Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Ηπια Κοιλιομεγαλια


Recommended Posts

Καλησπέρα στους γονείς και μελλοντικούς γονείς της ομάδας. 

Θα ήθελα να μου αναφέρετε αν έτυχε να βρουν στο μωρό σας( στην κοιλιά ακόμα μέσα )την μέτρηση ανεβασμένη για κοιλιομεγαλια και τι βήματα ακολουθήσατε? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Sofaki9118 είπε:

Καλησπέρα στους γονείς και μελλοντικούς γονείς της ομάδας. 

Θα ήθελα να μου αναφέρετε αν έτυχε να βρουν στο μωρό σας( στην κοιλιά ακόμα μέσα )την μέτρηση ανεβασμένη για κοιλιομεγαλια και τι βήματα ακολουθήσατε? 

Αμνιο ακόμα Κ για τα πιο σπάνια σύνδρομα Κ εξέταση WeS  απτό υγρό της αμνιο γίνετε απλά την ζητάς εσύ Κ κάνει ανάλυση όλου του dna για ανωμαλίες που δεν φαίνονται. Συνήθως η κοιλιομεγαλια συνδέετε με κάποια άλλη ανωμαλία . 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, linaa είπε:

Αμνιο ακόμα Κ για τα πιο σπάνια σύνδρομα Κ εξέταση WeS  απτό υγρό της αμνιο γίνετε απλά την ζητάς εσύ Κ κάνει ανάλυση όλου του dna για ανωμαλίες που δεν φαίνονται. Συνήθως η κοιλιομεγαλια συνδέετε με κάποια άλλη ανωμαλία . 

Σας έτυχε εσας? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Sofaki9118 είπε:

Σας έτυχε εσας? 

Έτυχε σε φίλη μου. 

Αν δεν υπάρχει άλλο εύρημα καλό είναι να ερευνήσεις μήπως υπάρχει κάτι που δεν φαίνετε ή που δεν το βλέπει ακόμα ο γιατρός . 

Στο λέω γιατί κάπως έτσι ξεκίνησε Κ η διερεύνηση της φίλης μου. Δεν το βλέπανε όλοι οι γιατροί . Μόνο με τις εξετάσεις βγάλανε μια άκρη 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, linaa είπε:

Έτυχε σε φίλη μου. 

Αν δεν υπάρχει άλλο εύρημα καλό είναι να ερευνήσεις μήπως υπάρχει κάτι που δεν φαίνετε ή που δεν το βλέπει ακόμα ο γιατρός . 

Στο λέω γιατί κάπως έτσι ξεκίνησε Κ η διερεύνηση της φίλης μου. Δεν το βλέπανε όλοι οι γιατροί . Μόνο με τις εξετάσεις βγάλανε μια άκρη 

Καλημερα, γνωριζεις μήπως μετρήσεις? Και σε ποια μεριά συνέβη? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Sofaki9118 είπε:

Καλημερα, γνωριζεις μήπως μετρήσεις? Και σε ποια μεριά συνέβη? 

Όχι δεν θυμάμαι. Αλλά έτσι Κ αλλιώς κάθε περίπτωση είναι διαφορετική αλλά χωρίς εξετάσεις σίγουρη δεν θα είσαι 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

Όχι δεν θυμάμαι. Αλλά έτσι Κ αλλιώς κάθε περίπτωση είναι διαφορετική αλλά χωρίς εξετάσεις σίγουρη δεν θα είσαι 

Σίγουρα απλά παιζει ρόλο η μέτρηση, αν είναι κ στις δυο πλευρες κοκ  ευχαριστώ παντως 😊

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου σου γράφω γτ πέρασα μεγάλη αγωνία...

Εμείς κάναμε αμνιοπαρακέντηση οι τιμές ήταν 10.8 στη δεξιά κ 9.6 αριστερή..η αμνιο βγήκε καθαρή αλλά η τιμή επέμενε έπεφτε μόνο η αριστερη..μου πρότειναν μαγνητική εμβρύου μόνο έτσι μπορείς να δεις για κάτι παραπέρα εγώ δεν έκανα..γέννησα το κοριτσάκι μου κ απλά το τσεκαραμε ανά μήνα η τιμή δεν έπεσα κ απλά μου είπαν ότι είναι τυχαίο εύρημα κ ότι δεν θα την επηρεάσει σε κάτι..

Αν δεν συνυπάρχουν άλλες καταστάσεις κ δεν ανεβαίνει συνήθως είναι λόγω δομής κ φυσιολογικό...

Συζήτησε το με τον γιατρό σου...τι τιμές έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...