Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΩΝ ΜΥΣΤΗΡΙΩΝ...


TARA

Recommended Posts

κ το μυστηριο συνεχιζεται το σημερινο τεστ βγηκε μαλλον αρνητικο εβγαλε στην αρχη μια πολυ αχνη γραμμη κμετα απομια ωρα εφυγε χθες ηταν χωρις πρωινα ουρα σημερα με πρωινα μαλλον δεν ειμαι!!!!


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

νομιζω οτι στα τεστ λεει οτι μετα τα 10 λεπτα αν αλλαξει το αποτελεσμα δεν ισχυει.η θυμαμαι λαθος?

δηλαδη αν διξει οτι δεν εισαι και μετα απο 10 λεπτα βγαλει γραμμη τοτε παλι δεν εισαι.και το αντιθετο.

για διαβασε ομως τις οδηγιες γιατι δεν ειμαι σιγουρη.

κανε και καμια χοριακη:P


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

κ το μυστηριο συνεχιζεται το σημερινο τεστ βγηκε μαλλον αρνητικο εβγαλε στην αρχη μια πολυ αχνη γραμμη κμετα απομια ωρα εφυγε χθες ηταν χωρις πρωινα ουρα σημερα με πρωινα μαλλον δεν ειμαι!!!!

Αντνιχορ αν δεν κανω λαθος το τεστ το κρατας για δεκα λεπτα, μετα το πετας απο οτι λενε οι οδηγιες Αυτο μπορει να σημαινει οτι το αποτελεσμα αλλαζει οταν περασει το δεκαλεπτο. Η αχνη γραμμη μπορει να σημαινει οτι ειναι πολυ νωρις για το αποτελεσμα, συνηθως πριν την καθυστερηση. Εσυ ποσες μερες εχεις καθυστερηση?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω θα πω να πας αυριο για μια χοριακη.οταν βγαινει ενα τστ θετικο ειναι λιγο απιθανο να ειναι λαθος!!κ τα κλιαρ μπλου ειναι κλ.επισης οι οδηγιες λενε για το 1ο 10λεπτο,σιγουρα!


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

Δήμητρα τα βίντεο έχουν ένα λευκό κενό, δεν έχουν εικόνα. Μήπως έχει κάτι λάθος η διεύθυνση του ίντερνετ; Θες να τα ξαναβάλεις με έντιτ;

εβιρακι εχω βαλει και λινκ πανω απο καθε βιντεο. δε φαινεται?

γενικως να ρωτησω κατι?

εχετε προβλημα με τη συνδεση σας?

εμενα τον τελευταιο καιρο σερνεται ελεινα.(και δεν εχω ιους)

δε μου ανοιγει μερικες φορες ουτε το τιουμπ και μπορει να πεσει και 10 φορες μεσα σε μιση ωρα.

λετε να φταιει η ηλιακη καταιγιδα?:shock::shock:

γιατι και η νοβα μου τραβαει κατι κολληματα τωρα τελευταια


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

Ηλιακή καταιγίδα απειλή για την γή το 2013 σύμφωνα με την ΝΑΣΑ

Τη στιγμή που η ανθρωπότητα προσπαθεί να βρει τρόπους να προφυλαχτεί, να

αντιμετωπίσει, αλλά και αν είναι δυνατόν να προβλέψει σεισμούς και τυφώνες που δεν έχουν προηγούμενο σε ισχύ και σφοδρότητα, επιστήμονες υποστηρίζουν ότι ο ήλιος είναι το ίδιο επικίνδυνος, καθώς προβλέπουν ότι το 2013 θα πλήξει τη γη μία ηλιακή καταιγίδα τεραστίων διαστάσεων.

Σύμφωνα με ξένα δημοσιεύματα, επιστήμονες της Nasa πιστεύουν ότι η Γη θα πληγεί από άνευ προηγουμένου επίπεδα μαγνητικής ενέργειας που προκαλούν οι ηλιακές εκρήξεις, αφού πρώτα η Ήλιος ξυπνήσει από «βαθύ λήθαργο» κάποια στιγμή το 2013.

