Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ


Recommended Posts

Κορίτσια μου καλημέρα. Είμαι καινούρια εδώ. Λοιπόν θα ηθελα να ρωτήσω. Με το φίλο μου δεν προσπαθούμε κανονικά για μπεμπέ απλά χρησιμοποιούμε τη μέθοδο του τραβήγματος. Το θέμα είναι ότι αυτό το μήνα έχω μέχρι τώρα 5 μέρες καθυστέρηση, ένα τσούξιμο και πόνο στο στήθος και στις θηλές και τα υπόλοιπα πονάκια είναι τα κανονικά όπως περιμένεις περίοδο. Έκανα χθες όντας στην 4η μέρα καθυστέρησης ένα clear blue early (γιατί το είχα και υπέθεσα θα ναι πιο ακριβές εφόσον πιάνει κ νωρίτερα) και βγήκε αρνητικό. ΑΥτό δεν το έκανα με τα πρώτα ούρα αλλά αργότερα μέσα στην ημέρα έχοντας πιει πολλά υγρά. Σήμερα το πρωί έκανα κατευθείαν το κλασικό clear blue με το 1 λεπτό αποτέλεσμα και βγήκε ανρητικό. Βέβαια να σημειώσω ότι πριν κάνω το τεστ είχε πάνω του είδη την μία γραμμή στο παράθυρο που βγαίνει το + ή το -. Δλδ είχε πάνω του το - εξ αρχής. Συγνώμη αν δεν το εξηγώ σωστά. Το θέμα είναι ότι ενώ δεν προσπαθούμε για μωρό, θα το θέλαμε πολύ αν ερχόταν. Το καταλαβαίνω ότι σίγουρα με 2 αρνητικά τεστ δεν υπάρχει περίπτωση αλλά είχε καμία παρόμοια εμπειρία; και πόσο αξιόπιστα είναι τα clearblue; 1η φορά χρησιμοποιώ αυτή την εταιρία. Συγνώμη για το μεγάλο μου κέιμενο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , amyd είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα. Είμαι καινούρια εδώ. Λοιπόν θα ηθελα να ρωτήσω. Με το φίλο μου δεν προσπαθούμε κανονικά για μπεμπέ απλά χρησιμοποιούμε τη μέθοδο του τραβήγματος. Το θέμα είναι ότι αυτό το μήνα έχω μέχρι τώρα 5 μέρες καθυστέρηση, ένα τσούξιμο και πόνο στο στήθος και στις θηλές και τα υπόλοιπα πονάκια είναι τα κανονικά όπως περιμένεις περίοδο. Έκανα χθες όντας στην 4η μέρα καθυστέρησης ένα clear blue early (γιατί το είχα και υπέθεσα θα ναι πιο ακριβές εφόσον πιάνει κ νωρίτερα) και βγήκε αρνητικό. ΑΥτό δεν το έκανα με τα πρώτα ούρα αλλά αργότερα μέσα στην ημέρα έχοντας πιει πολλά υγρά. Σήμερα το πρωί έκανα κατευθείαν το κλασικό clear blue με το 1 λεπτό αποτέλεσμα και βγήκε ανρητικό. Βέβαια να σημειώσω ότι πριν κάνω το τεστ είχε πάνω του είδη την μία γραμμή στο παράθυρο που βγαίνει το + ή το -. Δλδ είχε πάνω του το - εξ αρχής. Συγνώμη αν δεν το εξηγώ σωστά. Το θέμα είναι ότι ενώ δεν προσπαθούμε για μωρό, θα το θέλαμε πολύ αν ερχόταν. Το καταλαβαίνω ότι σίγουρα με 2 αρνητικά τεστ δεν υπάρχει περίπτωση αλλά είχε καμία παρόμοια εμπειρία; και πόσο αξιόπιστα είναι τα clearblue; 1η φορά χρησιμοποιώ αυτή την εταιρία. Συγνώμη για το μεγάλο μου κέιμενο. 

Ε κάνε Κ ένα τρίτο για να είσαι σίγουρη. Είναι πολύ αξιόπιστα τα τεστ εκτός αν έπεσες σε χαλασμένη παρτίδα οπότε κάνε Κ ένα τρίτο για να είσαι απόλυτα σίγουρη. Καμιά φορά καθηστερει πάντως η περίοδος μην ανχωνεσε 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, amyd είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα. Είμαι καινούρια εδώ. Λοιπόν θα ηθελα να ρωτήσω. Με το φίλο μου δεν προσπαθούμε κανονικά για μπεμπέ απλά χρησιμοποιούμε τη μέθοδο του τραβήγματος. Το θέμα είναι ότι αυτό το μήνα έχω μέχρι τώρα 5 μέρες καθυστέρηση, ένα τσούξιμο και πόνο στο στήθος και στις θηλές και τα υπόλοιπα πονάκια είναι τα κανονικά όπως περιμένεις περίοδο. Έκανα χθες όντας στην 4η μέρα καθυστέρησης ένα clear blue early (γιατί το είχα και υπέθεσα θα ναι πιο ακριβές εφόσον πιάνει κ νωρίτερα) και βγήκε αρνητικό. ΑΥτό δεν το έκανα με τα πρώτα ούρα αλλά αργότερα μέσα στην ημέρα έχοντας πιει πολλά υγρά. Σήμερα το πρωί έκανα κατευθείαν το κλασικό clear blue με το 1 λεπτό αποτέλεσμα και βγήκε ανρητικό. Βέβαια να σημειώσω ότι πριν κάνω το τεστ είχε πάνω του είδη την μία γραμμή στο παράθυρο που βγαίνει το + ή το -. Δλδ είχε πάνω του το - εξ αρχής. Συγνώμη αν δεν το εξηγώ σωστά. Το θέμα είναι ότι ενώ δεν προσπαθούμε για μωρό, θα το θέλαμε πολύ αν ερχόταν. Το καταλαβαίνω ότι σίγουρα με 2 αρνητικά τεστ δεν υπάρχει περίπτωση αλλά είχε καμία παρόμοια εμπειρία; και πόσο αξιόπιστα είναι τα clearblue; 1η φορά χρησιμοποιώ αυτή την εταιρία. Συγνώμη για το μεγάλο μου κέιμενο. 

Το πιθανότερο είναι να έχεις μια μικρή αλλαγή στον κύκλο σου, μπορεί να συμβει 1-2 φορές το χρόνο και κυρίως σε αλλαγές όπως μετά το καλοκαίρι. Επίσης καθυστέρηση έχει παρατηρηθεί και 2-3μηνες μετά από covid.

Σε κάθε περίπτωση για να είσαι ήρεμη κάνε μια χοριακη σε ένα μικροβιολογικο, γύρω στα 10ευρω κοστίζει αν δεν στην έχει γράψει γιατρός και βγαίνουν σε λίγες ώρες τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , amyd είπε:

Κορίτσια έκανα τη χοριακη είναι 2.3 αρα αρνητική έτσι? Απλά με προβλημάτισε γιατί διαβάζω ότι κανονικά έπρεπε να είναι γύρω στο 0. 

οτιδηποτε κατω απο 5ειναι αρνητικο

δ εχει σημασια αν δ ειναι το απολυτο μηδεν,δ σημαινει κτ

εφοσον δ ειχες ξανα τοσο μεγαλη καθυστερηση μπορεις να μιλησεις με τον γιατρο σου να σε κατευθυνει.πιθανον ομως να ερθει σε 3-4μερες το πολυ

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...