Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Θαυματουργή επίδραση στα καψίματα


Recommended Posts

Καψίματα

Ένας νεαρός ψεκάζοντας το γρασίδι του με φυτοφάρμακα θέλησε να ελέγξει τη στάθμη του βαρελιού για να δεί πόσο υπάρχει ακόμη. Άνοιξε το καπάκι και άναψε τον αναπτήρα του, αμέσως τον τυλίξανε οι φλόγες απο τις αναθυμιάσεις του φυτοφάρμακου. Πήδηξε απο την καρότσα του φορτηγού του ουρλιάζοντας. Μια γειτόνισά του ακούγοντας τις φωνές και βλέποντας το περιστατικό έτρεξε απο το σπίτι της με μια ντουζίνα αυγά φωνάζοντας "φέρτε μου αυγά!" Τα έσπασε, διαχωρίζοντας το ασπράδι απο τον κρόκο. Κατόπιν τα άπλωσε στο πρόσωπο του άτυχου νέου. Όταν το ασθενοφόρο κατέφθασε και οι νοσοκόμοι είδαν τον ασθενή ρώτησαν ποιός το έκανε αυτό. Όλοι δείξανε την γειτόνισα που ειχε αναλάβει πρωτοβουλία.Την συγχαρήκανε και της είπανε "του σώσατε το πρόσωπο". Προς το τέλος του καλοκαιριού ο νεαρός επισκέφτηκε την γειτόνισά του με ένα μπουκέτο λουλούδια. Το προσωπό του ήταν σαν μικρού παιδιού.

Θαυματουργή επίδραση στα καψίματα

Θυμηθείτε αυτή την θεραπεία για καψίματα η οποία διδάσκεται στους νέους πυροσβέστες.Πρώτα πρώτα ψεκάστε κρύο νερο στην καμένη περιοχή μέχρι η θερμότητα να μειωθεί και το κάψιμο ιστού να σταματήσει. Κατόπιν, απλώστε ασπράδια στην καμένη περιοχή.Μια γυναίκα έκαψε ένα μεγάλο μέρος του χεριού της με βραστό νερο. Παρόλο τον πόνο έβαλε το χέρι της κάτω απο κρύο νερό, χώρισε δύο ασπράδια, τα ανακάτεψε ελαφρά και βούτηξε το χέρι της στο μίγμα. Τα ασπράδια στεγνώσανε στο χέρι της και σχηματίσανε μια προστατευτική κρούστα.Αργότερα έμαθε ότι τα ασπράδια περιέχουν φυσικό κολαγόνο και συνέχισε να εναποθέτει χτυπημένο ασπράδι στην περιοχή. Μέχρι το απόγευμα δεν ένοιωθε πόνο και την επόμενη μέρα με δυσκολία μπορούσες να δείς σημάδι καθώς το δέρμα αποκτούσε το κανονικό του χρώμα. Η καμένη περιοχή είχε τελείως αναγενηθεί χάρη στο κολαγόνο των ασπραδιών, ένα πλακούντα πλήρη σε βιταμίνες.Αυτή η πληροφορία μπορεί να είναι πολύ χρήσιμη στον καθένα μας!

Παρακαλώ μοιραστείτε αυτό με τους φίλους σας και την οικογενειά σας. Κρατήστε μια σημείωση ότι τα ασπράδια των αυγών είναι φάρμακο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πολυ χρήσιμο !ευχαριστούμε!


Τα καλύτερα είναι αυτά που ακόμα δεν έχω γευτεί,

αφού κρύβεται το αύριο σ' ότι έχω ονειρευτεί

Τα καλύτερα θα 'ρθουν μάτια μου δεν ανησυχώ

φτάνει το δικό σου πρόσωπο να βλέπω όταν ξυπνώ

[sIGPIC][/sIGPIC] cute-pig-2-smiley-003.gif

age.png

Link to comment
Share on other sites

βρέθηκα και εγώ σε τέτοια δύσκολη θέση με κάποιον φίλο, δεν ήξερα τη να κάνω τώρα ξέρω ας λέμε εδώ όλα αυτά που αχρείαστα να είναι αλλά καλό είναι να τα ξέρουμε.. ελπίζω να το θέλουν όλοι εε?

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ σταματήστε να κάνετε παιδιά. Λυπηθείτε για το τι τα περιμένει όταν μεγαλώσουν. Είμαι 24 και άνεργη με ένα πτυχίο και μεταπτυχιακό. Κοιτάξτε τι γίνεται έξω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας παρακαλώ σταματήστε να κάνετε παιδιά. Λυπηθείτε για το τι τα περιμένει όταν μεγαλώσουν. Είμαι 24 και άνεργη με ένα πτυχίο και μεταπτυχιακό. Κοιτάξτε τι γίνεται έξω.

:shock::shock::shock::shock:


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Σας παρακαλώ σταματήστε να κάνετε παιδιά. Λυπηθείτε για το τι τα περιμένει όταν μεγαλώσουν. Είμαι 24 και άνεργη με ένα πτυχίο και μεταπτυχιακό. Κοιτάξτε τι γίνεται έξω.

κοπελα μου πας καλα?????????????σε πειραξαν οι σπουδες?????εσυ μην κανεις παιδια .......


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites

Άλλο και τούτο της λες κοπέλα μου που παρακαλάς κιόλας ? Το άλλο με τον Τοτο το ξέρεις το ανέκδοτο ? Πάει το έχασε ο κόσμος γύρο μας άλλα να δεις ότι πάλη τους ίδιους θα ψηφίσουν ..

Κατάντια είναι αυτό τίποτα άλλο δεν είναι σοβαρά αυτά πράγματα και σκέψεις.. πονάει δάκτυλο κόψη κεφάλι έλεος..

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...