβγαλα κτευθειάν

Μακάρι να μην έχεις από εδώ κ στο εξής εμετούς γιατί είναι χάλια να νιώθεις για τόσες εβδομάδες άρρωστη.. Βέβαια απ' την άλλη ας είναι καλά τα παιδάκια μας κ χαλάλι η ταλαιπωρία!

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Μακάρι να τον φτάσεις κ γιατί όχι να γεννήσεις κ Ιανουάριο! Πάντως είναι σημαντικό που ξέρετε το πρόβλημα κ οι γιατροί θα κάνουν πιο στοχευμένες κινήσεις. 

Την πρώτη μου κόρη την γέννησα 34+3 1,5 κιλό λόγω του ότι δεν αιματωνοταν σωστά οπότε στο δεύτερο μου έδωσαν απ' την αρχή προληπτικά salospir για να μην έχω πάλι το ίδιο θέμα κ γέννησα κανονικά στον 9ο, απλά 2 εβδομάδες περίπου νωρίτερα λόγω καισαρικής 

Μακάρι να μην έχεις από εδώ κ στο εξής εμετούς γιατί είναι χάλια να νιώθεις για τόσες εβδομάδες άρρωστη.. Βέβαια απ' την άλλη ας είναι καλά τα παιδάκια μας κ χαλάλι η ταλαιπωρία!

Α και εσύ νωρίτερα ε...εγώ γέννησα στις 31 εβδομάδες είχα συσπάσεις από την 21η έβαλα πεσσο ήμουν ξάπλα με φάρμακα και νοσηλευτικά αρκετές φορές με συσπάσεις αλλά καταφέραμε να φτάσουμε εκεί !εύχομαι στην  δεύτερη να μας έρθουν πιο ήρεμα τα πράγματα 🙏🙏

@souz13μια μέρα έμεινε και δεν περνάει θεέ μου...στο μεταξύ σήμερα ξυπνησα και πονάει μόνο το ένα στήθος και λέω έχει γούστο να έγινε πάλι τίποτα 🥴🥴🥴


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pepi88 said:

Α και εσύ νωρίτερα ε...εγώ γέννησα στις 31 εβδομάδες είχα συσπάσεις από την 21η έβαλα πεσσο ήμουν ξάπλα με φάρμακα και νοσηλευτικά αρκετές φορές με συσπάσεις αλλά καταφέραμε να φτάσουμε εκεί !εύχομαι στην  δεύτερη να μας έρθουν πιο ήρεμα τα πράγματα 🙏🙏

@souz13μια μέρα έμεινε και δεν περνάει θεέ μου...στο μεταξύ σήμερα ξυπνησα και πονάει μόνο το ένα στήθος και λέω έχει γούστο να έγινε πάλι τίποτα 🥴🥴🥴

Εγω τα ζουλάω συνέχεια να δω αν πονάνε!!!! Αστο και νόμιζα σημερα δεν με πονάγανε 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια κι από μένα! 
κι εγώ αν όλα πάνε καλά, εχω πητ 18/12/23 

Η ιστορία μου είναι λίγο ζόρικη. Είχα μια παλινδρομη από φυσιολογική σύλληψη στα 41. Μετά κάναμε 4 εξωσωματικές. Η πρώτη ήταν εξωμήτρια κύηση, οι δυο επόμενες ήταν μηδενικές χοριακες και η τελευταία τον Οκτώβριο ήταν βιοχημική. Εγώ 43 στα 44 πια, αποφάσισα να παρω μια ανάσα γιατί ένα χρόνο έπαιρνα φάρμακα και το σώμα μου και η ψυχή μου δεν την πάλευαν άλλο. Η επόμενη προσπαθεία θα γινόταν με δότρια. Και αφού βρέθηκε και λίγο πριν ξεκινήσει τη διέγερση της, μένω έγκυος! Το σοκ ήταν και συνεχίζει να είναι μεγάλο. Στην ηλικία μου και με μια σάλπιγγα δεν το περίμενα με τίποτα.. Σήμερα είμαι 9εβδ και 6ημ. Όλα είναι καλά μέχρι στιγμής αλλά είμαι εννοείται στις εγκυμοσύνες υψηλού κινδύνου. Τρέμω για την αυχενική και φυσικά θα κάνω και αμνιοπαρακέντηση. Δεν ξέρω αν τα καταφέρουμε, προσεύχομαι κάθε μέρα το μωράκι μας να είναι καλά. 
Απο συμπτώματα δεν εχω πολλά, πέρα από πρησμένο στήθος και 2-3 μέρες τώρα εχω κάτι περίεργες σουβλιές που με τρομάζουν παρα πολύ και τρέχω συνέχεια στην τουαλέτα..


