Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2023


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κι από εμένα! 
Είμαι 33 χρονών κι έχω ένα αγοράκι που είναι 23 μηνών! Έχω ΠΗΤ 5/1 αλλά επειδή λόγω διαβήτη κύησης προβλέπεται να έρθει το μωράκι μας νωρίτερα είπα να μπω στην παρέα σας! 
Είμαι 6 εβδ + 6 ημ σήμερα κι έχω τρομερό άγχος σε αντίθεση με την πρώτη εγκυμοσύνη που ήμουν χαλαρη επειδή μάλλον είχα άγνοια! 😃
Εύχομαι όλα να πάνε καλά για όλες μας κορίτσια! ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, elli04 said:

Καλημέρα κι από εμένα! 
Είμαι 33 χρονών κι έχω ένα αγοράκι που είναι 23 μηνών! Έχω ΠΗΤ 5/1 αλλά επειδή λόγω διαβήτη κύησης προβλέπεται να έρθει το μωράκι μας νωρίτερα είπα να μπω στην παρέα σας! 
Είμαι 6 εβδ + 6 ημ σήμερα κι έχω τρομερό άγχος σε αντίθεση με την πρώτη εγκυμοσύνη που ήμουν χαλαρη επειδή μάλλον είχα άγνοια! 😃
Εύχομαι όλα να πάνε καλά για όλες μας κορίτσια! ❤️

Σου εύχομαι τα καλύτερα και σε σένα! Εγω εχω διαβήτη τυπου 1 οποτε προσεχω απο την αρχή μέχρι το τελος!!! Ειναι δυσκολο το ξερω αλλα φαντάσου εγω το ζω καθημερινώς !!! Ολα καλα θα ναι να χαίρεσαι το παιδάκι σου

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, roulas40 είπε:

Ναι!! 

Εγώ έχω άλλα δύο παιδάκια!! Αγόρια 12 και 9 αντίστοιχα!! Είμαι 40,5!! 

Δεν υπολόγιζα πως θα μπω ξανά στη διαδικασία, αλλά αφού ήρθε, είναι ευπρόσδεκτο!!

Αααα αυτό και αν είναι έκπληξη !!!το στερνοπουλι σου θα να είναι αυτό !!τι ωραία !!

1 ώρα πρίν, souz13 είπε:

32 ειμαι!!! Ευχομαι τα καλύτερα και σε σένα!!!! @Pepi88 welcome και απο εδω!!!!😁😁 περιμενουμε την δευτερα με αγωνια και οι δυο

Σετακι πάμε εμείς 😂😂άντε όλα καλά να είναι την Δευτέρα 🙏🙏🙏🤞🤞🤞🤞🤞🤞


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 minute ago, Pepi88 said:

Αααα αυτό και αν είναι έκπληξη !!!το στερνοπουλι σου θα να είναι αυτό !!τι ωραία !!

Σετακι πάμε εμείς 😂😂άντε όλα καλά να είναι την Δευτέρα 🙏🙏🙏🤞🤞🤞🤞🤞🤞

Το ευχομαιιιιι και σε σένα!!! Λογικαβθα με δει με υπέρυχο κατευθειαν τωρα γιατι θα εχει μεγαλωσει και θα φαίνεται!! Εχω πολυ αγωνία….μεχρι στιγμης εχω το στηθος μου μονο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , souz13 είπε:

Το ευχομαιιιιι και σε σένα!!! Λογικαβθα με δει με υπέρυχο κατευθειαν τωρα γιατι θα εχει μεγαλωσει και θα φαίνεται!! Εχω πολυ αγωνία….μεχρι στιγμης εχω το στηθος μου μονο

Μπορεί να σε δει από πάνω ναι ..δεν θυμάμαι σε ποια βδομάδα είχε ξεκινήσει από πάνω ...αλλά καλύτερα γιατί από κάτω είναι μεγάλη η ενόχληση ...βέβαια και από την κοιλιά είναι ενοχλητικό γιατί σε πατάει αρκετά 🥴

Και εγώ μόνο στήθος ...τίποτα άλλο ρε παιδί μου ετσι να καταλάβουμε εγκυμοσύνη!μια αναγουλα έναν εμετουλη κάτι 😂

  • Χαχα 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , elli04 είπε:

Καλημέρα κι από εμένα! 

Καλώς ήρθες Ελλη!! Με το καλό το αστεράκι σου!! Πόσο δίκιο έχεις για το θέμα της άγνοιας.. ταυτίστηκα τόσο πολύ.. Διαβήτη κύησης είχα κ εγω στο δεύτερο παιδάκι μου.. είναι ψιλοταλαιπωρία, αλλά χαλάλι..