Όπως προειδοποιεί η Nasa, οι επιπτώσεις ενός τέτοιου φαινομένου θα ήταν εκτεταμένες διακοπές ρεύματος και παράλυση των τηλεπικοινωνιών για μεγάλο χρονικό διάστημα. Τα εθνικά δίκτυα ενέργειας θα μπορούσαν να υπερθερμανθούν, ενώ ηλεκτρονικά είδη, συσκευές πλοήγησης και μεγάλοι δορυφόροι θα μπορούσαν να σταματήσουν να λειτουργούν. Σημαντικές θα ήταν και οι διαταραχές στις παγκόσμιες αερομεταφορές. Όλα αυτά, στην περίπτωση που η ήλιος φτάσει στο μέγιστο της ισχύος του σε λίγα χρόνια.

Όπως αναφέρει η καναδική έκδοση του Discovery Channel, αν η ιδέα μίας ηλιακής καταιγίδας ακούγεται σαν σενάριο επιστημονικής φαντασίας, ίσως πρέπει να αναλογιστούμε ότι μία μόνο μεγάλη ηλιακή έκλαμψη έχει πάνω από 1 εκατ. φορές περισσότερη ενέργεια από το μεγαλύτερο δυνατό σεισμό, σύμφωνα με το Space.com.

Ποιες όμως είναι οι επιπτώσεις ενός τέτοιου φαινομένου; Η τελευταία μεγάλη ηλιακή καταιγίδα σημειώθηκε πριν από 145 χρόνια. Ωστόσο, η καταιγίδα του 1859 δεν προσφέρει πολλά καθώς η εξάρτησή μας από τα δορυφορικά συστήματα είναι σχετικά πρόσφατη.

http://www.pame.gr/epistimi/diastimiki/iliaki-kataigida-nasa.html#.Ty7JauUkS-c


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

εβιρακι εχω βαλει και λινκ πανω απο καθε βιντεο. δε φαινεται?

γενικως να ρωτησω κατι?

εχετε προβλημα με τη συνδεση σας?

εμενα τον τελευταιο καιρο σερνεται ελεινα.(και δεν εχω ιους)

δε μου ανοιγει μερικες φορες ουτε το τιουμπ και μπορει να πεσει και 10 φορες μεσα σε μιση ωρα.

λετε να φταιει η ηλιακη καταιγιδα?:shock::shock:

γιατι και η νοβα μου τραβαει κατι κολληματα τωρα τελευταια

Έβαλα και το λινκ χωριστά και μου βγάζει ότι Η διεύθυνση URL περιείχε ένα αναγνωριστικό βίντεο με λανθασμένη μορφή.

Εμάς εδώ, κάποιες φορές τις τελευταίες μέρες πήγαινε πιο αργά και χτες κόλλησε, αλλά νόμιζα ότι έφταιγε κάποιο βίντεο στο γιουτιούμπ που πάτησε η κόρη μου. Έχετε χιόνια εκεί; Η θερμοκρασία σας πόσο είναι σήμερα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


φετος μας χιονισε μονο 3 φορες.χθες ειχαμε -18 σημερα μεχρι -12

αλλα αυτο με το ιντερνετ συμβαινει εδω και 2 μηνες περιπου.

εκανα εντιτ στα βιντεο για δες τωρα.εγω τα παταω και ανοιγουν κανονικα


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά. Τώρα ανοίγουν κανονικά και τα δύο.

Εμάς χιόνισε την Τρίτη από την προηγούμενη νύχτα κι από τότε το χιόνι δεν έχει λιώσει, χωρίς να έχει ξαναχιονίσει. Αλλά τις 4 τελευταίες μέρες το κρύοοοοοο αφόρητο, αφού λέω στα κορίτσια του μαγειροκαφέ, ότι αν είχα γένεια θα με είχε αφήσει σπανό. Πωπωπωπω.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχααχαχ εμεις εχουμε συνηθισει εδω αλλα για σας ακουω οτι ειχατε χρονια να σας κανει τοσο κρυο!περσι θυμαμαι παντως ησασταν μια χαρα!