Ελπιζω να είμαι εδώ και να τα λέμε μέχρι τέλους!

Τα φιλία μου σε όλα τα κορίτσια ❤️❤️❤️

  • Ευχή 4
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Α και εσύ νωρίτερα ε...εγώ γέννησα στις 31 εβδομάδες είχα συσπάσεις από την 21η έβαλα πεσσο ήμουν ξάπλα με φάρμακα και νοσηλευτικά αρκετές φορές με συσπάσεις αλλά καταφέραμε να φτάσουμε εκεί !εύχομαι στην  δεύτερη να μας έρθουν πιο ήρεμα τα πράγματα 🙏🙏

@souz13μια μέρα έμεινε και δεν περνάει θεέ μου...στο μεταξύ σήμερα ξυπνησα και πονάει μόνο το ένα στήθος και λέω έχει γούστο να έγινε πάλι τίποτα 🥴🥴🥴

Όλα καλά θα πάνε στην δεύτερη σου εγκυμοσύνη... Α εύχομαι να τις κλείσεις κ τις 40 εβδομάδες!!!

2 ώρες πρίν, Chara79 είπε:

Γεια κι από μένα! 
κι εγώ αν όλα πάνε καλά, εχω πητ 18/12/23 

Η ιστορία μου είναι λίγο ζόρικη. Είχα μια παλινδρομη από φυσιολογική σύλληψη στα 41. Μετά κάναμε 4 εξωσωματικές. Η πρώτη ήταν εξωμήτρια κύηση, οι δυο επόμενες ήταν μηδενικές χοριακες και η τελευταία τον Οκτώβριο ήταν βιοχημική. Εγώ 43 στα 44 πια, αποφάσισα να παρω μια ανάσα γιατί ένα χρόνο έπαιρνα φάρμακα και το σώμα μου και η ψυχή μου δεν την πάλευαν άλλο. Η επόμενη προσπαθεία θα γινόταν με δότρια. Και αφού βρέθηκε και λίγο πριν ξεκινήσει τη διέγερση της, μένω έγκυος! Το σοκ ήταν και συνεχίζει να είναι μεγάλο. Στην ηλικία μου και με μια σάλπιγγα δεν το περίμενα με τίποτα.. Σήμερα είμαι 9εβδ και 6ημ. Όλα είναι καλά μέχρι στιγμής αλλά είμαι εννοείται στις εγκυμοσύνες υψηλού κινδύνου. Τρέμω για την αυχενική και φυσικά θα κάνω και αμνιοπαρακέντηση. Δεν ξέρω αν τα καταφέρουμε, προσεύχομαι κάθε μέρα το μωράκι μας να είναι καλά. 
Απο συμπτώματα δεν εχω πολλά, πέρα από πρησμένο στήθος και 2-3 μέρες τώρα εχω κάτι περίεργες σουβλιές που με τρομάζουν παρα πολύ και τρέχω συνέχεια στην τουαλέτα..


Ελπιζω να είμαι εδώ και να τα λέμε μέχρι τέλους!

Τα φιλία μου σε όλα τα κορίτσια ❤️❤️❤️

Όλα θα πάνε τελειαααα!!! Με το καλό... Οι σουβλιες είναι φυσιολογικές, μεγαλώνει η μήτρα για αυτό. Σε όλες τις εγκυμοσύνες είχα 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Όλα καλά θα πάνε στην δεύτερη σου εγκυμοσύνη... Α εύχομαι να τις κλείσεις κ τις 40 εβδομάδες!!!

Όλα θα πάνε τελειαααα!!! Με το καλό... Οι σουβλιες είναι φυσιολογικές, μεγαλώνει η μήτρα για αυτό. Σε όλες τις εγκυμοσύνες είχα 

Δεν νομίζω να πάει καλά ...ξυπνησα τώρα και το στήθος ξεπρηστηκε τελείως και έχω πόνους περιόδου...νομίζω δυστυχώς πάω για 4η αποβολή....σήμερα είναι το ραντεβού ούτε καρδιά δεν πρόλαβα να ακούσω πάλι ....