πρίν από 41 λεπτά , Pepi88 είπε:

Αααα αυτό και αν είναι έκπληξη !!!το στερνοπουλι σου θα να είναι αυτό !!τι ωραία !!

Ισχύει.. μεγάλη έκπληξη, αν κ με αγχώνει πολύ το γεγονός, πως μπαίνεις δηλαδή ξανά στη διαδικασία όταν είναι όλα τόοοσο μακρινά..

 

πρίν από 36 λεπτά , Pepi88 είπε:

μια αναγουλα έναν εμετουλη κάτι 😂

Πρόσεχε τι εύχεσαι!!! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elli04 είπε:

Καλημέρα κι από εμένα! 
Είμαι 33 χρονών κι έχω ένα αγοράκι που είναι 23 μηνών! Έχω ΠΗΤ 5/1 αλλά επειδή λόγω διαβήτη κύησης προβλέπεται να έρθει το μωράκι μας νωρίτερα είπα να μπω στην παρέα σας! 
Είμαι 6 εβδ + 6 ημ σήμερα κι έχω τρομερό άγχος σε αντίθεση με την πρώτη εγκυμοσύνη που ήμουν χαλαρη επειδή μάλλον είχα άγνοια! 😃
Εύχομαι όλα να πάνε καλά για όλες μας κορίτσια! ❤️

Καλώς ήρθες !!ναι η αλήθεια είναι και εγώ τώρα έχω πιο πολύ άγχος ενώ στον πρωτο άγνοια κίνδυνου 😂 επίσης είχα διαβήτη κύησης και μου έμεινε ένα τσιμπήματακι στις τιμές οπότε και εγώ πρέπει να προσέχω από την αρχή !έλα μωρέ θα τα καταφέρουμε!γιατρό έχεις πάει ?

πρίν από 10 λεπτά , roulas40 είπε:

Καλώς ήρθες Ελλη!! Με το καλό το αστεράκι σου!! Πόσο δίκιο έχεις για το θέμα της άγνοιας.. ταυτίστηκα τόσο πολύ.. Διαβήτη κύησης είχα κ εγω στο δεύτερο παιδάκι μου.. είναι ψιλοταλαιπωρία, αλλά χαλάλι..

Ισχύει.. μεγάλη έκπληξη, αν κ με αγχώνει πολύ το γεγονός, πως μπαίνεις δηλαδή ξανά στη διαδικασία όταν είναι όλα τόοοσο μακρινά..

 

Πρόσεχε τι εύχεσαι!!! 

Ναι το εύχομαι τώρα αλλά αν με πιάσουν θα θέλω να πεθάνω το ξέρω δεν την αντέχω την αναγουλα !!

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νομίζω πως οι αναγουλες κ οι εμετοί δεν παλεύονται.. δεν είχα ποτέ κ δεν ξέρω, αλλά εδώ έχω μια μόνιμη αηδία κ νιώθω μονίμως σαν άρρωστη.. όχι να είχα να διαχειριστω εμετούς 😱

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , roulas40 είπε:

Νομίζω πως οι αναγουλες κ οι εμετοί δεν παλεύονται.. δεν είχα ποτέ κ δεν ξέρω, αλλά εδώ έχω μια μόνιμη αηδία κ νιώθω μονίμως σαν άρρωστη.. όχι να είχα να διαχειριστω εμετούς 😱

Ναι ισχύει είναι πολύ άσχημο ...

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Καλώς ήρθες !!ναι η αλήθεια είναι και εγώ τώρα έχω πιο πολύ άγχος ενώ στον πρωτο άγνοια κίνδυνου 😂 επίσης είχα διαβήτη κύησης και μου έμεινε ένα τσιμπήματακι στις τιμές οπότε και εγώ πρέπει να προσέχω από την αρχή !έλα μωρέ θα τα καταφέρουμε!γιατρό έχεις πάει ?

Ναι το εύχομαι τώρα αλλά αν με πιάσουν θα θέλω να πεθάνω το ξέρω δεν την αντέχω την αναγουλα !!

Ευχαριστώ πολύ!! Ναι πήγα στον γιατρό πριν 6 ημέρες (στις 6 + 1) και ακούσαμε καρδούλα! Τώρα θα με ξαναδεί στις 27/5 και μου φαίνεται ένας ολόκληρος αιώνας!! Από συμπτώματα είμαι πολύ φουσκωμένη στην κοιλιά (μοιάζω με 4 μηνών δεν ξέρω τι γίνεται!) και τις τελευταίες μέρες έχω πολλά κολπικά υγρά που με έχουν ανησυχήσει λίγο γιατί δεν τα είχα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη (μεγάλο λάθος που συγκρίνω!) αλλά μάλλον είναι φυσιολογικό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...