να ενα ανεξηγητο φαινομενο ακομη!:tongue:


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πώς ήταν εδώ πέρσι. Εμείς ήρθαμε φέτος το Σεπτέμβριο. Αλλά σκέφτομαι ότι είναι η γκαντεμιά μου, που όταν ήμουν αλλού, έλεγα αχ τι ωραία είναι αυτοί που έχουν χιόνι και κρύο. Εδώ κάνει μόνο ζέστη και είναι μονότονα. Να τα τώρα, μου ήρθαν μαζεμένα. Και νααααα τα ξουρίσματα.

Link to comment
Share on other sites

Μια μεγάλη άγνωστη καταστροφή στην Βαλκανική

meteorite.jpg

Η πτώση των μετεωριτών στο νότιο άκρο της Βαλκανικής χερσονήσου με επέκταση μέχρι Κρήτη και Λίβανο , αποτελεί μια τεκμηριωμένη προϊστορική πραγματικότητα.

Η χρονολόγηση αυτού του συμβάντος έστω από κάποιες μυθολογικές αναφορές είναι μέχρι τώρα αδύνατη, όπως και η φημολογούμενη τελειωτική καταστροφή του Μινωικού από το ηφαίστειο της Σαντορίνης.

Θεωρητικά η περιβαλλοντική καταστροφή από αυτό το γεγονός θα μπορούσε να καταστρέψει σχεδόν ταυτόχρονα τον Μυκηναϊκό και Μινωικό πολιτισμό στην δύση και τον πολιτισμό της Χαττούσας και Ουγκάριτ στην ανατολή. Αυτή η εκτίμηση έχει

ελάχιστες πιθανότητες να είναι αληθινή , είναι όμως μια ευκαιρία για μελέτη της εποχής μετά από τον Τρωικό πόλεμο , μιας σκοτεινής ιστορικά εποχής κατά την οποία σε πολύ σύντομο χρόνο καταστραφήκαν πολλοί παλαιοί πολιτισμοί , σαν να χτυπηθηκαν μαζικά από μετεωρίτες . Η καταστροφή τους από τους πειρατικούς Λαούς της θάλασσας , μοιάζει περισσότερο με ένα βόλεμα των ιστορικών και πολύ λιγότερο μια τεκμηριωμένη ιστορική άποψη. Η μαζική πτώση των μετεωριτών στο νότιο άκρο της Βαλκανικής χερσονήσου, φαίνεται ότι έγινε μετά από τους τελευταίους παγετώνες και η πιθανότερη εποχή της πτώσης τους είναι μάλλον μεταξύ 2800-2300 Π.Χ.

Το τέλος του Μητριαρχικού πολιτισμού της ηπειρωτικής Ελλάδας , των νησιών του Αιγαίου και της νότιας Ανατολίας και

η αρχή του Φαλλικού πολιτισμού σε αυτές τις περιοχές είναι σε μια πλήρη ιστορική συσκότιση . Η χρονολόγηση των κρατήρων με την σύγχρονη τεχνολογία μπορεί να συμβάλει σε μεγάλο βαθμό στο διαφωτισμό αυτής της εντελώς σκοτεινής εποχής , που το τέλος της έγινε το πολιτισμικό υπόστρωμα για την ανάπτυξη πολλών έπειτα κατακτητικών πολιτισμών. Η μεταλλαγή των Μητριαρχικών πολιτισμών σε Φαλλικούς κρύβει πολλά προϊστορικά μυστήρια . Ο πανάρχαιος πολιτισμός των γυναικών δεν φαίνεται ότι εξαλείφθηκε από πολεμικές συγκρούσεις ή κάποιες ακραίες κλιματικές μεταλλαγές και οι μυθικοί κατακλυσμοί δεν είχαν μια τόσο μεγάλη γεωγραφική έκταση .

Η πτώση των μετεωριτών στο νότιο άκρο της Βαλκανικής χερσονήσου με επέκταση μέχρι Κρήτη και Λίβανο , θα μπορούσε κάλλιστα να γίνει η αιτία μιας τέτοιας πολιτισμικής μεταλλαγής. Μια τέτοια πολιτισμική καταστροφή από μαζική πτώση μετεωριτών δεν είναι κάτι που ανήκει αποκλειστικά στο νεκρό παρελθόν, είναι μια συνεχής απειλή για τους πολιτισμούς κάθε εποχής.

Πηγή: Τα Καλυτερότερα blogspot.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...