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

 

1 ώρα πρίν, Pepi88 είπε:

Δεν νομίζω να πάει καλά ...ξυπνησα τώρα και το στήθος ξεπρηστηκε τελείως και έχω πόνους περιόδου...νομίζω δυστυχώς πάω για 4η αποβολή....σήμερα είναι το ραντεβού ούτε καρδιά δεν πρόλαβα να ακούσω πάλι ....

Καλημέρα κορίτσι μου! Πόνους σαν περιόδου έχουμε μέχρι τέλους και είναι και φυσιολογικό, καθώς μεγαλώνει η μήτρα.. Δε σημαίνει κάτι αυτό, εκτός και αν είναι πολύ έντονοι.. Για το στήθος δεν ξέρω, αλλά μπορεί να ξεπρηστεί τελείως σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα;; Κάνε λίγο υπομονή και μην κάνεις αρνητικές σκέψεις.. Τί ώρα έχεις ραντεβού;;

 

On 20/5/2023 at 7:20 ΜΜ, mama16 είπε:

Γεια σας κορίτσια, να έρθω κ εγώ στην παρέα σας? Πητ  έχω νομίζω 10/1 αλλά επειδή θα κάνω καισαρική δεν ξέρω αν θα την κάνω τέλη Δεκεμβρίου ή πρώτες μέρες Ιανουαρίου.. Εγώ έχω αλλά 2 παιδάκια 6,5 και 4 ετών.

Από συμπτώματα έχω πολύ πρησμένο στήθος και νιώθω όλη μέρα άρρωστη 

Καλημέρα !! Καλώς ήρθες στην παρέα μας!! Με το καλό να κρατήσεις και το 3ο σου παιδάκι αγκαλιά!!

 

12 ώρες πρίν, Chara79 είπε:

Γεια κι από μένα! 
κι εγώ αν όλα πάνε καλά, εχω πητ 18/12/23 

Η ιστορία μου είναι λίγο ζόρικη. Είχα μια παλινδρομη από φυσιολογική σύλληψη στα 41. Μετά κάναμε 4 εξωσωματικές. Η πρώτη ήταν εξωμήτρια κύηση, οι δυο επόμενες ήταν μηδενικές χοριακες και η τελευταία τον Οκτώβριο ήταν βιοχημική. Εγώ 43 στα 44 πια, αποφάσισα να παρω μια ανάσα γιατί ένα χρόνο έπαιρνα φάρμακα και το σώμα μου και η ψυχή μου δεν την πάλευαν άλλο. Η επόμενη προσπαθεία θα γινόταν με δότρια. Και αφού βρέθηκε και λίγο πριν ξεκινήσει τη διέγερση της, μένω έγκυος! Το σοκ ήταν και συνεχίζει να είναι μεγάλο. Στην ηλικία μου και με μια σάλπιγγα δεν το περίμενα με τίποτα.. Σήμερα είμαι 9εβδ και 6ημ. Όλα είναι καλά μέχρι στιγμής αλλά είμαι εννοείται στις εγκυμοσύνες υψηλού κινδύνου. Τρέμω για την αυχενική και φυσικά θα κάνω και αμνιοπαρακέντηση. Δεν ξέρω αν τα καταφέρουμε, προσεύχομαι κάθε μέρα το μωράκι μας να είναι καλά. 
Απο συμπτώματα δεν εχω πολλά, πέρα από πρησμένο στήθος και 2-3 μέρες τώρα εχω κάτι περίεργες σουβλιές που με τρομάζουν παρα πολύ και τρέχω συνέχεια στην τουαλέτα..


Ελπιζω να είμαι εδώ και να τα λέμε μέχρι τέλους!

Τα φιλία μου σε όλα τα κορίτσια ❤️❤️❤️

Χαρά καλώς ήρθες και εσύ στην παρέα!! με το καλό να κρατήσεις αγκαλιά το μωράκι σου!! Ανατρίχιασα με την ιστορία σου!! Εδω θα είμαστε μέχρι τέλους, να τα λέμε όλες μαζί!!

 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...